Strona 75 z 82

Informacja w Swingach i Jazzach

: 12 lis 2015, 7:08
autor: MisiekK
Jacek Z. pisze:No wiesz, ja nie widuję tramwajów w robocie :)
To w ramach czasu wolnego. :P

Informacja w Swingach i Jazzach

: 14 lis 2015, 9:12
autor: Jacek Z.
Ciekawy ewenement stanowi Jazz Duo nr 3629: Wczoraj go widziałem z wygaszonym wyświetlaczem brygadowym na prawidłowym końcu składu, numer ten wyświetlał się jednak po przekątnej, czyli na lewym tylnym końcu składu (od strony przeciwnej niż przystanki). LED-y boczne od strony przystanku też były czarne (na bardziej ruchliwych przystankach pasażerowie mogli mieć więc problemy z połapaniem się do czego wsiadają), nie zdziwiłbym się gdyby opis trasy wyświetlał się z drugiej strony pojazdu, ale nie miałem możliwości skakać przez tory i sprawdzać...

Tak jakby coś było podłączone "na opak", albo ten Jazz miał problem z rozróżnianiem kierunku jazdy. Nie odnotowałem też, po której stronie miał numer linii na czołowym wyświetlaczu (powinien być zawsze po stronie przystanku) - a to może by rozjaśniło sprawę...

Informacja w Swingach i Jazzach

: 20 lis 2015, 20:58
autor: JacekM
Zaobserwowałem dzisiaj w bodaj, pora była nieludzka, 3257 na 22 dziwaczny błąd. Knapik zapowiadał przystanki dobrze - od Piasków w kierunku Grochowa, na małych ekranach było ok, ale na bocznej tablicy w ostatnim członie (nie wiem czy w pozostałych też) przystanki szły w drugą stronę. Przy Włościańskiej była Gocławska, itp.

Informacja w Swingach i Jazzach

: 20 lis 2015, 23:46
autor: Tyrystor
No co, Linux! Załapał, że ma zmieniać przystanki, to zmieniał, ale zapomniał zmienić kierunek. (Novamedia siedzi na Linuksie)

Informacja w Swingach i Jazzach

: 21 lis 2015, 19:34
autor: marcin3001
Tyrystor pisze:(Novamedia siedzi na Linuksie)
No i słusznie, używanie Windowsa do czegokolwiek oprócz uruchamiania gier to czysta głupota.
A spieprzyć można oprogramowanie na dowolną platformę, to nie ma nic do rzeczy...

Informacja w Swingach i Jazzach

: 21 lis 2015, 20:09
autor: Tyrystor
Tak, ale jak w MAN-ach ze Stalowej coś się zepsuje na linii sterownik-wyświetlacz, to po prostu obraz się zamrozi. Nie będzie odliczania przystanków w drugą (złą) stronę, nie będzie pokazywania wybranych informacji z całej kolejki (to dotyczy wyświetlaczy podsufitowych). A jak będzie totalnie źle, to program wywali okienko o błędzie lub bsod.

Co mamy zaś na linuksie? Wszystko.
Odliczanie przystanków w stronę pętli, z której pojazd jedzie, bo wyświetlacz zaspał zmianę kierunku. Albo, w przypadku wyświetlaczy zewnętrznych, jeden z wyświetlaczy pokazuje zły kierunek, bo w ciągu dnia coś przestało się łączyć, mimo że kabelki są na swoim miejscu.
Pokazywanie różnych godzin i dat na wyświetlaczach. Skąd, jak i dlaczego? Nie wiadomo, Linux miał grymas.
Pomijanie różnych informacji na niektórych wyświetlaczach - np. pod sufitem jeden ekran pokazuje linię i trasę, przystanki, datę; drugi, bo mu się coś wypięło software'owo, już umie tylko przewijać trasę.

