Wpływ procesji na funkcjonowanie komunikacji miejskiej

Moderatorzy: Poc Vocem, Wiliam

Dennis
Kontakt:

Post autor: Dennis » 29 mar 2007, 14:36

ZTM pisze:Komunikaty
29.03.2007
Utrudnienia w ruchu w dniu 31.03 - 4.04
W dniach 31.03 - 4.04 br. (piątek - środa) planowane są procesje Drogi Krzyżowej. W przypadku wystąpienia czasowych utrudnień w ruchu drogowym, niektóre linie autobusowe będą kierowane na trasy objazdowe.
To tylko w naszym kraju/mieście możliwe jest, aby w dni powszednie zamykać ulice i kierować busy na trasy objazdowe tylko po to, żeby grupka wiernych mogła sobie swoje praktyki religijne prowadzić bez najmniejszych ograniczeń i z pełną swobodą ](*,)

[ Komentarz dodany przez: Bastian: 2007-03-31, 10:22 ]
Zmiana tytułu.

Awatar użytkownika
m72
(mateusz72)

Post autor: m72 » 29 mar 2007, 15:07

Dennis pisze:To tylko w naszym kraju/mieście możliwe jest, aby w dni powszednie zamykać ulice i kierować busy na trasy objazdowe tylko po to, żeby grupka wiernych mogła sobie swoje praktyki religijne prowadzić bez najmniejszych ograniczeń i z pełną swobodą

Każdy ma prawo okazywać przywiązanie do swojej wiary i demonstrować to.
Uwież mi, że na takich drogach krzyżowych nie ma grupki tylko są setki osób.
Informuję, że powyższa wypowiedź stanowi wyłącznie moje prywatne zdanie i nie jest dozwolonym ażeby była wiązana z nieoficjalnym lub oficjalnym stanowiskiem organizacji lub firmy, z którą byłem, jestem lub będę zawodowo lub prywatnie związany.

Awatar użytkownika
fik
Naczelne Chamidło
Kontakt:

Post autor: fik » 29 mar 2007, 15:08

mateusz72 pisze:Każdy ma prawo okazywać przywiązanie do swojej wiary i demonstrować to.
To ja chcę demonstrować przywiązanie do mojej wiary codziennie o 7:20 na patelni.
#870f57

Nie śpię, bo chrumchrumchrum tabelki z rozkładem

I've explored you with the detachment of an analyst
But most nights we've raided the same kingdoms

And none of our secrets are physical now

Dennis
Kontakt:

Post autor: Dennis » 29 mar 2007, 15:19

mateusz72 pisze:Każdy ma prawo okazywać przywiązanie do swojej wiary i demonstrować to.
Udajesz, że nie rozumiesz o czym mówię, czy naprawdę taki tępy jesteś :?: ;/

Awatar użytkownika
person
(geograf)
Kontakt:

Post autor: person » 29 mar 2007, 15:21

Ależ nikt nie kwestionuje tego, że katolików w naszym kraju jest najwięcej, że są oni dominującą grupą wyznaniową.
Jednakże Polska nie jest państwem wyznaniowym i o ile tego typu procesje są zrozumiałe w Wielki Piątek (a w niedzielny poranek procesje resurekcyjne), to przeprowadzanie ich na ulicach w zwykły dzień powszedni jest pewną przesadą.
Nikt nie chce dyskryminować katolików (no właśnie, Rosa, na czym ta dyskryminacja miałaby polegać?), ale niektórzy apelują o zdrowy rozsądek...

ALE! Myślę, że schodząc na ten temat nie ma co bić piany. Podejrzewam, że procesje w te dni nie będą liczne :-)

Awatar użytkownika
m72
(mateusz72)

Post autor: m72 » 29 mar 2007, 15:56

Dennis pisze:dni powszednie zamykać ulice i kierować busy na trasy objazdowe tylko po to, żeby grupka wiernych mogła sobie swoje praktyki religijne prowadzić bez najmniejszych ograniczeń i z pełną swobodą
Dennis pisze:mateusz72 napisał/a:
Każdy ma prawo okazywać przywiązanie do swojej wiary i demonstrować to.

Udajesz, że nie rozumiesz o czym mówię, czy naprawdę taki tępy jesteś

Wiesz co to jest kalendarz liturgiczny i celebra okresu Męki Pańskiej ?
Informuję, że powyższa wypowiedź stanowi wyłącznie moje prywatne zdanie i nie jest dozwolonym ażeby była wiązana z nieoficjalnym lub oficjalnym stanowiskiem organizacji lub firmy, z którą byłem, jestem lub będę zawodowo lub prywatnie związany.

