Strona 85 z 110

: 18 maja 2011, 5:57
autor: JotPeCet
Jedyna stacja która sąsiaduje z przystankiem to Warszawa Praga ;)

: 18 maja 2011, 17:45
autor: Arnise
JotPeCet pisze:Jedyna stacja która sąsiaduje z przystankiem to Warszawa Praga ;)
Chyba jednak Toruńska. Praga jest przy Budowlanej

: 18 maja 2011, 17:56
autor: Szeregowy_Równoległy
Ja jednakowoż obstawałbym przy tym, że PKP Praga jest przy Pożarowej, w krzakach.

: 18 maja 2011, 18:51
autor: Bastian
Jednakowoż JotPeCet ma rację, o ile się nie mylę. Koło Warszawy Pragi jest przystanek (autobusowy), ale za to koło przystanku autobusowego PKP TORUŃSKA nie ma stacji.

: 18 maja 2011, 19:05
autor: Szeregowy_Równoległy
Tego nie neguję, chodziło mi o tę wypowiedź Arnise'a:
Arnise pisze:
JotPeCet pisze:Jedyna stacja która sąsiaduje z przystankiem to Warszawa Praga ;)
Chyba jednak Toruńska. Praga jest przy Budowlanej
Na temat sensu istnienia stacji Praga mam swoje zdanie i dopóki z tych krzaków nie da się jakoś sensownie wyjechać, dopóty zdania nie zmienię.

: 18 maja 2011, 21:11
autor: fik
Bastian pisze:ale za to koło przystanku autobusowego PKP TORUŃSKA nie ma stacji.
No fakt, jest ona pod nim.

: 19 maja 2011, 12:28
autor: Arnise
fik pisze:
Bastian pisze:ale za to koło przystanku autobusowego PKP TORUŃSKA nie ma stacji.
No fakt, jest ona pod nim.
semantyka :P

: 19 maja 2011, 12:42
autor: chester
Jeśli już, to przystanek osobowy.

: 19 maja 2011, 12:43
autor: Bastian
No właśnie!

: 19 maja 2011, 12:46
autor: fik
stacja
1. «miejsce zatrzymywania się pociągów i innych środków transportu»

To raz. Dwa, pod przystankiem PKP TORUŃSKA jak najbardziej znajduje się stacja w sensie ruchowym. Warszawa Praga się nazywa. I dość spora jest.

: 19 maja 2011, 12:48
autor: Bastian
Hm, patrząc w ten sposób... ;)

(a podobno to ja się czepiam drobiazgów... :P)

: 19 maja 2011, 12:51
autor: fik
Bastian pisze: (a podobno to ja się czepiam drobiazgów... :P )
No właśnie z Twojego (i JPCowego) czepiania się drobiazgu wynikła ta dyskusja. Nie po raz pierwszy zresztą...

: 19 maja 2011, 16:13
autor: MichalJ
Stacje metra tez dzielicie na stacje w senie ruchowym i przystanki osobowe?

: 19 maja 2011, 19:51
autor: MeWa
chester pisze:Jeśli już, to przystanek osobowy.
w rozumieniu handlowym wszystkie przystanki są stacjami. Czepianie się tego - cóż...
MichalJ pisze:Stacje metra tez dzielicie na stacje w senie ruchowym i przystanki osobowe?
w metrze wszystkie stacje są stacjami ;)

: 19 maja 2011, 21:02
autor: chester
MeWa pisze:
chester pisze:Jeśli już, to przystanek osobowy.
w rozumieniu handlowym wszystkie przystanki są stacjami. Czepianie się tego - cóż...
Nie cóżuj. Wydawało mi się, że od userów tego forum wymaga się precyzji, czyż nie?
A co do polemiki ad meritum - w żadnej klasyfikacji na kolei przystanek osobowy nie jest stacją.