Znaleziono 21518 wyników

autor: fik
20 cze 2026, 18:30
Forum: Infrastruktura Komunikacyjna
Temat: Nowe trasy tramwajowe
Odpowiedzi: 3667
Odsłony: 413353

Nowe trasy tramwajowe

Bastian pisze:
18 cze 2026, 11:39
Ale co drugą stroną?

Przecież o tych kolizjach wiadomo od zawsze, nic nowego.
To znaczy, że było dużo czasu, żeby je rozwiązać, prawda? Prawda?
autor: fik
09 cze 2026, 21:04
Forum: Układ Komunikacyjny
Temat: Objazdy i inne okresowe zmiany tras autobusów - 2026
Odpowiedzi: 51
Odsłony: 8532

Objazdy i inne okresowe zmiany tras autobusów - 2026

Kiedyś 705 jechało objazdem przez Radzymin i Załubice do Ryni, nie wiem dlaczego odpuszczono to w tym roku. Pasażerowie byli by chętni i pamiętam jak część szła później do Nieporętu, no bo z Ryni dużo bliżej. Gdyby tylko w Nieporęcie był taki środek transportu, który Ironmanowi się nie kłania, i kt...
autor: fik
27 maja 2026, 20:50
Forum: Układ Komunikacyjny
Temat: Komunikacja w Legionowie i okolicach
Odpowiedzi: 704
Odsłony: 161807

Komunikacja w Legionowie i okolicach

Policzmy na cyferkach i zwróćmy uwagę na kilka uwarunkowań, które szanownym dyskutantom się wymykają: 1. Cele podróży są w różnych miejscach Warszawy, ale na Młocinach jest ich relatywnie niewiele, więc trzeba do nich dojechać - głównym środkiem transportu, którym można to zrobić, jest M1 - i jest t...
autor: fik
26 maja 2026, 20:06
Forum: Układ Komunikacyjny
Temat: Komunikacja miejska w Wawrze [II]
Odpowiedzi: 1934
Odsłony: 431342

Komunikacja miejska w Wawrze [II]

Podjazd pod MSS cudowna sprawa, ale powinno to być dwukierunkowo dwustronnie via Pożaryskiego, Świebodzińską i Bursztynową, żeby można było coś (czyt. 525) przelotowo puścić.
autor: fik
20 maja 2026, 20:41
Forum: Informacja Pasażerska
Temat: Mapa komunikacji miejskiej
Odpowiedzi: 3503
Odsłony: 605379

Mapa komunikacji miejskiej

Swoją drogą, na mapie głównej 72 nie dojeżdża z żadnej strony do Daszyngtona . Also, skoro nie przeszkadza nam, że 123 rusza ze Wschodniego z napisem Wschodni, to może 24 mogłoby też jechać z Piaskami (chociażby z dopiskiem "przez rondo Daszyńskiego"). Albo na Obozowej niech już ma to rond...
autor: fik
18 maja 2026, 21:19
Forum: Organizacja Komunikacji
Temat: ZTM od kulis
Odpowiedzi: 1000
Odsłony: 281287

ZTM od kulis

To chyba oczywiste: jedno sprawia, że więcej osób będzie chętniej jeździć transportem zbiorowym, od którego są aktualnie odstraszani, drugie sprawia, że tych osób będzie mniej. Fakt, że podróżowanie zbiorkomem z dowolnej wielkości bagażem jest po prostu absurdalnie niewygodne w porównaniu z podróżą ...
autor: fik
18 maja 2026, 18:09
Forum: Organizacja Komunikacji
Temat: ZTM od kulis
Odpowiedzi: 1000
Odsłony: 281287

ZTM od kulis

Rozwiązaniem braku odpowiedniej przestrzeni na bagaże w środkach ptz jest zapewnienie odpowiedniej przestrzeni na bagaże. Pozdrawiam, ja i mój bagaż z sąsiedniego fotela w 35WE.
autor: fik
11 maja 2026, 20:24
Forum: Transport Kolejowy
Temat: Plan transportowy dla połączeń międzywojewódzkich
Odpowiedzi: 79
Odsłony: 20833

