Kursy "widmo" na przykładzie linii 738

Moderatorzy: Poc Vocem, Tyrystor, TranslatorPS

Awatar użytkownika
pawcio
Posty: 24945
Rejestracja: 16 gru 2005, 13:53
Lokalizacja: Os. Wilga

Post autor: pawcio » 22 lis 2009, 13:05

Dojazdy na 136 nie są wykazywane, gdyż jest to linia, na której w pierwszej kolejności następują przerzuty pomiędzy R-6 i R-7. Jeżeli jednak Woronicza dojeżdża na Młynów, to zawsze po trasie.
Niekoniecznie zgadzam się ze wszystkim, co napiszę. (C) Marshall McLuhan
"Na diamentach nic nie wyrośnie. Za to kwiaty świetnie rosną na gnoju." - Josefa Idem

Awatar użytkownika
Frencher
Zgryźliwy Tetryk
Posty: 2390
Rejestracja: 21 gru 2005, 23:42

Post autor: Frencher » 23 lis 2009, 11:12

Skoro temat o 738 to poruszam kolejny problem:
Czy ktoś wreszcie zapanuje nad samowola kierowców na linii 738 :?: Dzisiaj kurs do Radzymina 7 minut przed czasem w Markach, w odwrotnym kierunku ta sama brygada 5 minut przed czasem... litości =; I tak jest praktycznie zawsze (dzień po dniu) jak jedzie tylko brygada wysokopodłogowa (bo tam nic nie rejestruje faktycznych odjazdów z przystanku).
A i kierowcy niskaczy też sobie pozwalają - w DS nie ma siły aby w kierunku Wschodniego nie przyjechał ze 3 minuty wcześniej, a kiedyś w kierunku Radzymina pojawił się 6 minut wcześniej, i to w godzinach późno wieczornych.
Odwagą nie jest bycie takim jak inni - odwagą jest bycie sobą

dzidek
Posty: 5465
Rejestracja: 15 gru 2005, 20:48

Post autor: dzidek » 23 lis 2009, 11:15

bartoni722 pisze:No to ja napiszę tu żeby nie zakładać nowego tematu ;)
011/136:
Kurs 14:16 z Młynowa,wg rozkładu przyjeżdża z R-7 jako PT.Czy jest poprostu nie wpisane w rozkłady?Pytam bo prawie codziennie widzę ok.14:05 tę brygadę wjeżdżającą na Młynów a w rozkładach nic o tym nie ma.
To samo z 012/136 czyli kurs 14:46 z Młynowa
I 013/136 czyli kurs o 15:06 z Młynowa.
A po co zakładać nowy temat? :) Tu masz już istniejący i proponuję w nim kontynuować dyskusję :)
http://www.wawkom.waw.pl/forum/viewtopi ... 3&start=15

Awatar użytkownika
tadeo
Posty: 547
Rejestracja: 16 gru 2005, 1:22

Post autor: tadeo » 23 lis 2009, 13:03

Frencher pisze:...:arrow: Co dla Ciebie oznacza termin "przy okazji" :?:... A pytam się nie bez przyczyny, bo już drugi rok zabieracie się do koordynacji linii 718 i 732...Dlatego proszę o sprecyzowanie terminu "przy okazji" :arrow: to jest tydzień :?: dwa :?: miesiąc :?: kwartał :?: rok :?: dekada :?: wiek :?: Co oznacza w przybliżeniu "przy okazji" :?:
w ślad za: http://sjp.pwn.pl/lista.php?co=okazja
wybierz sobie to co Ci najlepiej pasuje:
okazja
1. «wyjątkowa sytuacja sprzyjająca czemuś»
2. «niecodzienne, uroczyste wydarzenie»
3. pot. «przypadkowy pojazd lub osoba zabierające kogoś lub coś po drodze»
4. daw. «przygoda»
5. daw. «bitwa, potyczka»
teraz prawdopodobnie domyślasz się, że nastąpi poprawka ztmowskiej niedoróbki tym bardziej, że przedstawiciel organizatora przewozów zapewnia:
Dęboszczak pisze:...Na pewno jakaś okazja będzie...
jakaś, kiedyś...
normalne, jak w Polsce.
.

Awatar użytkownika
Frencher
Zgryźliwy Tetryk
Posty: 2390
Rejestracja: 21 gru 2005, 23:42

Post autor: Frencher » 23 lis 2009, 13:08

Na przykładzie linii 732 pokazałem, że nie każda okazja dla ZTM jest tą właściwą okazją. Właściwie jestem gotów się pokusić o stwierdzenie że oni sami nie wiedzą która okazja jest ta właściwa aby zrobić to co mają zrobić przy okazji :razz:
Odwagą nie jest bycie takim jak inni - odwagą jest bycie sobą

Awatar użytkownika
tadeo
Posty: 547
Rejestracja: 16 gru 2005, 1:22

Post autor: tadeo » 23 lis 2009, 13:15

wiesz co ? też uważam, że sygnalizowana niedoróbka powinna byc usunięta i poprawiona natychmiast.
ale jak Ci wiadomo jest jeszcze taka polska wymówka:
"nie mam czasu"
co niekoniecznie oznacza faktyczny brak czasu dla wykonawcy.
i myślę, że między innymi również ta wymówka znalazła w tym temacie zastosowanie.
.

