Sąd nad 175

Moderator: Wiliam

Awatar użytkownika
Emyl
Podrzędne Chamidło
Posty: 7118
Rejestracja: 13 wrz 2009, 16:34
Lokalizacja: E91 ▸ Sbarascherstr.
Kontakt:

Post autor: Emyl » 15 kwie 2013, 13:53

A wręcz odwrotnie - strategicznie należy je uczernić. Taki przyspieszony dookoła świata jest zwyczajnie bez sensu.

Pan Piotr
(XXXX)
Posty: 865
Rejestracja: 26 sie 2007, 18:42
Lokalizacja: Warszawski Uniwersytet Medyczny

Post autor: Pan Piotr » 15 kwie 2013, 14:32

emyl pisze:A wręcz odwrotnie - strategicznie należy je uczernić. Taki przyspieszony dookoła świata jest zwyczajnie bez sensu.
"Przyspieszone" typu 501, 512, 520, 521 tymbardziej należy uczernić.

Awatar użytkownika
KwZ
Posty: 10700
Rejestracja: 05 paź 2008, 22:43
Lokalizacja: z Parku Odkrywców

Post autor: KwZ » 15 kwie 2013, 14:34

Jak w ogóle większość przyspieszonych. Coś nowego? :ziewa:
Czy pełzający zamach stanu zostanie odkręcony?
Sądy są na polityków - a nie dla polityków!

reserved
Posty: 13914
Rejestracja: 27 gru 2005, 17:51
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: reserved » 15 kwie 2013, 15:01

Co wam się w przyspieszonych nie podoba? To, że jest parę linii, które jakiś odcinek pokonają szybciej ku zadowoleniu pasażerów? Jechałem dziś np. w obie strony 517 w relacji BERESTECKA - DW. CENTRALNY ok. 13:00. W obie strony autobus ledwozabieralny. Ale jak szybko przejechał... troszkę zielonych nałapał i nie zatrzymywał się co chwilę dla pojedynczych osób.

[ Dodano: Pon 15 Kwi, 2013 15:02 ]
fik pisze:Żadnego znaczenia strategicznego z punktu widzenia miasta nie ma istnienie linii 504.
Z punktu widzenia miasta chyba tylko kolej w takim razie jest strategiczna...

Awatar użytkownika
Os0
Posty: 1335
Rejestracja: 01 sie 2011, 18:11
Lokalizacja: Nowodwory/Ochota

Post autor: Os0 » 15 kwie 2013, 15:35

reserved pisze:
fik pisze:Żadnego znaczenia strategicznego z punktu widzenia miasta nie ma istnienie linii 504.
Z punktu widzenia miasta chyba tylko kolej w takim razie jest strategiczna...
+metro, linie tramwajowe wschód-zachód (9,23,26), 1, 17, 33. A 504 ilu pasażerów na godzinę przewozi?
:mewa: 2 17 211 509 511 516 723 731 N03 N63
1 9 15 128 136 154 157 172 186 208 414 N01 N38 N88

Kra
Posty: 1875
Rejestracja: 16 lut 2006, 9:28
Lokalizacja: Żoliborz/Bielany

Post autor: Kra » 15 kwie 2013, 15:53

Spojrzenie na 175 - z piątku. Wracałem z AMS lądowanie 21.35 - złapałem 175 22.05, przed nim minutę wcześniej było 148. Ile osób wsiadało na lotnisku - i tu może Was zaskoczę, wzrokowo spada liczba użytkowników taxi wzrasta KM. W 175 były zajęte od lotniska prawie wszystkie miejsca siedzące, z dużymi bagażami ponad 10 os. (tylu się doliczyłem), do tego z mniejszymi (czyli też raczej z samolotów a nie pracowników) ok. 20, całkiem sporo jak na busa (i nic na pociąg). Od Sasanki tylko wzrastała liczba pasażerów, w rezultacie przy Banacha było pełno, wymiana dość przyzwoita. Wysiadłem przy Pl. Zawiszy, po chwili przyjechało 128 - puste (no do 10 os.) - może ta linia jest niepotrzebna. Miałem iść do trama, ale przyjechało 521, na Zawiszy puste ale od Centrum już tłok. Podróż do Gocławka szybka (dużo szybciej niż wlokącym się potwornie tramem) - jedyny minus na końcu to "myślący inaczej" kierowca 521, który wysadził pasażerów za przystankiem i jeszcze był zadowolony z siebie ](*,) przykre, że mamy takich - ciekaw jestem czy ZTM zapłaci mi za czyszczenie butów i torby z błota (oczywiście żartuję ale dalej nalezy tłumaczyć niektórym kierowcom, że i oni są dla pasażerów, tak jak pasażerowie są dla nich). Pzd

reserved
Posty: 13914
Rejestracja: 27 gru 2005, 17:51
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: reserved » 15 kwie 2013, 15:55

