To znaczy, że było dużo czasu, żeby je rozwiązać, prawda? Prawda?
Znaleziono 21518 wyników
- 20 cze 2026, 18:30
- Forum: Infrastruktura Komunikacyjna
- Temat: Nowe trasy tramwajowe
- Odpowiedzi: 3667
- Odsłony: 413353
- 09 cze 2026, 21:04
- Forum: Układ Komunikacyjny
- Temat: Objazdy i inne okresowe zmiany tras autobusów - 2026
- Odpowiedzi: 51
- Odsłony: 8532
Objazdy i inne okresowe zmiany tras autobusów - 2026
Kiedyś 705 jechało objazdem przez Radzymin i Załubice do Ryni, nie wiem dlaczego odpuszczono to w tym roku. Pasażerowie byli by chętni i pamiętam jak część szła później do Nieporętu, no bo z Ryni dużo bliżej. Gdyby tylko w Nieporęcie był taki środek transportu, który Ironmanowi się nie kłania, i kt...
- 27 maja 2026, 20:50
- Forum: Układ Komunikacyjny
- Temat: Komunikacja w Legionowie i okolicach
- Odpowiedzi: 704
- Odsłony: 161807
Komunikacja w Legionowie i okolicach
Policzmy na cyferkach i zwróćmy uwagę na kilka uwarunkowań, które szanownym dyskutantom się wymykają: 1. Cele podróży są w różnych miejscach Warszawy, ale na Młocinach jest ich relatywnie niewiele, więc trzeba do nich dojechać - głównym środkiem transportu, którym można to zrobić, jest M1 - i jest t...
- 26 maja 2026, 20:06
- Forum: Układ Komunikacyjny
- Temat: Komunikacja miejska w Wawrze [II]
- Odpowiedzi: 1934
- Odsłony: 431342
Komunikacja miejska w Wawrze [II]
Podjazd pod MSS cudowna sprawa, ale powinno to być dwukierunkowo dwustronnie via Pożaryskiego, Świebodzińską i Bursztynową, żeby można było coś (czyt. 525) przelotowo puścić.
- 20 maja 2026, 20:41
- Forum: Informacja Pasażerska
- Temat: Mapa komunikacji miejskiej
- Odpowiedzi: 3503
- Odsłony: 605379
Mapa komunikacji miejskiej
Swoją drogą, na mapie głównej 72 nie dojeżdża z żadnej strony do Daszyngtona . Also, skoro nie przeszkadza nam, że 123 rusza ze Wschodniego z napisem Wschodni, to może 24 mogłoby też jechać z Piaskami (chociażby z dopiskiem "przez rondo Daszyńskiego"). Albo na Obozowej niech już ma to rond...
- 18 maja 2026, 21:19
- Forum: Organizacja Komunikacji
- Temat: ZTM od kulis
- Odpowiedzi: 1000
- Odsłony: 281287
ZTM od kulis
To chyba oczywiste: jedno sprawia, że więcej osób będzie chętniej jeździć transportem zbiorowym, od którego są aktualnie odstraszani, drugie sprawia, że tych osób będzie mniej. Fakt, że podróżowanie zbiorkomem z dowolnej wielkości bagażem jest po prostu absurdalnie niewygodne w porównaniu z podróżą ...
- 18 maja 2026, 18:09
- Forum: Organizacja Komunikacji
- Temat: ZTM od kulis
- Odpowiedzi: 1000
- Odsłony: 281287
ZTM od kulis
Rozwiązaniem braku odpowiedniej przestrzeni na bagaże w środkach ptz jest zapewnienie odpowiedniej przestrzeni na bagaże. Pozdrawiam, ja i mój bagaż z sąsiedniego fotela w 35WE.
- 11 maja 2026, 20:24
- Forum: Transport Kolejowy
- Temat: Plan transportowy dla połączeń międzywojewódzkich
- Odpowiedzi: 79
- Odsłony: 20833
Plan transportowy dla poĹÄ czeĹ miÄdzywojewĂłdzkich
To jest mapa połączeń międzywojewódzkich organizowanych przez ministerstwo (czyli IC/TLK), a nie ogółem całości.
