Sąd nad 175

Moderator: Wiliam

Awatar użytkownika
Marvin
Posty: 152
Rejestracja: 27 kwie 2010, 10:55
Lokalizacja: W-wa Ursynów

Post autor: Marvin » 08 kwie 2013, 17:02

Asesino pisze:Może to jest i dobry pomysł, żeby zamiast dwóch 128 i 175 jeździła jedna silna linia (ale żeby była naprawdę silna), ale wywalenie 128 spod BUWu nie przejdzie. ZTM nie może być tak naiwny, żeby myśleć, że 127 [...] zastąpi tam 128.
127 to w ogóle nie jest oferta dla studentów; teraz jest dla Nowych Włoch, w proponowanej wersji będzie też dla Powiśla, ale studentom mającym na Ochocie 175 na kampus główny i 128 do BUW nie zastąpi tego ostatniego.
Z linii dochodzących teraz na lotnisko - jeśli trzeba z czegoś zrezygnować - do wywalenia jest 331 (na Wyczółki) i 188. "Bałwanki" skierowałbym na Szczęśliwice trasą ŻiW-Banacha-BW1920-Białobrzeska i dalej jak teraz 521. Zapewni to jednoperonową przesiadkę 188-175 i 128 (na przyst. Pomnik Lotnika 01 i Banacha-Szpital 02) oraz zastąpi 521 w lokalnej relacji Szczęśliwice-Opaczewska-skrzyżowanie Grójeckiej i Banacha.
A tak poza tym, dyskusja nt. który środek transportu jest bardziej narażony na utrudnienia w drodze na lotnisko zajmuje nieproporcjonalnie dużo miejsca w tym wątku - zważywszy na celne spostrzeżenie, że konsekwencje skasowania 175 w małym stopniu dotyczą samego lotniska.

reserved
Posty: 13914
Rejestracja: 27 gru 2005, 17:51
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: reserved » 08 kwie 2013, 18:48

No ale trzeba przyznać, że kolej się stara chociaż utrzymywać czystość na tych stacjach. Zaczęli od PKP Rakowiec. :grin: Stara się... :D

Awatar użytkownika
Emyl
Podrzędne Chamidło
Posty: 7118
Rejestracja: 13 wrz 2009, 16:34
Lokalizacja: E91 ▸ Sbarascherstr.
Kontakt:

Post autor: Emyl » 08 kwie 2013, 18:51

Nie wiem, skąd niektórzy biorą te tłumy w 175 za Rakowcem. Ostatnio specjalnie wykonałem kilka podróży o przypadkowych porach na odcinku Sasanki - Rakowiec (liniami 175 i 504) i okazuje się, że lepszą frekwencję ma 504. W 175 znajduje się czasem parę osób z walizami, to fakt, ale na przystankach obsługiwanych przez 504 trafiają się takie cwaniaki, które 175 przepuszczają, jeśli wiedzą, że zaraz będzie 504. O dziwo, tyczy się to również Placu Zawiszy w kierunku południowym oraz Uniwersytetu Medycznego. Dodatkowo, jadąc Żwirkami 504 około 7:20 w kierunku Centrum, zauważyłem, że na przystankach przed Rakowcem stoi po 5-7 osób (175 jechało tuż za moim 504, więc nie było odpowiedzialne za niewielką liczbę oczekujących). To stanowczo za mało na linię przegubową co 10 minut, kiedy są inne możliwości. Jestem pewien, że uczernienie 504 rozwiązałoby problem w stopniu zadowalającym. Chociaż pewnie nie byłoby już miejsc leżących.

Zastanawiające jest to, że moje obserwacje dość znacząco różnią się od innych. Czekam, aż ktoś mi wytłumaczy, z jakiego powodu rzekomo miałbym kłamać i fantazjować :D

geograf_OSU
Posty: 644
Rejestracja: 28 lut 2007, 15:12

Post autor: geograf_OSU » 08 kwie 2013, 19:12

Potok tam moze byc odwrotny. Jakie jest zapelnienie 175 za Rakowcem w strone lotniska rano, a jakie jest zapelnienie 175 w odwrotnym kierunku popoludniu.

Awatar użytkownika
Emyl
Podrzędne Chamidło
Posty: 7118
Rejestracja: 13 wrz 2009, 16:34
Lokalizacja: E91 ▸ Sbarascherstr.
Kontakt:

Post autor: Emyl » 08 kwie 2013, 19:51

Również nie jest powalające, najwięcej osób jadących z Centrum, wysiada na Baleya, a więc dość blisko stacji PKP. Ale jakie by nie było. W drugą stronę jedzie również kilka linii, w tym 504 zwykle pustawe po przejeździe przez okolice WUMu. To są autobusy, które spokojnie można wykorzystać - proszę bardzo, ile kursów do wyboru i do koloru: http://ztm.waw.pl/rozklad_nowy.php?c=18 ... 0&o=01&k=A

Awatar użytkownika
Glonojad
Dark Lord of The Plonk
Posty: 26874
Rejestracja: 13 gru 2005, 23:39
Lokalizacja: z Ochoty, jak to płaczki

Post autor: Glonojad » 08 kwie 2013, 19:58

Też mam wrażenie, że kluczowy jest jednak Rakowiec - który jednakowoż ma i 128, i stację kolejową (w znaczeniu handlowym) ... myślę, że jednak potrzeba jakiejś marchewki. Zabić S3, wzmocnić S2!
Wypowiedź ta stanowi moje prywatne zdanie i nie może być cytowana lub analizowana w związku z moją działalnością w jakiekolwiek instytucji z którą mogę lub mogłem współpracować, ani jako stanowisko tej instytucji. Nie wyrażam także zgody na jej przetwarzanie w żadnej formie technicznej ni magicznej.

