primoż pisze:person pisze:
Skandalem jest, żeby rzecznik rzekomo poważnej instytucji opierał tłumaczenia poprawy warunków samochodom i upierdzielania tramwajów na zasadzie szantażu emocjonalnego. Zwykłe sukińsyńsywo

Od strony Arkadii powinien być zakaz skrętu w Stawki. A z drugiej strony - no tam, niestety, jest średnio bezpiecznie.
Mimo, że nie lubię stać na światłach do skrętu w lewo, to jednak jest parę miejsc, gdzie to poprawia bezpieczeństwo faktycznie.
Czy nie da się jednak zrobić jednak tego tak, żeby tramwaj trafiał na to "dodatkowe czerwone" w momencie wymiany pasażerskiej?
Skoro to tylko 10 sekund... Bo jak się domyślam, długość fazy się nie zmieni -
i tak przecież z tamtej strony w dużej mierze jest to zdeterminowane przez układ na Babce i przy Powązkowskiej,
chyba skrócenie o te 10 sekund nie spowoduje gigantycznych korków.