Plan transportowy dla połączeń międzywojewódzkich

To jest mapa połączeń międzywojewódzkich organizowanych przez ministerstwo (czyli IC/TLK), a nie ogółem całości.
autor: fik
11 maja 2026, 19:03
Forum: Transport Kolejowy
Temat: Plan transportowy dla połączeń międzywojewódzkich
Odpowiedzi: 79
Odsłony: 20833

Plan transportowy dla połączeń międzywojewódzkich

Trwają konsultacje kolejnej aktualizacji planu transportowego. Tym razem też zachęcam do wysyłania swoich uwag:

https://legislacja.rcl.gov.pl/projekt/1 ... 5#13202925

Na zachętę mapka:
Zrzut ekranu 2026-05-11 190246.jpg
autor: fik
10 maja 2026, 12:17
Forum: Układ Komunikacyjny
Temat: [KM] Górny Mokotów
Odpowiedzi: 1531
Odsłony: 203166

[KM] Górny Mokotów

Ja to bym zaczął od dość oczywistego faktu, że uznawanie że istnieje jakiś układ docelowy jest błędem metodycznym samo w sobie. Infrastruktura, potrzeby i inne czynniki wpływające na układ transportowy są płynne, więc nie można zakładać jakiegoś mitycznego niezmiennego stanu docelowego - a co za tym...
autor: fik
06 maja 2026, 18:25
Forum: Układ Komunikacyjny
Temat: [KM] Górny Mokotów
Odpowiedzi: 1531
Odsłony: 203166

[KM] Górny Mokotów

Z Sielc jest połączenie z Centralnym w postaci aktualnego 131... A połączenie Miasteczka z Centralnym to priorytet, biorąc pod uwagę ilu jego mieszkańców jedzie na weekend do domu... Wystarczyło poczytać posty na fb. Przy takim argumencie należałoby uruchomić linię okresową kursującą w sobotnie ran...
autor: fik
04 maja 2026, 20:36
Forum: Metro i Kolej
Temat: Obiegi i obsługa połączeń SKM
Odpowiedzi: 2072
Odsłony: 377483

Obiegi i obsługa połączeń SKM

No to chyba nie tyle ZTM nie zauważa, co gmina Nieporęt. W ogóle to brakuje mechanizmu rozliczania komunikacji rekreacyjnej. Ależ to jest proste, zarówno logicznie, jak i formalnie. Logicznie: to są kursy, których głównym odbiorcą jest mieszkaniec Warszawy, więc powinna za nie płacić w całości lub ...
autor: fik
03 maja 2026, 11:15
Forum: Metro i Kolej
Temat: Obiegi i obsługa połączeń SKM
Odpowiedzi: 2072
Odsłony: 377483

Obiegi i obsługa połączeń SKM

Rzadko jestem na majówkę na Mazowszu, więc dopiero w tym roku do mnie dotarło, że S4(0) jeździ według standardowego weekendowego rozkładu, przewidującego dziś 4 kursy do Zegrza i 0 do Nieporętu. No jestem pod wrażeniem, nie da się ukryć.
autor: fik
30 kwie 2026, 19:26
Forum: Układ Komunikacyjny
Temat: Objazdy i inne okresowe zmiany tras autobusów - 2026
Odpowiedzi: 51
Odsłony: 8532

Objazdy i inne okresowe zmiany tras autobusów - 2026

Czytałem prezentację wyników WBR i przecież jest super, OGROMNY udział podróży pieszych, coś musicie konfabulować z tymi korkami.
autor: fik
29 kwie 2026, 22:42
Forum: Układ Komunikacyjny
Temat: Objazdy i inne okresowe zmiany tras autobusów - 2026
Odpowiedzi: 51
Odsłony: 8532

Objazdy i inne okresowe zmiany tras autobusów - 2026

Aż można by się zastanawiać, czemu 111 nie jeździ Świętokrzyskim cały rok.