Awatar użytkownika
Emyl
Podrzędne Chamidło
Posty: 7118
Rejestracja: 13 wrz 2009, 16:34
Lokalizacja: E91 ▸ Sbarascherstr.
Kontakt:

Post autor: Emyl » 08 kwie 2013, 20:02

Glonojad pisze:Zabić S3, wzmocnić S2!
Nie wiem jak, ale zgadzam się, to właśnie należałoby zrobić. Niestety obecnie w przypadku SKM mamy problem ilości linii kosztem ich jakości.

Awatar użytkownika
Wiliam
Posty: 4906
Rejestracja: 01 kwie 2012, 21:30
Lokalizacja: Saska Kępa

Post autor: Wiliam » 08 kwie 2013, 20:27

To było by nie głupie. Przy okazji można by było wykosić 514 i w ogóle mieć fajny argument za skierowaniem Zapłowiecza do SKMek.

Awatar użytkownika
Wolfchen
(Busmann)
Posty: 14778
Rejestracja: 16 kwie 2006, 9:21
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Wolfchen » 08 kwie 2013, 20:51

emyl pisze:Również nie jest powalające, najwięcej osób jadących z Centrum, wysiada na Baleya, a więc dość blisko stacji PKP.
...które wisi na S2 co pół godziny, bo z zasady pomijam pociągi jadące dalekobieżną średnicą. Do tego KMy regionalne, ale w nich nie ma pełnej taryfy ZTM, więc je też można odrzucić.
Tak więc ta cała kolej, to tam zwykła kreska na mapie...
S4 | R8 | R90 | RE8 | RE90 || 10 | 11 || 105 | 136 | 167 | 178 | 184 | 186 | 414 | 523 | N43

Awatar użytkownika
Emyl
Podrzędne Chamidło
Posty: 7118
Rejestracja: 13 wrz 2009, 16:34
Lokalizacja: E91 ▸ Sbarascherstr.
Kontakt:

Post autor: Emyl » 08 kwie 2013, 21:03

Taka sama to kreska w Rembertowie, Wesołej i w Wawrze, co?

MichalJ
Posty: 15044
Rejestracja: 12 kwie 2010, 19:33

Post autor: MichalJ » 08 kwie 2013, 21:39

W pociągach KML do Wschodniej jest pełna taryfa ZTM. Ale co tam, na złość babci nie wsiądę.

Awatar użytkownika
Emyl
Podrzędne Chamidło
Posty: 7118
Rejestracja: 13 wrz 2009, 16:34
Lokalizacja: E91 ▸ Sbarascherstr.
Kontakt:

Post autor: Emyl » 08 kwie 2013, 21:46

Szczególnie w przypadku, gdy codziennie jeżdżę do pracy - wtedy z pewnością nie mam karty miejskiej... Lubię też argumenty pod tytułem "ZTM zachęca do przesiadek, by zarobić na biletach".

Awatar użytkownika
fik
Naczelne Chamidło
Posty: 27740
Rejestracja: 10 gru 2005, 12:34
Lokalizacja: so wait for me at niemandswasser

Post autor: fik » 08 kwie 2013, 21:54

Wolfchen pisze:
...które wisi na S2 co pół godziny, bo z zasady pomijam pociągi jadące dalekobieżną średnicą. Do tego KMy regionalne, ale w nich nie ma pełnej taryfy ZTM, więc je też można odrzucić.
A ja z zasady pomijam autobusy mające 5 w numerze. #-o
raz szalem, raz racą kibolskie łajdactwo!

JacekM
Śnieżynka
Posty: 8858
Rejestracja: 15 gru 2005, 14:23

Post autor: JacekM » 08 kwie 2013, 22:38

To by tłumaczyło awersję do 150, 157, 504 i 521... Ale na poważnie, nie dam się przekonać, że pociągi na lotnisko przez obie średnice to dobre rozwiązanie. Ewentualnie częsta SKM przez podmiejską i KolMazy przez niemiejską.
bury me in my favourite yellow patent leather shoes / and with a mummified cat / and a cone-like hat.

Awatar użytkownika
Wolfchen
(Busmann)
Posty: 14778
Rejestracja: 16 kwie 2006, 9:21
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Wolfchen » 08 kwie 2013, 23:19

emyl pisze:Taka sama to kreska w Rembertowie, Wesołej i w Wawrze, co?
W tym przypadku pociąg jeździ znacznie szybciej od autobusu. W przypadku lotniska, nie wspominając o BALEYA - nie.
Ponadto pozostaje dalsza część Żwirek...
MichalJ pisze:W pociągach KML do Wschodniej jest pełna taryfa ZTM. Ale co tam, na złość babci nie wsiądę.
Ehe, szczególnie, że trzeba gonić do pierwszych drzwi i kasować u kierownika... :roll:
fik pisze:A ja z zasady pomijam autobusy mające 5 w numerze.
Porównaj sobie przystanki 175 i przystanki, na których stają pociągi jadące przez średnicę dalekobieżną. Acha, Zawiszak to ważny węzeł przesiadkowy, przy całym jego chorym układzie.
JacekM pisze:Ewentualnie częsta SKM przez podmiejską i KolMazy przez niemiejską.
Ja bym dał SKM co 15 minut przez podmiejską, a wszystkie inne przez dalekobieżną. Więcej na podmiejskiej się nie upchnie.
S4 | R8 | R90 | RE8 | RE90 || 10 | 11 || 105 | 136 | 167 | 178 | 184 | 186 | 414 | 523 | N43

Zablokowany