Przegubowiec

Moderator: Szeregowy_Równoległy

Awatar użytkownika
Bastian
Sułtan Maroka
Posty: 36226
Rejestracja: 13 gru 2005, 14:08
Lokalizacja: Gdzieś tam na północy...

Post autor: Bastian » 12 kwie 2006, 17:43

Hmm... Na całym tym forum ostatnie posty są z 10 grudnia...
Honi soit qui mal y pense... Chemia teraz doszła do wspaniałych wyników. Robią wiewiórki z aminokwasów. Kir Bułyczow
Gdzieś tam może i jest prawda, ale kłamstwa tkwią w naszych głowach. Terry Pratchett
Darmowy ser znajduje się tylko w pułapkach na myszy. Kir Bułyczow

Awatar użytkownika
bohunu
Posty: 5714
Rejestracja: 14 gru 2005, 23:26
Lokalizacja: dolina absurdu

Post autor: bohunu » 12 kwie 2006, 17:58

michael112 pisze:Hmm... Na całym tym forum ostatnie posty są z 10 grudnia...
Widzisz więcej ode mnie... Ja widzę 10 listopada...
1 10 20 22 24 26 103 109 151 157 171 180 190 507 520 645 691 695 KM2 KM7 KM8 KM26 KM31 IC3 IC4 IC7 IC8 IC10
To, że pracuje tam gdzie pracuję nie oznacza, że zawsze zgadzam się z decyzjami swojej firmy, a wszystko co tu wyprodukuje jest moim własnym zdaniem.
a poza tym zgadzam się z maksymą pawcia!

michael112
Posty: 3185
Rejestracja: 20 gru 2005, 16:02
Lokalizacja: Korzysta z zespołów 3005, 3006, 3007

Post autor: michael112 » 12 kwie 2006, 18:00

Niestety, jak nikt nie pisze, to tak jest...

Awatar użytkownika
R-9 Chełmska
Posty: 6092
Rejestracja: 14 gru 2005, 20:15
Lokalizacja: Tarchomin/Rakowiec

Post autor: R-9 Chełmska » 12 kwie 2006, 18:00

ciekawe dalczego :-k ](*,)
5290 - LINIĘ OBSŁUGUJE ZAKŁAD "CHEŁMSKA"
Najczęściej podróżuję: 2, 3, 6, 17, 26, 136, 141, 172, 186, 188, 509, 518, N01, N32

TLG
Posty: 5890
Rejestracja: 15 gru 2005, 19:20

Post autor: TLG » 12 kwie 2006, 18:03

michael112 pisze:Nieoficjalne Forum Przegubowca (link).
Buahahahahahaha.....hohohohohoho.....hihihihih, no nie wyrobie! :mrgreen:
I co wy chcecie w ten sposób osiągnąć? Udowodnić swoją śmieszność? Co wy zamierzacvie dyskutować-w dodatku bez udziału redakcji Przegubowca-osiągnąć?
15/12/2005-12/7/2019

zadzior
Posty: 146
Rejestracja: 30 gru 2005, 11:19
Lokalizacja: Warszawa-Rembertów

Post autor: zadzior » 12 kwie 2006, 21:47

michael112 pisze:Nie wiem, czy nie lepiej byłoby to wstawić do forum Komunikacja, ale tu nikt mi za to nic nie zrobi:

Zauważyłem, że od pewnego czasu Przegubowiec zaczyna wyraźnie się psuć. Nie
dość, że aktualizacje są coraz rzadziej - najpierw co tydzień, a ostatnia
miała miejsce 2-3 tygodnie temu. Nie dość, że prawie wszystkie aktualizacje
to wymiana fotki na stronie i dopisanie kilku newsów do Aktualności, to
jeszcze Przegubowiec zmniejsza, albo utrudnia dostęp do części już
istniejących zasobów. Dość dawno z serwisu usunięte zostało archiwum
Przegubowca w formie czasopisma, jakie kilka lat temu się ukazywało.
Niedawno duża część galerii, które były dla mnie klimatyczne, głównie ze
względu na podpisy bezpośrednio na stronie głównej danej galerii, została
zamieniona na galerię działającą pod gotowym skryptem Coppermine, w której
podpisy są, ale dopiero po kliknięciu w obrazek. Wydawałoby się, że taki
krok został postawiony, by móc szybko dodawać nowe fotki i często ją
aktualizować, bo w skrypcie jest to banalne. Niestety, aktualizacje galerii
również nie są często, a przecież możnaby do niej dodawać chociażby zdjęcia
schodzące ze strony głównej. Ostatnim, według mnie najgorszym posunięciem,
jest przeniesienie całej części tramwajowej na stronę tramwar.republika.pl
Dostęp do niektórych treści pochodzących z Przegubowca jest utrudniony
(trzeba wejść do działu Nowości), a poza tym szata graficzna jest duzo
uboższa.
Pozdrawiam i czekam na Wasze opinie.
Pozwolę sobie wkleic treśc listu, będącego odpowiedzią na opublikowany na ztm.news list powyższej treści niejakiego Michała Cheromańskiego. Odpowiedz pochodzi z 20.02.2006 z godz. 12.15 i brzmi:

