Sąd nad 175
Moderator: Wiliam
Co wam się w przyspieszonych nie podoba? To, że jest parę linii, które jakiś odcinek pokonają szybciej ku zadowoleniu pasażerów? Jechałem dziś np. w obie strony 517 w relacji BERESTECKA - DW. CENTRALNY ok. 13:00. W obie strony autobus ledwozabieralny. Ale jak szybko przejechał... troszkę zielonych nałapał i nie zatrzymywał się co chwilę dla pojedynczych osób.
[ Dodano: Pon 15 Kwi, 2013 15:02 ]
[ Dodano: Pon 15 Kwi, 2013 15:02 ]
Z punktu widzenia miasta chyba tylko kolej w takim razie jest strategiczna...fik pisze:Żadnego znaczenia strategicznego z punktu widzenia miasta nie ma istnienie linii 504.
+metro, linie tramwajowe wschód-zachód (9,23,26), 1, 17, 33. A 504 ilu pasażerów na godzinę przewozi?reserved pisze:Z punktu widzenia miasta chyba tylko kolej w takim razie jest strategiczna...fik pisze:Żadnego znaczenia strategicznego z punktu widzenia miasta nie ma istnienie linii 504.
1 9 15 128 136 154 157 172 186 208 414 N01 N38 N88
Spojrzenie na 175 - z piątku. Wracałem z AMS lądowanie 21.35 - złapałem 175 22.05, przed nim minutę wcześniej było 148. Ile osób wsiadało na lotnisku - i tu może Was zaskoczę, wzrokowo spada liczba użytkowników taxi wzrasta KM. W 175 były zajęte od lotniska prawie wszystkie miejsca siedzące, z dużymi bagażami ponad 10 os. (tylu się doliczyłem), do tego z mniejszymi (czyli też raczej z samolotów a nie pracowników) ok. 20, całkiem sporo jak na busa (i nic na pociąg). Od Sasanki tylko wzrastała liczba pasażerów, w rezultacie przy Banacha było pełno, wymiana dość przyzwoita. Wysiadłem przy Pl. Zawiszy, po chwili przyjechało 128 - puste (no do 10 os.) - może ta linia jest niepotrzebna. Miałem iść do trama, ale przyjechało 521, na Zawiszy puste ale od Centrum już tłok. Podróż do Gocławka szybka (dużo szybciej niż wlokącym się potwornie tramem) - jedyny minus na końcu to "myślący inaczej" kierowca 521, który wysadził pasażerów za przystankiem i jeszcze był zadowolony z siebie
przykre, że mamy takich - ciekaw jestem czy ZTM zapłaci mi za czyszczenie butów i torby z błota (oczywiście żartuję ale dalej nalezy tłumaczyć niektórym kierowcom, że i oni są dla pasażerów, tak jak pasażerowie są dla nich). Pzd
Zgodzę się poza 521 - jak można uczernić linię, która omija aktualnie 8 przystanków tramwajowych? Dopiero po niestety idiotycznym skróceniu można ją uczernićPan Piotr pisze:"Przyspieszone" typu 501, 512, 520, 521 tymbardziej należy uczernić.emyl pisze:A wręcz odwrotnie - strategicznie należy je uczernić. Taki przyspieszony dookoła świata jest zwyczajnie bez sensu.
- Glonojad
- Dark Lord of The Plonk
- Posty: 26874
- Rejestracja: 13 gru 2005, 23:39
- Lokalizacja: z Ochoty, jak to płaczki
Tak, w tym na siłę Plac Starynkiewicza i Smyk, które w trybie PILNYM powinny wpaść wszystkim tym pseudoczerwońcom.
W końcu - skoro 521 jest ersatzem niedostępnej dla osób niepełnosprawnych kolei, to nie można ludzi na wózkach ganiać po kilometr do przystanku (zwłaszcza, że ani Centralny, ani Centrum, zbyt dostępne nie są - znaczy jeśli ktoś jeździ w dwie strony przynajmniej).
W końcu - skoro 521 jest ersatzem niedostępnej dla osób niepełnosprawnych kolei, to nie można ludzi na wózkach ganiać po kilometr do przystanku (zwłaszcza, że ani Centralny, ani Centrum, zbyt dostępne nie są - znaczy jeśli ktoś jeździ w dwie strony przynajmniej).
Wypowiedź ta stanowi moje prywatne zdanie i nie może być cytowana lub analizowana w związku z moją działalnością w jakiekolwiek instytucji z którą mogę lub mogłem współpracować, ani jako stanowisko tej instytucji. Nie wyrażam także zgody na jej przetwarzanie w żadnej formie technicznej ni magicznej.
Kra pisze:przyjechało 128 - puste (no do 10 os.) - może ta linia jest niepotrzebna.
Przecież sam sobie odpowiadaszKra pisze:po chwili
A przed Wiatraczną ile? Przed Gocławkiem oidp półtora, a potem jakąś Wspólną Drogę i dwa przystanki tramwajowe, które nie mają odpowiednika autobusowego (!!). 521 skrócone nie ma sensu czerwone.Kosiniak pisze:Zgodzę się poza 521 - jak można uczernić linię, która omija aktualnie 8 przystanków tramwajowych?
Czy pełzający zamach stanu zostanie odkręcony?
Sądy są na polityków - a nie dla polityków!
Sądy są na polityków - a nie dla polityków!
A ja wsadzę kij w mrowisko. A co mi tam.
