Przegubowiec
Moderator: Szeregowy_Równoległy
- Bastian
- Sułtan Maroka
- Posty: 36226
- Rejestracja: 13 gru 2005, 14:08
- Lokalizacja: Gdzieś tam na północy...
Hmm... Na całym tym forum ostatnie posty są z 10 grudnia...
Honi soit qui mal y pense...
Chemia teraz doszła do wspaniałych wyników. Robią wiewiórki z aminokwasów. Kir Bułyczow
Gdzieś tam może i jest prawda, ale kłamstwa tkwią w naszych głowach. Terry Pratchett
Darmowy ser znajduje się tylko w pułapkach na myszy. Kir Bułyczow
Gdzieś tam może i jest prawda, ale kłamstwa tkwią w naszych głowach. Terry Pratchett
Darmowy ser znajduje się tylko w pułapkach na myszy. Kir Bułyczow
Widzisz więcej ode mnie... Ja widzę 10 listopada...michael112 pisze:Hmm... Na całym tym forum ostatnie posty są z 10 grudnia...
1 10 20 22 24 26 103 109 151 157 171 180 190 507 520 645 691 695 KM2 KM7 KM8 KM26 KM31 IC3 IC4 IC7 IC8 IC10
To, że pracuje tam gdzie pracuję nie oznacza, że zawsze zgadzam się z decyzjami swojej firmy, a wszystko co tu wyprodukuje jest moim własnym zdaniem.
a poza tym zgadzam się z maksymą pawcia!
To, że pracuje tam gdzie pracuję nie oznacza, że zawsze zgadzam się z decyzjami swojej firmy, a wszystko co tu wyprodukuje jest moim własnym zdaniem.
a poza tym zgadzam się z maksymą pawcia!
-
michael112
- Posty: 3185
- Rejestracja: 20 gru 2005, 16:02
- Lokalizacja: Korzysta z zespołów 3005, 3006, 3007
- R-9 Chełmska
- Posty: 6092
- Rejestracja: 14 gru 2005, 20:15
- Lokalizacja: Tarchomin/Rakowiec
Pozwolę sobie wkleic treśc listu, będącego odpowiedzią na opublikowany na ztm.news list powyższej treści niejakiego Michała Cheromańskiego. Odpowiedz pochodzi z 20.02.2006 z godz. 12.15 i brzmi:michael112 pisze:Nie wiem, czy nie lepiej byłoby to wstawić do forum Komunikacja, ale tu nikt mi za to nic nie zrobi:
Zauważyłem, że od pewnego czasu Przegubowiec zaczyna wyraźnie się psuć. Nie
dość, że aktualizacje są coraz rzadziej - najpierw co tydzień, a ostatnia
miała miejsce 2-3 tygodnie temu. Nie dość, że prawie wszystkie aktualizacje
to wymiana fotki na stronie i dopisanie kilku newsów do Aktualności, to
jeszcze Przegubowiec zmniejsza, albo utrudnia dostęp do części już
istniejących zasobów. Dość dawno z serwisu usunięte zostało archiwum
Przegubowca w formie czasopisma, jakie kilka lat temu się ukazywało.
Niedawno duża część galerii, które były dla mnie klimatyczne, głównie ze
względu na podpisy bezpośrednio na stronie głównej danej galerii, została
zamieniona na galerię działającą pod gotowym skryptem Coppermine, w której
podpisy są, ale dopiero po kliknięciu w obrazek. Wydawałoby się, że taki
krok został postawiony, by móc szybko dodawać nowe fotki i często ją
aktualizować, bo w skrypcie jest to banalne. Niestety, aktualizacje galerii
również nie są często, a przecież możnaby do niej dodawać chociażby zdjęcia
schodzące ze strony głównej. Ostatnim, według mnie najgorszym posunięciem,
jest przeniesienie całej części tramwajowej na stronę tramwar.republika.pl
Dostęp do niektórych treści pochodzących z Przegubowca jest utrudniony
(trzeba wejść do działu Nowości), a poza tym szata graficzna jest duzo
uboższa.
Pozdrawiam i czekam na Wasze opinie.
"I cóż ja mogę na takie dictum odpowiedzieć?
Po pierwsze: nie jest prawdą, że Przegubowiec nie jest aktualizowany, bo
jest, a częstotliwość aktualizacji jest zależna od dwóch czynników:
1) od tego czy coś się dzieje istotnego w warszawskiej km
2) od mocy przerobowych samych redaktorów.
Prawie codziennie w Przegubowcu jest coś zmieniane, ale nie wrzucamy
informacji na główną stronę, że np. dodano jedno zdjęcie w vademecum pętli -
trzeba po prostui od czasu do czasu zaglądać do interesujących działów.
Informacja o zmianie wrzucana jest tylko wtedy, gdy następuje grubsza
aktualizacja.
Po drugie: z Przegubowca nie zginęło niz ze starych zasobów oprócz
archiwalnych numerów klubowego Przegubowca. Decyzję taką podjęto z kilku
powodów m.in. w odpowiedzi na prośby ówczesnych redaktorów, którzy po latach
byli nie do końca zadowoleni z ówczesnych swoich produkcji. Mogę jednak
obiecać, że wszystkie artykuły dotyczące historii km w Warszawie prędzej czy
później powrócą.