- 11 maja 2026, 19:03
- Forum: Transport Kolejowy
- Temat: Plan transportowy dla połączeń międzywojewódzkich
- Odpowiedzi: 79
- Odsłony: 20833
Plan transportowy dla poĹÄ czeĹ miÄdzywojewĂłdzkich
Trwają konsultacje kolejnej aktualizacji planu transportowego. Tym razem też zachęcam do wysyłania swoich uwag:
https://legislacja.rcl.gov.pl/projekt/1 ... 5#13202925
Na zachętę mapka:
https://legislacja.rcl.gov.pl/projekt/1 ... 5#13202925
Na zachętę mapka:
- 10 maja 2026, 12:17
- Forum: Układ Komunikacyjny
- Temat: [KM] Górny Mokotów
- Odpowiedzi: 1531
- Odsłony: 203166
[KM] Górny Mokotów
Ja to bym zaczął od dość oczywistego faktu, że uznawanie że istnieje jakiś układ docelowy jest błędem metodycznym samo w sobie. Infrastruktura, potrzeby i inne czynniki wpływające na układ transportowy są płynne, więc nie można zakładać jakiegoś mitycznego niezmiennego stanu docelowego - a co za tym...
- 06 maja 2026, 18:25
- Forum: Układ Komunikacyjny
- Temat: [KM] Górny Mokotów
- Odpowiedzi: 1531
- Odsłony: 203166
[KM] Górny Mokotów
Z Sielc jest połączenie z Centralnym w postaci aktualnego 131... A połączenie Miasteczka z Centralnym to priorytet, biorąc pod uwagę ilu jego mieszkańców jedzie na weekend do domu... Wystarczyło poczytać posty na fb. Przy takim argumencie należałoby uruchomić linię okresową kursującą w sobotnie ran...
- 04 maja 2026, 20:36
- Forum: Metro i Kolej
- Temat: Obiegi i obsługa połączeń SKM
- Odpowiedzi: 2072
- Odsłony: 377483
Obiegi i obsługa połączeń SKM
No to chyba nie tyle ZTM nie zauważa, co gmina Nieporęt. W ogóle to brakuje mechanizmu rozliczania komunikacji rekreacyjnej. Ależ to jest proste, zarówno logicznie, jak i formalnie. Logicznie: to są kursy, których głównym odbiorcą jest mieszkaniec Warszawy, więc powinna za nie płacić w całości lub ...
- 03 maja 2026, 11:15
- Forum: Metro i Kolej
- Temat: Obiegi i obsługa połączeń SKM
- Odpowiedzi: 2072
- Odsłony: 377483
Obiegi i obsługa połączeń SKM
Rzadko jestem na majówkę na Mazowszu, więc dopiero w tym roku do mnie dotarło, że S4(0) jeździ według standardowego weekendowego rozkładu, przewidującego dziś 4 kursy do Zegrza i 0 do Nieporętu. No jestem pod wrażeniem, nie da się ukryć.
- 30 kwie 2026, 19:26
- Forum: Układ Komunikacyjny
- Temat: Objazdy i inne okresowe zmiany tras autobusów - 2026
- Odpowiedzi: 51
- Odsłony: 8532
Objazdy i inne okresowe zmiany tras autobusów - 2026
Czytałem prezentację wyników WBR i przecież jest super, OGROMNY udział podróży pieszych, coś musicie konfabulować z tymi korkami.
- 29 kwie 2026, 22:42
- Forum: Układ Komunikacyjny
- Temat: Objazdy i inne okresowe zmiany tras autobusów - 2026
- Odpowiedzi: 51
- Odsłony: 8532
Objazdy i inne okresowe zmiany tras autobusów - 2026
Aż można by się zastanawiać, czemu 111 nie jeździ Świętokrzyskim cały rok.