Strona 79 z 136

: 20 lip 2012, 14:56
autor: Walas
primoż pisze:W WKD kontrola karty miejskiej wygląda tak samo jak wszędzie?
Tak, wiem, I strefa jest do Opaczy, ale za Warszawę nie potrzebuję jechać.
Tak.

: 20 lip 2012, 15:20
autor: primoż
Walas pisze:Tak.
Wielkie dzięki!

: 20 lip 2012, 16:03
autor: Wolfchen
Tak, dokładnie tak samo jak wszędzie - kontrolerzy mają LDPy.

: 22 sie 2012, 22:34
autor: Wolfchen
Warszawska Kolej Dojazdowa wystawiła na sprzedaż w cenie złomu (w przeliczeniu na 1 kg) dwa pojazdy serii EN94. Przewoźnik na oferty czeka do końca sierpnia 2012 r.

Warszawska Kolej Dojazdowa na sprzedaż wystawiła składy o numerach:
•EN94-24,
•EN94-31

(...)

Kurier kolejowy
Nareszcie =D>

: 23 sie 2012, 9:30
autor: ashir
EN94-21 i EN94-38 (powypadkowa) już jakiś czas temu pocięli. Ponadto z ruchu zostały wycofane EN94-14 i EN94-22. Widać te jednostki są w lepszym stanie, więc postanowili na tym zarobić. ;-)

: 04 wrz 2012, 13:17
autor: paszym
Mamy tydzień odpoczynku z tradycyjnym rozkładem jazdy. Od 10 września kolejne zamknięcie - tym razem w Granicy, za stacją Komorów.

Pociągi WKD będą kursować w realcjach:

Warszawa Śródmieście WKD - Podkowa Leśna Główna - Warszawa Śródmieście WKD
Grodzisk Mazowiecki Radońska - Podkowa Leśna Główna - Grodzisk Mazowieki Radońska
Milanówek Grudów - Podkowa Leśna Zachodnia - Milanówek Grudów

w takcie 36minutowym.

Dodatkowo w DP w szczycie dodatkowe pociągi do/z Komorowa co 12 minut.

Ciekawa podróż czeka pasażerów jadących do/z Milanówka z/do Warszawy/Pruszkowa. Dwie przesiadki - w Podkowie Leśnej Głównej i Podkowie Leśnej Zachodniej. Fakt, że takich pasażerów jest raczej garstka.

Wszystko jest skomunikowane.
Czas przesiadki w PLG jak zwyke 7-8 minut. Czy faktycznie aż tyle potrzeba na obrót?
Wygląda na to, że tak, bo w PLZ, gdzie przejście między peronami jest stosunkowo długie, a w dodatku przechodząc przez tory wpada się pod pociąg, którym się właśnie przyjechało (albo do którego się zaraz wsiądzie) czas na przesiadkę jest 3 minuty.

Będzie też, ponownie wątpliwej przydatności wg mnie, autobusowa komunikacja z głównego punktu przesiadkowego do linii KM1 (PLG-Brwinów).

: 11 wrz 2012, 9:19
autor: Nxo
czy Pesa dostarczyła już wszystkie składy do WKD

: 11 wrz 2012, 9:35
autor: Walas
Nxo pisze:czy Pesa dostarczyła już wszystkie składy do WKD
Jeszcze nie. Pod koniec tego miesiąca mają przyjść EN97-013 i EN97-014.

: 11 wrz 2012, 22:16
autor: Jacek Z.
Wątek obszerny, więc nie wiem, czy przypadkiem ta kwestia nie była już kiedyś poruszana: Czy ktoś z Was orientuje się może ile obiegów powinno w normalnym ("bezremontowym") trybie obsługiwać linię WKD? Rozumiem, że jest duża różnica pomiędzy dniem roboczym a weekendem... W sierpniu widywałem na dojeździe do Śródmieścia tylko po 3 obiegi. Niedawno, w fazie "międzyremontowej" w dzień roboczy naliczyłem ich na Zachodniej co najmniej 7.

: 11 wrz 2012, 23:41
autor: Michał J
Kiedyś było 11 w szczycie i chyba 5 w święto.

: 12 wrz 2012, 8:10
autor: Walas
Michał J pisze:Kiedyś było 11 w szczycie i chyba 5 w święto.
Tak zgadza się.

: 13 wrz 2012, 22:19
autor: Jacek Z.
Dziękuję bardzo za odpowiedzi :smile:

: 17 wrz 2012, 16:35
autor: Czotyk
Stacja WKD W-wa Zachodnia. I po co takie coś montować? :D

: 17 wrz 2012, 16:57
autor: Glonojad
Może gołąb-masochista się trafił? :p

: 17 wrz 2012, 21:29
autor: fe91
Zgadza się, może to go masować po tyłku :)