Os0 pisze:A 504 ilu pasażerów na godzinę przewozi?
Nie mam pojęcia bo o ile często bywam przy Żwirkach to prawie nigdy go nie widzę. Serio. :D

Kosiniak
Posty: 106
Rejestracja: 13 sty 2012, 13:21
Lokalizacja: Grochów

Post autor: Kosiniak » 15 kwie 2013, 17:27

Pan Piotr pisze:
emyl pisze:A wręcz odwrotnie - strategicznie należy je uczernić. Taki przyspieszony dookoła świata jest zwyczajnie bez sensu.
"Przyspieszone" typu 501, 512, 520, 521 tymbardziej należy uczernić.
Zgodzę się poza 521 - jak można uczernić linię, która omija aktualnie 8 przystanków tramwajowych? Dopiero po niestety idiotycznym skróceniu można ją uczernić

Awatar użytkownika
Glonojad
Dark Lord of The Plonk
Posty: 26874
Rejestracja: 13 gru 2005, 23:39
Lokalizacja: z Ochoty, jak to płaczki

Post autor: Glonojad » 15 kwie 2013, 18:27

Tak, w tym na siłę Plac Starynkiewicza i Smyk, które w trybie PILNYM powinny wpaść wszystkim tym pseudoczerwońcom.

W końcu - skoro 521 jest ersatzem niedostępnej dla osób niepełnosprawnych kolei, to nie można ludzi na wózkach ganiać po kilometr do przystanku (zwłaszcza, że ani Centralny, ani Centrum, zbyt dostępne nie są - znaczy jeśli ktoś jeździ w dwie strony przynajmniej).
Wypowiedź ta stanowi moje prywatne zdanie i nie może być cytowana lub analizowana w związku z moją działalnością w jakiekolwiek instytucji z którą mogę lub mogłem współpracować, ani jako stanowisko tej instytucji. Nie wyrażam także zgody na jej przetwarzanie w żadnej formie technicznej ni magicznej.

Awatar użytkownika
Emyl
Podrzędne Chamidło
Posty: 7118
Rejestracja: 13 wrz 2009, 16:34
Lokalizacja: E91 ▸ Sbarascherstr.
Kontakt:

Post autor: Emyl » 15 kwie 2013, 19:58

Kra pisze:Wysiadłem przy Pl. Zawiszy, po chwili przyjechało 128 - puste (no do 10 os.) - może ta linia jest niepotrzebna.
No jeśli wszyscy wsiedli w 175, które podjechało pierwsze, to nie dziwne, że 128 było pustawe.

Awatar użytkownika
person
(geograf)
Posty: 9690
Rejestracja: 15 gru 2005, 2:45
Lokalizacja: z szafy

Post autor: person » 15 kwie 2013, 19:59

Kra pisze:Ile osób wsiadało na lotnisku - i tu może Was zaskoczę, wzrokowo spada liczba użytkowników taxi wzrasta KM.
Jeśli założyć, że obserwacja jest reprezentatywna
Słowo-klucz: Modlin. Wzrosła liczba lowcostowych pasażerów lotniska, to i liczbowo/wzrokowo wzrosła liczba pasażerów zbiorkomu.

Awatar użytkownika
KwZ
Posty: 10700
Rejestracja: 05 paź 2008, 22:43
Lokalizacja: z Parku Odkrywców

Post autor: KwZ » 15 kwie 2013, 21:12

Kra pisze:przyjechało 128 - puste (no do 10 os.) - może ta linia jest niepotrzebna.
Kra pisze:po chwili
Przecież sam sobie odpowiadasz :-s
Kosiniak pisze:Zgodzę się poza 521 - jak można uczernić linię, która omija aktualnie 8 przystanków tramwajowych?
A przed Wiatraczną ile? Przed Gocławkiem oidp półtora, a potem jakąś Wspólną Drogę i dwa przystanki tramwajowe, które nie mają odpowiednika autobusowego (!!). 521 skrócone nie ma sensu czerwone.
Czy pełzający zamach stanu zostanie odkręcony?
Sądy są na polityków - a nie dla polityków!

