Znaleziono 5064 wyniki
Wyszukiwanie zaawansowane
- autor: Domas
- 10 cze 2024, 8:49
- Forum: Tabor i Przewoźnicy
- Temat: Ajenci - dyskusje, komentarze, nowości
- Odpowiedzi: 6869
- Odsłony: 1371900
TranslatorPS pisze: ↑08 cze 2024, 14:01
[...]nie wiedzieć czemu ma na stanie jedną serię wozów liniowych[...]
...bo w idei propagandy MPK S.A. w Krakowie oni już nie KUPOWALI autobusów z innym napędem niż elektryczny. Więc zrobiła to ich spółka córka.

- autor: Domas
- 18 gru 2023, 10:52
- Forum: Rozkłady i Obsługa
- Temat: Ustawa o czasie pracy kierowców
- Odpowiedzi: 494
- Odsłony: 98878
Wszystko zależy też od tego kto siedzi na CR. Bo są tacy co skracają a są tacy co boją się skracania jak ognia. Panie Walasie jak pan jest taki obeznany w pracy CR czy ekspedycji to może byś przyszedł do pracy do MZA czy TW. Ciekawy jestem czy mając nad sobą ZTM tak chętnie byś wszystkich skracał [...
- autor: Domas
- 10 gru 2023, 13:10
- Forum: Rozkłady i Obsługa
- Temat: Ustawa o czasie pracy kierowców
- Odpowiedzi: 494
- Odsłony: 98878
No ale ekspedytor nie jest od wymyślania koła, tylko od realizowania jakiejś polityki. On powinien wiedzieć, co ma zrobić w danej sytuacji, a nie ssać palucha. Szkolenia zawodzą? Szkolenia szkoleniami, w przypadku sterowania trzeba mieć chociaż trochę wyobraźni czego wielu w tym zawodzie po prostu ...
- autor: Domas
- 24 lis 2023, 8:21
- Forum: Tabor i Przewoźnicy
- Temat: Ajenci - dyskusje, komentarze, nowości
- Odpowiedzi: 6869
- Odsłony: 1371900
Ja tam jestem radykałem i twierdzę że w komunikacji miejskiej w te wszystkie zlecenia powinna wjechać PIP jak dzik w żołędzie naliczając po drodze wstecznie za trzy lata wszystkie składki. Ale potem się obudziłem z tego pięknego snu i zobaczyłem polski szary listopad. Natomiast im dłużej to będzie ...
- autor: Domas
- 13 lis 2023, 21:26
- Forum: Tabor i Przewoźnicy
- Temat: Ajenci - dyskusje, komentarze, nowości
- Odpowiedzi: 6869
- Odsłony: 1371900
5556 pisze: ↑13 lis 2023, 21:16
A mnie zastanawia skąd ten parasol ochronny, czemu przymykane jest na to oko... Dlaczego nikt w wtp nie odpowiada za taki stan/nie poniesie odpowiedzialności?
Chociażby przez Autodrom na którym odbywają się mistrzostwa kierowców i inne szkolenia.

- autor: Domas
- 21 wrz 2023, 9:18
- Forum: Tabor i Przewoźnicy
- Temat: Ajenci - dyskusje, komentarze, nowości
- Odpowiedzi: 6869
- Odsłony: 1371900
fraktal pisze: ↑20 wrz 2023, 17:20
W przyszłym roku wybory samorządowe, więc być może "ktoś" oświeci Panią Dyrektor, że warto się z Mobilisem jednak dogadać.
Przede wszystkim to dwie strony muszą się dogadywać, a z tym bywa różnie.
- autor: Domas
- 10 cze 2023, 13:01
- Forum: Tabor i Przewoźnicy
- Temat: Autobusy dla Warszawy-plany, przetargi, zamówienia, dyskusje
- Odpowiedzi: 7036
- Odsłony: 1609203
Skąd w ogóle taka pewność, że MZA nalicza kary? Przerwa w dostawach na przełomie roku była głównie spowodowana kwestiami formalnymi z powodu przejęcia Autosanu przez Hutę Stalowa Wola. No jak to skąd? beni tak pisze, to tak musi być! #-o MZA nie ma jaj naliczać kar, a nawet porządnie odebrać wozów ...
- autor: Domas
- 29 maja 2023, 20:29
- Forum: Rozkłady i Obsługa
- Temat: Stałe linie kierowców
- Odpowiedzi: 192
- Odsłony: 52625
wincenty pisze: ↑29 maja 2023, 20:14
To różni się czymś od pozostałych? A dlaczego tak mało?
Nawet jak na tak "starego" elektryka to żałośnie mało. Obstawiam jakiś problem z bateriami i konieczność ładowania co kółko.
- autor: Domas
- 06 maja 2023, 13:43
- Forum: Archiwum RiO
- Temat: Zmiany od maja 2023
- Odpowiedzi: 62
- Odsłony: 45830
Jeszcze a propos zmian rozkładów w związku z zamknięciem Spacerowej: na 168 w DP w półkursie do Witolina dodano 2 min., w związku z czym postoje w międzyszczycie na ekspediowanym (!) krańcu spadły do 4 min. Jeśli do tej pory był problem z wyrobieniem się w czasie, to przy 4 min. postoju praktycznie...
- autor: Domas
- 21 kwie 2023, 10:35
- Forum: Rozkłady i Obsługa
- Temat: Czasy przejazdu - 2022–2023
- Odpowiedzi: 333
- Odsłony: 63978
KwZ pisze: ↑21 kwie 2023, 10:20
Czemu +3 ma być chore?
Pamiętam, że kurs o czasie ma być pomiędzy +1 a -3.
Kurs o czasie to kurs o czasie, a +1/-3 to dozwolona odchyłka od jazdy o czasie i należy to sobie wreszcie wbić do głowy.
- autor: Domas
- 21 kwie 2023, 10:00
- Forum: Rozkłady i Obsługa
- Temat: Czasy przejazdu - 2022–2023
- Odpowiedzi: 333
- Odsłony: 63978
Łukasz pisze: ↑20 kwie 2023, 17:50
[...]albo trzeba wprowadzić kary za niezrealizowanie kursu.
Nie wiem jak jest z wyciąganiem konsekwencji w MZA, ale ZTM w przypadku przyspieszenia powyżej jakiejś chorej wartości (+3? Nie pamiętam dokładnie) kurs uznaje za wadliwy.