Po trzecie: decyzja o uruchomieniu nowej fotogalerii była bardzo długo
dyskutowana i nawet w obrębie zespołu redakcyjnego byli jej przeciwnicy.
Jednak zalety automatycznej galerii wygrały z wadami. Dzięki temu
praktycznie codziennie pojawiają się nowe zdjęcia - zarówno te zupełnie
współczesne, jak i te dość mocno archiwalne (ostatnio np. w dziale autobusy
dawnych ajentów). Można to zresztą dość łatwo sprawdzić klikając na galerii
link "Ostatnio dodane". Gdyby nie automatyzacja fotogalerii nie byłoby na
Przegubowcu nawet 1/3 z ostatnio dodanych. Nie mówiąc już o nowych działach
np: Autobusy dawnych ajentów czy Życie po życiu autobusów ajentów, gdyż
tworzenie stron w html jest okropnie pracochłonne, nie wspominając już o
konieczności dodatkowej obróbki zdjęć przeznaczonych na miniaturki.
Aha, i na zakończenie jeszcze jedno: od września od największego kryzysu
Przegubowca udało nam się nadrobić wszystkie zaległości i zaprosić do
współpracy/integracji popularne serwisy tematyczne (HLA, tramwar) i teraz
serwis jest aktualizowany na bieżąco, więc tym bardziej nie rozumiem
zarzutów przez kolegę wypisanych. No, ale cóż malkontentów nigdy dość.
Pzdr
Paweł Zadrożny
www.przegubowiec.com
www.przegubowiec.com/remb/index2.html"
Aha, przy okazji dziwią mnie Toje zrzuty, że brak odpowiedzi. Powyższa odpowiedz ukazała się na ztm.news bardzo szybko po upublikowaniu pytania.
pzdr
zadzior
[ Dodano: 2006-04-12, 21:51 ]
Mam nadzieję, że nie masz na myśli wozu 2535, który został juz dawno pociety, a Ty upieraz sie, że on czymś tam jezdzi.zaciszanin pisze:Pozostaje mi tylko życzyć Ci, Michale stworzenia podobnie "niedopracowanego", jak Przegubowiec serwisu.
Co prawda zdarzały się i wpadki, ale ogólnie rzecz biorąc obecność przynajmniej niektórych działów, zwłaszcza tych z informacjami historycznymi jest nieoceniona (chociaż już np. kącik taborowy pozostawia wiele do życzenia).
pzdr
zadzior
- R-9 Chełmska
- Posty: 6092
- Rejestracja: 14 gru 2005, 20:15
- Lokalizacja: Tarchomin/Rakowiec
A słyszałeś o czymś takim jak awrie serwerów PHP? Jeśli nie, to zachecam do fachowej lektury. Tam się dowiesz, że na takie coś nie mają wpływu webmasterzy.michael112 pisze:A widzieliście "nowego" Przegubowca?Galeria i aktualności zastąpione błędami MySQL
![]()
![]()
![]()
P.S Widziałem ten napis "Przepraszamy za chwilowe usterki.
pzdr
zadzior
- Kleszczu
- Stoi... Sofista?
- Posty: 11540
- Rejestracja: 14 gru 2005, 19:48
- Lokalizacja: Nowe Włochy
- Kontakt:
R-9 Chełmska pisze:Choromańskiego chybazadzior pisze:Michała Cheromańskiego
Taka tam literówka. Tak Ty, jak i ja jak i Profesor Gredzińska doskonale wiemy, że kolega michael lubi autobusy
@zadzior: nie musisz się tłumaczyć. On i tak nie zrozumie.
"Ale potrafił podać dokładnie godziny wyjazdu i przyjazdu pociągu Paryż-Berlin, kombinacje połączeń między Lyonem i Warszawą.(...) Nawet naczelnik stacji by się w tym zgubił..."
Albert Camus-"Dżuma"
"Kiedyś chciałem umrzeć młodo jak Jim Morrison, ale z czasem zacząłem patrzeć na to inaczej..." - Ryszard Riedel
Albert Camus-"Dżuma"
"Kiedyś chciałem umrzeć młodo jak Jim Morrison, ale z czasem zacząłem patrzeć na to inaczej..." - Ryszard Riedel
Wiem, że moze zdziwi Cie to pytanie, ale ja je zadam: jaki jest sens tworzenia takiego forum?michael112 pisze:Niestety, jak nikt nie pisze, to tak jest...
pzdr
zadzior
[ Dodano: 2006-04-12, 22:06 ]
Dzięki. Dobrze, że chociaż Ty to rozumiesz. dzięki za wsparcieR-11 Kleszczowa pisze:R-9 Chełmska pisze: Choromańskiego chyba
Taka tam literówka. Tak Ty, jak i ja jak i Profesor Gredzińska doskonale wiemy, że kolega michael lubi autobusy![]()
@zadzior: nie musisz się tłumaczyć. On i tak nie zrozumie.
pzdr
zadzior
- Paweł_K
- Taki ligowy Bełchatów
- Posty: 5048
- Rejestracja: 13 gru 2005, 23:12
- Lokalizacja: W-wa Gocławek (HQ)
- Kontakt:
Ja też głęboko myślę nad sensem istnienia takiego "tworu". Może po to, że projekty tam przedstawione (w zakresie zmian komunikacyjnych) na Wawkomie trafiłyby od razu do kosza a tam bezkarnie mogą "egzystować"zadzior pisze:Wiem, że moze zdziwi Cie to pytanie, ale ja je zadam: jaki jest sens tworzenia takiego forum?
