Dyskusja o 521

Moderator: Wiliam

mariow
Posty: 2649
Rejestracja: 13 lut 2007, 16:10
Lokalizacja: Warszawa Ursus

Post autor: mariow » 25 cze 2008, 10:25

Jest jest , chcoiaz moze nie w Studium tylko na takiej mapie (zdaje się że TW :P) jako planowana zdaje się po 2020 roku
PURA VIDA!

Awatar użytkownika
Glonojad
Dark Lord of The Plonk
Posty: 26874
Rejestracja: 13 gru 2005, 23:39
Lokalizacja: z Ochoty, jak to płaczki

Post autor: Glonojad » 25 cze 2008, 10:28

No właśnie, czyli nie w Moskwie, tylko w Petrsburgu, nie samochody, tylko rowery, nie rozdają, tylko... ;)
Wypowiedź ta stanowi moje prywatne zdanie i nie może być cytowana lub analizowana w związku z moją działalnością w jakiekolwiek instytucji z którą mogę lub mogłem współpracować, ani jako stanowisko tej instytucji. Nie wyrażam także zgody na jej przetwarzanie w żadnej formie technicznej ni magicznej.

Dennis
Posty: 2302
Rejestracja: 09 sty 2006, 15:25
Lokalizacja: Bemowo niegdyś

Post autor: Dennis » 25 cze 2008, 11:24

JacekM pisze:jest nieruszalne ze względu na protesty... i koło się zamyka.
Mnie by nie przeszkadzało, jakby 520 powróciło na jedynie słuszną trasę przez Żeromskiego. Podejrzewam, że jakaś "szycha" musi mieszkać przy Broniewskiego albo też UD Bielany kompletnie sfiksował, bo 112 też nie dają szurnąć z tej ulicy #-o
[edit]

reserved
Posty: 13913
Rejestracja: 27 gru 2005, 17:51
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: reserved » 25 cze 2008, 11:31

altar pisze:A tramwaje z Grójeckiej to nie jeżdżą do Centrum? Odległości z osiedla do Grójeckiej są w zasadzie w strefie dojścia.
Jasne, zwłaszcza starsi ludzie którzy stanowią 50% jak nie więcej zapełnienia 521 ze Szczęśliwic.
Bastian pisze:150 rozkładowy czas jazdy do Naruciaka ma co do minuty taki sam, więc nie widzę tu żadnej radykalnej "szybszości" (-(
I 150 z pewnością do Centralnego dojadę... Właśnie w rejony DWC jest bardziej potrzebny dojazd niż na Świętokrzyską.
inż. Glonojad pisze:I koniecznie musi być realizowany linią czerwoną, która pomija chyba tylko Plac Starynkiewicza i pół Wawelskiej po drodze, po tej trasie? =;
Dla mnie może być nawet 7xx ;p , byle by jakiś dojazd normalny był.

Awatar użytkownika
rhemek
Posty: 2354
Rejestracja: 23 cze 2007, 16:22
Lokalizacja: Anin

Post autor: rhemek » 25 cze 2008, 12:19

inż. Glonojad pisze:Przez prawie 3 lata dojazdów do pracy tramwajami (z przerwami na dojazdy samochodem) na zatrzymanie trafiłem RAZ.
gratuluje szcześcia...
Ja trafilem w zeszłą środę, w zeszły piątek, w ten poniedziałek, wczoraj również, nie liczę
pół godzinnych korków tramwajowych dzień w dzień miedzy dworcem Wileńskim a przystankiem Ratuszowa zoo, bo ktoś nie pomyślał,że skoro puszcza się 8 linii w szczycie to wypadałoby ustawić też sygnalizację i wprowadzić zakaz wjazdu samochodów osobowych na tory...

Awatar użytkownika
Solaris
Posty: 462
Rejestracja: 04 sie 2007, 11:08
Lokalizacja: R-10 - Solaris Urbino 18 Electric IVG

Post autor: Solaris » 25 cze 2008, 12:21

Pewnie się tu zaraz na mnie inni rzucą z nożami, ale przez ostatnich kilka stron tego tematu, nikt nie napisał nic konstruktywnego o zmianach na 521 w czasie remontu Poniatowskiego. Jak do tej pory, to tylko słowna bijatyka.
A mnie interesuje to, jak dokładnie będzie jeździć ta linia, podczas remontu (chodzi o odcinek Wiatraczna :arrow: Szczęśliwice :arrow: Wiatraczna). A także, czy będzie urealniony czas przejazdu na całej trasie :?:

Awatar użytkownika
Nazgul
Posty: 671
Rejestracja: 13 sty 2006, 18:19
Lokalizacja: z XI RP

Post autor: Nazgul » 25 cze 2008, 12:24

Ja też dojeżdżałem 4 lata z Gocławka tramwajami i zatrzymań to było jak kot napłakał. A nawet jak zatrzymania są, to co po takim 521? Jaki procent pasażerów z ciągu tramwajowego tam się zmieści? Ile razy można ten samą bzdurę wypisywać. #-o

Krzysiek_S
Posty: 4721
Rejestracja: 15 gru 2005, 21:08
Lokalizacja: Wawer-Zerzeń-Zastów

Post autor: Krzysiek_S » 25 cze 2008, 12:25

Aleja USA - Aleja AL - Wawelska - ŻW - Banacha - Bitwy....
Dęboszczak podał w innym temacie, że 8/15/12/20, zaznaczając że może coś się zmienić.
Na poznanie całego rozkładu i czasu przelotu trochę jeszcze poczekamy.