"I cóż ja mogę na takie dictum odpowiedzieć?
Po pierwsze: nie jest prawdą, że Przegubowiec nie jest aktualizowany, bo
jest, a częstotliwość aktualizacji jest zależna od dwóch czynników:
1) od tego czy coś się dzieje istotnego w warszawskiej km
2) od mocy przerobowych samych redaktorów.
Prawie codziennie w Przegubowcu jest coś zmieniane, ale nie wrzucamy
informacji na główną stronę, że np. dodano jedno zdjęcie w vademecum pętli -
trzeba po prostui od czasu do czasu zaglądać do interesujących działów.
Informacja o zmianie wrzucana jest tylko wtedy, gdy następuje grubsza
aktualizacja.
Po drugie: z Przegubowca nie zginęło niz ze starych zasobów oprócz
archiwalnych numerów klubowego Przegubowca. Decyzję taką podjęto z kilku
powodów m.in. w odpowiedzi na prośby ówczesnych redaktorów, którzy po latach
byli nie do końca zadowoleni z ówczesnych swoich produkcji. Mogę jednak
obiecać, że wszystkie artykuły dotyczące historii km w Warszawie prędzej czy
później powrócą.
Po trzecie: decyzja o uruchomieniu nowej fotogalerii była bardzo długo
dyskutowana i nawet w obrębie zespołu redakcyjnego byli jej przeciwnicy.
Jednak zalety automatycznej galerii wygrały z wadami. Dzięki temu
praktycznie codziennie pojawiają się nowe zdjęcia - zarówno te zupełnie
współczesne, jak i te dość mocno archiwalne (ostatnio np. w dziale autobusy
dawnych ajentów). Można to zresztą dość łatwo sprawdzić klikając na galerii
link "Ostatnio dodane". Gdyby nie automatyzacja fotogalerii nie byłoby na
Przegubowcu nawet 1/3 z ostatnio dodanych. Nie mówiąc już o nowych działach
np: Autobusy dawnych ajentów czy Życie po życiu autobusów ajentów, gdyż
tworzenie stron w html jest okropnie pracochłonne, nie wspominając już o
konieczności dodatkowej obróbki zdjęć przeznaczonych na miniaturki.
Aha, i na zakończenie jeszcze jedno: od września od największego kryzysu
Przegubowca udało nam się nadrobić wszystkie zaległości i zaprosić do
współpracy/integracji popularne serwisy tematyczne (HLA, tramwar) i teraz
serwis jest aktualizowany na bieżąco, więc tym bardziej nie rozumiem
zarzutów przez kolegę wypisanych. No, ale cóż malkontentów nigdy dość.

Pzdr
Paweł Zadrożny
www.przegubowiec.com
www.przegubowiec.com/remb/index2.html"

Aha, przy okazji dziwią mnie Toje zrzuty, że brak odpowiedzi. Powyższa odpowiedz ukazała się na ztm.news bardzo szybko po upublikowaniu pytania.

pzdr
zadzior

[ Dodano: 2006-04-12, 21:51 ]
zaciszanin pisze:Pozostaje mi tylko życzyć Ci, Michale stworzenia podobnie "niedopracowanego", jak Przegubowiec serwisu.

