Znaleziono 1838 wyników

autor: ZielonyJamnik
wczoraj, 17:52
Forum: Tabor i Przewoźnicy
Temat: Pożary pojazdów warszawskiej komunikacji
Odpowiedzi: 886
Odsłony: 224346

Pożary pojazdów warszawskiej komunikacji

Wydaje mi się że to zależy jak wąż pękł oraz od miejsca zdarzenia. 7305 miał długą prostą przez co silnik był bardziej rozgrzany, ciężej było zauważyć dym gdy jedziesz. 7325 ledwo ruszył z Centralnego, jeżeli miał postój to silnik trochę odpoczął. Kwestia tego, że 3872 podawał chyba na 2-3 dzień po ...
autor: ZielonyJamnik
wczoraj, 12:36
Forum: Tabor i Przewoźnicy
Temat: Pożary pojazdów warszawskiej komunikacji
Odpowiedzi: 886
Odsłony: 224346

Pożary pojazdów warszawskiej komunikacji

3872 z omnibusa podał za przyczynę pożaru obu Solbusów uszkodzenie przewodu wentylatora. Jeśli to prawda no to mamy 100% winy serwisu mza, szczególnie że wiadomo nie od dziś, że te węże lekko nie mają w przegrzewającym się Solbusie i powinny być prewencyjnie wymieniane na gumy z najwyższej jakości, ...
autor: ZielonyJamnik
wczoraj, 12:03
Forum: Tabor i Przewoźnicy
Temat: O chłodzeniu i niechłodzeniu
Odpowiedzi: 2991
Odsłony: 363682

O chłodzeniu i niechłodzeniu

Przecież od dawna wiadomo, że elastyczność w TW jest na poziomie betonu
autor: ZielonyJamnik
wczoraj, 9:16
Forum: Rozkłady i Obsługa
Temat: Zmiany od czerwca 2026
Odpowiedzi: 91
Odsłony: 11233

Zmiany od czerwca 2026

Robert 514 pisze:
wczoraj, 6:53
3/520 dla Kleszczowej
To w związku ze Złombusami? Bo nie widzę tego w rozkładach R-2
autor: ZielonyJamnik
26 cze 2026, 19:17
Forum: Tabor i Przewoźnicy
Temat: Quo vadis, MZA?
Odpowiedzi: 3994
Odsłony: 735488

Quo vadis, MZA?

Order z ziemniaka i bilet do elektrociepłowni dla kierowcy. W życiu bym się nie odważył gasić CNG/LNG gaśnicą
autor: ZielonyJamnik
25 cze 2026, 12:22
Forum: Tabor i Przewoźnicy
Temat: Quo vadis, MZA?
Odpowiedzi: 3994
Odsłony: 735488

Quo vadis, MZA?

Na R-2 zameldował się #5800
autor: ZielonyJamnik
25 cze 2026, 12:20
Forum: Organizacja Komunikacji
Temat: ZTM od kulis
Odpowiedzi: 1000
Odsłony: 281291

ZTM od kulis

Niby tak. To że obecnie tyle autobusów ma niesprawną klimę to na pewno jakieś nasze urojenia. Nikt tak nie powiedział, że urojenia. Tak naprawdę lekkie bawełniane spodnie nie zmieniają dużo w kwestii upału. Raczej klime to powinni ogarnąć na ten weekend :( Niestety bardzo dużo jest niesprawnych woz...
autor: ZielonyJamnik
25 cze 2026, 11:53
Forum: Tabor i Przewoźnicy
Temat: Skreślenia ze stanu - kasacje, sprzedaż
Odpowiedzi: 4588
Odsłony: 1019800

Skreślenia ze stanu - kasacje, sprzedaż

No co ciekawe 7301 jest wyrejestrowany z systemu
autor: ZielonyJamnik
25 cze 2026, 6:57
Forum: Tabor i Przewoźnicy
Temat: Ajenci - dyskusje, komentarze, nowości
Odpowiedzi: 6869
Odsłony: 1371926

Ajenci - dyskusje, komentarze, nowości

Czyli mamy
Mobilis za: 93xx i 95xx
Grodzio za: 98xx
Arriva za: 90xx i 99xx

Wszystko, czy coś ominąłem?
autor: ZielonyJamnik
24 cze 2026, 22:34
Forum: Informacja Pasażerska
Temat: SIP w autobusach
Odpowiedzi: 122
Odsłony: 63029

SIP w autobusach

Widocznie ktoś coś skopał przy aktualizacji sterowników, bo właśnie od około roku stare sterowniki pokazują m.in. czas odjazdu
autor: ZielonyJamnik
24 cze 2026, 17:13
Forum: Metro i Kolej
Temat: Awarie i utrudnienia w metrze
Odpowiedzi: 2052
Odsłony: 385689

Awarie i utrudnienia w metrze

https://miejskireporter.pl/na-wniosek-p ... zamknieta/

To jest chore, że trzeba dowiadywać co się stało z miejskiego reportera, bo ztm tylko pisze oklepaną formułkę.

Swoją drogą ciekawe co zrobią z gościem? Dadzą 100zl mandatu i puszczą do domu?
autor: ZielonyJamnik
24 cze 2026, 11:57
Forum: Infrastruktura Komunikacyjna
Temat: Plany remontowe Tramwajów Warszawskich
Odpowiedzi: 1766
Odsłony: 319835

Plany remontowe Tramwajów Warszawskich

To lipa, tak ważne skrzyżowanie też można było zrobić szybciej. Chociaż to trochę dziwne jest, że praca 2,5mies. robotników z wylewaniem na miejscu jest mniej warta, niż klocki przywiezione z KZN i założone w 2 tygodnie
autor: ZielonyJamnik
24 cze 2026, 5:23
Forum: Infrastruktura Komunikacyjna
Temat: Plany remontowe Tramwajów Warszawskich
Odpowiedzi: 1766
Odsłony: 319835

Plany remontowe Tramwajów Warszawskich

Nie wiem czy gdzieś o tym było, ale czy al. Solidarności x JP2 będzie robione płytami contrack?
autor: ZielonyJamnik
23 cze 2026, 16:12
Forum: Rozkłady i Obsługa
Temat: Zmiany od czerwca 2026
Odpowiedzi: 91
Odsłony: 11233

Zmiany od czerwca 2026

Georg pisze:
23 cze 2026, 15:25
man1956 pisze:
23 cze 2026, 14:57
W tym roku też 7.
Więc jaki jest sens tej zmiany? Może ktoś się zatroszczył, żeby kierowcy mieli na obu krańcach ekspedycję.
ZTM i troska o kierowców? LOL
autor: ZielonyJamnik
22 cze 2026, 18:49
Forum: Układ Komunikacyjny
Temat: Objazdy i inne okresowe zmiany tras autobusów - 2026
Odpowiedzi: 51
Odsłony: 8536

Objazdy i inne okresowe zmiany tras autobusów - 2026

Matt Cubis pisze:
22 cze 2026, 16:02
Podobno zabrakło autobusów.
Przecież ostatnio zabrali 10 brygad. Wyciągnąć wtyczki ze 158, gotowe