Warszawska Kolej Dojazdowa

Moderator: JacekM

Awatar użytkownika
Bon Jovi
Posty: 762
Rejestracja: 25 maja 2010, 18:05
Lokalizacja: Warszawa - Srodmiescie

Post autor: Bon Jovi » 27 cze 2012, 18:26

Jeśli zostanie zakupionych 6 nowych dodatkowych pociągów to warunki jazdy pociągiem WKD sie polepszą. Mam tylko nadzieje że będą wyprodukowane lepsze składy, tzn. bardziej przyjazne pasażerom.
"Livin' On A Prayer"
----------
Aby się dowiedzieć kim jestem, trzeba mnie najpierw poznać.
----------
Linie blisko mojego domu.
M2, 106, 162, N14, N16, N64.

Awatar użytkownika
Wolfchen
(Busmann)
Posty: 14778
Rejestracja: 16 kwie 2006, 9:21
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Wolfchen » 27 cze 2012, 18:32

Bon Jovi pisze:Mam tylko nadzieje że będą wyprodukowane lepsze składy, tzn. bardziej przyjazne pasażerom.
Odpowiedź znajdziesz w SIWZ.
Bon Jovi pisze:Jeśli zostanie zakupionych 6 nowych dodatkowych pociągów to warunki jazdy pociągiem WKD sie polepszą.
Potrzeba do tego toru odstawczego na Zachodnim u umożliwienia tam zawracania pociągów + 2 toru do Grodziska, względnie mijanek (bez tego się nie podniesie znacząco częstotliwości).
S4 | R8 | R90 | RE8 | RE90 || 10 | 11 || 105 | 136 | 167 | 178 | 184 | 186 | 414 | 523 | N43

paszym
Posty: 158
Rejestracja: 22 wrz 2011, 20:11
Lokalizacja: Opypy

Post autor: paszym » 27 cze 2012, 18:36

Tak właściwie to ile składów porusza się w bezawaryjny dzień powszedni na WKD? Jak bym nie liczył to wychodzi mi, że 15 Pes + kilka EN94 w rezerwie powinno wystarczyć spokojnie przy obecnej częstotliwości...
Będę oryginalny i zostawię bez podpisu.

ashir
Posty: 19912
Rejestracja: 14 paź 2009, 16:36
Lokalizacja: Targówek

Post autor: ashir » 27 cze 2012, 18:37

Maksymalnie 11.

Awatar użytkownika
kveld
Posty: 1833
Rejestracja: 28 lut 2007, 8:59
Lokalizacja: Marki

Post autor: kveld » 28 cze 2012, 9:36

paszym pisze:Tak właściwie to ile składów porusza się w bezawaryjny dzień powszedni na WKD? Jak bym nie liczył to wychodzi mi, że 15 Pes + kilka EN94 w rezerwie powinno wystarczyć spokojnie przy obecnej częstotliwości...
EN94 na rezerwę po zmianie zasilania się nie nadadzą.

Piottr
Posty: 1305
Rejestracja: 27 kwie 2010, 9:36
Lokalizacja: Wilanów
Kontakt:

Post autor: Piottr » 28 cze 2012, 9:57

Wolfchen pisze:
Bon Jovi pisze:Jeśli zostanie zakupionych 6 nowych dodatkowych pociągów to warunki jazdy pociągiem WKD sie polepszą.
Potrzeba do tego toru odstawczego na Zachodnim u umożliwienia tam zawracania pociągów
Dlaczego na Zachodniej? Uruchomiłbyś wahadło Śródmieście - Zachodnia? Po co?

Jeżeli już myśleć o strefowaniu ruchu pomiędzy Komorowem a Warszawą, to ja jako punkt strefowy wskazałbym przystanek Warszawa Raków (węzeł z Łopuszańską, zakłady przemysłowe, a wcześniej przystanek Al. Jerozolimskie z przesiadką na SKM i dojazdem do powstałych tam biur), ewentualnie Opacz, jako granicę strefy biletowej (i wtedy silna linia dowozowa Skorosze - Opacz).

Gdzieś czytałem, że WKD chce zabudować trapez (lub półtrapez) na Zachodnim. Ktoś coś wie więcej, i dlaczego tam? (to jest zaledwie 5 minut jazdy od stacji końcowej)
Wolfchen pisze:2 toru do Grodziska, względnie mijanek (bez tego się nie podniesie znacząco częstotliwości).
Analizując mapę, to do Grodziska drugi tor nie jest wcale potrzebny, budowa mijanki w Brzózkach (długa prosta tam jest i miejsce pod mijankę jak znalazł) umożliwi kursowanie co 16-20 minut do Grodziska (czyli linia zacznie spełniać prawo Podoskiego) a rano wyprawienie dwóch pociągów w pakiecie w kierunku Warszawy nawet co 10 minut.

Wtedy w docelowym układzie kolejka mogłaby kursować co 20/10/5 minut w szczycie i co 40/20/10 minut poza szczytem (Grodzisk/Podkowa/Komorów). Obecny rozkład co pół godziny jest bardzo ładny, ale nie spełnia prawa Podoskiego.
kveld pisze:EN94 na rezerwę po zmianie zasilania się nie nadadzą.
To nie zazdroszczę mieszkańcom ciągu WKD odwołanych pociągów po zmianie trakcji.

Awatar użytkownika
marcin89
Posty: 816
Rejestracja: 13 paź 2008, 16:03
Lokalizacja: Sulejówek

Post autor: marcin89 » 28 cze 2012, 12:06

Dlatego na zachodniej bo, ani na śródmieściu, ani na ochocie nie ma miejsca...

