Biletomaty w autobusach i tramwajach ?

Moderator: JacekM

Teokryt

Biletomaty w autobusach i tramwajach ?

Post autor: Teokryt » 03 lip 2016, 11:10

Regulamin jak wiadomo - nie jest dokumentem dogmatycznym - zmienia się go na odpowiednie okoliczności.

IMHO bez sprawnego biletomatu pojazd powinien zjeżdżać - ale nauczyło by to dostawców biletomatów i samego organizatora do rozwiązań możliwie niezawodnych - czyli wszystko na kartę.

Tak przy okazji, czy obsługa bilonu nie pożera całego "zysku" z tej formy sprzedaży?
Obrazek

ashir

Post autor: ashir » 03 lip 2016, 11:15

Teokryt pisze:IMHO bez sprawnego biletomatu pojazd powinien zjeżdżać - ale nauczyło by to dostawców biletomatów i samego organizatora do rozwiązań możliwie niezawodnych - czyli wszystko na kartę.
Biletomaty na kartę również ulegają awarii i wcale nie są to jednostkowe przypadki.
Teokryt pisze:Tak przy okazji, czy obsługa bilonu nie pożera całego "zysku" z tej formy sprzedaży?
Nie.

Stary Pingwin

Post autor: Stary Pingwin » 03 lip 2016, 11:31

Niesprawny biletomat nie wpływa na stan techniczny pojazdu i nie może być powodem zjazdu.
miłośnik 13N

MichalJ

Post autor: MichalJ » 03 lip 2016, 11:45

Kto powiedział?

Teokryt

Post autor: Teokryt » 03 lip 2016, 12:25

Biletomaty na kartę również ulegają awarii i wcale nie są to jednostkowe przypadki.
Jak programista to dupa wołowa, to tak jest, dużo mniej awaryjne bo masz prawie zero części mechanicznych a pasek do drukowania zawsze będzie. Owszem w tunelu Wisłostrady może nie działać ale to sytuacja tymczasowa.

Także jeśłi nawali zasilanie, drukarka to owszem jest problem.

I tak moim zdaniem należało by powoli odchodzić od biletu będącego bezpośrednim ekwiwalentem pieniądza.
Obrazek

Stary Pingwin

Post autor: Stary Pingwin » 03 lip 2016, 12:44

MichalJ pisze:Kto powiedział?
Zobacz mój post o naklejce na poprzedniej stronie.
miłośnik 13N

Awatar użytkownika
fik
Naczelne Chamidło
Kontakt:

Post autor: fik » 03 lip 2016, 13:18

Źródłem prawa nie jest naklejka, tylko regulamin, a ten wyraźnie precyzuje, kiedy obsługa pojazdu ma prawo odmówić sprzedaży biletu - i obecność automatu w pojeździe nie jest jedną z tych okoliczności.
#870f57

Nie śpię, bo chrumchrumchrum tabelki z rozkładem

Что такое счастье? Счастье - это сидеть у Великого Блинского моря и строить гидростанции.

Stary Pingwin

Post autor: Stary Pingwin » 03 lip 2016, 13:28

Nie ja wymyśliłem naklejkę, tylko organizator.
miłośnik 13N

Awatar użytkownika
MisiekK
Kontakt:

Post autor: MisiekK » 03 lip 2016, 14:54

Teokryt pisze:IMHO bez sprawnego biletomatu pojazd powinien zjeżdżać - ale nauczyło by to dostawców biletomatów i samego organizatora do rozwiązań możliwie niezawodnych - czyli wszystko na kartę.
Wolisz zimą w niedzielny gnić na mrozie 1,5h bo kierowca z z linii podmiejskiej z niesprawnym biletomatem sobie zjechał? Chyba zgłoszę taką poprawkę jak będzie zmieniany regulamin przewozów. Genialne wprost.
Jožin z bažin kouše, saje, rdousí.... -
"Dopóki nie skorzystałem z Internetu, nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów" - Stanisław Lem
Powyższy post jest tylko i wyłącznie moim prywatnym zdaniem z którym inni dyskutanci nie muszą się zgadzać.

Awatar użytkownika
fik
Naczelne Chamidło
Kontakt:

Post autor: fik » 03 lip 2016, 15:23

Stary Pingwin pisze:Nie ja wymyśliłem naklejkę, tylko organizator.
No przykro mi, ale to nie zmienia rzeczywistości.
#870f57

Nie śpię, bo chrumchrumchrum tabelki z rozkładem

Что такое счастье? Счастье - это сидеть у Великого Блинского моря и строить гидростанции.

Teokryt

Post autor: Teokryt » 03 lip 2016, 17:48

Wolisz zimą w niedzielny gnić na mrozie 1,5h bo kierowca z z linii podmiejskiej z niesprawnym biletomatem sobie zjechał? Chyba zgłoszę taką poprawkę jak będzie zmieniany regulamin przewozów. Genialne wprost.
Dlaczego od razu tak skrajnie? Kierowca sygnalizuje ze ma niesprawny biletomat i szykowana jest podmiana wozu na pętli. Zresztą, trudno mi sobie uzmysłowić niektóre usterki biletomatu elektronicznego na kartę wymagające czegoś więcej niż restart biletomatu.
Obrazek

Awatar użytkownika
MisiekK
Kontakt:

Post autor: MisiekK » 03 lip 2016, 18:07

Teokryt pisze:Dlaczego od razu tak skrajnie?
Każesz zjeżdżać geniuszu - zjeżdża pojazd niesprawny nie mogący przewozić pasażerów a nie kontynuuje jazdę.
Jožin z bažin kouše, saje, rdousí.... -
"Dopóki nie skorzystałem z Internetu, nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów" - Stanisław Lem
Powyższy post jest tylko i wyłącznie moim prywatnym zdaniem z którym inni dyskutanci nie muszą się zgadzać.

Awatar użytkownika
Premo

Post autor: Premo » 03 lip 2016, 20:39

Żadne rozwiązanie nie jest idealne.
Automat na kartę-ktoś może nie mieć karty.
Automat na bilon-ktoś ma tylko kartę.
Automat na bilon i kartę-ktoś ma tylko banknoty
Automat przyjmuje banknoty-szybko brakuje monet na wydawanie reszty.

Teokryt

Post autor: Teokryt » 04 lip 2016, 0:45

Dlatego zlikwidować ze bilet to jakąś kwota w złotówkach tylko kupuje się pule czasową do wykorzystania i tyle (bo w zasadzie teraz przy 75 i 20 minutowych tak to funkcjonuje). Mniejsze pule maja kod QR lub podobny do skanowania, dłuższe - rfid.
Każesz zjeżdżać geniuszu - zjeżdża pojazd niesprawny nie mogący przewozić pasażerów a nie kontynuuje jazdę.
nie znam się na terminologi komunikacyjnej. Czy zjazd oznacza natychmiastowe przerwanie jazdy czy może być zrealizowany jako podmiana na pętli? Jeśli taka podmiana nie jest zjazdem to chodzi mi o podmianę aby autobus z niesprawnym biletomatem nie jeździł cały dzień.
Obrazek

Sebastian

Post autor: Sebastian » 04 lip 2016, 1:30

fraktal pisze: Moim zdaniem, powinny być biletomaty na kartę + na bilon, a za to zlikwidować zakup u kierowcy.
Całkowicie likwidować się nie da. Automaty nie zawsze są sprawne. W MZA spotkać autobus z niesprawnym automatem nie jest takie rzadkie.

ODPOWIEDZ