Warszawska Kolej Dojazdowa

Moderator: JacekM

Awatar użytkownika
MeWa
Cukiereczek
Posty: 24727
Rejestracja: 14 gru 2005, 21:34
Lokalizacja: Czachówek Centralny Południowo-Środkowy

Post autor: MeWa » 23 sty 2013, 0:56

Miejsce ani zakres strajku nie są znane. W środę po południu spotkanie komitetu strajkowego.
STACJA METRA "RATUSZ" POWINNA NAZYWAĆ SIĘ "PLAC BANKOWY"

[size=0]M-1 1 7 9 14 15 182 208 523[/size]

przewoz
Posty: 6096
Rejestracja: 15 mar 2006, 16:58

Post autor: przewoz » 23 sty 2013, 7:06

Piotr Wi pisze:raczej nowe klocki hamulcowe nie zużywające tak szybko powierzchni tocznej koła jak dotychczasowe.
Nie chce mi się w to wierzyć za bardzo. Musiałyby po prostu słabiej hamować. Ja dalej obstawiam słaby materiał na te koła...

Walas
Posty: 6763
Rejestracja: 17 cze 2008, 10:27
Lokalizacja: Pruszków

Post autor: Walas » 23 sty 2013, 14:36

Z wszystkich EN97 w ruchu od paru dni jest tylko EN97-007, reszta stoi na właśnie zepsute zestawy kołowe. Same EN94 i EN95 są w ruchu.
1069, 7722
Ulubione wozy: 5240, 5243, 6207
817, WKD, R1, S1

MichalJ
Posty: 15044
Rejestracja: 12 kwie 2010, 19:33

Post autor: MichalJ » 23 sty 2013, 15:10

przewoz pisze:
Piotr Wi pisze:raczej nowe klocki hamulcowe nie zużywające tak szybko powierzchni tocznej koła jak dotychczasowe.
Nie chce mi się w to wierzyć za bardzo. Musiałyby po prostu słabiej hamować. Ja dalej obstawiam słaby materiał na te koła...
No i właśnie słabiej hamuje i w kozioł wyjechali.

Z tym, że podobno nie "inne klocki", tylko inny program w komputerze hamującym. Powodzenia.

Awatar użytkownika
Glonojad
Dark Lord of The Plonk
Posty: 26874
Rejestracja: 13 gru 2005, 23:39
Lokalizacja: z Ochoty, jak to płaczki

Post autor: Glonojad » 23 sty 2013, 18:46

Prędzej to, niż klocki. Hamowanie w nowoczesnych pojazdach opiera się przecież przede wszystkim na "hamowaniu silnikami"...
Wypowiedź ta stanowi moje prywatne zdanie i nie może być cytowana lub analizowana w związku z moją działalnością w jakiekolwiek instytucji z którą mogę lub mogłem współpracować, ani jako stanowisko tej instytucji. Nie wyrażam także zgody na jej przetwarzanie w żadnej formie technicznej ni magicznej.

przewoz
Posty: 6096
Rejestracja: 15 mar 2006, 16:58

Post autor: przewoz » 23 sty 2013, 19:47

Walas pisze:Z wszystkich EN97 w ruchu od paru dni jest tylko EN97-007
I oni chcieli czym szybciej na nie przechodzić, żeby pojechać na 3kV ](*,)
Gitarra. Jeszcze tą 007 wyłączą w końcu i może ktoś się tą sprawą zainteresuje!
Z tym, że podobno nie "inne klocki", tylko inny program w komputerze hamującym. Powodzenia.
Zmian programowych w hamulcach nie powinno się sprawdzać na normalnym torze, no w mordę, brawo. Szkoda, że szybciej nie jechali jeszcze.
Jakby potwierdza się słowo maszynisty który wypowiedział się niżej w artykule na RK, że hamował, ale hamowania nie było w ED74.

xavee
Posty: 114
Rejestracja: 30 mar 2012, 22:03

Post autor: xavee » 23 sty 2013, 23:11

A ja się tak zastanawiam, patrząc na EN95 (choć, o dziwo narazie jeździ) i EN97, czy nie doczekamy się wkrótce EN94 "AKM" na 3 kV. Ciekawi mnie jaki byłby koszt takiej modernizacji :-k

Dziwi mnie też cisza w mediach. Mieliby dobrą okazję do artykułu "W starych ścisk, a nowe w krzakach". Dziwna ta cisza, dziwna...

