Z tymi petycjami to już od dłuższego czasu było absurdalnie, ale teraz to już zupełnie komuś peron odjechał (99% z nich). Serio ludzie w ZTMie (i samorządach w okręgu częstochowskim
ZTM od kulis
Moderatorzy: Poc Vocem, Wiliam
https://www.ztm.waw.pl/petycje/
Z tymi petycjami to już od dłuższego czasu było absurdalnie, ale teraz to już zupełnie komuś peron odjechał (99% z nich). Serio ludzie w ZTMie (i samorządach w okręgu częstochowskim
) muszą tym się zajmować, publikować, odpowiadać?
Z tymi petycjami to już od dłuższego czasu było absurdalnie, ale teraz to już zupełnie komuś peron odjechał (99% z nich). Serio ludzie w ZTMie (i samorządach w okręgu częstochowskim
Miasto piętnastominutowe - czekaj piętnaście minut na przesiadkę.
-
Autobus Czerwon
- Posty: 4553
- Rejestracja: 08 sie 2011, 23:20
- Lokalizacja: Stary Mokotów
- Kontakt:
Nie, pracownicy organizatora zajmują się tym wyłącznie dla rozrywki w ramach walki z nudą w czasie wolnym od pracy
O co chodzi w petycji o zmianie nazwy przystanku pl. Wilsona?
- ZielonyJamnik
- Posty: 1701
- Rejestracja: 31 lip 2022, 8:25
Żeby zmienić na Pl. Wilsona Północ i pl. Wilsona Południe.
A tak swoją drogą. to osoba obeznana z tematami komunikacyjnymi sporządzi odpowiedź na petycję w 10 minut. Albo i 5.
Ale fajne są te pomysły nawet (chyba pisane przez tą samą osobę):
§1. Postuluje o przeprowadzanie cyklicznych kontroli razem z nieumundurowanymi
funkcjonariuszami: policji, straży miejskiej, nadzoru ruchu nad przestrzeganiem regulaminu i
przepisów porządkowych przez pasażerów jak i kierujących.
§2. Postuluje o przeprowadzanie cyklicznych kontroli przez organizatora, operatora w formie
"tajemniczego klienta" na przystanku i pojeździe jak kierujący traktuje pasażerów, zwłaszcza
niepełnosprawnych czy włącza przyklęk, czy sam kierowca pomaga, czy inni pasażerowie
pomagają osobie niepełnosprawnej wejść i wyjść z pojazdu (o kulach, o lasce, z gipsem, z
protezą lub innym chodzie świadczącym o uszkodzeniu narządu ruchu np. utykanie). Kara by
była potrącenie dniówki.
§3. Postuluje o wprowadzenie obowiązku przyklęku w zimę w szczególności podczas: mrozu,
gołoledzi (deszczu marznącego), nie posypanego chodnika (solą i piaskiem), gdzie samo
chodzenie może spowodować: stłuczenia, a co dopiero niefortunne stanięcie przez wyjście z
pojazdu. Dlatego dla bezpieczeństwa lepiej włączyć przyklęk niż mieć potem opóźniony kurs
z oczekiwaniem na służby lub płacić zasądzone odszkodowania.
§1. Za próbę ucieczki, braku podejścia do kontrolera o braku biletu lub dokumentu,
mandat wzrasta o 50 zł.
§2. Kontroler biletowy lub kontroler organizatora uprawniony jest do wystawienia
mandatów dla pasażerów jak i kierujących za niezastosowanie się do regulaminu.
Grzywna dla kierującego, a nie operatora. Np. potrącona dniówka
- ZielonyJamnik
- Posty: 1701
- Rejestracja: 31 lip 2022, 8:25
Tak, przyklęk na każdym przystanku w Warszawie... Wystarczy, że są już takie przystanki gdzie trzeba stawać te przepisowe 20cm, żeby narożnikiem nie przywalić. Przyklęk przy Parku Praskim to automatyczne przywalenie podwoziem jak się stanie tuż przy krawężniku... Tak można by mnożyć
Mkną po koleinach zielone jamniki... 
