Strona 82 z 145

Komunikacja w trakcie budowy M2 (część zachodnia)

: 02 lip 2022, 15:33
autor: Yelonker
patryk148 pisze:
02 lip 2022, 13:35
Georg pisze:
01 lip 2022, 18:20

Dlaczego akurat do Bankowego? Tylko dlatego, że "zawsze tam jeździł autobus, więc niech zostanie", czy coś poza tym?
I jeszcze pytanie dodatkowe: kiedyś 171 łapało w stronę Torwaru duże opóźnienie przed lewoskrętem na patelni i na Książęcej przed pl. Trzech Krzyży w stronę Centrum. Czy teraz te korki są trochę mniejsze?
Może 155 Torwar - ... - Al. Jerozolimskie - Emilii Plater- Pl. Grzybowski - Królewska - Marszałkowska- Pl. Bankowy- ... Zajezdnia Wola.

Nie trzeba z niczym koordynować wtedy.

I tak docelowo będzie to połączone albo z czymś z Ursusa, albo że 131 na Wisłostradę.A relację Marszałkowska - Kino Femina to 520 będzie zapewniać.
Ja myślałem raczej o Al. Jerozolimskie - Żelazna - Al. Solidarności - Leszno - Górczewska - Deotymy - Obozowa - KOŁO. Uzupełniłoby to komunikację na wiszącej od dawna na samym 157 Żelaznej, na Lesznie, które zostanie na samym 190, i obcyka dojazd do Deotymy z Metra Młynów, dzięki czemu nie trzeba by było trasować przez Deotymy jednej z linii, które powinny kursować Ciołka ani też ciągnąć 249 nad metrem. Taka linia nie wymagałaby już 109, co najwyżej 108 wypadałoby wydłużyć do Centralnego. No i jakby powstała kiedyś stacja Plac Konstytucji, a układ drogowy na Placu Starynkiewicza został ustawiony w jakkolwiek logiczny sposób, to tę końcówkę mogłoby przejąć 159.

No a jeśli chodzi o resztę zmian, to posłanie 112 na Chomiczowkę, a 171 na Słodowiec idiotyczne. Trasę 207 to ktoś wymyślał na ciężkich dragach. Co do 122 to serce kłóci mi się z rozumem - z jednej strony jest tramwaj 28, z drugiej uważam że będzie tej relacji brakowało w przyszłości, szczególnie, jak powstanie stacja metra Lazurowa. Po raz kolejny okazuje się, że 129 jest linią bez pomysłu, przerzucają z miejsca na miejsce, a głównym motorem jej istnienia jest przejazd na Strąkowej, który też jest przyczyną, przez którą 190 skończy się ślepo na, jak już powszechnie wiadomo, nieznanej Znanej. Nie mówię, że trzeba od razu kopać tunel, który zresztą jest wpisany albo w MPZP, albo w plan trasy N-S, bo takiego ruchu kolejowego to tam nie ma, ale chociaż przejazd kolejowy na Człuchowskiej, ulicy o jakkolwiek ludzkiej szerokości, by się przydał. No a 177 też dość zakręcone, mogłoby skręcić za metrem Bemowo w prawo albo być połączone ze 171. Na 249 w ogóle jest taka ilość mikrobusów?

Komunikacja w trakcie budowy M2 (część zachodnia)

: 02 lip 2022, 16:22
autor: Łukasz
pawcio pisze:
Łukasz pisze:
02 lip 2022, 14:29
Hm, ale gdyby tak tam był działający skręt tramwajowy, który mógłby być wzbudzany tylko przy skręcie…
No jest. Tylko co dalej? Komu z Woli chcesz rozrzucić przesiadki z M1 na Ratuszu? Wolskiej (13+26) czy Obozowej (20+23). I kogo na Pradze pozbawić pojazdu połączenia przez most Ś-D?
Czwórkę można skręcić w drugą stronę, jak już otworzą Bródno. Wtedy niech już to 25 zostanie.

Komunikacja w trakcie budowy M2 (część zachodnia)

: 02 lip 2022, 16:29
autor: pawcio
I dokąd ta 4?

Komunikacja w trakcie budowy M2 (część zachodnia)

: 02 lip 2022, 16:33
autor: patryk148
Ten skręt chyba się przyda po otwarciu tramwaju do Wilanowa. Pewnie trzeba będzie zmienić cykle w sygnalizacji.

Komunikacja w trakcie budowy M2 (część zachodnia)

: 02 lip 2022, 17:31
autor: Łukasz
pawcio pisze:I dokąd ta 4?
A komu najbardziej ten skręt potrzebny?

Komunikacja w trakcie budowy M2 (część zachodnia)

: 02 lip 2022, 19:44
autor: Autobus Czerwon
W sumie tak sobie myślę, że to 155 nawet by nie było takie złe gdyby je puścić przez Emilii Plater, Prostą i Żelazną do al.Solidarności zamiast Marszałkowską. Żelazna i okolice w końcu miałaby jakiś ludzki dojazd do M2 i dworca Centralnego. A tak to będą na Marszałkowskiej dwie linie autobusowe z dosyć przeciętną frekwencją.