Tm
Posty: 7492
Rejestracja: 13 gru 2005, 21:27
Lokalizacja: Boskie Buenos

Post autor: Tm » 25 cze 2008, 12:31

Zatrzymania tramwajowe powodują spore straty czasu, ale zdarzają sie rzadko. Korki na Waszyngtona powodują mniejsze straty czasu na 521 jednak są codziennością. W ten sposób powinno się porównywać konkurencyjność środków transportu. Cóż z tego, że raz na jakiś czas staną tramwaje skoro dzień w dzień stoi 521 i pół minuty na każdych światłach składa się na godziny w miesiącu.
აბგდევზთიკლმნოპჟრსტუფქღყშჩცძწჭხჯჰ
абвгґдеєжзиіїйклмнопрстуфхцчшщюяь
ابتثجحخدذرزسشصضطظعغفقكلمنهويةى

Awatar użytkownika
rhemek
Posty: 2354
Rejestracja: 23 cze 2007, 16:22
Lokalizacja: Anin

Post autor: rhemek » 25 cze 2008, 12:44

Tm pisze:Zatrzymania tramwajowe powodują spore straty czasu, ale zdarzają sie rzadko. Korki na Waszyngtona powodują mniejsze straty czasu na 521 jednak są codziennością. W ten sposób powinno się porównywać konkurencyjność środków transportu. Cóż z tego, że raz na jakiś czas staną tramwaje skoro dzień w dzień stoi 521 i pół minuty na każdych światłach składa się na godziny w miesiącu.
Może i racja, ale np. teraz mieszkańcom Anina i Miedzylesia teraz 521 teraz zastepuje 125 w kierunku i z kierunku Wiatracznej, bo 125 w wyniku wiadomego remontu praktycznie nie jeździ...

Awatar użytkownika
Bastian
Sułtan Maroka
Posty: 36227
Rejestracja: 13 gru 2005, 14:08
Lokalizacja: Gdzieś tam na północy...

Post autor: Bastian » 25 cze 2008, 12:46

A powinni mieć 125 jeżdżące tylko do Wiatraka i tyle.
Honi soit qui mal y pense... Chemia teraz doszła do wspaniałych wyników. Robią wiewiórki z aminokwasów. Kir Bułyczow
Gdzieś tam może i jest prawda, ale kłamstwa tkwią w naszych głowach. Terry Pratchett
Darmowy ser znajduje się tylko w pułapkach na myszy. Kir Bułyczow

Krzysiek_S
Posty: 4721
Rejestracja: 15 gru 2005, 21:08
Lokalizacja: Wawer-Zerzeń-Zastów

Post autor: Krzysiek_S » 25 cze 2008, 12:51

Bastian pisze:A powinni mieć 125 jeżdżące tylko do Wiatraka i tyle.
Ano powinno szczególnie że się szykuje budowa węzła Marsa, a wtedy to już będzie totalna katastrofa z 125.

Awatar użytkownika
tadeo
Posty: 547
Rejestracja: 16 gru 2005, 1:22

Post autor: tadeo » 25 cze 2008, 13:13

Krzysiek pisze:
Bastian pisze:A powinni mieć 125 jeżdżące tylko do Wiatraka i tyle.
Ano powinno szczególnie że się szykuje budowa węzła Marsa, a wtedy to już będzie totalna katastrofa z 125.
oraz węzła Łopuszańska/al.Jerozolimskie
Krzysiek pisze:...a wtedy to już będzie totalna katastrofa...
.

Paweł C.
Posty: 224
Rejestracja: 21 mar 2008, 9:36
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Paweł C. » 25 cze 2008, 13:15

Bastian pisze:A powinni mieć 125 jeżdżące tylko do Wiatraka i tyle.
To w tedy zamiast 125,na Górczewską 102. :D

Krzysiek_S
Posty: 4721
Rejestracja: 15 gru 2005, 21:08
Lokalizacja: Wawer-Zerzeń-Zastów

Post autor: Krzysiek_S » 25 cze 2008, 13:15

tadeo pisze:
Krzysiek pisze: Ano powinno szczególnie że się szykuje budowa węzła Marsa, a wtedy to już będzie totalna katastrofa z 125.
oraz węzła Łopuszańska/al.Jerozolimskie
Krzysiek pisze:...a wtedy to już będzie totalna katastrofa...
.
Zwężenia na Bemowie w związku z budową S8, zamknięcie mostu Poniatowskiego...
Wnioski, trzeba 125 jak najszybciej podzielić :!:

ODPOWIEDZ