Strona 8 z 10

: 04 gru 2009, 21:03
autor: Dęboszczak
marekb pisze:
mw158979 pisze: Jesli chodzi o szczyt B na 511 to czestotliwosc co 10[ jest za duza na przeguby a za mala na solowki. Akurat by bylo co 12 przeguby albo co 8 solo. Mozna tez zrobic mix, to i tak nie jest koorddynowane (chyba).

A 517 ma znaczne zapelnienia, widzialem to czarne rano na Zachodnim w strone Ursusa, na Wilenski kolo 6am (wiele kolejnych kursow) tez przyjezdza pelne i odjezdza jeszcze pelniejsze - po 100 pasazerow i wiecej. Nie wiem czym tlumaczyc dziadowska czestotliwosc, w koncu o tej porze maja wozow w brod (i w smrod).

A jeszcze dopowiem - z tym 517 to chyba zwykla zlosliwosc. Bo kto z zyczliwosci by zrobil postoje na Targowku w godz 8~9 po 13 minut jak wozy przyjezdzaja spoznione nawet 2x tyle?
Dlatego też na całki na 511 powinny wrócić solówki , lub powinna być jedna całka i jeden dodatek zabrany do 517. Podobnie po 20:00 na Dąbrówkę jadą przeguby, gdzie 40-50% miejsc jest wykorzystana :D Co 20 minut by wystarczyło, a może i to za dużo :-k
Chyba na głowę upadłeś z tym 511...

: 04 gru 2009, 21:18
autor: PiotrS
Czy ktoś z Was orientuje się w dodatkach redutowych na linii 114 jak wygląda dojazd i zjazd z linii ? 013/114 :D

: 04 gru 2009, 21:26
autor: SławekM
Dęboszczak pisze:
Chyba na głowę upadłeś z tym 511...
Na głowę to sam upadłeś i to dawno temu.

: 04 gru 2009, 21:36
autor: dzidek
Czy wyjazd z Woronicza na 517 nie mógłby się odbywać jako N01 między przystankami Rzymowskiego a Zajezdnia Kleszczowa? Brygada akurat w połowie kursów między N01 włącza się na Zajezdni Kleszczowa do ruchu jako 517. Akurat mogłaby dojeżdżać jako N01!

: 04 gru 2009, 22:26
autor: pawcio
dzidek pisze:Czy wyjazd z Woronicza na 517 nie mógłby się odbywać jako N01 między przystankami Rzymowskiego a Zajezdnia Kleszczowa? Brygada akurat w połowie kursów między N01 włącza się na Zajezdni Kleszczowa do ruchu jako 517. Akurat mogłaby dojeżdżać jako N01!
Dodatkowy kurs wariantowy? Za dużo zachodu. Ursus był robiony w trybie nagłym, więc i tak dobrze, że na 191 jest normalny rozkład, a nie wtyczki na ślepo.

: 04 gru 2009, 23:35
autor: Adam G.
Po różnych obserwacjach i zeznaniach znajomych dochodzę do wniosku, że Tarchomin jednak ma bardzo wysoką jakość usług w porównaniu z innymi dzielnicami. Takie 517 jeździ sobie co 15min i ludzie nie mogą nawet do niego wejść, a na Tarchomin w szczycie E-8 jedzie z wolnymi miejscami siedzącymi. Pozostałe linie też nie są przepełnione - powiedzmy, że ich napełnienie jest wręcz idealne do zapewnienia komfortowych warunków podróży. Szkoda tylko, że inne dzielnice o takim komforcie mogą co najwyżej pomarzyć.

: 05 gru 2009, 0:48
autor: rosier
SławekM pisze:Dęboszczak napisał/a:


Chyba na głowę upadłeś z tym 511...



Na głowę to sam upadłeś i to dawno temu.
nie wydaje mi się, bo 511 jeździ bardzo nabite. Ale po 20 rzeczywiście jest za często i można by je wtedy nieco ściąć.
Adam G. pisze:na Tarchomin w szczycie E-8 jedzie z wolnymi miejscami siedzącymi.
chyba jako przejazd techniczny.
Adam G. pisze:Szkoda tylko, że inne dzielnice o takim komforcie mogą co najwyżej pomarzyć.
inne dzielnice mają dostępne jeszcze inne środki transportu prócz autobusów.

: 05 gru 2009, 8:14
autor: Walas
Przegubowiec pisze:04-12-2009 • Końcom objazdów towarzyszą także zmiany obsługowe. Od 4 grudnia, w związku z otwarciem Bokserskiej:
165 – Woronicza zyskuje 2 całki w DP, w DS wchodzą dwa U10;
174 – Woronicza dokłada całkę;
182 – jeden z dodatków z Woronicza staje się solówkowy (od poniedziałku oba);
186 – Woronicza przejmuje jeden dodatek od Kleszczowej;
Z-5 – kasacja.
Od 7 grudnia:
177 – przybywa po 1 U10 w DP i DS;
187 – Woronicza znowu wyśle przeguby, Kleszczowa zwiększy ilość brygad całodziennych z 3 do 8 w DP i z 2 do 5 w DS;
191 – nowy układ: Woronicza: 4 dodatki rano, 2 popołudniu i 2 wozy w DS; Kleszczowa: 3 całki, 3 dodatki popołudniu i 5 brygad w DS oraz PKS Grodzisk: 6 całek, maraton i 2 całki w DS;
206 – okrojone do 1 soliny w DP i DS;
209 – wkraczają libera i solina (na dodatku);
502 – sensacja! Jedyną stalową całkę przejmuje Kleszczowa neoplanem (bądź SU15);
517 – nowy układ: Woronicza: 2 całki, 1 dodatek i 1 brygada w DS; Kleszczowa: 6 całek, 4 dodatki poranne, maraton i 6 wozów w DS oraz Stalowa: 3 całki, 3 popołudniowe dodatki i 4 całki w DS (w tym 1 maraton);
707 – zamiast grodzia uświadczymy U10;
E-2 – Ostrobramska przejmuje 2 dodatki popołudniu od Woronicza;
Z-7 – kasacja.

