Komunikacja miejska po M2C - plany, projekty

Moderator: Wiliam

Awatar użytkownika
Glonojad
Dark Lord of The Plonk
Posty: 26874
Rejestracja: 13 gru 2005, 23:39
Lokalizacja: z Ochoty, jak to płaczki

Post autor: Glonojad » 06 mar 2015, 20:35

Z Gocławia na tramwaj da się jednak inaczej dojechać.
Wypowiedź ta stanowi moje prywatne zdanie i nie może być cytowana lub analizowana w związku z moją działalnością w jakiekolwiek instytucji z którą mogę lub mogłem współpracować, ani jako stanowisko tej instytucji. Nie wyrażam także zgody na jej przetwarzanie w żadnej formie technicznej ni magicznej.

Awatar użytkownika
pawcio
Posty: 24944
Rejestracja: 16 gru 2005, 13:53
Lokalizacja: Os. Wilga

Post autor: pawcio » 06 mar 2015, 20:38

Nie wiem czy słowo dojechać jest właściwe.
Niekoniecznie zgadzam się ze wszystkim, co napiszę. (C) Marshall McLuhan
"Na diamentach nic nie wyrośnie. Za to kwiaty świetnie rosną na gnoju." - Josefa Idem

Awatar użytkownika
rhemek
Posty: 2354
Rejestracja: 23 cze 2007, 16:22
Lokalizacja: Anin

Post autor: rhemek » 06 mar 2015, 20:45

Sorry ale tez tego nie rozumiem, do tej pory bylo tradycja ze zespol przystankowy z metrem otrzymywal metro do nazwy , a teraz bedzie zamieszanie bo czesc wezlowych zespolow nie bedzie miala tego slowa. Przyjezdni beda sie motac.

MichalJ
Posty: 15044
Rejestracja: 12 kwie 2010, 19:33

Post autor: MichalJ » 06 mar 2015, 20:50

Uruchomiony zostaje przystanek RONDO DASZYŃSKIEGO 09, zlokalizowany na ul. Prostej, w kierunku ronda Daszyńskiego, za skrzyżowaniem z ul. Karolkową, na przedłużeniu zatoki przystanku KAROLKOWA 01.
To chyba daleko nie będzie, nie? :)

"Centrum" nie ma w nazwie "metro" i żyjemy. W ogóle uważam ten dodatek za niepotrzebny.

ashir
Posty: 19911
Rejestracja: 14 paź 2009, 16:36
Lokalizacja: Targówek

Post autor: ashir » 06 mar 2015, 20:50

rhemek pisze:Sorry ale tez tego nie rozumiem, do tej pory bylo tradycja ze zespol przystankowy z metrem otrzymywal metro do nazwy , a teraz bedzie zamieszanie bo czesc wezlowych zespolow nie bedzie miala tego slowa. Przyjezdni beda sie motac.
Przecież na I linii metra też nie wszystkie przystanki mają człon "metro" w nazwie. :)

Awatar użytkownika
Glonojad
Dark Lord of The Plonk
Posty: 26874
Rejestracja: 13 gru 2005, 23:39
Lokalizacja: z Ochoty, jak to płaczki

Post autor: Glonojad » 06 mar 2015, 20:57

pawcio pisze:Nie wiem czy słowo dojechać jest właściwe.
Veturilo wystartowało w niedzielę.
Wypowiedź ta stanowi moje prywatne zdanie i nie może być cytowana lub analizowana w związku z moją działalnością w jakiekolwiek instytucji z którą mogę lub mogłem współpracować, ani jako stanowisko tej instytucji. Nie wyrażam także zgody na jej przetwarzanie w żadnej formie technicznej ni magicznej.

