Warszawska Kolej Dojazdowa
Moderator: JacekM
Ten pomysł nie przejdzie - "obrońcy praw zwierząt" za bardzo by się rzucili (a człowiek to nie ma prawa chodzić po niezakupkanym?). Gołębie musiałyby zostać zaliczone do gryzoni (tak jak marchewka do owoców). Nieunikniony skutek wojny cywilizacji z przyrodą...Łukasz pisze:Przecież one są genetycznie uodpornione na kompletnie wszystko. Że też tego w końcu nie wezmą i nie wytrują.
A propos, np. na WKD Ochota wisi wielka jaskrawa tablica o zakazie dokarmiania gołębi. Niedawno widziałem też na jednym dworcu w pogoni za gołębiem mocno chwiejącego się pijaczka z plastikowym widelcem w przednich odnóżach;-)
- Glonojad
- Dark Lord of The Plonk
- Posty: 26874
- Rejestracja: 13 gru 2005, 23:39
- Lokalizacja: z Ochoty, jak to płaczki
Chodzi raczej o przełączenie połówek...
Wypowiedź ta stanowi moje prywatne zdanie i nie może być cytowana lub analizowana w związku z moją działalnością w jakiekolwiek instytucji z którą mogę lub mogłem współpracować, ani jako stanowisko tej instytucji. Nie wyrażam także zgody na jej przetwarzanie w żadnej formie technicznej ni magicznej.
Walas pisze:Tak, zgadza się.Glonojad pisze:Chodzi raczej o przełączenie połówek...
Z niegdysiejszych artykułów w sieci zrozumiałem tylko, że chodziło aby była możliwość ewentualnego rozłączenia zestawu i wypuszczenia połówek "a" i "b" na różne obiegi...
Zawsze myślałem, że Prima Aprilis jest jakoś na wiosnę, a tu...
Chyba takie krótkie zamknięcia powinno się robić w nocy, a jak nie w nocy to w weekend, a jak nie w nocy i nie w weekend to w wakacje. Albo chociaż w taką porę roku, że chętnie się przejdę dodatkowe pół kilometra i poczekam na ulicy na spóźniony autobus albo pojadę rowerem.
Do tego informacja na stronie do bani - jak zwykle nie napiszą nic o biletach, a żeby ściągnąć cały rozkad na 5 dni w PDFie to muszę 4 pliki zapisywać.
Na szczęście tylko 5 dni...
Ciekawym co to za prace remontowe. Strzelam, że będą kłaść urządzenia SRK, bo kopali niedawno jakiś rów wzdłuż toru.
http://wkd.com.pl/index.php/pl/news/full/233wkd.com.pl pisze:Warszaska kolej Dojazdowa sp. z o.o. uprzejmie informuje poróżnych, iż prace remontowe na odcinku Grodzisk Maz. Radońska - Podkowa Leśna Główna prowadzone będą w okresie od 5 listopada do 9 listopada 2012r. , a nie jak było wcześniej zakładane do 16.11.2012r.
W związku z powyższym w dniach: 5, 7-9 listopada, w godz. 8:20 – 17:50 oraz dnia 6 listopada, w godz. 8:20 - 22:00, zamknięty będzie dla ruchu pociągów odcinek linii WKD Grodzisk Mazowiecki - Podkowa Leśna Główna.
Na w/w odcinku kursować będzie autobusowa komunikacja zastępcza.
Chyba takie krótkie zamknięcia powinno się robić w nocy, a jak nie w nocy to w weekend, a jak nie w nocy i nie w weekend to w wakacje. Albo chociaż w taką porę roku, że chętnie się przejdę dodatkowe pół kilometra i poczekam na ulicy na spóźniony autobus albo pojadę rowerem.
Do tego informacja na stronie do bani - jak zwykle nie napiszą nic o biletach, a żeby ściągnąć cały rozkad na 5 dni w PDFie to muszę 4 pliki zapisywać.
Na szczęście tylko 5 dni...
Ciekawym co to za prace remontowe. Strzelam, że będą kłaść urządzenia SRK, bo kopali niedawno jakiś rów wzdłuż toru.
Będę oryginalny i zostawię bez podpisu.