Komunikacja w trakcie budowy M2 (część zachodnia)

: 02 lip 2022, 20:48
autor: Glonojad
pawcio pisze:
02 lip 2022, 13:49
Glonojad pisze:
02 lip 2022, 8:47
Końcówki 155 nie rozumiem - po co w ogóle autobus na Solidarności i to jeszcze w takiej relacji? Pro forma, żeby był skret zachód-południe-zachód?
Ta relacja skrętna na Bankowym to ma sens, szczególnie że przesiadki międzytramwajowe są tam koszmarne.
Na litość, relacja ma (być) może sens, o ile ma jakiś potok. A skąd go weźmie na długośći trzech przystanków? Te przesiadki międzytramwajowe nie są jednak aż tak koszmarne, żeby ktoś jadący 18 przesiadał się na 155 po to, żeby się potem przesiąść na 26...

Komunikacja w trakcie budowy M2 (część zachodnia)

: 02 lip 2022, 21:16
autor: pawcio
Zdarzało mi się wsiadać do 520 lub E-2 pod Feminą w czasach, gdy nie było tam już tranzytu z Górczewskiej i nie byłem samotnym jeźdźcem. Tam nie potrzeba linii co 5 minut, to oczywiste. Ale wykorzystanie do takiej relacji czegoś przy okazji (wolałbym 520) za zbrodnię nie uważam.

Komunikacja w trakcie budowy M2 (część zachodnia)

: 03 lip 2022, 9:19
autor: fraktal
pawcio pisze:
02 lip 2022, 21:16
Zdarzało mi się wsiadać do 520 lub E-2 pod Feminą w czasach, gdy nie było tam już tranzytu z Górczewskiej i nie byłem samotnym jeźdźcem. Tam nie potrzeba linii co 5 minut, to oczywiste. Ale wykorzystanie do takiej relacji czegoś przy okazji (wolałbym 520) za zbrodnię nie uważam.
Częściowo wsiadali tam studenci (także ja), którzy, pomiędzy godzinami szczytu przesiadali się na Bankowym na linię na Trakt. Myślę, że takie E-2 kursujące również w międzyszczycie by załatwiło sprawę, bo przesiadka z tramwajów nie jest zbyt wygodna.

Komunikacja w trakcie budowy M2 (część zachodnia)

: 03 lip 2022, 19:30
autor: Wiliam
To 155 może miałoby więcej sensu jadące jak 222 do Pl.Bankowego.

Komunikacja w trakcie budowy M2 (część zachodnia)

: 03 lip 2022, 21:00
autor: Yelonker
Wiliam pisze:
03 lip 2022, 19:30
To 155 może miałoby więcej sensu jadące jak 222 do Pl.Bankowego.
Nie udawajmy, że komukolwiek tu chodzi o sam plac Bankowy, po prostu na Górnośląskiej powiedzieli, że mają być dwie linie do patelni, to są.

Komunikacja w trakcie budowy M2 (część zachodnia)

: 03 lip 2022, 21:28
autor: Autobus Czerwon
Dwie trudniej pociąć :P

Komunikacja w trakcie budowy M2 (część zachodnia)

: 03 lip 2022, 21:31
autor: Łukasz
Autobus Czerwon pisze:Dwie trudniej pociąć :P
155 można zawiesić na ferie zawsze.

Komunikacja w trakcie budowy M2 (część zachodnia)

: 03 lip 2022, 21:39
autor: bartoni722
Yelonker pisze:
Wiliam pisze:
03 lip 2022, 19:30
To 155 może miałoby więcej sensu jadące jak 222 do Pl.Bankowego.
Nie udawajmy, że komukolwiek tu chodzi o sam plac Bankowy, po prostu na Górnośląskiej powiedzieli, że mają być dwie linie do patelni, to są.
Oj z tego co podsłuchiwałem na konsultacjach on-line i czytałem w komentarzach wszyscy ze Śniegockiej pracują na pl. Bankowym, strasznie to hasło często było krzyczane.

Wysłane z mojego CPH1941 przy użyciu Tapatalka


Komunikacja w trakcie budowy M2 (część zachodnia)

: 03 lip 2022, 21:48
autor: Yelonker
bartoni722 pisze:
03 lip 2022, 21:39
Yelonker pisze: Nie udawajmy, że komukolwiek tu chodzi o sam plac Bankowy, po prostu na Górnośląskiej powiedzieli, że mają być dwie linie do patelni, to są.
Oj z tego co podsłuchiwałem na konsultacjach on-line i czytałem w komentarzach wszyscy ze Śniegockiej pracują na pl. Bankowym, strasznie to hasło często było krzyczane.

Wysłane z mojego CPH1941 przy użyciu Tapatalka
Nawet jeśli by tak rzeczywiście było, że wszyscy ze Śniegockiej pracują na placu Bankowym, to nie jest to potok uzasadniający spełnienie takiej prośby, bo z własnych obserwacji wiem, że znakomitą większość pasażerów korzystających z tego przystanku stanowią uczniowie dwóch znajdujących się w pobliżu liceów.