Awatar użytkownika
R-9 Chełmska

Post autor: R-9 Chełmska » 29 mar 2007, 15:59

mateusz72 pisze:Wiesz co to jest kalendarz liturgiczny i celebra okresu Męki Pańskiej ?
A wiesz co to jest państwo świeckie?
5290 - LINIĘ OBSŁUGUJE ZAKŁAD "CHEŁMSKA"
Najczęściej podróżuję: 1, 17, 18, 20, 28, 33, 136, 138, 141, 172, 175, 186, 193, 500, 504, N32
.

Dennis
Kontakt:

Post autor: Dennis » 29 mar 2007, 15:59

mateusz72 pisze:Wiesz co to jest kalendarz liturgiczny i celebra okresu Męki Pańskiej ?
Nie wiem i nie chcę wiedzieć. Nie interesuje mnie to, kiedy chcę przejechać autobusem, za który to przejazd zapłaciłem, w normalny powszedni dzień, z domu do pracy i z powrotem, a kiedy nie mogę tego uczynić, bo komuś się zachciało modłów na ulicy. Kapujesz już, czy nadal nie bardzo?

Awatar użytkownika
person
(geograf)
Kontakt:

Post autor: person » 29 mar 2007, 16:00

Nie jesteśmy w 100 % katolickim społeczeństwem, nie każdy musi wiedzieć i sie przyłączać.

Awatar użytkownika
fik
Naczelne Chamidło
Kontakt:

Post autor: fik » 29 mar 2007, 16:48

mateusz72 pisze: Wiesz co to jest kalendarz liturgiczny i celebra okresu Męki Pańskiej ?
Wiesz, co to jest Dzień Wielkiego Fikandra i dlaczego trzeba go celebrować codziennie? :>
#870f57

Nie śpię, bo chrumchrumchrum tabelki z rozkładem

I've explored you with the detachment of an analyst
But most nights we've raided the same kingdoms

And none of our secrets are physical now

Awatar użytkownika
pawcio
Kontakt:

Post autor: pawcio » 29 mar 2007, 17:47

A na jakiej podstawie miałbyś komuś zabronić takiej procesji? Tak samo, jak jakiejkolwiek innej demonstracji, których na Al. Ujazdowskich (znacznie ważniejszych dla ogólnomiejskiej sytuacji w ruchu) nie brakuje.
Swoją drogą ciekawe, dlaczego procesja na Gocławiu jest w Wielką Środę. Zawsze była w Wielki Piątek.
Niekoniecznie zgadzam się ze wszystkim, co napiszę. (C) Marshall McLuhan
"Na diamentach nic nie wyrośnie. Za to kwiaty świetnie rosną na gnoju." - Josefa Idem

Jožin z bažin
Kontakt:

Post autor: Jožin z bažin » 29 mar 2007, 17:56

Fikander pisze:Wiesz, co to jest Dzień Wielkiego Fikandra i dlaczego trzeba go celebrować codziennie? :>
A jaka jest kara za jego niecelebrowanie? Mam jutro przyjść na 07:20 na Patelnię? Bo bywam w okolicy o tej porze...
Wiem bardzo dobrze. Ale to, czy te uroczystości obchodzę zależy tylko ode mnie.
R-9 Chełmska pisze:A wiesz co to jest państwo świeckie?
Wiem. I akceptuję wszystkie religie (w szczególności jej brak). Ale nie akceptuję narzucania wyznania innym.

[ Dodano: 2007-03-29, 17:57 ]
pawcio pisze:A na jakiej podstawie miałbyś komuś zabronić takiej procesji?
Nie zabroniłbym. Ale starał się ją organizować tak, aby nie dezorganizowała życia innym.
xxx

Awatar użytkownika
pawcio
Kontakt:

Post autor: pawcio » 29 mar 2007, 17:59

To też nie będą one szły przez pół Śródmieścia i nie w godzinach największego szczytu popołudniowego, jak przeciętna demonstracja górników, tylko wieczorami po osiedlach.
"Na diamentach nic nie wyrośnie. Za to kwiaty świetnie rosną na gnoju." - Josefa Idem

Jožin z bažin
Kontakt:

Post autor: Jožin z bažin » 29 mar 2007, 18:13

pawcio pisze:tylko wieczorami po osiedlach
Jeżeli Słowackiego, Popiełuszki i Krasińskiego to ulice osiedlowe, to ja jestem święty Walenty. Pierwsza z nich jest z tego, co pamiętam drogą wojewódzką nawet.
xxx

Awatar użytkownika
pawcio
Kontakt:

Post autor: pawcio » 29 mar 2007, 18:14

Słowackiego owszem. Ale tam żadnej procesji nie zauważyłem. Co najwyżej objazd z Krasińskiego.

ODPOWIEDZ