Znaleziono 50 wyników

autor: KacpM
12 cze 2026, 23:01
Forum: Metro i Kolej
Temat: Awarie i wypadki kolejowe na Mazowszu
Odpowiedzi: 8788
Odsłony: 1310502

Awarie i wypadki kolejowe na Mazowszu

Ale poza nim byli chyba jacyś inni konduktorzy, to nie RJ, że jeździ sam kierownik pociągu. W KM chyba tylko na pociągach wagonowych można spotkać konduktorów, tak to jeździ sam kierownik, również na 10-członowych składach 2*ER160. Nawet jak na EZT się zdarzy podwójna obsada, to mam wrażenie że tyl...
autor: KacpM
08 cze 2026, 8:16
Forum: Układ Komunikacyjny
Temat: Objazdy i inne okresowe zmiany tras autobusów - 2026
Odpowiedzi: 51
Odsłony: 8328

Objazdy i inne okresowe zmiany tras autobusów - 2026

Kiedyś Radzymin nie był rozkopany i było mniej km do pokonania. Ale teraz patrzę, że gdyby pojechać do Ryni z pominięciem OW Promenada wyszłoby 49 km, a z powrotem przez OW 47 km. No ale to zakładając jazdę pod prąd, alternatywna trasa przez Kuligów już się nie mieści, chociaż ma dużą zaletę – można...
autor: KacpM
07 cze 2026, 22:49
Forum: Układ Komunikacyjny
Temat: Objazdy i inne okresowe zmiany tras autobusów - 2026
Odpowiedzi: 51
Odsłony: 8328

Objazdy i inne okresowe zmiany tras autobusów - 2026

:arrow: Obiektywnie przyznaję, że ze strony ZTM-u dzisiejsze objazdy Iron Man Warsaw zostały przygotowane bardzo dobrze. Trasa objazdowa w Starych Załubicach obukierunkowo obejmowała drogę, która z powodu remontu była jednokierunkowa. Nie nazwałbym wytyczania planowego objazdu „bardzo dobrym”, jeże...
autor: KacpM
05 cze 2026, 22:59
Forum: Organizacja Komunikacji
Temat: A gdyby tak zlikwidować linie czerwone?
Odpowiedzi: 1923
Odsłony: 375819

A gdyby tak zlikwidować linie czerwone?

Matt Cubis pisze:
05 cze 2026, 22:11
Obrazek
To chyba jednak przedmówcę ominął.
autor: KacpM
05 cze 2026, 22:04
Forum: Organizacja Komunikacji
Temat: A gdyby tak zlikwidować linie czerwone?
Odpowiedzi: 1923
Odsłony: 375819

A gdyby tak zlikwidować linie czerwone?

Chodziło o podzielenie 509 na dwie linie, aby nie dublować tramwaju. Taki pomysł w kontrze do wpisów z poprzedniej strony, broniących skrócenia na siłę 140 i 738 do Trockiej.
autor: KacpM
03 cze 2026, 13:08
Forum: Transport Kolejowy
Temat: Obiegi lokomotyw i składów
Odpowiedzi: 103
Odsłony: 84534

Obiegi lokomotyw i składów

Wagon pierwszej klasy i wagon barowy z podziałem na planowe i rzeczywiste zestawienia.
autor: KacpM
31 maja 2026, 20:22
Forum: Wszystko i Nic
Temat: Prawko i lewko
Odpowiedzi: 2769
Odsłony: 312313

Prawko i lewko

No właśnie otwarcie na nowych pracowników jest po to aby tych warunków nie musieć poprawiać i na tym polega problem.
autor: KacpM
31 maja 2026, 18:39
Forum: Wszystko i Nic
Temat: Prawko i lewko
Odpowiedzi: 2769
Odsłony: 312313

Prawko i lewko

Akurat tego typu osoby to raczej żadną pracą nie są zainteresowane, poza tym takie anegdoty można skontrować np. widokiem znacznie starszych osób po byle jakim meczu.
autor: KacpM
30 maja 2026, 22:17
Forum: Rozkłady i Obsługa
Temat: Zmiany od czerwca 2026
Odpowiedzi: 83
Odsłony: 9402

Zmiany od czerwca 2026

Pierwszy podmieniany kierowca z brygady „nie-R” dostanie na zajezdni rozpiskę, którą potem przekaże kierowcy „R”. W trakcie dnia każdy podmieniany kierowca będzie musiał się podpisać na rozpisce, a kierowca „R” na koniec zmiany przekaże ją ostatniemu podmienianemu kierowcy.
autor: KacpM
30 maja 2026, 21:34
Forum: Wszystko i Nic
Temat: Prawko i lewko
Odpowiedzi: 2769
Odsłony: 312313

Prawko i lewko

Kategorie zostają po staremu, po prostu obniżone będą progi.
autor: KacpM
30 maja 2026, 21:24
Forum: Rozkłady i Obsługa
Temat: Zmiany od czerwca 2026
Odpowiedzi: 83
Odsłony: 9402

Zmiany od czerwca 2026

Kierowca obsługujący brygadę z R skacze co kółko pomiędzy różnymi brygadami bez R. Przez to kółko kierowca z brygady bez R ma przerwę. Brygady z R mają z góry rozplanowane w jakich godzinach obsługują daną brygadę.
autor: KacpM
30 maja 2026, 15:25
Forum: Wszystko i Nic
Temat: Prawko i lewko
Odpowiedzi: 2769
Odsłony: 312313

Prawko i lewko

No cóż, gdybam że taka regulacja wprowadzana jest w odpowiedzi do tego, że brakuje rąk do pracy. Można by było zrobić coś na zasadzie dozoru podczas jazdy, ale to angażuje kolejną osobę na całą brygadę... W ramach tego samego projektu weszła w życie zmiana dotycząca kat. B dla 17-latków (krótsze va...
autor: KacpM
11 maja 2026, 21:00
Forum: Transport Kolejowy
Temat: Plan transportowy dla połączeń międzywojewódzkich
Odpowiedzi: 79
Odsłony: 20475

Plan transportowy dla połączeń międzywojewódzkich

IC na Jelenia-Zgorzelec to jakaś nowa wizja, czy coś przegapiłem? Skąd, dokąd i którędy miałoby to jeździć?
autor: KacpM
11 maja 2026, 11:03
Forum: Metro i Kolej
Temat: Awarie i wypadki kolejowe na Mazowszu
Odpowiedzi: 8788
Odsłony: 1310502

Awarie i wypadki kolejowe na Mazowszu

Kompletnie nie zrozumiałeś, nie chodzi o to czy jedzie Flirt czy Impuls, a o to czy pojazd jest niskopodłogowy czy wysokopodłogowy, ewentualnie czy ma też klimę i gniazdka. Ale to Ty odsyłałeś pasażerów do „oficjalnych zestawień pociągów KM, które przewoźnik oficjalnie publikuje na stronie internet...
autor: KacpM
11 maja 2026, 8:37
Forum: Metro i Kolej
Temat: Awarie i wypadki kolejowe na Mazowszu
Odpowiedzi: 8788
Odsłony: 1310502

Awarie i wypadki kolejowe na Mazowszu

Pewnie dlatego, że pasażer nie musi być kolejowym autystykiem i chce się dostać w określone miejsce o określonej godzinie, a nie przejechać takim a nie innym składem. Nie znasz się, pasażer powinien rozszyfrować oznaczenia typu EN57AKM, znaleźć właściwy plik pdf i skorzystać z ctrl+f, a potem wyjść...