Awatar użytkownika
pawcio
Posty: 24945
Rejestracja: 16 gru 2005, 13:53
Lokalizacja: Os. Wilga

Post autor: pawcio » 15 kwie 2013, 22:10

A ja wsadzę kij w mrowisko. A co mi tam.
Skoro kilkukrotnie pojawiła się tu teza, że 175 to koza, a i sprawa ma charakter nie tylko merytoryczny, bo presja społeczna jest, to zaproponuję rozwiązanie alternatywne, a które jakieś oszczędności brygadowe powinno dać (choć przyznaję się, nie liczyłem).
Wycinamy ze Żwirków 188 i 504 i zastępujemy to tak:
Za 188:
182 - Witolin-DWZ-Stare Bemowo (7,5/15/15)
188 - Olszynka-DWZ (3A/5B/10/10)
102 - wydłużenie do Gocławka Wschodniego
523 - kasacja
523 można uczernić. Jedyny zysk z czerwoności tej linii mamy na Moście, ale tutaj bonusem kasacji czerwoności będzie brak rozjeżdżającej się koordynacji 188+523. No i częstotliwość 188 można ustawiać dowolnie pod zapotrzebowanie z Watracznej, bo można manipulować nierównym rozłożeniem szczytu porannego, co dziś jest nieco trudniejsze. A i brygady na mocniejszą linię wyjeżdżającą za DWZ na zachód powinny się znaleźć.
Za 504:
504 - Kabaty-Centrum Onokologii-KEN-Metro Służew-401-Ursus (10/15/20)
401 - Marysin-...-Bokserska (10/15/-)
365 - kasacja
Linia obwodowa 5xx w Ursusie to marzenie kilku pokoleń forumowiczów. A 401 mogłoby wówczas przynajmniej częściowo przejść na solówki. W końcu przeguby w bilansie taborowym to też cenna rzecz. Co prawda fajniejszym krańcem byłoby Okęcie z 317, ale skoro to to idzie na Wilanów, to i z tej strony się do niego nie dobierzesz.
Możecie bić, tylko proszę nie pluć. Jadem w szczególności.
Niekoniecznie zgadzam się ze wszystkim, co napiszę. (C) Marshall McLuhan
"Na diamentach nic nie wyrośnie. Za to kwiaty świetnie rosną na gnoju." - Josefa Idem

MichalJ
Posty: 15044
Rejestracja: 12 kwie 2010, 19:33

Post autor: MichalJ » 15 kwie 2013, 22:19

A teraz weź się przesiądź 100 razy przy Lotniku.

E, a może by się dało jedną z tych linii przez Banacha dać?

Chociaż ja i tak wolę propozycję ZTM...

Awatar użytkownika
Glonojad
Dark Lord of The Plonk
Posty: 26874
Rejestracja: 13 gru 2005, 23:39
Lokalizacja: z Ochoty, jak to płaczki

Post autor: Glonojad » 15 kwie 2013, 22:20

175 było potrzebne w układzie "60 brygad w plecy". Skoro przetargi są na 60, to mamy układ "40 w plecy" i 175 zostanie.

Natomiast oczywiście pytanie, skąd wziąć 190 mln zł, aktualne...

[ Dodano: Pon 15 Kwi, 2013 22:21 ]
MichalJ pisze: E, a może by się dało jedną z tych linii przez Banacha dać?
Można by słabszą i potem do Zachodniego odzyskaną zawrotką przy Grzymały, tylko że słabsza złośliwie jedzie dalej a Górczewskiej i Bemowa od Zachodniego dynamitem nie odczepisz. Silnego 188 byłoby jednak szkoda, zwłaszcza, że na Banacha-Bitwy od groma autobusów jest.
Wypowiedź ta stanowi moje prywatne zdanie i nie może być cytowana lub analizowana w związku z moją działalnością w jakiekolwiek instytucji z którą mogę lub mogłem współpracować, ani jako stanowisko tej instytucji. Nie wyrażam także zgody na jej przetwarzanie w żadnej formie technicznej ni magicznej.

Zablokowany