Awatar użytkownika
MeWa
Cukiereczek
Posty: 24727
Rejestracja: 14 gru 2005, 21:34
Lokalizacja: Czachówek Centralny Południowo-Środkowy

Post autor: MeWa » 24 sty 2013, 0:23

WKD-ka zawsze była peryferyjna, więc nie jest w centrum zainteresowań. Do tego teraz strajk na tapecie.
Ale mam nadzieję, że RK trochę niedługo pociągnie temat.
STACJA METRA "RATUSZ" POWINNA NAZYWAĆ SIĘ "PLAC BANKOWY"

[size=0]M-1 1 7 9 14 15 182 208 523[/size]

xavee
Posty: 114
Rejestracja: 30 mar 2012, 22:03

Post autor: xavee » 26 sty 2013, 20:20

Ale mam nadzieję, że RK trochę niedługo pociągnie temat.
No trochę pociągnęli - czekają na info od Pesy i WKD.

Czy wie ktoś może ile jest w tej chwili na stanie EN94? Nie wiem, chyba coś się ruszyło z 97, dzisiaj (po 18.00) widziałem tylko 3 na bocznicy. Miejmy nadzieje, że szybko je doprowadzą do użyteczności, bo nie wiem co jest, ale w 94 jest strasznie zimno, jakby ogrzewanie nie dawało rady :sad:

przewoz
Posty: 6096
Rejestracja: 15 mar 2006, 16:58

Post autor: przewoz » 26 sty 2013, 22:21

Jedna EN97 na pewno dziś kursowała, ale również 2 EN94 widziałem. Pozostałych dwóch obiegów nie znam.

Jacek Z.
Posty: 1873
Rejestracja: 05 sie 2012, 22:14

Post autor: Jacek Z. » 27 sty 2013, 21:43

Dziś też kursowała tylko jedna "mrówka", EN97-007, pozostałe cztery obiegi na 2xEN94. Z pozdrowieniami dla wszystkich miłośników rzeczy starych lecz sprawdzonych ;-)

przewoz
Posty: 6096
Rejestracja: 15 mar 2006, 16:58

Post autor: przewoz » 28 sty 2013, 9:45

Dziś kolejna mrówka stoi na MNG.

Awatar użytkownika
MeWa
Cukiereczek
Posty: 24727
Rejestracja: 14 gru 2005, 21:34
Lokalizacja: Czachówek Centralny Południowo-Środkowy

Post autor: MeWa » 29 sty 2013, 13:30

WKD potwierdza: nowe składy są awaryjne...

Ale wypowiedzi ich biją wszystko na głowę.

http://www.rynek-kolejowy.pl/39173/_Now ... klady_.htm
W niedzielę według moich obserwacji w ruchu był tylko jeden taki pociąg - powiadomił nas przed tygodniem Tomasz Zajkowski. WKD nie dementuje tych informacji. Jednak danych dotyczących dostępności nowych składów nie może podać bez zgody producenta.
Co na to wszystko pasażerowie, którzy zostali pozbawieni możliwości podróży klimatyzowanymi, niskopodłogowymi składami? - Oceniając niewielką ilość pytań zadawanych przez pasażerów w odniesieniu do tej konkretnej kwestii należy sądzić, że nie stanowi ona szczególnego przedmiotu zainteresowania. Podróżnym w zdecydowanie większym stopniu zależy na punktualności i niezawodności kursowania pociągów na linii WKD, natomiast to czy określony kurs jest realizowany danym typem taboru ma znaczenie drugorzędne - uważa rzecznik podwarszawskiego przewoźnika.
STACJA METRA "RATUSZ" POWINNA NAZYWAĆ SIĘ "PLAC BANKOWY"

[size=0]M-1 1 7 9 14 15 182 208 523[/size]

VLnt7
Posty: 743
Rejestracja: 15 maja 2012, 11:57

Post autor: VLnt7 » 29 sty 2013, 16:24

Podróżnym w zdecydowanie większym stopniu zależy na punktualności i niezawodności kursowania pociągów na linii WKD, natomiast to czy określony kurs jest realizowany danym typem taboru ma znaczenie drugorzędne - uważa rzecznik podwarszawskiego przewoźnika.
na punktualności i niezawodności kursowania pociągów na linii WKD, natomiast to czy określony kurs jest realizowany danym typem taboru ma znaczenie drugorzędne - uważa rzecznik
natomiast to czy określony kurs jest realizowany danym typem taboru ma znaczenie drugorzędne
to czy określony kurs jest realizowany danym typem taboru ma znaczenie drugorzędne
Obrazek

Wybaczcie, nie mogłem się powstrzymać...

Awatar użytkownika
Czotyk
Posty: 1277
Rejestracja: 02 paź 2010, 23:03
Lokalizacja: Warszawa Grochów

Post autor: Czotyk » 29 sty 2013, 17:35

Po przeczytaniu wypowiedzi rzecznika nasuwa mi się jedno pytanie: No to po co kupować nowy tabor? Niech kible i EN94 jeżdżą do końca świata! (Osobiście nic bym nie miał przeciwko temu :) )
Obrazek
^^ widzicie go? On rozpędza się do 300 km/h a pendolino 200 km/ na 80 km...

ODPOWIEDZ