Dzisiaj 2 pesozłomy widziane na trasie. Ile one czasu tracą na przystankach to jakaś masakra. Na PKP Aleje Jerozolimskie jednocześnie podjechała z elfem i elf szybciej odjechał od niej! Z drugiej jednostki WKDki nikt nie wysiadał, ani nie wsiadał. Pierwsza schowała mi się za filarami wiaduktu więc nie widziałem.

MichalJ
Posty: 15044
Rejestracja: 12 kwie 2010, 19:33

Post autor: MichalJ » 28 cze 2012, 13:52

Miejsca na co?

grzegorz
Posty: 1323
Rejestracja: 03 mar 2011, 21:16
Lokalizacja: Mokotów/Grochów

Post autor: grzegorz » 28 cze 2012, 13:56

marcin89 pisze: Dzisiaj 2 pesozłomy widziane na trasie. Ile one czasu tracą na przystankach to jakaś masakra. Na PKP Aleje Jerozolimskie jednocześnie podjechała z elfem i elf szybciej odjechał od niej!
A tego elfa, to jaka firma zrobiła? :kekeke:

Awatar użytkownika
Wolfchen
(Busmann)
Posty: 14778
Rejestracja: 16 kwie 2006, 9:21
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Wolfchen » 28 cze 2012, 14:07

Piottr pisze:Obecny rozkład co pół godziny jest bardzo ładny, ale nie spełnia prawa Podoskiego.
Co godzinę w międzyszczycie do Grodziska i co godzinę do Milanówka...
Piottr pisze:Dlaczego na Zachodniej? Uruchomiłbyś wahadło Śródmieście - Zachodnia? Po co?
Po to, żeby dowieźć np. Komorów do Zachodniej? Śródmieście nie obsłuży więcej, jak pociągu co 10 minut. No, przy niemal zerowym wyrównaniu, to 8 minut jest osiągalne (z mikroszczytami co 5) - ale to kosztem tego, że wszystkie pociagi od razu będą odjeżdżały do Komorowa...

[ Dodano: |28 Cze 2012|, 2012 14:08 ]
MichalJ pisze:Miejsca na co?
Na tory odstawcze albo na peron wyspowy (choć ten by niewiele pomógł zasadniczo)...
S4 | R8 | R90 | RE8 | RE90 || 10 | 11 || 105 | 136 | 167 | 178 | 184 | 186 | 414 | 523 | N43

Piottr
Posty: 1305
Rejestracja: 27 kwie 2010, 9:36
Lokalizacja: Wilanów
Kontakt:

Post autor: Piottr » 28 cze 2012, 14:46

Wolfchen pisze:
Dlaczego na Zachodniej? Uruchomiłbyś wahadło Śródmieście - Zachodnia? Po co?
Po to, żeby dowieźć np. Komorów do Zachodniej?
Ty na poważnie chciałbyś uruchamiać pociągi "z przedmieść" kończące na Zachodniej, od drugiej strony niż myślę, czy się po prostu ze mnie nabijasz?
Wolfchen pisze:Śródmieście nie obsłuży więcej, jak pociągu co 10 minut.
Śródmieście ma układ torowy niemal jak stacja metra Dworzec Gdański. I oidp przy jednej czynnej krawędzi peronowej udawało się kursować metrem co 3 minuty, ze zmianą kabiny podczas postoju w peronach. Więc nie wiem skąd Twoje wątpliwości.
No chyba że "kolej to nie metro i tu niedasie zrobić obrotu szybciej niż w 10 minut"

Awatar użytkownika
Wolfchen
(Busmann)
Posty: 14778
Rejestracja: 16 kwie 2006, 9:21
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Wolfchen » 28 cze 2012, 14:51

Piottr pisze:Więc nie wiem skąd Twoje wątpliwości.
Inne przepisy. I weź poprawkę na potoki (rano w kierunku Warszawy, po południu na przedmieścia).
Piottr pisze:Ty na poważnie chciałbyś uruchamiać pociągi "z przedmieść" kończące na Zachodniej, od drugiej strony niż myślę, czy się po prostu ze mnie nabijasz?
Nie rozumiem, o co Ci chodzi w tym momencie. 8-(
S4 | R8 | R90 | RE8 | RE90 || 10 | 11 || 105 | 136 | 167 | 178 | 184 | 186 | 414 | 523 | N43

MichalJ
Posty: 15044
Rejestracja: 12 kwie 2010, 19:33

Post autor: MichalJ » 28 cze 2012, 15:18

Co mają potoki do rzeczy, i gdzie jest problem jeździć co 5 minut? Jaki przepis zabrania? Konkretnie proszę.

Pociąg z Milanówka do Zachodniej jest tak absurdalny, że naprawdę...

Awatar użytkownika
Vilén
Posty: 787
Rejestracja: 14 sty 2012, 11:47
Lokalizacja: z getta pozawarszawskiego

Post autor: Vilén » 28 cze 2012, 15:25

Wolfchen pisze:
Piottr pisze:Więc nie wiem skąd Twoje wątpliwości.
Inne przepisy.
I tu właśnie wychodzi, jakim błędem było ukolejowienie WKD...

manyg1
Posty: 10
Rejestracja: 24 kwie 2012, 8:13

Post autor: manyg1 » 28 cze 2012, 15:54

007 już w Grodzisku...

ODPOWIEDZ