Co prawda zdarzały się i wpadki, ale ogólnie rzecz biorąc obecność przynajmniej niektórych działów, zwłaszcza tych z informacjami historycznymi jest nieoceniona (chociaż już np. kącik taborowy pozostawia wiele do życzenia).
Mam nadzieję, że nie masz na myśli wozu 2535, który został juz dawno pociety, a Ty upieraz sie, że on czymś tam jezdzi.

pzdr
zadzior

Awatar użytkownika
R-9 Chełmska
Posty: 6092
Rejestracja: 14 gru 2005, 20:15
Lokalizacja: Tarchomin/Rakowiec

Post autor: R-9 Chełmska » 12 kwie 2006, 21:54

zadzior pisze:Michała Cheromańskiego
Choromańskiego chyba :D
5290 - LINIĘ OBSŁUGUJE ZAKŁAD "CHEŁMSKA"
Najczęściej podróżuję: 2, 3, 6, 17, 26, 136, 141, 172, 186, 188, 509, 518, N01, N32

zadzior
Posty: 146
Rejestracja: 30 gru 2005, 11:19
Lokalizacja: Warszawa-Rembertów

Post autor: zadzior » 12 kwie 2006, 21:54

michael112 pisze:A widzieliście "nowego" Przegubowca? :P Galeria i aktualności zastąpione błędami MySQL :lol: :lol: :lol:
P.S Widziałem ten napis "Przepraszamy za chwilowe usterki.
A słyszałeś o czymś takim jak awrie serwerów PHP? Jeśli nie, to zachecam do fachowej lektury. Tam się dowiesz, że na takie coś nie mają wpływu webmasterzy.

pzdr
zadzior

Awatar użytkownika
Kleszczu
Stoi... Sofista?
Posty: 11540
Rejestracja: 14 gru 2005, 19:48
Lokalizacja: Nowe Włochy
Kontakt:

Post autor: Kleszczu » 12 kwie 2006, 21:58

R-9 Chełmska pisze:
zadzior pisze:Michała Cheromańskiego
Choromańskiego chyba :D

Taka tam literówka. Tak Ty, jak i ja jak i Profesor Gredzińska doskonale wiemy, że kolega michael lubi autobusy :-$



@zadzior: nie musisz się tłumaczyć. On i tak nie zrozumie.
"Ale potrafił podać dokładnie godziny wyjazdu i przyjazdu pociągu Paryż-Berlin, kombinacje połączeń między Lyonem i Warszawą.(...) Nawet naczelnik stacji by się w tym zgubił..."
Albert Camus-"Dżuma"

"Kiedyś chciałem umrzeć młodo jak Jim Morrison, ale z czasem zacząłem patrzeć na to inaczej..." - Ryszard Riedel

zadzior
Posty: 146
Rejestracja: 30 gru 2005, 11:19
Lokalizacja: Warszawa-Rembertów

Post autor: zadzior » 12 kwie 2006, 22:02

michael112 pisze:Niestety, jak nikt nie pisze, to tak jest...
Wiem, że moze zdziwi Cie to pytanie, ale ja je zadam: jaki jest sens tworzenia takiego forum?

pzdr
zadzior

[ Dodano: 2006-04-12, 22:06 ]
R-11 Kleszczowa pisze:
R-9 Chełmska pisze: Choromańskiego chyba :D

Taka tam literówka. Tak Ty, jak i ja jak i Profesor Gredzińska doskonale wiemy, że kolega michael lubi autobusy :-$



@zadzior: nie musisz się tłumaczyć. On i tak nie zrozumie.
Dzięki. Dobrze, że chociaż Ty to rozumiesz. dzięki za wsparcie :)

pzdr
zadzior

Awatar użytkownika
hafilip84
Jego Gryząca Albumowość
Posty: 7496
Rejestracja: 14 gru 2005, 21:03
Lokalizacja: Legionowo

Post autor: hafilip84 » 12 kwie 2006, 22:44

zadzior pisze:Dzięki. Dobrze, że chociaż Ty to rozumiesz. dzięki za wsparcie :)
i Kleszczu wcale nie jest w tym taki odosobniony :]

Awatar użytkownika
Paweł_K
Taki ligowy Bełchatów
Posty: 5048
Rejestracja: 13 gru 2005, 23:12
Lokalizacja: W-wa Gocławek (HQ)
Kontakt:

Post autor: Paweł_K » 13 kwie 2006, 8:49

zadzior pisze:Wiem, że moze zdziwi Cie to pytanie, ale ja je zadam: jaki jest sens tworzenia takiego forum?
Ja też głęboko myślę nad sensem istnienia takiego "tworu". Może po to, że projekty tam przedstawione (w zakresie zmian komunikacyjnych) na Wawkomie trafiłyby od razu do kosza a tam bezkarnie mogą "egzystować" :-k
And if the band you're in starts playing different tunes
I'll see you on the dark side of the moon

Richard Wright 1943-2008 - Shine on, you crazy diamond...

