Komunikacja w Rembertowie

Moderator: Wiliam

Awatar użytkownika
PiotrekP
Posty: 2327
Rejestracja: 04 wrz 2006, 19:17

Post autor: PiotrekP » 06 wrz 2014, 23:00

Odświeżę nieco temat, tym bardziej wykorzystując fakt, że jestem nieco bliżej stołków w ugrupowaniach rembertowskich zmieniających coś w tej zapyziałej dzielnicy. Co uważacie za plusy i minusy w tutejszym układzie linii autobusowych? Jak dla mnie teraz 325 mogłoby wylecieć z północnego Rembertowa wzdłuż alei do AONu, a może i za bramę. 143 jest strzałem w dziesiątkę - rano jest dowozem Sadów i Karolówki do Centrum dzielnicy - strefa dojścia do pociągu i przesiadka na Eskulapów w 143. Wyręcza równocześnie 153 w dowozie na Kolonię. Po południu stanowi dojazd ze Śródmieścia i Grochowa bez przesiadki w ten sam rejon. 183 w porównaniu z 514 wypada słabo, chociaż to ono powinno być kręgosłupem dla "nowego". Ogromnym minusem jest para 115+216+514 która oczywiście dojeżdża w tym samym czasie pod PKP, inaczej nie dadzą rady, kiedy kursują z taką samą częstotliwością do tych samych pociągów. dodatkowo cały czas nie do przyjęcia jest wąż przez niemal całą prawobrzeżną Warszawę, jakim jest 115. Powinno być 215 Mokry Ług - PKPGocławek oraz 115 PKPGocławek - Aleksandrów, oba z zahaczeniami o Strusia, już nie pamiętam jak to z Krzyśkiem wytyczaliśmy.

Awatar użytkownika
ncc2000
Posty: 61
Rejestracja: 19 wrz 2009, 19:01

Post autor: ncc2000 » 29 wrz 2014, 10:55

Czytam, że 325 znów zmienia się w 225. Teraz te zmiany będą tak robione w kółko czy to tylko na wybory?

ashir
Posty: 19911
Rejestracja: 14 paź 2009, 16:36
Lokalizacja: Targówek

Post autor: ashir » 29 wrz 2014, 17:13

Już od iluś dni o tym było wiadome, a dziś oficjalnie o tym poinformował ZTM na swojej stronie. :wink:

Jalerb
Posty: 211
Rejestracja: 14 lis 2014, 22:30
Lokalizacja: Mokotów/Praga, Praga/Mokotów

Post autor: Jalerb » 20 lis 2014, 0:25

Czy ktoś mógłby wyjaśnić jaką właściwie rolę w układzie komunikacyjnym pełni linia 225? Widuję tę linię kilka razy w tygodniu i mam wrażenie, że gdyby ją skasować, to poza kilkoma osobami z rembertowskiego ratusza nikt by tego nie zauważył. Na Chełmżyńskiej jedzie tym parę osób, ale tam jest przecież 145, więc pasażerowie raczej przypadkowi. Z przystanków wzdłuż Strażackiej nie korzysta nikt. Autobus jedzie zwykle pusty, a przedtem (i z powrotem w drodze na Gocław) musi jeszcze odstać swoje na przejeździe. Już 325 było - moim skromnym zdaniem - nadmiarem rozpusty, ale powrót do całodziennego 225 to chyba nieporozumienie kompletne. Być może jednak mylę się i ta linia wozi kogoś ze Strażackiej na Gocław w nieznanych mi porach. Może ktoś coś wie więcej.

Awatar użytkownika
Emyl
Podrzędne Chamidło
Posty: 7118
Rejestracja: 13 wrz 2009, 16:34
Lokalizacja: E91 ▸ Sbarascherstr.
Kontakt:

Post autor: Emyl » 20 lis 2014, 5:44

Rembertów od dawna upiera się, że musi mieć dojazd do Promci...

Awatar użytkownika
Domas
(A408 i A451)
Posty: 4997
Rejestracja: 20 wrz 2009, 20:36

Post autor: Domas » 20 lis 2014, 5:58

To nie jest przypadkiem tak, że 225 jest tworem po 345, które zostało wydzielone ze 168, kiedy te jeszcze jeździło do Rembertowa?

Awatar użytkownika
Emyl
Podrzędne Chamidło
Posty: 7118
Rejestracja: 13 wrz 2009, 16:34
Lokalizacja: E91 ▸ Sbarascherstr.
Kontakt:

Post autor: Emyl » 20 lis 2014, 6:25

Jest to także spuścizna po 408 (415). :-$

Awatar użytkownika
Domas
(A408 i A451)
Posty: 4997
Rejestracja: 20 wrz 2009, 20:36

Post autor: Domas » 20 lis 2014, 6:29

Czyli celowe wygaszanie popytu, a ponowne przekształcenie w linię kursującą przez cały tydzień to zwykła kiełbasa wyborcza... no cóż.