Skoro kilkukrotnie pojawiła się tu teza, że 175 to koza, a i sprawa ma charakter nie tylko merytoryczny, bo presja społeczna jest, to zaproponuję rozwiązanie alternatywne, a które jakieś oszczędności brygadowe powinno dać (choć przyznaję się, nie liczyłem).
Wycinamy ze Żwirków 188 i 504 i zastępujemy to tak:
Za 188:
182 - Witolin-DWZ-Stare Bemowo (7,5/15/15)
188 - Olszynka-DWZ (3A/5B/10/10)
102 - wydłużenie do Gocławka Wschodniego
523 - kasacja
523 można uczernić. Jedyny zysk z czerwoności tej linii mamy na Moście, ale tutaj bonusem kasacji czerwoności będzie brak rozjeżdżającej się koordynacji 188+523. No i częstotliwość 188 można ustawiać dowolnie pod zapotrzebowanie z Watracznej, bo można manipulować nierównym rozłożeniem szczytu porannego, co dziś jest nieco trudniejsze. A i brygady na mocniejszą linię wyjeżdżającą za DWZ na zachód powinny się znaleźć.
Za 504:
504 - Kabaty-Centrum Onokologii-KEN-Metro Służew-401-Ursus (10/15/20)
401 - Marysin-...-Bokserska (10/15/-)
365 - kasacja
Linia obwodowa 5xx w Ursusie to marzenie kilku pokoleń forumowiczów. A 401 mogłoby wówczas przynajmniej częściowo przejść na solówki. W końcu przeguby w bilansie taborowym to też cenna rzecz. Co prawda fajniejszym krańcem byłoby Okęcie z 317, ale skoro to to idzie na Wilanów, to i z tej strony się do niego nie dobierzesz.
Możecie bić, tylko proszę nie pluć. Jadem w szczególności.
Skoro kilkukrotnie pojawiła się tu teza, że 175 to koza, a i sprawa ma charakter nie tylko merytoryczny, bo presja społeczna jest, to zaproponuję rozwiązanie alternatywne, a które jakieś oszczędności brygadowe powinno dać (choć przyznaję się, nie liczyłem).
Wycinamy ze Żwirków 188 i 504 i zastępujemy to tak:
Za 188:
182 - Witolin-DWZ-Stare Bemowo (7,5/15/15)
188 - Olszynka-DWZ (3A/5B/10/10)
102 - wydłużenie do Gocławka Wschodniego
523 - kasacja
523 można uczernić. Jedyny zysk z czerwoności tej linii mamy na Moście, ale tutaj bonusem kasacji czerwoności będzie brak rozjeżdżającej się koordynacji 188+523. No i częstotliwość 188 można ustawiać dowolnie pod zapotrzebowanie z Watracznej, bo można manipulować nierównym rozłożeniem szczytu porannego, co dziś jest nieco trudniejsze. A i brygady na mocniejszą linię wyjeżdżającą za DWZ na zachód powinny się znaleźć.
Za 504:
504 - Kabaty-Centrum Onokologii-KEN-Metro Służew-401-Ursus (10/15/20)
401 - Marysin-...-Bokserska (10/15/-)
365 - kasacja
Linia obwodowa 5xx w Ursusie to marzenie kilku pokoleń forumowiczów. A 401 mogłoby wówczas przynajmniej częściowo przejść na solówki. W końcu przeguby w bilansie taborowym to też cenna rzecz. Co prawda fajniejszym krańcem byłoby Okęcie z 317, ale skoro to to idzie na Wilanów, to i z tej strony się do niego nie dobierzesz.
Możecie bić, tylko proszę nie pluć. Jadem w szczególności.
Niekoniecznie zgadzam się ze wszystkim, co napiszę. (C) Marshall McLuhan
"Na diamentach nic nie wyrośnie. Za to kwiaty świetnie rosną na gnoju." - Josefa Idem
"Na diamentach nic nie wyrośnie. Za to kwiaty świetnie rosną na gnoju." - Josefa Idem
- Glonojad
- Dark Lord of The Plonk
- Posty: 26874
- Rejestracja: 13 gru 2005, 23:39
- Lokalizacja: z Ochoty, jak to płaczki
175 było potrzebne w układzie "60 brygad w plecy". Skoro przetargi są na 60, to mamy układ "40 w plecy" i 175 zostanie.
Natomiast oczywiście pytanie, skąd wziąć 190 mln zł, aktualne...
[ Dodano: Pon 15 Kwi, 2013 22:21 ]
Natomiast oczywiście pytanie, skąd wziąć 190 mln zł, aktualne...
[ Dodano: Pon 15 Kwi, 2013 22:21 ]
Można by słabszą i potem do Zachodniego odzyskaną zawrotką przy Grzymały, tylko że słabsza złośliwie jedzie dalej a Górczewskiej i Bemowa od Zachodniego dynamitem nie odczepisz. Silnego 188 byłoby jednak szkoda, zwłaszcza, że na Banacha-Bitwy od groma autobusów jest.MichalJ pisze: E, a może by się dało jedną z tych linii przez Banacha dać?
Wypowiedź ta stanowi moje prywatne zdanie i nie może być cytowana lub analizowana w związku z moją działalnością w jakiekolwiek instytucji z którą mogę lub mogłem współpracować, ani jako stanowisko tej instytucji. Nie wyrażam także zgody na jej przetwarzanie w żadnej formie technicznej ni magicznej.