Awatar użytkownika
Desert
Zbanowany
Posty: 2154
Rejestracja: 23 lis 2007, 16:09
Lokalizacja: 100-(L)ica

Post autor: Desert » 23 lis 2009, 22:11

Frencher pisze:Skoro temat o 738 to poruszam kolejny problem:
Czy ktoś wreszcie zapanuje nad samowola kierowców na linii 738 Dzisiaj kurs do Radzymina 7 minut przed czasem w Markach, w odwrotnym kierunku ta sama brygada 5 minut przed czasem... litości I tak jest praktycznie zawsze (dzień po dniu) jak jedzie tylko brygada wysokopodłogowa (bo tam nic nie rejestruje faktycznych odjazdów z przystanku).
A i kierowcy niskaczy też sobie pozwalają - w DS nie ma siły aby w kierunku Wschodniego nie przyjechał ze 3 minuty wcześniej, a kiedyś w kierunku Radzymina pojawił się 6 minut wcześniej, i to w godzinach późno wieczornych.
Śmiem postawić stwierdzenie że to nie wina kierowców a rozkładu =;
Obrazek
"Jak coś wiem to wiem, a jak czegoś nie wiem to mógłbym wiedzieć czyli i tak wiem, jeżeli się mylę to przepraszam, bo mógłbym się mylić, ale ja się nie mylę."

ashir
Posty: 19912
Rejestracja: 14 paź 2009, 16:36
Lokalizacja: Targówek

Post autor: ashir » 28 lis 2009, 8:55

Od 1 grudnia według strony Przegubowca mają jeździć poranne wtyczki na linii 190 na trasie Zacisze-Os.Górczewska.Niestety w rozkładzie nic nie znalazłem na ten temat. Powiedzcie mi czy to prawda że mają jeździć poranne wtyczki. Jeżeli to jest prawda że mają jeździć to czy w 1 stronę czy w 2 strony. Czy mógłby ktoś mi podać odjazdy tych porannych wtyczek z krańca/krańców? Z góry dziękuję.

radeom
Posty: 2469
Rejestracja: 22 lis 2007, 17:29

Post autor: radeom » 28 lis 2009, 12:51

ashir pisze:Niestety w rozkładzie nic nie znalazłem na ten temat.
Wtyczki nie są uwzględniane w rozkładzie.

ashir
Posty: 19912
Rejestracja: 14 paź 2009, 16:36
Lokalizacja: Targówek

Post autor: ashir » 28 lis 2009, 13:29

Masz rację mój błąd ,ale czy jest sens uruchamiania tych wtyczek na linii 190 na trasie Zacisze-Os.Górczewska,skoro mieszkańcy Zacisza nie będą nic o nich wiedzieli. Powinny być zamieszczone w rozkładzie.

Dęboszczak
Posty: 1852
Rejestracja: 25 gru 2005, 23:29
Lokalizacja: Dolny Mokotów

Post autor: Dęboszczak » 28 lis 2009, 15:13

ashir pisze:Masz rację mój błąd ,ale czy jest sens uruchamiania tych wtyczek na linii 190 na trasie Zacisze-Os.Górczewska,skoro mieszkańcy Zacisza nie będą nic o nich wiedzieli. Powinny być zamieszczone w rozkładzie.
te wtyczki przeznaczone są do likwidacji, więc lepiej żeby nikt o nich nie wiedział

marekb
Posty: 559
Rejestracja: 23 cze 2009, 11:08
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: marekb » 28 lis 2009, 15:18

Dęboszczak pisze:
ashir pisze:Masz rację mój błąd ,ale czy jest sens uruchamiania tych wtyczek na linii 190 na trasie Zacisze-Os.Górczewska,skoro mieszkańcy Zacisza nie będą nic o nich wiedzieli. Powinny być zamieszczone w rozkładzie.
te wtyczki przeznaczone są do likwidacji, więc lepiej żeby nikt o nich nie wiedział
Wiadomo, gdzie później "pójdą"?
marekb

ashir
Posty: 19912
Rejestracja: 14 paź 2009, 16:36
Lokalizacja: Targówek

Post autor: ashir » 28 lis 2009, 15:55

To jeszcze nie uruchomili tych wtyczek, a już wiadomo że zlikwidują. To po co je uruchomiają. Jakbyś wiedział o której są odjazdy wtyczek jeżeli jeżdżą według jakiegoś rozkładu (przynajmniej mniej więcej) to napisz.

Dęboszczak
Posty: 1852
Rejestracja: 25 gru 2005, 23:29
Lokalizacja: Dolny Mokotów

Post autor: Dęboszczak » 28 lis 2009, 18:26

marekb pisze:
Dęboszczak pisze: te wtyczki przeznaczone są do likwidacji, więc lepiej żeby nikt o nich nie wiedział
Wiadomo, gdzie później "pójdą"?
być może 145.

Walas
Posty: 6763
Rejestracja: 17 cze 2008, 10:27
Lokalizacja: Pruszków

Post autor: Walas » 28 lis 2009, 18:29

Dęboszczak pisze:
marekb pisze: Wiadomo, gdzie później "pójdą"?
być może 145.
Jeszcze ZTM będzie dokładał do tego brygady żeby jeżdziło w większych stadach??Wczoraj jeżdziły po 4naraz z opóżnieniem -60.
1069, 7722
Ulubione wozy: 5240, 5243, 6207
817, WKD, R1, S1

ODPOWIEDZ