-
ziemniakizostaw
- Posty: 42
- Rejestracja: 02 wrz 2025, 19:24
Przecież to jest jakiś rage bait jak z twittera albo facebooka§1. Za próbę ucieczki, braku podejścia do kontrolera o braku biletu lub dokumentu,
mandat wzrasta o 50 zł.
§2. Kontroler biletowy lub kontroler organizatora uprawniony jest do wystawienia
mandatów dla pasażerów jak i kierujących za niezastosowanie się do regulaminu.
Grzywna dla kierującego, a nie operatora. Np. potrącona dniówka
Ad.1. Sądy są za mało zapchane i za mało przynoszą strat? Trzeba je dobić?
Ad. 2. Koncept dniówki dla osoby na UP, no powodzenia.
Znalazłam też złoto i diamenty:
Ja bym od razu rozstrzelała.8) opłata manipulacyjna w wysokości 30 krotności ceny biletu normalnego za:
a) zajmowanie dwóch siedzeń;
b) blokowanie siedzenia przy oknie;
c) zmęczone torby
skoro osoba zajmuje więcej niż jedno siedzenie winna zapłacić za nie jak za pasażera
może wtedy będzie kultura w transporcie zbiorowym
Podasz źródło/link do cytowanych zapisów?ziemniakizostaw pisze: ↑14 maja 2026, 0:30
Przecież to jest jakiś rage bait jak z twittera albo facebooka
Akurat to popieram. Jak pasażer ma za szeroki narząd do siedzenia, albo spuchnięte i obolałe jądra i musi trzymać nogi szeroko rozwarte, tudzież posiada bardzo zmęczone bagaże i w związku z tym zajmuje dwa miejsca do siedzenia, niech płaci za dwa miejsca.8) opłata manipulacyjna w wysokości 30 krotności ceny biletu normalnego za:
a) zajmowanie dwóch siedzeń;
b) blokowanie siedzenia przy oknie;
c) zmęczone torby
skoro osoba zajmuje więcej niż jedno siedzenie winna zapłacić za nie jak za pasażera
może wtedy będzie kultura w transporcie zbiorowym
"Ale ty jesteś mądry, Bonifacy!"
A jak wykupię wszystkie miejsca siedzące to wtedy wszyscy będą musieli stać? 
-
ziemniakizostaw
- Posty: 42
- Rejestracja: 02 wrz 2025, 19:24
https://www.ztm.waw.pl/wp-content/uploa ... -nr-28.pdfperson pisze: ↑14 maja 2026, 9:49Podasz źródło/link do cytowanych zapisów?ziemniakizostaw pisze: ↑14 maja 2026, 0:30
Przecież to jest jakiś rage bait jak z twittera albo facebooka
„Wpływ: 11 lutego 2026 r.
Petycja nr 235”
To chyba zły link…
Petycja nr 235”
To chyba zły link…
-
ziemniakizostaw
- Posty: 42
- Rejestracja: 02 wrz 2025, 19:24
Ok, myślałem, że to coś na serio...
To dla otyłych ludzi tylko propozycja schudnięcia?kocur pisze: ↑14 maja 2026, 13:37Akurat to popieram. Jak pasażer ma za szeroki narząd do siedzenia, albo spuchnięte i obolałe jądra i musi trzymać nogi szeroko rozwarte, tudzież posiada bardzo zmęczone bagaże i w związku z tym zajmuje dwa miejsca do siedzenia, niech płaci za dwa miejsca.8) opłata manipulacyjna w wysokości 30 krotności ceny biletu normalnego za:
a) zajmowanie dwóch siedzeń;
b) blokowanie siedzenia przy oknie;
c) zmęczone torby
skoro osoba zajmuje więcej niż jedno siedzenie winna zapłacić za nie jak za pasażera
może wtedy będzie kultura w transporcie zbiorowym