Strona 80 z 420
Priorytety dla tramwajów
: 22 sty 2014, 20:59
autor: Glonojad
Na Bankowym nie ma żadnej stałoczasówki.
Priorytety dla tramwajów
: 22 sty 2014, 22:56
autor: Szeregowy_Równoległy
Jak nie? Są trzy wersje, inaczej jest rano, inaczej po południu i inaczej w nocy, ale zawsze poszczególne cykle w odpowiednich porach dnia pojawiają się w określonej kolejności i trwają określony czas bez względu na to czy i co jedzie. Opcjonalnie, nocą, włącza się zielone pieszym bądź nie, zależnie od pomiziania guziczka.
Priorytety dla tramwajów
: 22 sty 2014, 23:52
autor: Piotrek_2274
Czy dzisiaj grzebano coś przy sygnalizacjach świetlnych na Obozowej? Rano były wyłączone przy Deotymy i Prymasa. Po południu już pracowały, a tramwaj przejechał ten odcinek podejrzanie sprawnie.
Priorytety dla tramwajów
: 23 sty 2014, 0:45
autor: Szeregowy_Równoległy
Tam w ogóle jest śmiesznie, bo zarówno tramwaje, jak i reszta świata, mają przesrane. Zjeżdżam tamtędy ze 159, nigdzie tyle czasu nie tracę. Chyba, że trafi się sensowny motorowy, który wie, że ja nie planuję się zatrzymywać, tylko szybko i sprawnie przejadę i mnie puści na swoim zezwalającym.
Priorytety dla tramwajów
: 24 sty 2014, 22:14
autor: Glonojad
Szeregowy_Równoległy pisze:Jak nie? Są trzy wersje, inaczej jest rano, inaczej po południu i inaczej w nocy, ale zawsze poszczególne cykle w odpowiednich porach dnia pojawiają się w określonej kolejności i trwają określony czas bez względu na to czy i co jedzie. Opcjonalnie, nocą, włącza się zielone pieszym bądź nie, zależnie od pomiziania guziczka.
Na przejściu przez tory ani nie ma stałoczasówki, ani adaptacja nie jest zależna od guzika. Na przejściu przez jezdnię - inna bajka.
Priorytety dla tramwajów
: 24 sty 2014, 22:38
autor: KwZ
Czekaj, można zrobić fazy osobno dla torowiska i dla jezdni obok?! To czemu się tego nie robi, np. pod Halami Banacha?
Priorytety dla tramwajów
: 25 sty 2014, 10:55
autor: Glonojad
Bo trochę co innego z punktu widzenia BRD trasa z boku, z przejściem dla pieszych przesuniętym, a trasa w osi, gdzie ludzie idą na ślepo jak zobaczą na którymkolwiek sygnalizatorze zielone (vide wypadek na Powstańców Śląskich # Maczka).
Priorytety dla tramwajów
: 25 sty 2014, 11:20
autor: JacekM
Albo Krasińskiego x Broniewskiego od paru lat...
Priorytety dla tramwajów
: 27 lut 2014, 23:27
autor: robert-c
Koncepcja szybkiej trasy tramwajowej w ciągu Obwodnicy Śródmiejskiej
na odcinku
rondo Zgrupowania AK „Radosław” – rondo Żaba
http://siskom.waw.pl/komunikacja/priorytety/web/?p=418
Priorytety dla tramwajów
: 21 mar 2014, 11:25
autor: Stary Pingwin
Tak sobie wczoraj jeździłem na Żerań FSO(swoim torem to dziwna nazwa pętli, fabryki już nie ma).
Część budynków między torowiskiem a wałem jest rozebrana. Tylko dlaczego istnieje i działa sygnalizacja świetlna przy wjeździe na PUSTĄ działkę po zespole szkół, w okolicy przystanku Dyrekcja FSO?
Priorytety dla tramwajów
: 27 mar 2014, 11:13
autor: Półtorak
Glonojad pisze:Bo trochę co innego z punktu widzenia BRD trasa z boku, z przejściem dla pieszych przesuniętym, a trasa w osi, gdzie ludzie idą na ślepo jak zobaczą na którymkolwiek sygnalizatorze zielone (vide wypadek na Powstańców Śląskich # Maczka).
Ale na Puławskiej z Narbutta nie przeszkadza, że zielone dla pieszych w tym samym czasie obejmuje tory (oba) oraz jezdnię tylko w jednym kierunku, a w drugim już nie. Wypadki tam też bywały.
Priorytety dla tramwajów
: 27 mar 2014, 11:26
autor: Glonojad
No i pewnie jakiś racjonalizator się do tego kiedyś dorwie...
Priorytety dla tramwajów
: 27 mar 2014, 15:12
autor: MichalJ
Ale tam są zasieki.
Priorytety dla tramwajów
: 01 kwie 2014, 16:37
autor: Półtorak
Setkom ludzi przechodzącym codziennie na czerwonym to nie przeszkadza.
Priorytety dla tramwajów
: 20 maja 2014, 17:23
autor: sprinter
W przyszły czwartek w UD Żoliborz odbędzie się spotkanie konsultacyjne ws. uruchomienia priorytetu dla tramwajów w okolicach Placu Wilsona. Ciekawe tylko, czy coś to da...