Ajenci - dyskusje, komentarze, nowości

Moderatorzy: JacekM, Dantte

michael112
Posty: 3185
Rejestracja: 20 gru 2005, 16:02
Lokalizacja: Korzysta z zespołów 3005, 3006, 3007

Post autor: michael112 » 23 lis 2023, 14:50

piorunus pisze:
23 lis 2023, 14:09
A jednak pośpieszyłem się o jeden dzień. Z resztą to teraz bez znaczenia. Wygląda więc na to, że pomostówka na MConG Mobilisu wystartuje 15 lutego. Ironia losu, że to w sumie jeden z najmniej opóźnionych dużych kontraktów, które doświadczyły różnych dziwnych przebojów w trakcie przetargu względem pierwotnie zakładanych terminów.
A co pomiędzy 1 stycznia a 14 lutego?

reserved
Posty: 13914
Rejestracja: 27 gru 2005, 17:51
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: reserved » 23 lis 2023, 14:52

michael112 pisze:
23 lis 2023, 14:50
piorunus pisze:
23 lis 2023, 14:09
A jednak pośpieszyłem się o jeden dzień. Z resztą to teraz bez znaczenia. Wygląda więc na to, że pomostówka na MConG Mobilisu wystartuje 15 lutego. Ironia losu, że to w sumie jeden z najmniej opóźnionych dużych kontraktów, które doświadczyły różnych dziwnych przebojów w trakcie przetargu względem pierwotnie zakładanych terminów.
A co pomiędzy 1 stycznia a 14 lutego?
Karnawał. :P

BPNSP, 14 lutego jest akurat środa popielcowa

Łukasz
Posty: 12140
Rejestracja: 15 gru 2005, 15:48
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Łukasz » 23 lis 2023, 15:12

reserved pisze:
23 lis 2023, 14:52
michael112 pisze:
23 lis 2023, 14:50


A co pomiędzy 1 stycznia a 14 lutego?
Karnawał. :P

BPNSP, 14 lutego jest akurat środa popielcowa
Popielec w walentynki? Wreszcie!

Akurat będą ferie różne :) Może się uda zawiesić jakieś 190 czy coś przynajmniej.
ŁK

Awatar użytkownika
Bywalec
Posty: 3795
Rejestracja: 29 mar 2010, 20:17

Post autor: Bywalec » 23 lis 2023, 15:21

https://www.ztm.waw.pl/informacje-praso ... rzegubowe/
Oficjalny komunikat, umowa wchodzi w życie od 1 stycznia.
Obrazek

Jurand
Posty: 1766
Rejestracja: 06 lis 2018, 13:42

Post autor: Jurand » 23 lis 2023, 15:28

Bywalec pisze:
23 lis 2023, 15:21
https://www.ztm.waw.pl/informacje-praso ... rzegubowe/
Oficjalny komunikat, umowa wchodzi w życie od 1 stycznia.
No to Mobilis wygrał zawody.
Podpisano umowę na 50 długich brygad, które zasadniczo na upartego MZA by mogło zastapić swoim taborem.

ZTM przegrał zawody.
Bo teraz trzeba jakoś wykombinować małe wozy, których nikt oprócz Mobilisu nie posiada.
Czyli udupili się przez własną głupotę i teraz albo z Mobilisem podpiszą na mniejszą ilość brygad z tzw wolnej ręki, albo...
Zasadniczo w ZTMie ktoś jest za to odpowiedzialny i już go nie powinno być na tym stołku.

Łukasz
Posty: 12140
Rejestracja: 15 gru 2005, 15:48
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Łukasz » 23 lis 2023, 15:34

Będą jeździć przegubowcami na midikach. Może przy rosnącym mieście i spadającej liczbie kierowców trzeba coraz bardziej iść w kierunku tylko-przegubów. Oczywiście tam, gdzie się da wjechać, czyli prawie wszędzie. Na takim 208 też się niby nie da, a się da jeździć zwykłą solówką.
ŁK

ashir
Posty: 19916
Rejestracja: 14 paź 2009, 16:36
Lokalizacja: Targówek

Post autor: ashir » 23 lis 2023, 15:43

Jestem przekonany, że istotniejszą kwestią są kierowcy, a nie tabor. Na części linii może jeździć spokojnie 10 i 12m. Arriva (za zgodą) też może wziąć kilka dodatkowych brygad na Otokary. Na 208 już był przegub. ;-)