RE: Informacja w Swingach i Jazzach

: 21 lis 2015, 20:29
autor: bepe
JacekM pisze:Zaobserwowałem dzisiaj w bodaj, pora była nieludzka, 3257 na 22 dziwaczny błąd. Knapik zapowiadał przystanki dobrze - od Piasków w kierunku Grochowa, na małych ekranach było ok, ale na bocznej tablicy w ostatnim członie (nie wiem czy w pozostałych też) przystanki szły w drugą stronę. Przy Włościańskiej była Gocławska, itp.
O, czyli błąd wrócił. Jakieś półtora roku temu już na to trafiłem w kilku różnych wozach.

Informacja w Swingach i Jazzach

: 21 lis 2015, 20:49
autor: marcin3001
Tyrystor pisze:Tak, ale jak w MAN-ach ze Stalowej coś się zepsuje na linii sterownik-wyświetlacz, to po prostu obraz się zamrozi. Nie będzie odliczania przystanków w drugą (złą) stronę, nie będzie pokazywania wybranych informacji z całej kolejki (to dotyczy wyświetlaczy podsufitowych). A jak będzie totalnie źle, to program wywali okienko o błędzie lub bsod.

Co mamy zaś na linuksie? Wszystko.
No tak, zły linux, bo się nie wykrzacza totalnie przy byle problemie...

To co mówisz dowodzi, że linux działa stabilniej, a że są błędy w oprogramowaniu to już nie jest wina systemu.

Informacja w Swingach i Jazzach

: 21 lis 2015, 22:30
autor: px33
To nie jest w żadnym razie wina Linuksa czy Windowsa, to problem oprogramowania od producentów. A to od R&G jest akurat architektonicznie dość nieprzyjemne - "backend" w Delphi generujący plik xml do frontu we Flashu. Do Novamedii nie miałem na tyle dobrego dostępu żeby sobie coś stamtąd wyciągnąć, ale pewnie jest to pomyślane jakkolwiek sensowniej.

Informacja w Swingach i Jazzach

: 22 lis 2015, 17:27
autor: drobert
W Swingach można na wyświetlaczach różnie dziwne rzeczy zaobserwować. Nie raz przy ustawianiu wyświetlaczy były kwiatki tego typu, że ustawiam np. 33 i na zewnątrz jest dobrze, pod sufitem dobrze a na wewnętrznych koralach 9 wyjeżdżająca z Mokotowa.

Informacja w Swingach i Jazzach

: 22 lis 2015, 22:13
autor: Emyl
Jakieś zakrzywienie czasoprzestrzeni. Bywa :P

Informacja w Swingach i Jazzach

: 23 lis 2015, 18:29
autor: Łukasz
Będą musieli zmienić kiedyś tego flasha - http://thenextweb.com/apps/2015/09/01/a ... to-google/

Informacja w Swingach i Jazzach

: 23 lis 2015, 18:49
autor: reserved
Łukasz pisze:Będą musieli zmienić kiedyś tego flasha
[suchar]Tylko czy Flash będzie chciał, żeby ktoś go zmienił. :P Bo z tego co widać, dobrze mu się jeździ. :P [/suchar]

BP, NMSP

Informacja w Swingach i Jazzach

: 23 lis 2015, 19:16
autor: Emyl
Swoją drogą, z tą konwersją do HTML5 to niezła ściema. bo pewnie każą sobie za to płacić dodatkową kasę. Tymczasem, abstrahując już od możliwości eksportu do tegoż formatu przy tworzeniu animacji, w necie widziałem przynajmniej z 5 darmowych silników do konwersji, z czego z dwóch z powodzeniem skorzystałem w celu zoptymalizowania kilku stron, które administruję...

EOT :)

Informacja w Swingach i Jazzach

: 23 lis 2015, 20:18
autor: Bywalec
Dziś w pewnym Swingu na 26 na bocznych tablicach w środku tylko 2 przystanki - Os. Górczewska i Dw. Wschodni (Kijowska) /objazd awaryjny/ i na tej samej tablicy nad dwoma koralami pojawiał się napis "Kierunek: Zajezdnia Żoliborz" :D