Strona 83 z 149

Kolej w aglomeracji warszawskiej

: 24 wrz 2018, 15:14
autor: person
Remontu nie potrafią zrobić, a za mazaniem flamastrem po mapie im się zebrało. Sorry, dopóki nie powstanie tunel pod Łodzią, to nie uwierzę w powstanie jakiegokolwiek innego tunelu pod polskim miastem.

Kolej w aglomeracji warszawskiej

: 24 wrz 2018, 15:22
autor: Autobus Czerwon
Ale pomysł sam w sobie moim zdaniem bardzo dobry. Byłoby to przydatne połączenie.

Kolej w aglomeracji warszawskiej

: 24 wrz 2018, 16:03
autor: fik
person pisze:
24 wrz 2018, 15:14
Remontu nie potrafią zrobić, a za mazaniem flamastrem po mapie im się zebrało. Sorry, dopóki nie powstanie tunel pod Łodzią, to nie uwierzę w powstanie jakiegokolwiek innego tunelu pod polskim miastem.
Budowa trasy alternatywnej PRZED remontem najważniejszych 4 torów w kraju może być całkiem dobrym pomysłem. Just sayin', bo oczywiście w warunkach PLK ten tunel powstanie może gdzieś koło 2040. Acz cieszę się, że ten pomysł jednak gdzieś się zaczął pojawiać w debacie publicznej, bo - jak już pisałem - jak przedstawiliśmy taką ideę jako IC, to cała PLK stukała się w głowę.

Kolej w aglomeracji warszawskiej

: 24 wrz 2018, 16:26
autor: Bastian
Co do szczegółów - podoba mi się:

1) pomysł, żeby to odsunąć od M2 aż za Ratusz-Arsenał (dotąd raczej widywałem pomysły prowadzenia czegoś takiego przez okolice pl. Grzybowskiego i pl. Piłsudskiego),
2) skomunikowanie z MRA na północnych główkach,
3) stacja w rejonie Starego i Nowego Miasta.

Dodałbym stację w rejonie Feminy.

Kolej w aglomeracji warszawskiej

: 24 wrz 2018, 16:52
autor: fik
No ja nie wiem. Stacja przy fontannach to dla mnie powtórka z :mewa: CNK - Wisła w połowie strefy dojścia, dodatkowo niepotrzebne wydłużenie całego tunelu..

No chyba, że ta cała Wisłodzielnica Jakiego rzeczywiście powstanie xD

Kolej w aglomeracji warszawskiej

: 24 wrz 2018, 18:16
autor: Wolfchen
person pisze:
24 wrz 2018, 15:14
Sorry, dopóki nie powstanie tunel pod Łodzią, to nie uwierzę w powstanie jakiegokolwiek innego tunelu pod polskim miastem.
Mam wrażenie, że właśnie dzięki tunelowi pod Łodzią zaczęli mazać flamastrem połączenie między dwoma dworcami czołowymi w Warszawie. Może dożyjemy tego ;)

Kolej w aglomeracji warszawskiej

: 25 wrz 2018, 10:34
autor: Delwin
Pomysł jest zacny sam w sobie. Nowe łączniki przy M1 i M2 w centrum (odpowiednio Świętokrzyska i Ratusz-Arsenal). Stacja przy Feminie - nie wiem czy nie było za blisko stacji przy Ratusz-Arsenal (no i kwestia łuków). Generalnie coraz bardziej by to szło w kierunku aby W-wa Zachodnia stała się głównym dworcem warszawskim...

Kolej w aglomeracji warszawskiej

: 25 wrz 2018, 10:59
autor: kveld
Wolfchen pisze:
24 wrz 2018, 18:16
person pisze:
24 wrz 2018, 15:14
Sorry, dopóki nie powstanie tunel pod Łodzią, to nie uwierzę w powstanie jakiegokolwiek innego tunelu pod polskim miastem.
Mam wrażenie, że właśnie dzięki tunelowi pod Łodzią zaczęli mazać flamastrem połączenie między dwoma dworcami czołowymi w Warszawie. Może dożyjemy tego ;)
Myślę, że ktoś rozsądny zauważył też, że jak TBM'y skończą pracę przy ostatnich odcinkach II linii metra, to może pojawić się potencjał wykonawczy do wykorzystania. Miałoby to sens.

Kolej w aglomeracji warszawskiej

: 25 wrz 2018, 11:09
autor: Łukasz
A te tbmy nie drążą za małych tuneli? Zaraz by się okazało, że się sieć nie mieści i piętrusy - i ze ogólnie to skrajnia na kolei musi być xyz.

Już gdzieś o tym była dyskusja. Pomysł fajny, ale jestem w stanie uwierzyć w jedną stację pośrednią, może przy Feminie a może nie, ale tak to wyglada znów na rozpieprzenie całego miasta.

Kolej w aglomeracji warszawskiej

: 25 wrz 2018, 12:03
autor: Delwin
Jeśliby to połączyć z wylotem na zachód (czyli budowa KDP do Bełchowa aby zwolnić LK3 dla ruchu podmiejskiego) to byłąby magia, ale i "goła" średnica kapitalnie poprawi komunikację w W-wie. Tyle, że to niestety mrzonki skoro nawet średnicy nie potrafią wyremontować...

Kolej w aglomeracji warszawskiej

: 25 wrz 2018, 16:54
autor: KwZ
TBMy drążą tunele takiej średnicy jak trzeba, do 12 m. I pod Kanałem La Manche, i dwupoziomową autostradę w Tajlandii...

Kolej w aglomeracji warszawskiej

: 25 wrz 2018, 18:44
autor: pawcio
Ale nasze TBM z metra są jakie są i inne nie będą. Prędzej TBM z Łodzi może dałoby się zrecyklingować.

Kolej w aglomeracji warszawskiej

: 25 wrz 2018, 20:22
autor: KwZ
To juz kwestia kosztow.

Kolej w aglomeracji warszawskiej

: 25 wrz 2018, 20:42
autor: kveld
pawcio pisze:Ale nasze TBM z metra są jakie są i inne nie będą. Prędzej TBM z Łodzi może dałoby się zrecyklingować.
Fakt, 5,40m z warszawskiego metra to za mało na tunel kolejowy. Strzeliłem kulą w płot...

Kolej w aglomeracji warszawskiej

: 26 wrz 2018, 16:54
autor: Glonojad
A moze to powinno być M3? Z przejęciem czesci kinii kolejowych pod obsługę metrem.