TWB

Moderatorzy: Wiliam, Szeregowy_Równoległy

SławekM
(solaris8315)
Posty: 14369
Rejestracja: 15 gru 2005, 20:57
Kontakt:

Post autor: SławekM » 01 paź 2008, 22:53

Adam G. pisze:co nie zmienia faktu, że i tak uważam TWB za najlepszą fotogalerię komunikacyjną,
Owszem jest, tyle danych o pojazdach to nigdzie nie ma w Polsce, ale jak się czyta te parę osób, co mają wyższe mniemanie o sobie to szkoda gadać... No ale wiadomo w każdym są czarne owce...
JacekM pisze:trzymałbyś na swoim serwisie kogoś kto Cię obraża?
A niech
sobie gada, każdy ma do prywatnej opinii o mnie. Zresztą kładę na to lachę :D. W sumie to na wawkomie nie powinno mnie już dawno być bo admina zrypałem :-$

Awatar użytkownika
piotram
Posty: 2463
Rejestracja: 27 lut 2006, 19:42
Lokalizacja: W-wa Kercelak

Post autor: piotram » 02 paź 2008, 0:23

Z TWB to się coś dziwnego porobiło... Ostatnio odnoszę wrazenie, że im mniej na zdjęciu widac pojazdu tym lepiej :P Parę razy już chciałem, żeby TWB pomogło mi w zrobieniu modelu, a tu guzik, wszystkie zdjęcia albo z samego przodu, albo pojazd wielkości robaczka. Ja rozumiem, że zdjęcia artystyczne sa fajne i ładne, ale to chyba do innej galerii powinny trafiać - w przyszłości ktoś bedzie chciał wyremontowac jakiś zabytek, a tu okaże się że zdjęc ni ma...
"A jedenastka to pojedzie w zatrzymanie, bo oni nie mogą tymi nowymi tramwajami po innych torach jeździć"

"Odbudowa trakcji elektrycznej na Chłodnej to szalony pomysł, gdyż wymaga to budowy pętli. Tramwaj konny jej nie potrzebuje" - architekt projektu rewitalizacji Chłodnej

Awatar użytkownika
fik
Naczelne Chamidło
Posty: 27740
Rejestracja: 10 gru 2005, 12:34
Lokalizacja: so wait for me at niemandswasser

Post autor: fik » 02 paź 2008, 0:33

Premo pisze:Ale tylko ta gorsza część. Tej lepszej nie ma
Zaprosimy na wawkom straphana, to szybko zmienisz zdanie :kekeke:
piotram pisze:Ja rozumiem, że zdjęcia artystyczne sa fajne i ładne, ale to chyba do innej galerii powinny trafiać
8-(
raz szalem, raz racą kibolskie łajdactwo!

Adam G.
Posty: 4878
Rejestracja: 15 gru 2005, 19:56
Lokalizacja: Żoliborz

Post autor: Adam G. » 02 paź 2008, 13:34

Fikander pisze:
piotram pisze:Ja rozumiem, że zdjęcia artystyczne sa fajne i ładne, ale to chyba do innej galerii powinny trafiać
8-(
część zdjęć na TWB jest czysto dokumentacyjna, część raczej "artystyczna". osobiście zdecydowanie opowiadam się za zdjęciami, które prócz samego pojazdu przedstawiają jakiś ciekawy obiekt czy krajobraz.
noidea

Awatar użytkownika
jasiu
Posty: 3262
Rejestracja: 06 mar 2006, 22:11
Lokalizacja: Transplovietia

Post autor: jasiu » 02 paź 2008, 15:22

piotram pisze:Z TWB to się coś dziwnego porobiło... Ostatnio odnoszę wrazenie, że im mniej na zdjęciu widac pojazdu tym lepiej :P Parę razy już chciałem, żeby TWB pomogło mi w zrobieniu modelu, a tu guzik, wszystkie zdjęcia albo z samego przodu, albo pojazd wielkości robaczka. Ja rozumiem, że zdjęcia artystyczne sa fajne i ładne, ale to chyba do innej galerii powinny trafiać - w przyszłości ktoś bedzie chciał wyremontowac jakiś zabytek, a tu okaże się że zdjęc ni ma...
bez przesady, trafiają się zdjęcia detali, desek rozdzielczych, itp.

Awatar użytkownika
Wolfchen
(Busmann)
Posty: 14777
Rejestracja: 16 kwie 2006, 9:21
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Wolfchen » 02 paź 2008, 15:39

Adam G. pisze:część zdjęć na TWB jest czysto dokumentacyjna, część raczej "artystyczna".
Pozwolę sobie polemizować. Poruszona została kwestia "dokumentacji". Więc mam takie pytanie do osób posiadających wgląd w zablokowane zdjęcia: jaka jest różnica pomiędzy tym zdjęciem, prezentującym Jelcza M11 należącego do MZK Żyrardów, które jest poruszone ( http://phototrans.eu/14,13792,0.html ), a moim zdjęciem, które jest nieostre, natomias ukazuje autobus stojący dosłownie pod samą klatką schodową w bloku, gdzie nawierzchnią jest dywanik asfaltowy na kruszywie i jest uznany za chodnik ( http://phototrans.eu/14,253669,0.html )? Ani jedno ani drugie zdjęcie nie jest doskonałe, ale jeśli jakieś zdjęcie pokazuje sytuację niecodzienną, to chyba można przymknąć oko na nieostrość? Zwłaszcza, że jest sporo nieostrych zdjęć...
S4 | R8 | R90 | RE8 | RE90 || 10 | 11 || 105 | 136 | 167 | 178 | 184 | 186 | 414 | 523 | N43