Awatar użytkownika
winnux8
Posty: 912
Rejestracja: 07 mar 2013, 16:50
Lokalizacja: Tarchodwory

Post autor: winnux8 » 06 mar 2015, 20:58

ashir pisze:
rhemek pisze:Sorry ale tez tego nie rozumiem, do tej pory bylo tradycja ze zespol przystankowy z metrem otrzymywal metro do nazwy , a teraz bedzie zamieszanie bo czesc wezlowych zespolow nie bedzie miala tego slowa. Przyjezdni beda sie motac.
Przecież na I linii metra też nie wszystkie przystanki mają człon "metro" w nazwie. :)
No ale jest to Centrum, które jest węzłem w sumie wszystkiego, i Dworzec Gdański, który cóż, w pewnym sensie jest też dworcem metra, a reszta jest zmieniona (no jeszcze pl. Wilsona, tu nie widzę logiki), więc Wileniak wybaczam, ale Ronda niby czemu bez Metra?
126: Nowodwory - Mehoffera - Modlińska - Klasyków - Czołowa - Marywilska!

ashir
Posty: 19911
Rejestracja: 14 paź 2009, 16:36
Lokalizacja: Targówek

Post autor: ashir » 06 mar 2015, 21:00

Nie wiem czy zauważyliście (w porównaniu do zmian przystankowych na 509, 517, 518 i 520 o których można przeczytać na ulotce), że dla 503 i E-2 uruchamia się Ordynacką. :wink:

ashir
Posty: 19911
Rejestracja: 14 paź 2009, 16:36
Lokalizacja: Targówek

Post autor: ashir » 06 mar 2015, 21:03

winnux8 pisze:No ale jest to Centrum, które jest węzłem w sumie wszystkiego, i Dworzec Gdański, który cóż, w pewnym sensie jest też dworcem metra, a reszta jest zmieniona (no jeszcze pl. Wilsona, tu nie widzę logiki), więc Wileniak wybaczam, ale Ronda niby czemu bez Metra?
Rondo Daszyńskiego bym traktował właśnie jako analogię do Pl. Wilsona. :wink: Natomiast jakoś nie zmieniono nazwy przystanku Żeromskiego na Metro Słodowiec i wszyscy żyją (pierwotnie miał być taki ZP, osobny i tylko dla 156, ale na planach się skończyło). :wink:

Awatar użytkownika
Emyl
Podrzędne Chamidło
Posty: 7118
Rejestracja: 13 wrz 2009, 16:34
Lokalizacja: E91 ▸ Sbarascherstr.
Kontakt:

Post autor: Emyl » 06 mar 2015, 21:11

Jaka tu jest analogia? Ruch wokół wyspy? :/

Awatar użytkownika
Wolfchen
(Busmann)
Posty: 14778
Rejestracja: 16 kwie 2006, 9:21
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Wolfchen » 06 mar 2015, 21:17

Z tym dodawaniem słowa "metro" to ciekawa sprawa... Bo autor potworkowatej nazwy "METRO CENTRUM NAUKI KOPERNIK" powinien wg mnie wisieć.
S4 | R8 | R90 | RE8 | RE90 || 10 | 11 || 105 | 136 | 167 | 178 | 184 | 186 | 414 | 523 | N43

Awatar użytkownika
rhemek
Posty: 2354
Rejestracja: 23 cze 2007, 16:22
Lokalizacja: Anin

Post autor: rhemek » 06 mar 2015, 21:21

Ciesz sie ze PAST-a swietokrzyska nie przeszla :D, choc producent pasty swietokrzyskiej bylby bardzo bogaty dzis :D

adner
Posty: 625
Rejestracja: 16 lut 2012, 17:17

Post autor: adner » 06 mar 2015, 22:11

No i chyba zostaje "Ordynacka" i "Nowy Świat". Nie mogli tego chociaż złączyć w jeden zespół?

Awatar użytkownika
pawcio
Posty: 24944
Rejestracja: 16 gru 2005, 13:53
Lokalizacja: Os. Wilga

Post autor: pawcio » 06 mar 2015, 22:15

I może Uniwerek pod razu?
Niekoniecznie zgadzam się ze wszystkim, co napiszę. (C) Marshall McLuhan
"Na diamentach nic nie wyrośnie. Za to kwiaty świetnie rosną na gnoju." - Josefa Idem

adner
Posty: 625
Rejestracja: 16 lut 2012, 17:17

Post autor: adner » 06 mar 2015, 22:16

Z jednego Nowego Światu do drugiego jest podobnie jak z Ordynackiej do któregoś z nich ;)

ODPOWIEDZ