Walas
Posty: 6763
Rejestracja: 17 cze 2008, 10:27
Lokalizacja: Pruszków

Post autor: Walas » 23 lis 2023, 17:02

Łukasz pisze:
23 lis 2023, 15:34
Będą jeździć przegubowcami na midikach. Może przy rosnącym mieście i spadającej liczbie kierowców trzeba coraz bardziej iść w kierunku tylko-przegubów. Oczywiście tam, gdzie się da wjechać, czyli prawie wszędzie. Na takim 208 też się niby nie da, a się da jeździć zwykłą solówką.
Na 208 już były wiele razy przeguby
1069, 7722
Ulubione wozy: 5240, 5243, 6207
817, WKD, R1, S1

Flash8222
Posty: 7271
Rejestracja: 14 gru 2005, 23:37
Lokalizacja: Pies wam mordy lizał

Post autor: Flash8222 » 23 lis 2023, 17:19

Jurand pisze:
23 lis 2023, 15:28
Bywalec pisze:
23 lis 2023, 15:21
https://www.ztm.waw.pl/informacje-praso ... rzegubowe/
Oficjalny komunikat, umowa wchodzi w życie od 1 stycznia.
No to Mobilis wygrał zawody.
Podpisano umowę na 50 długich brygad, które zasadniczo na upartego MZA by mogło zastapić swoim taborem.
Buahahahahaha, czy w tej bajeczce były też latające lokomotywy? :lol:

michael112
Posty: 3185
Rejestracja: 20 gru 2005, 16:02
Lokalizacja: Korzysta z zespołów 3005, 3006, 3007

Post autor: michael112 » 23 lis 2023, 17:52

Jurand pisze:
23 lis 2023, 15:28
Czyli udupili się przez własną głupotę i teraz albo z Mobilisem podpiszą na mniejszą ilość brygad z tzw wolnej ręki, albo...
Czy jest już absolutnie przesądzone że nie ma najmniejszej szansy na umowę z wolnej ręki na pełny wymiar brygad midików?

Flash8222
Posty: 7271
Rejestracja: 14 gru 2005, 23:37
Lokalizacja: Pies wam mordy lizał

Post autor: Flash8222 » 23 lis 2023, 17:54

Oczywiście, że jest.

Łukasz
Posty: 12140
Rejestracja: 15 gru 2005, 15:48
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Łukasz » 23 lis 2023, 18:03

Flash8222 pisze:
23 lis 2023, 17:54
Oczywiście, że jest.
Jest że nie ma czy jest że jest?
ŁK

Jurand
Posty: 1766
Rejestracja: 06 lis 2018, 13:42

Post autor: Jurand » 23 lis 2023, 18:10

michael112 pisze:
23 lis 2023, 17:52
Jurand pisze:
23 lis 2023, 15:28
Czyli udupili się przez własną głupotę i teraz albo z Mobilisem podpiszą na mniejszą ilość brygad z tzw wolnej ręki, albo...
Czy jest już absolutnie przesądzone że nie ma najmniejszej szansy na umowę z wolnej ręki na pełny wymiar brygad midików?
Szansa jest, tylko teraz kwestia czy Mobilis będzie chciał taką opcję na 50 brygad.
Wozy zarówno midiki, jak i wozy ze starego przetargu z Krakowa mogą być potrzebne gdzie indziej.

Awatar użytkownika
MJ
(Jachim)
Posty: 1402
Rejestracja: 24 lut 2012, 14:57

Post autor: MJ » 23 lis 2023, 22:12

Mobilis na pewno jest chętny na kontrakt o czym wspomniał w oświadczeniu dla pracowników. Z tego co ja wiem, to chcieliby zmniejszyć ilość brygad o 10 ze względu na braki kierowców. Sytuację kadrową utrudnia wymóg zatrudniania na umowę o pracę. Cały czas zastanawia mnie co ZTMowi przeszkadza ta umowa-zlecenie u ajentów? MZA zatrudnia w takiej formie i nikomu to nie przeszkadza, a przyjmują w dość sporych ilościach.

alojz
Posty: 2494
Rejestracja: 25 wrz 2010, 22:34

Post autor: alojz » 23 lis 2023, 22:30

MJ pisze:
23 lis 2023, 22:12
Mobilis na pewno jest chętny na kontrakt o czym wspomniał w oświadczeniu dla pracowników. Z tego co ja wiem, to chcieliby zmniejszyć ilość brygad o 10 ze względu na braki kierowców.
Wysokie ceny uzasadniali koniecznością podwyżek dla kierowców. Lekkko licząc wzrost stawki za km o 25-36% powinien przełożyć się na ponad 100% wzrost pensji :twisted:

ODPOWIEDZ