Adam G.
Posty: 4878
Rejestracja: 15 gru 2005, 19:56
Lokalizacja: Żoliborz

Post autor: Adam G. » 02 paź 2008, 15:59

zdjęcia dokumentacyjne również muszą trzymać pewien poziom :)
noidea

Awatar użytkownika
Wolfchen
(Busmann)
Posty: 14777
Rejestracja: 16 kwie 2006, 9:21
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Wolfchen » 02 paź 2008, 16:28

Adam G. pisze:zdjęcia dokumentacyjne również muszą trzymać pewien poziom :)
No to mi wyjaśnij, dlaczego moje jest zablokowane, a tamto nie? Też właśnie myślałem, że są stosowane jakieś kryteria, ale nieraz takie rozmazane knoty znajduję, że szkoda słów... Jak blokować, to wszystkim, albo nikomu.
S4 | R8 | R90 | RE8 | RE90 || 10 | 11 || 105 | 136 | 167 | 178 | 184 | 186 | 414 | 523 | N43

Awatar użytkownika
Piotrek
Posty: 5819
Rejestracja: 30 gru 2005, 10:27
Lokalizacja: Radiowo/Bemowo

Post autor: Piotrek » 02 paź 2008, 16:30

Wolfchen - sprawiedliwości nie ma na świecie i nie będzie. Więc wiesz, nie dochodziłbym po prostu ;)
Kasta pianistów
Pozdrawiam, Szafran.

Awatar użytkownika
Wolfchen
(Busmann)
Posty: 14777
Rejestracja: 16 kwie 2006, 9:21
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Wolfchen » 02 paź 2008, 16:33

Piotrek pisze:Wolfchen - sprawiedliwości nie ma na świecie i nie będzie. Więc wiesz, nie dochodziłbym po prostu ;)
Dlatego nie robię już zdjęć (za wyjątkiem imprez i 1.XI - dla własnego użytku). Skutecznie mnie zniechęcili do publikowania. :D
S4 | R8 | R90 | RE8 | RE90 || 10 | 11 || 105 | 136 | 167 | 178 | 184 | 186 | 414 | 523 | N43

Awatar użytkownika
Premo
Posty: 5439
Rejestracja: 15 kwie 2006, 14:58

Post autor: Premo » 02 paź 2008, 16:45

Fikander pisze: Zaprosimy na wawkom straphana, to szybko zmienisz zdanie :kekeke:
Zaproś. Ja i tak sądzę że kolej jest fajna i nie zamienię jej na autobus

Awatar użytkownika
Wolfchen
(Busmann)
Posty: 14777
Rejestracja: 16 kwie 2006, 9:21
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Wolfchen » 02 paź 2008, 16:52

Premo pisze:Ja i tak sądzę że kolej jest fajna i nie zamienię jej na autobus
Polecam częste dojazdy po koślawym i rozpadającym się jednotorze i jazdę po nowiutkiej drodze ekspresowej (trasa Radom - Warszawa). Szybko zmienisz zdanie.
Natomiast odcinek Warszawa - Żyrardów, to tylko ED-74 :)
S4 | R8 | R90 | RE8 | RE90 || 10 | 11 || 105 | 136 | 167 | 178 | 184 | 186 | 414 | 523 | N43

Awatar użytkownika
Colony
Posty: 2832
Rejestracja: 05 sty 2006, 17:43
Lokalizacja: tam gdzie tramwaj wciąż nie może dojechać
Kontakt:

Post autor: Colony » 02 paź 2008, 16:53

Wolfchen pisze:
Piotrek pisze:Wolfchen - sprawiedliwości nie ma na świecie i nie będzie. Więc wiesz, nie dochodziłbym po prostu ;)
Dlatego nie robię już zdjęć (za wyjątkiem imprez i 1.XI - dla własnego użytku). Skutecznie mnie zniechęcili do publikowania. :D
Dlatego ja robię je wyłącznie na własny użytek. Nie sądzę aby był sens użerać się z kimkolwiek ergo tracić przyjemność z robienia fotografii.
(podpis tymczasowy zanim nie znajdę czegoś niebanalnego co was zbije z pantałyku)

Awatar użytkownika
jasiu
Posty: 3262
Rejestracja: 06 mar 2006, 22:11
Lokalizacja: Transplovietia

Post autor: jasiu » 02 paź 2008, 17:15

http://phototrans.eu/14,13792,0.html bo to zdjęcie jest z 2000 roku, i dawno dodane. Wtedy nie było 1000 użytkowników i nie każdy miał cyfrówkę. Nie twierdzę że decyzje cenzorów TWB są *zawsze* słuszne...

Awatar użytkownika
fik
Naczelne Chamidło
Posty: 27740
Rejestracja: 10 gru 2005, 12:34
Lokalizacja: so wait for me at niemandswasser

Post autor: fik » 02 paź 2008, 17:37

Nie no, litości, jak (niektórzy) chcecie się uczyć robić dobre zdjęcia, skoro nie można waszej tfurczości skrytykować? Gdybym się obrażał za każdym razem, gdy ktoś nazywa moje zdjęcia kupą, to bym już dawno sprzedał aparat... :roll:
raz szalem, raz racą kibolskie łajdactwo!

ODPOWIEDZ