JacekM
Śnieżynka
Posty: 8858
Rejestracja: 15 gru 2005, 14:23

Post autor: JacekM » 13 kwie 2006, 13:54

Niestety, nie mamy co liczyć na konstruktywną od kolegi Michała Ch. :-s
zadzior pisze:Dzięki. Dobrze, że chociaż Ty to rozumiesz. dzięki za wsparcie :)
Inaczej - wszyscy to rozumieją, tylko kol. Michał Ch. nie rozumie ](*,)
bury me in my favourite yellow patent leather shoes / and with a mummified cat / and a cone-like hat.

michael112
Posty: 3185
Rejestracja: 20 gru 2005, 16:02
Lokalizacja: Korzysta z zespołów 3005, 3006, 3007

Post autor: michael112 » 17 kwie 2006, 21:57

Oświadczenie

Nieoficjalne Forum Przegubowca nie miało służyć jedynie krytyce rzadkich aktualizacji (do tego wystarczy ów temat na Wawkomie), ale także n.p. podaniu jakiejś ciekawostki wartej opublikowania tam, czy zaoferowania pomocy redakcji (częściowe lub dołączenie do redaktorów).
zaciszanin pisze:Pozostaje mi tylko życzyć Ci, Michale stworzenia podobnie "niedopracowanego", jak Przegubowiec serwisu.
Uważam, że nie ma sensu kopiować czegoś dwa razy, dlatego uważam, że należy poprawiać to, co już jest. Przygotowuję stronę o KM na Mokotowie i po jej ukończeniu najprawdopodobniej zaoferuje podlinkowanie. Nie ukrywam, że byłoby to dla mnie korzystne-zwiększenie oglądalności, ale Przegubowiec zyskałby stronę analogiczną do już istniejących KM w Rembertowie czy KM w Ursusie. Gdybym miał więcej czasu i wyższy wiek, to pomagałbym na pewno częściej, choć moja pomoc byłaby skierowana w innym kierunku niż życzyliby tego sobie redaktorzy-ja skoncentrowałbym się bardziej na uproszczeniu nawigacji, czy na zupełnie nowych podstronach, a nie na wąskim temacie aktualności i galerii.
pk45 pisze:Ja też głęboko myślę nad sensem istnienia takiego "tworu". Może po to, że projekty tam przedstawione (w zakresie zmian komunikacyjnych) na Wawkomie trafiłyby od razu do kosza a tam bezkarnie mogą "egzystować"
Moja strona o propozycjach zmian w komunikacji powstała wcześniej niz Wawkom, więc nie widzę powodu podejrzewania mnie o zachowywanie na siłę moich projektów. Chcę zresztą pokazać je na specjalnej stronie. Nie zauważyłeś zapewne, że moja strona to nie tylko propozycje zmian w KM. Jest tam też dział Historyczne Linie Tramwajowe, powstanie Komunikacja Miejska na Mokotowie i może jeszcze kilka innych podstron.
Pozwolę sobie jeszcze zacytować Plesima z tematu "Co wam przeszkadza na forum?". Moze to się w przyszłości odnieść również do mnie.
Plesim pisze:Wyrażnie widać, że niektóre osoby piszą, odpisują i zakładają nowe tematy tylko po to aby się wykazać. Brak u nich często podstawowych informacji o organizacji komunikacji czy budowie i eksploatacji wozów. Zmienić trasę czy ją wydłużyć - nie ma problemu. Tylko skąd brygady czy wozokilometry to już zupełnie nieistotne.
Jeżeli chodzi o mnie, to informacja na ten temat widnieje w moim podpisie "Nie zajmuję się zazwyczaj podziałem brygad."
Proszę o poważne potraktowanie mojego oświadczenia.

Awatar użytkownika
Frencher
Zgryźliwy Tetryk
Posty: 2390
Rejestracja: 21 gru 2005, 23:42

Post autor: Frencher » 17 kwie 2006, 22:35

michael112 pisze:Oświadczenie atakowanego tu usera (...)
Wzruszyłem się... :cry: :roll: :razz:
Odwagą nie jest bycie takim jak inni - odwagą jest bycie sobą

Zablokowany