Strona 83 z 149
Kolej w aglomeracji warszawskiej
: 24 wrz 2018, 15:14
autor: person
Remontu nie potrafią zrobić, a za mazaniem flamastrem po mapie im się zebrało. Sorry, dopóki nie powstanie tunel pod Łodzią, to nie uwierzę w powstanie jakiegokolwiek innego tunelu pod polskim miastem.
Kolej w aglomeracji warszawskiej
: 24 wrz 2018, 15:22
autor: Autobus Czerwon
Ale pomysł sam w sobie moim zdaniem bardzo dobry. Byłoby to przydatne połączenie.
Kolej w aglomeracji warszawskiej
: 24 wrz 2018, 16:03
autor: fik
person pisze: ↑24 wrz 2018, 15:14
Remontu nie potrafią zrobić, a za mazaniem flamastrem po mapie im się zebrało. Sorry, dopóki nie powstanie tunel pod Łodzią, to nie uwierzę w powstanie jakiegokolwiek innego tunelu pod polskim miastem.
Budowa trasy alternatywnej PRZED remontem najważniejszych 4 torów w kraju może być całkiem dobrym pomysłem. Just sayin', bo oczywiście w warunkach PLK ten tunel powstanie może gdzieś koło 2040. Acz cieszę się, że ten pomysł jednak gdzieś się zaczął pojawiać w debacie publicznej, bo - jak już pisałem - jak przedstawiliśmy taką ideę jako IC, to cała PLK stukała się w głowę.
Kolej w aglomeracji warszawskiej
: 24 wrz 2018, 16:26
autor: Bastian
Co do szczegółów - podoba mi się:
1) pomysł, żeby to odsunąć od M2 aż za Ratusz-Arsenał (dotąd raczej widywałem pomysły prowadzenia czegoś takiego przez okolice pl. Grzybowskiego i pl. Piłsudskiego),
2) skomunikowanie z MRA na północnych główkach,
3) stacja w rejonie Starego i Nowego Miasta.
Dodałbym stację w rejonie Feminy.
Kolej w aglomeracji warszawskiej
: 24 wrz 2018, 16:52
autor: fik
No ja nie wiem. Stacja przy fontannach to dla mnie powtórka z

CNK - Wisła w połowie strefy dojścia, dodatkowo niepotrzebne wydłużenie całego tunelu..
No chyba, że ta cała Wisłodzielnica Jakiego rzeczywiście powstanie xD
Kolej w aglomeracji warszawskiej
: 24 wrz 2018, 18:16
autor: Wolfchen
person pisze: ↑24 wrz 2018, 15:14
Sorry, dopóki nie powstanie tunel pod Łodzią, to nie uwierzę w powstanie jakiegokolwiek innego tunelu pod polskim miastem.
Mam wrażenie, że właśnie dzięki tunelowi pod Łodzią zaczęli
mazać flamastrem połączenie między dwoma dworcami czołowymi w Warszawie. Może dożyjemy tego

Kolej w aglomeracji warszawskiej
: 25 wrz 2018, 10:34
autor: Delwin
Pomysł jest zacny sam w sobie. Nowe łączniki przy M1 i M2 w centrum (odpowiednio Świętokrzyska i Ratusz-Arsenal). Stacja przy Feminie - nie wiem czy nie było za blisko stacji przy Ratusz-Arsenal (no i kwestia łuków). Generalnie coraz bardziej by to szło w kierunku aby W-wa Zachodnia stała się głównym dworcem warszawskim...
Kolej w aglomeracji warszawskiej
: 25 wrz 2018, 10:59
autor: kveld
Wolfchen pisze: ↑24 wrz 2018, 18:16
person pisze: ↑24 wrz 2018, 15:14
Sorry, dopóki nie powstanie tunel pod Łodzią, to nie uwierzę w powstanie jakiegokolwiek innego tunelu pod polskim miastem.
Mam wrażenie, że właśnie dzięki tunelowi pod Łodzią zaczęli
mazać flamastrem połączenie między dwoma dworcami czołowymi w Warszawie. Może dożyjemy tego
Myślę, że ktoś rozsądny zauważył też, że jak TBM'y skończą pracę przy ostatnich odcinkach II linii metra, to może pojawić się potencjał wykonawczy do wykorzystania. Miałoby to sens.
Kolej w aglomeracji warszawskiej
: 25 wrz 2018, 11:09
autor: Łukasz
A te tbmy nie drążą za małych tuneli? Zaraz by się okazało, że się sieć nie mieści i piętrusy - i ze ogólnie to skrajnia na kolei musi być xyz.
Już gdzieś o tym była dyskusja. Pomysł fajny, ale jestem w stanie uwierzyć w jedną stację pośrednią, może przy Feminie a może nie, ale tak to wyglada znów na rozpieprzenie całego miasta.
Kolej w aglomeracji warszawskiej
: 25 wrz 2018, 12:03
autor: Delwin
Jeśliby to połączyć z wylotem na zachód (czyli budowa KDP do Bełchowa aby zwolnić LK3 dla ruchu podmiejskiego) to byłąby magia, ale i "goła" średnica kapitalnie poprawi komunikację w W-wie. Tyle, że to niestety mrzonki skoro nawet średnicy nie potrafią wyremontować...
Kolej w aglomeracji warszawskiej
: 25 wrz 2018, 16:54
autor: KwZ
TBMy drążą tunele takiej średnicy jak trzeba, do 12 m. I pod Kanałem La Manche, i dwupoziomową autostradę w Tajlandii...
Kolej w aglomeracji warszawskiej
: 25 wrz 2018, 18:44
autor: pawcio
Ale nasze TBM z metra są jakie są i inne nie będą. Prędzej TBM z Łodzi może dałoby się zrecyklingować.
Kolej w aglomeracji warszawskiej
: 25 wrz 2018, 20:22
autor: KwZ
To juz kwestia kosztow.
Kolej w aglomeracji warszawskiej
: 25 wrz 2018, 20:42
autor: kveld
pawcio pisze:Ale nasze TBM z metra są jakie są i inne nie będą. Prędzej TBM z Łodzi może dałoby się zrecyklingować.
Fakt, 5,40m z warszawskiego metra to za mało na tunel kolejowy. Strzeliłem kulą w płot...
Kolej w aglomeracji warszawskiej
: 26 wrz 2018, 16:54
autor: Glonojad
A moze to powinno być M3? Z przejęciem czesci kinii kolejowych pod obsługę metrem.