Dodatki "nocują…ce" na mieście w mię™dzyszczycie

Moderatorzy: Poc Vocem, Tyrystor, TranslatorPS

Awatar użytkownika
MeWa
Cukiereczek
Posty: 24727
Rejestracja: 14 gru 2005, 21:34
Lokalizacja: Czachówek Centralny Południowo-Środkowy

Post autor: MeWa » 14 mar 2012, 0:31

KwZ pisze:
fraktal pisze:Gdzie wsiądziesz do 17-ki? Na zajezdni? :-k
Mówiłeś o drugim kierunku, ale nie ważne.
Jakim drugim kierunku i jakich Młocinach? :P
STACJA METRA "RATUSZ" POWINNA NAZYWAĆ SIĘ "PLAC BANKOWY"

[size=0]M-1 1 7 9 14 15 182 208 523[/size]

Awatar użytkownika
KwZ
Posty: 10700
Rejestracja: 05 paź 2008, 22:43
Lokalizacja: z Parku Odkrywców

Post autor: KwZ » 14 mar 2012, 0:36

fraktal pisze:Skoro nawet 17-ki zjeżdżające do Zajezdni Żoliborz (tj. kończące pracę),
Czy pełzający zamach stanu zostanie odkręcony?
Sądy są na polityków - a nie dla polityków!

Awatar użytkownika
Aleksander2560
(Aleksander2634)
Posty: 1194
Rejestracja: 23 gru 2005, 16:34
Lokalizacja: Warszawa-Białołęka

Post autor: Aleksander2560 » 14 mar 2012, 1:25

fraktal pisze:Za mapkę dziękuję, sam tę odległość nieraz przechodziłem piechotą i faktycznie blisko. :smile: Ale fakt pozostaje faktem, dojazd na pętlę jest niepłatny, a udekorowany wóz wskazuje na wykonywanie kursu płatnego, kursu z pasażerami. Skoro nawet 17-ki zjeżdżające do Zajezdni Żoliborz (tj. kończące pracę), muszą (musiały?) być inaczej udekorowane niż te, które tam mają tylko postój i wyjeżdżają kolejny raz, to co tu się dziwić. ;-)
To wytłumacz mi dlaczego mokotowskie 16tki mające kursy zjazdowe z Ratuszowej-ZOO jadą z ŻÓŁTYMI deskami przez 99,9999% półkursu? Różnica jest tylko w obsłudze przystanku w tym samym zespole.

Hmm, teraz wyłumacz mi jeszcze jedną rzecz, bo jest tak, że w karcie masz na krańcu od przyjazdu z zakładu do odjazdu 1 minutę, to jak się udekorujesz, zameldujesz i odjedziesz o czasie?
Miejskie Zakłady Autobusowe m. st. Warszawy
ul. Włościańska 52
01-710 Warszawa

Awatar użytkownika
pawcio
Posty: 24945
Rejestracja: 16 gru 2005, 13:53
Lokalizacja: Os. Wilga

Post autor: pawcio » 14 mar 2012, 7:19

Dojazdy jako PTR-y to kwestia zakładów. Mogą je sobie przestawiać, jak chcą.
Niekoniecznie zgadzam się ze wszystkim, co napiszę. (C) Marshall McLuhan
"Na diamentach nic nie wyrośnie. Za to kwiaty świetnie rosną na gnoju." - Josefa Idem

drapka
Posty: 3502
Rejestracja: 29 lip 2008, 17:21
Lokalizacja: tutejszy

Post autor: drapka » 14 mar 2012, 9:11

Aleksander2560 pisze:To wytłumacz mi dlaczego mokotowskie 16tki mające kursy zjazdowe z Ratuszowej-ZOO jadą z ŻÓŁTYMI deskami przez 99,9999% półkursu? Różnica jest tylko w obsłudze przystanku w tym samym zespole.
Ale to jest akurat dość istotne - ten zespół jest 'w środku niczego' i jeśli ktoś akurat znajduje się w tym miejscu w 16, to głównie po to, żeby się na coś przesiąść. Najczęściej w stronę GalMoku albo metra. Jeśli to pierwsze - to w sumie wszystko jedno. Ale jeśli ktoś jedzie do metra, to moze mu robić różnicę, czy się przesiądzie na jednym peronie, czy będzie musiał przejść przez skrzyżowanie. I w kolorze tablic znajduje odpowiedź.
Popatrz, jaka franca!

Stary Pingwin
Posty: 6062
Rejestracja: 11 lis 2009, 11:48

Post autor: Stary Pingwin » 14 mar 2012, 11:36

drapka, Krańcem 16 jest R3. ZTM dopuścił opcjonalnie pętlę Woronicza, wybór należy do prowadzącego. Cuda dzieją się na tadiranie, bo rozkład motorniczego nie zawiera przystanku Woronicza na Woronicza. Przystankiem dla wsiadających jest Woronicza na Wołoskiej.
Klimatyzatory są złe.
Niszczą torowisko.

