Strona 84 z 136

: 23 sty 2013, 0:56
autor: MeWa
Miejsce ani zakres strajku nie są znane. W środę po południu spotkanie komitetu strajkowego.

: 23 sty 2013, 7:06
autor: przewoz
Piotr Wi pisze:raczej nowe klocki hamulcowe nie zużywające tak szybko powierzchni tocznej koła jak dotychczasowe.
Nie chce mi się w to wierzyć za bardzo. Musiałyby po prostu słabiej hamować. Ja dalej obstawiam słaby materiał na te koła...

: 23 sty 2013, 14:36
autor: Walas
Z wszystkich EN97 w ruchu od paru dni jest tylko EN97-007, reszta stoi na właśnie zepsute zestawy kołowe. Same EN94 i EN95 są w ruchu.

: 23 sty 2013, 15:10
autor: MichalJ
przewoz pisze:
Piotr Wi pisze:raczej nowe klocki hamulcowe nie zużywające tak szybko powierzchni tocznej koła jak dotychczasowe.
Nie chce mi się w to wierzyć za bardzo. Musiałyby po prostu słabiej hamować. Ja dalej obstawiam słaby materiał na te koła...
No i właśnie słabiej hamuje i w kozioł wyjechali.

Z tym, że podobno nie "inne klocki", tylko inny program w komputerze hamującym. Powodzenia.

: 23 sty 2013, 18:46
autor: Glonojad
Prędzej to, niż klocki. Hamowanie w nowoczesnych pojazdach opiera się przecież przede wszystkim na "hamowaniu silnikami"...

: 23 sty 2013, 19:47
autor: przewoz
Walas pisze:Z wszystkich EN97 w ruchu od paru dni jest tylko EN97-007
I oni chcieli czym szybciej na nie przechodzić, żeby pojechać na 3kV ](*,)
Gitarra. Jeszcze tą 007 wyłączą w końcu i może ktoś się tą sprawą zainteresuje!
Z tym, że podobno nie "inne klocki", tylko inny program w komputerze hamującym. Powodzenia.
Zmian programowych w hamulcach nie powinno się sprawdzać na normalnym torze, no w mordę, brawo. Szkoda, że szybciej nie jechali jeszcze.
Jakby potwierdza się słowo maszynisty który wypowiedział się niżej w artykule na RK, że hamował, ale hamowania nie było w ED74.

: 23 sty 2013, 23:11
autor: xavee
A ja się tak zastanawiam, patrząc na EN95 (choć, o dziwo narazie jeździ) i EN97, czy nie doczekamy się wkrótce EN94 "AKM" na 3 kV. Ciekawi mnie jaki byłby koszt takiej modernizacji :-k

Dziwi mnie też cisza w mediach. Mieliby dobrą okazję do artykułu "W starych ścisk, a nowe w krzakach". Dziwna ta cisza, dziwna...

: 24 sty 2013, 0:23
autor: MeWa
WKD-ka zawsze była peryferyjna, więc nie jest w centrum zainteresowań. Do tego teraz strajk na tapecie.
Ale mam nadzieję, że RK trochę niedługo pociągnie temat.

: 26 sty 2013, 20:20
autor: xavee
Ale mam nadzieję, że RK trochę niedługo pociągnie temat.
No trochę pociągnęli - czekają na info od Pesy i WKD.

Czy wie ktoś może ile jest w tej chwili na stanie EN94? Nie wiem, chyba coś się ruszyło z 97, dzisiaj (po 18.00) widziałem tylko 3 na bocznicy. Miejmy nadzieje, że szybko je doprowadzą do użyteczności, bo nie wiem co jest, ale w 94 jest strasznie zimno, jakby ogrzewanie nie dawało rady :sad:

: 26 sty 2013, 22:21
autor: przewoz
Jedna EN97 na pewno dziś kursowała, ale również 2 EN94 widziałem. Pozostałych dwóch obiegów nie znam.

: 27 sty 2013, 21:43
autor: Jacek Z.
Dziś też kursowała tylko jedna "mrówka", EN97-007, pozostałe cztery obiegi na 2xEN94. Z pozdrowieniami dla wszystkich miłośników rzeczy starych lecz sprawdzonych ;-)

: 28 sty 2013, 9:45
autor: przewoz
Dziś kolejna mrówka stoi na MNG.

: 29 sty 2013, 13:30
autor: MeWa
WKD potwierdza: nowe składy są awaryjne...

Ale wypowiedzi ich biją wszystko na głowę.

http://www.rynek-kolejowy.pl/39173/_Now ... klady_.htm
W niedzielę według moich obserwacji w ruchu był tylko jeden taki pociąg - powiadomił nas przed tygodniem Tomasz Zajkowski. WKD nie dementuje tych informacji. Jednak danych dotyczących dostępności nowych składów nie może podać bez zgody producenta.
Co na to wszystko pasażerowie, którzy zostali pozbawieni możliwości podróży klimatyzowanymi, niskopodłogowymi składami? - Oceniając niewielką ilość pytań zadawanych przez pasażerów w odniesieniu do tej konkretnej kwestii należy sądzić, że nie stanowi ona szczególnego przedmiotu zainteresowania. Podróżnym w zdecydowanie większym stopniu zależy na punktualności i niezawodności kursowania pociągów na linii WKD, natomiast to czy określony kurs jest realizowany danym typem taboru ma znaczenie drugorzędne - uważa rzecznik podwarszawskiego przewoźnika.

: 29 sty 2013, 16:24
autor: VLnt7
Podróżnym w zdecydowanie większym stopniu zależy na punktualności i niezawodności kursowania pociągów na linii WKD, natomiast to czy określony kurs jest realizowany danym typem taboru ma znaczenie drugorzędne - uważa rzecznik podwarszawskiego przewoźnika.
na punktualności i niezawodności kursowania pociągów na linii WKD, natomiast to czy określony kurs jest realizowany danym typem taboru ma znaczenie drugorzędne - uważa rzecznik
natomiast to czy określony kurs jest realizowany danym typem taboru ma znaczenie drugorzędne
to czy określony kurs jest realizowany danym typem taboru ma znaczenie drugorzędne
Obrazek

Wybaczcie, nie mogłem się powstrzymać...

: 29 sty 2013, 17:35
autor: Czotyk
Po przeczytaniu wypowiedzi rzecznika nasuwa mi się jedno pytanie: No to po co kupować nowy tabor? Niech kible i EN94 jeżdżą do końca świata! (Osobiście nic bym nie miał przeciwko temu :) )