[Wiedeń] Impresje

Moderatorzy: JacekM, person

Awatar użytkownika
Glonojad
Dark Lord of The Plonk

Postautor: Glonojad » 02 kwie 2015, 11:24

W Wiedniu jest 900 autobusów (nie licząc prywaciarzy), więc nie przesadzałbym z tym fetyszyzowaniem. Zwłaszcza, że przewozy rosną bardzo intensywnie, podobnie jak udział w podróżach - chyba jednak stawianie na szynę mieszkańcom odpowiada, a przynajmniej - nie przeszkadza.

Warszawa natomiast jest zdecydowanie zbyt silnie uzależniona od komunikacji autobusowej i raczej u nas fetyszyzuje się kolor czerwony.
Wypowiedź ta stanowi moje prywatne zdanie i nie może być cytowana lub analizowana w związku z moją działalnością w jakiekolwiek instytucji z którą mogę lub mogłem współpracować, ani jako stanowisko tej instytucji. Nie wyrażam także zgody na jej przetwarzanie w żadnej formie technicznej ni magicznej.

Awatar użytkownika
a/p TALENT

Postautor: a/p TALENT » 02 kwie 2015, 13:00

W opisanym wcześniej przypadku , sama przesiadka z U1 na U2 na Praterze może wnerwić / mezalians potoków popołudniowych - przesiadki U1, U2, S-bahn, Regiobahn, tramwaje, imprezowicze na/z Prateru /.
Krajowy system partyjny to szalet pełen zalet...
Polski wkład w światową przestrzeń miejską / według B.B. z SSC/:
sralnik, żuloskwer, dziadoparking, słupek parkingowy itd.
Moja propozycja: pierdolnik reklamowy

Awatar użytkownika
a/p TALENT

Postautor: a/p TALENT » 22 wrz 2015, 10:18

27 września w Wiedniu odbędzie się impreza z okazji 150 lecia tramwajów wiedeńskich. Będzie parada tramwajowa na Ringu.

Awatar użytkownika
a/p TALENT

Postautor: a/p TALENT » 17 sie 2017, 9:38

0d 2.09.2017 r. zostanie oddany do użytku odcinek metra U1 od Reumannplatz do Oberlaa.

Awatar użytkownika
Dantte

Postautor: Dantte » 17 sie 2017, 12:04

Tak. Dla zainteresowanych więcej informacji + film z przejazdu tutaj: https://www.wienerlinien.at/eportal3/ep ... lId=-47186
Co ciekawe - linia będzie poprowadzona w większości nad ziemią, a sam przebieg U1 zastąpi w części tramwajową linię 67. Wygląda to po prostu na umetrowienie linii tramwajowej, chociaż to nie do końca tak. Samo 67 było dotychczas dowozówką do U1. To trochę tak jakby przedłużyć M1 na Tarchomin po trasie 2...
tüütsch nöd chunsch und hie öpis schriibe? habasch! läse das dänn chasch du seisch du chasch tüütsch!
50 51 52 53 59 62 63 67 78 RE2 RE3 RE13 S8

Awatar użytkownika
Glonojad
Dark Lord of The Plonk

Postautor: Glonojad » 20 sie 2017, 22:42

67 biegła po terenie OIDP, więc to chybainny przypadek niż z południową koncowka U6 które idzie po extramwajowej estakadzie.
Wypowiedź ta stanowi moje prywatne zdanie i nie może być cytowana lub analizowana w związku z moją działalnością w jakiekolwiek instytucji z którą mogę lub mogłem współpracować, ani jako stanowisko tej instytucji. Nie wyrażam także zgody na jej przetwarzanie w żadnej formie technicznej ni magicznej.

Wróć do „Infrastruktura Transportowa”