Awatar użytkownika
Patryk2222
Posty: 1088
Rejestracja: 10 lut 2007, 22:52
Lokalizacja: Legionowo

Post autor: Patryk2222 » 14 mar 2012, 11:37

fraktal pisze:Tylko czy naprawdę jest to problem, skoro przełączenie wyświetlacza i założenie tablic zajmuje mniej niż minutę? Można to zrobić na pętli.
Uwierz mi że dwie minuty to za mało na założenie tablic, ustawienie sterownika i pójście się zameldować (na przykład E-4)
A415>>3911>>3916>>3905>>4796>>4938 :?: >>5457>>1804

D2156HM6UT POWER >> http://www.youtube.com/watch?NR=1&v=xyaT6AMVrU0
Ehhh wspomnienia ostatnią jazdą 5202 https://www.youtube.com/watch?v=xdPpMuFIcAg

Stary Pingwin
Posty: 6062
Rejestracja: 11 lis 2009, 11:48

Post autor: Stary Pingwin » 14 mar 2012, 11:38

drapka, Krańcem 16 jest R3. ZTM dopuścił opcjonalnie pętlę Woronicza, wybór należy do prowadzącego. Cuda dzieją się na tadiranie, bo rozkład motorniczego nie zawiera przystanku Woronicza na Woronicza. Przystankiem dla wsiadających jest Woronicza na Wołoskiej.
Klimatyzatory są złe.
Niszczą torowisko.

drapka
Posty: 3502
Rejestracja: 29 lip 2008, 17:21
Lokalizacja: tutejszy

Post autor: drapka » 14 mar 2012, 11:52

Stary Pingwin pisze:drapka, Krańcem 16 jest R3. ZTM dopuścił opcjonalnie pętlę Woronicza, wybór należy do prowadzącego..
Ożeszku, rzeczywiście. Ale przyznam, że nie widziałem nigdy wyboru innego niz Woronicza. Tylko czy w przypadku krańca w zajezdni można w ogóle mówić o kursach zjazdowych? I jest jakiś sposób, żeby odróznić, czy jak wsiadam w 16, to wyladuję po wchodniej czy zachodniej stronie skrzyżowania?
Popatrz, jaka franca!

Stary Pingwin
Posty: 6062
Rejestracja: 11 lis 2009, 11:48

Post autor: Stary Pingwin » 14 mar 2012, 11:58

Rano, kiedy postój wynosi 1 minutę, oraz przy wyjazdach i zjazdach dodatków, bo wtedy ciężko się wepchnąć i wypchnąć z zajezdni. Orzeszku czy orzeszur...?

[ Dodano: |14 Mar 2012|, 2012 12:00 ]
Orzeszkur... oczywiście.
Klimatyzatory są złe.
Niszczą torowisko.

fraktal
Posty: 5576
Rejestracja: 17 gru 2005, 12:03

Post autor: fraktal » 14 mar 2012, 16:04

Patryk2222 pisze:
fraktal pisze:Tylko czy naprawdę jest to problem, skoro przełączenie wyświetlacza i założenie tablic zajmuje mniej niż minutę? Można to zrobić na pętli.
Uwierz mi że dwie minuty to za mało na założenie tablic, ustawienie sterownika i pójście się zameldować (na przykład E-4)
No dobra, ale Ty sam mówiłeś, że masz za dużo czasu na dojazd ze Stalowej na M. Marymont. Ale nie chcesz być za wcześnie. To problem jest w takim razie chyba w czym innym. A nie w tym, że trzeba dwa razy tablicę założyć. Bo takie stawianie problemu.... A zresztą nieważne. Nie mój problem to jest.

[ Dodano: |14 Mar 2012|, 2012 16:09 ]
Aleksander2560 pisze:Hmm, teraz wyłumacz mi jeszcze jedną rzecz, bo jest tak, że w karcie masz na krańcu od przyjazdu z zakładu do odjazdu 1 minutę, to jak się udekorujesz, zameldujesz i odjedziesz o czasie?
Ja bym obowiązek meldowania w ogóle zniósł, bo i tak jak nic się nie dzieje, to on wielkiego sensu nie ma. Zwłaszcza że nie wszystkie pętle są ekspediowane i tam żadnych pieczątek nie ma i wszyscy są szczęśliwi. Albo się to wprowadza wszędzie, albo nigdzie, a w dobie łączności radiowej wszystko można inaczej rozwiązać.

Awatar użytkownika
MeWa
Cukiereczek
Posty: 24727
Rejestracja: 14 gru 2005, 21:34
Lokalizacja: Czachówek Centralny Południowo-Środkowy

Post autor: MeWa » 15 mar 2012, 1:42

KwZ pisze:
fraktal pisze:Skoro nawet 17-ki zjeżdżające do Zajezdni Żoliborz (tj. kończące pracę),
O ile się nie mylę, 17 zjeżdża na Żoliborz ze Służewca...
STACJA METRA "RATUSZ" POWINNA NAZYWAĆ SIĘ "PLAC BANKOWY"

[size=0]M-1 1 7 9 14 15 182 208 523[/size]

Awatar użytkownika
KwZ
Posty: 10700
Rejestracja: 05 paź 2008, 22:43
Lokalizacja: z Parku Odkrywców

Post autor: KwZ » 15 mar 2012, 6:32

Myślałem, że zjeżdża z Młocin, ale nieważne.
Czy pełzający zamach stanu zostanie odkręcony?
Sądy są na polityków - a nie dla polityków!

ashir
Posty: 19912
Rejestracja: 14 paź 2009, 16:36
Lokalizacja: Targówek

Post autor: ashir » 15 mar 2012, 6:35

Przecież obecnie 17 nie dojeżdża do Młocin. :roll:

Awatar użytkownika
MeWa
Cukiereczek
Posty: 24727
Rejestracja: 14 gru 2005, 21:34
Lokalizacja: Czachówek Centralny Południowo-Środkowy

Post autor: MeWa » 16 mar 2012, 0:14

:shock:
STACJA METRA "RATUSZ" POWINNA NAZYWAĆ SIĘ "PLAC BANKOWY"

[size=0]M-1 1 7 9 14 15 182 208 523[/size]

ODPOWIEDZ