: 05 gru 2009, 10:20
autor: marekb
Adam G. pisze:Po różnych obserwacjach i zeznaniach znajomych dochodzę do wniosku, że Tarchomin jednak ma bardzo wysoką jakość usług w porównaniu z innymi dzielnicami. Takie 517 jeździ sobie co 15min i ludzie nie mogą nawet do niego wejść, a na Tarchomin w szczycie E-8 jedzie z wolnymi miejscami siedzącymi. Pozostałe linie też nie są przepełnione - powiedzmy, że ich napełnienie jest wręcz idealne do zapewnienia komfortowych warunków podróży. Szkoda tylko, że inne dzielnice o takim komforcie mogą co najwyżej pomarzyć.
rosier pisze:
SławekM pisze:Dęboszczak napisał/a:


Chyba na głowę upadłeś z tym 511...



Na głowę to sam upadłeś i to dawno temu.
nie wydaje mi się, bo 511 jeździ bardzo nabite. Ale po 20 rzeczywiście jest za często i można by je wtedy nieco ściąć.
Adam G. pisze:na Tarchomin w szczycie E-8 jedzie z wolnymi miejscami siedzącymi.
chyba jako przejazd techniczny.
Adam G. pisze:Szkoda tylko, że inne dzielnice o takim komforcie mogą co najwyżej pomarzyć.
inne dzielnice mają dostępne jeszcze inne środki transportu prócz autobusów.
Jeżeli na 511 miałyby zostać przeguby w dp, to bez obaw, ale rozdysponowanie brygad powinno być takie:
3 całki niskopodłogowe
1 maraton IK280
3 dodatki IK280

wówczas częstotliwość:
rano co 9-10 minut
w tzw miedzuszczycie co 20 minut
szczyt B: co 12-15 minut
wieczorem co 22-25 minut i rozkład po 20 taki sam jak w święto, tj:
Dąbrówka Wiślana
20: 10 [34] [59]
21: [29] [59]
22: [29] [59]
Przy obecnym rozkładzie solówki na całkach wystarczą !!!!

: 05 gru 2009, 10:48
autor: SławekM
rosier pisze:nie wydaje mi się, bo 511 jeździ bardzo nabite. Ale po 20 rzeczywiście jest za często i można by je wtedy nieco ściąć.
Solówkowe 169 też jest nabite, bo przeguby poszły na 511 i 527... No ale są równi i równiejsi, trzeba się z tym pogodzić...

: 05 gru 2009, 12:31
autor: 5556
rosier pisze:na Tarchomin w szczycie E-8 jedzie z wolnymi miejscami siedzącymi.

chyba jako przejazd techniczny.
No właśnie nie. Można to dokładnie zaobserwować w szczycie popołudniowym stojąc np.na przystanku Os.Potok i widząc przejeżdżające busy w kierunku Tarchomina. E-4, E-8, 508, 510, 511 i 186 - pierwsze trzy kursujące co kilka minut więc często są to dwójki lub trójki busów jadące w tym samym kierunku a w związku z tym z pewnością w którymś znajdą się nawet miejsca siedzące! Dla mnie to marnotrawstwo przegubów lub faworyzowanie tej części Warszawy.

: 05 gru 2009, 17:13
autor: bartoni722
Wg mnie należy 186 zrobić co 15/10/15 i wydłużyć spowrotem do MW.Ludzie nie zauważyliby różnicy między 7,5 a 10 minut...Czasowo wyszłoby dobrze,18 brygad daje 58-71 minut przejazdu i 19 minut postoju.Brygadowo to 11 całek i 7 dodatków. ;-)

: 05 gru 2009, 18:25
autor: JKTpl
bartoni722 pisze:Ludzie nie zauważyliby różnicy między 7,5 a 10 minut
Tjaaaa... =;

: 05 gru 2009, 18:42
autor: piortek0
"a na Tarchomin w szczycie E-8 jedzie z wolnymi miejscami siedzącymi"

Chyba te miejsca siedząc kolega widział w porannym szczycie - to sie zgodzę.A tak po za tym nie ma czego zazdrościć Białołęce bo po 15.00 tam sie dostać jest naprawde trudno.

: 05 gru 2009, 19:00
autor: bartoni722
JKTpl pisze:
bartoni722 pisze:Ludzie nie zauważyliby różnicy między 7,5 a 10 minut
Tjaaaa... =;
No dobra,może by zauważyli,ale przecież nie byłoby to tak drastyczne pocięcie....