Awatar użytkownika
person
(geograf)
Posty: 9686
Rejestracja: 15 gru 2005, 2:45
Lokalizacja: z szafy

Post autor: person » 20 lis 2014, 9:53

Emyl pisze:Rembertów od dawna upiera się, że musi mieć dojazd do Promci...
...a mieszkańcy Wygody wyprosili weekendowy dojazd do "centrum dzielnicy".

osa
Posty: 2589
Rejestracja: 23 wrz 2009, 12:04

Post autor: osa » 20 lis 2014, 13:25

Byłem świadkiem, jak chodzili za tym radni przed wyborami. Dyrekcja ZTM zastrzegła, że wznawia kursy weekendowe tylko na próbę i będzie obserwować frekwencję. Zobaczymy, co z tego wyjdzie. Jak dla mnie relacja Wygoda - Rembertów pasowałaby na linię autobusową na telefon.

Jalerb
Posty: 211
Rejestracja: 14 lis 2014, 22:30
Lokalizacja: Mokotów/Praga, Praga/Mokotów

Post autor: Jalerb » 20 lis 2014, 16:18

Zdecydowanie tak. Telebus byłby najlepszym testem zasadności istnienia tej linii. Mam dziwne wrażenie, że okazałoby się wtedy, że chętnych na przejazd byłoby mniej niż dni w tygodniu. A co do Promenady, to prościej i szybciej jest 143+514/520 przy Okularowej. No ale przecież nikt nie będzie się przesiadał w tak ważnej relacji ;-)

Awatar użytkownika
Bastian
Sułtan Maroka
Posty: 36227
Rejestracja: 13 gru 2005, 14:08
Lokalizacja: Gdzieś tam na północy...

Post autor: Bastian » 20 lis 2014, 16:19

"W lata wyborcze linia kursuje jako 225 we wszystkie dni tygodnia" :term:
Honi soit qui mal y pense... Chemia teraz doszła do wspaniałych wyników. Robią wiewiórki z aminokwasów. Kir Bułyczow
Gdzieś tam może i jest prawda, ale kłamstwa tkwią w naszych głowach. Terry Pratchett
Darmowy ser znajduje się tylko w pułapkach na myszy. Kir Bułyczow

Awatar użytkownika
Emyl
Podrzędne Chamidło
Posty: 7118
Rejestracja: 13 wrz 2009, 16:34
Lokalizacja: E91 ▸ Sbarascherstr.
Kontakt:

Post autor: Emyl » 20 lis 2014, 16:22

W ogóle to co z tym warszawskim telebusem? Przebąkiwało się o tym już parę lat temu, a teraz jakoś ucichło...

Jalerb
Posty: 211
Rejestracja: 14 lis 2014, 22:30
Lokalizacja: Mokotów/Praga, Praga/Mokotów

Post autor: Jalerb » 20 lis 2014, 23:33

Ja, widząc takie "osiągnięcia" radnych-dobrodziejów jak linia 225, najchętniej rozliczyłbym ich z poniesionych kosztów, bo to nie jest wychodzenie naprzeciw potrzebom pasażerów lecz marnotrawstwo. Oczywiście uważam, że konieczne jest dotowanie komunikacji miejskiej, bo to w końcu komunikacja publiczna nie prywatna, ale żeby coś dotować, to muszą być najpierw jacyś beneficjenci dotacji (pasażerowie). Co do telebusa, to jest to może jakaś odpowiedź na szukanie łatwych sukcesów przez radnych. Niech ZTM puści najpierw telebusa, jeśli okaże się, że jest stały popyt, to można to potem przekształcić w regularną linię. Jeśli nie, to do widzenia. To łatwiejsze niż uruchamianie stałej linii, bo później nie sposób się z niej wycofać.

Awatar użytkownika
PiotrekP
Posty: 2327
Rejestracja: 04 wrz 2006, 19:17

Post autor: PiotrekP » 08 gru 2014, 23:21

Jechałem w sobotę 225 z miasta kursem koło 17 i nie powiem, ale do samego Rembertowa dojechaliśmy w 5 osób. W niedzielę natomiast jadąc do miasta 1539 z Paderewskiego na Strażacką zajechaliśmy z zajętymi siedzącymi, z Wygody z kilkoma miejscami stojącymi. Wymiana pasażerów zaszła na Okularowej, gdzie odjechaliśmy z kompletem miejsc siedzących i 7 stojącymi. Dodatkowo tradycyjnie duże roszady zaszły przy Promenadzie, więc ostatecznie ruszyliśmy z zajętymi siedzącymi i 11 stojącymi. Może żeby utrzymać 225 jako całotygodniowe to warto by zrobić zawijas przy PKPGocławek i spełnić przy tym postulat Wygody z dojazdem do stacji?

ODPOWIEDZ