And if the band you're in starts playing different tunes
I'll see you on the dark side of the moon
Richard Wright 1943-2008 - Shine on, you crazy diamond...
I'll see you on the dark side of the moon
Richard Wright 1943-2008 - Shine on, you crazy diamond...
Niestety, nie mamy co liczyć na konstruktywną od kolegi Michała Ch.
 ](*,)](./images/smilies/eusa_wall.gif)
Inaczej - wszyscy to rozumieją, tylko kol. Michał Ch. nie rozumiezadzior pisze:Dzięki. Dobrze, że chociaż Ty to rozumiesz. dzięki za wsparcie![]()
bury me in my favourite yellow patent leather shoes / and with a mummified cat / and a cone-like hat.
-
michael112
- Posty: 3185
- Rejestracja: 20 gru 2005, 16:02
- Lokalizacja: Korzysta z zespołów 3005, 3006, 3007
Oświadczenie
Nieoficjalne Forum Przegubowca nie miało służyć jedynie krytyce rzadkich aktualizacji (do tego wystarczy ów temat na Wawkomie), ale także n.p. podaniu jakiejś ciekawostki wartej opublikowania tam, czy zaoferowania pomocy redakcji (częściowe lub dołączenie do redaktorów).
Pozwolę sobie jeszcze zacytować Plesima z tematu "Co wam przeszkadza na forum?". Moze to się w przyszłości odnieść również do mnie.
Proszę o poważne potraktowanie mojego oświadczenia.
Nieoficjalne Forum Przegubowca nie miało służyć jedynie krytyce rzadkich aktualizacji (do tego wystarczy ów temat na Wawkomie), ale także n.p. podaniu jakiejś ciekawostki wartej opublikowania tam, czy zaoferowania pomocy redakcji (częściowe lub dołączenie do redaktorów).
Uważam, że nie ma sensu kopiować czegoś dwa razy, dlatego uważam, że należy poprawiać to, co już jest. Przygotowuję stronę o KM na Mokotowie i po jej ukończeniu najprawdopodobniej zaoferuje podlinkowanie. Nie ukrywam, że byłoby to dla mnie korzystne-zwiększenie oglądalności, ale Przegubowiec zyskałby stronę analogiczną do już istniejących KM w Rembertowie czy KM w Ursusie. Gdybym miał więcej czasu i wyższy wiek, to pomagałbym na pewno częściej, choć moja pomoc byłaby skierowana w innym kierunku niż życzyliby tego sobie redaktorzy-ja skoncentrowałbym się bardziej na uproszczeniu nawigacji, czy na zupełnie nowych podstronach, a nie na wąskim temacie aktualności i galerii.zaciszanin pisze:Pozostaje mi tylko życzyć Ci, Michale stworzenia podobnie "niedopracowanego", jak Przegubowiec serwisu.
Moja strona o propozycjach zmian w komunikacji powstała wcześniej niz Wawkom, więc nie widzę powodu podejrzewania mnie o zachowywanie na siłę moich projektów. Chcę zresztą pokazać je na specjalnej stronie. Nie zauważyłeś zapewne, że moja strona to nie tylko propozycje zmian w KM. Jest tam też dział Historyczne Linie Tramwajowe, powstanie Komunikacja Miejska na Mokotowie i może jeszcze kilka innych podstron.pk45 pisze:Ja też głęboko myślę nad sensem istnienia takiego "tworu". Może po to, że projekty tam przedstawione (w zakresie zmian komunikacyjnych) na Wawkomie trafiłyby od razu do kosza a tam bezkarnie mogą "egzystować"
Pozwolę sobie jeszcze zacytować Plesima z tematu "Co wam przeszkadza na forum?". Moze to się w przyszłości odnieść również do mnie.
Jeżeli chodzi o mnie, to informacja na ten temat widnieje w moim podpisie "Nie zajmuję się zazwyczaj podziałem brygad."Plesim pisze:Wyrażnie widać, że niektóre osoby piszą, odpisują i zakładają nowe tematy tylko po to aby się wykazać. Brak u nich często podstawowych informacji o organizacji komunikacji czy budowie i eksploatacji wozów. Zmienić trasę czy ją wydłużyć - nie ma problemu. Tylko skąd brygady czy wozokilometry to już zupełnie nieistotne.
Proszę o poważne potraktowanie mojego oświadczenia.