Komunikacja na Tarchominie i Nowodworach (cz. 1)

Moderator: Wiliam

Dęboszczak
Posty: 1852
Rejestracja: 25 gru 2005, 23:29
Lokalizacja: Dolny Mokotów

Post autor: Dęboszczak » 20 cze 2008, 13:05

Skoro 101 ma wrócić na pierwotną trasę (niestety) to jestem ciekaw jak od 1.10 dojadą mieszkańcy Tarchomina i Nowodworów do metra (może inaczej w jakich warunkach) - oddają nowe bloki w północnej części Nowodworów, wprowadzi się tam masa ludzi. Skąd wziąć brygady na zwiększoną podaż do metra? Można przypuszczać, że linia E-8 nie zaistnieje, bo nie będzie na nią wozów. Co na to władze Białołęki? Z której linii na Białołęce trzeba zabrać wozy by zapewnić w miarę normalny dojazd tysięcy mieszkańców do pracy i miejsc nauki? Rozumiem, że ważniejsze jest puste 101 i 326 niż przepełnione E-4? Takie jest stanowisko władz Dzielnicy, że ważniejsze jest utrzymywanie psuedo-socjalnej linii 101 niż na rozwiązaniu problemu palącej potrzeby poprawy dojazdu do metra? Jakie zdanie na ten temat ma kolega Tarantula? Od razu mówię, że z innych dzielnic i wtyczek wozów nie będzie, bo gdzie indziej (no, może poza Rembertowem i Bródnem) wozów brakuje.

jacek
Zbanowany
Posty: 2505
Rejestracja: 14 lip 2006, 10:18
Lokalizacja: Ten co dostał zakaz pisania, bo pogocika upodlił

Post autor: jacek » 20 cze 2008, 13:10

Dęboszczak pisze:Skoro 101 ma wrócić na pierwotną trasę (niestety) to jestem ciekaw jak od 1.10 dojadą mieszkańcy Tarchomina i Nowodworów do metra (może inaczej w jakich warunkach) - oddają nowe bloki w północnej części Nowodworów, wprowadzi się tam masa ludzi. Skąd wziąć brygady na zwiększoną podaż do metra? Można przypuszczać, że linia E-8 nie zaistnieje, bo nie będzie na nią wozów. Co na to władze Białołęki? Z której linii na Białołęce trzeba zabrać wozy by zapewnić w miarę normalny dojazd tysięcy mieszkańców do pracy i miejsc nauki? Rozumiem, że ważniejsze jest puste 101 i 326 niż przepełnione E-4? Takie jest stanowisko władz Dzielnicy, że ważniejsze jest utrzymywanie psuedo-socjalnej linii 101 niż na rozwiązaniu problemu palącej potrzeby poprawy dojazdu do metra? Jakie zdanie na ten temat ma kolega Tarantula? Od razu mówię, że z innych dzielnic i wtyczek wozów nie będzie, bo gdzie indziej (no, może poza Rembertowem i Bródnem) wozów brakuje.
Zapewne gmina liczy na cud, twierdząc zapewne,że jakos to bedzie, nie biorac pod uwagę innego scenariusza?
Prawdopodobnie z koncem wakacji bedzie wielkie rozczarowanie :sad:

Awatar użytkownika
MisiekK
Posty: 7886
Rejestracja: 15 gru 2005, 18:17
Lokalizacja: Nowe Dwory Tarchomińskie

Post autor: MisiekK » 20 cze 2008, 13:15

Dęboszczak pisze:Skoro 101 ma wrócić na pierwotną trasę (niestety) to jestem ciekaw jak od 1.10 dojadą mieszkańcy Tarchomina i Nowodworów do metra (może inaczej w jakich warunkach)
Szczerze? Skierujcie do obsługi 101 na całej linii tyle samo wozów jak planowano po skróceniu do Hallera. Linia socjalna będzie. Kiedyś jeździł co godzinę - teraz też może.
Jožin z bažin kouše, saje, rdousí.... -
"Dopóki nie skorzystałem z Internetu, nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów" - Stanisław Lem
Powyższy post jest tylko i wyłącznie moim prywatnym zdaniem z którym inni dyskutanci nie muszą się zgadzać.

Awatar użytkownika
tarantula01
Posty: 1714
Rejestracja: 15 gru 2005, 15:51
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: tarantula01 » 20 cze 2008, 13:50

Dęboszczak pisze:Takie jest stanowisko władz Dzielnicy, że ważniejsze jest utrzymywanie psuedo-socjalnej linii 101 niż na rozwiązaniu problemu palącej potrzeby poprawy dojazdu do metra? Jakie zdanie na ten temat ma kolega Tarantula?
Stanowisko moje wyraża przyjęta w tej kwestii uchwała Rady - wolę lepsze E-4/E-8 (bo przy uwzględnieniu 211, to jest praktycznie tożsame z postulowanym tam 524 i E-4). Dla mnie i podejrzewam 99% mieszkańców Nowodworów 101 i 326 jest zbędne na naszej pętli. Ale z całej Rady i Zarządu dzielnicy tylko 3 radnych jeździ autobusami regularnie i tym samym wie co się dzieje w tej komunikacji.
jacek pisze:Prawdopodobnie z koncem wakacji bedzie wielkie rozczarowanie :sad:
Z końcem wakacji dopiero dotrze do tych co chcą pozostawienia 101, co narobili.
MisiekK pisze:Skierujcie do obsługi 101 na całej linii tyle samo wozów jak planowano po skróceniu do Hallera. Linia socjalna będzie. Kiedyś jeździł co godzinę - teraz też może.
Żal Powiśla i Pragi mimo wszystko.

mariow
Posty: 2649
Rejestracja: 13 lut 2007, 16:10
Lokalizacja: Warszawa Ursus

Post autor: mariow » 20 cze 2008, 13:57

tarantula01 pisze:MisiekK napisał/a:
Skierujcie do obsługi 101 na całej linii tyle samo wozów jak planowano po skróceniu do Hallera. Linia socjalna będzie. Kiedyś jeździł co godzinę - teraz też może.
Żal Powiśla i Pragi mimo wszystko.
dokładnie, nie o to chodzi żeby dac nauczke kosztem innych czesci miasta.
PURA VIDA!

Awatar użytkownika
MisiekK
Posty: 7886
Rejestracja: 15 gru 2005, 18:17
Lokalizacja: Nowe Dwory Tarchomińskie

Post autor: MisiekK » 20 cze 2008, 14:23

tarantula01 pisze:Żal Powiśla i Pragi mimo wszystko.
Powiśla, Praga sobie poradzi.
Zgadzam się, ale utrzymanie tego 101 na Nowodworach przy skierowaniu dodatkowych, nieprzewidywanych wozów spowoduje rozwalanie całego projektu, bo trzeba będzie inne linie rozrzedzić i polecą koordynacje.
Jožin z bažin kouše, saje, rdousí.... -
"Dopóki nie skorzystałem z Internetu, nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów" - Stanisław Lem
Powyższy post jest tylko i wyłącznie moim prywatnym zdaniem z którym inni dyskutanci nie muszą się zgadzać.

biedronp
Posty: 100
Rejestracja: 23 lut 2008, 0:37

Post autor: biedronp » 20 cze 2008, 23:49

hmm... jakby czegoś brakowało pomiędzy kursami oznaczonymi na czerwono?

211 (DW -> Nowodwory)

| 5 | [06] [21] [36] [51]
| 6 | [06] [37] [47] [57]

511 (DW -> Marymont)

| 21 | [29] [59]
| 22 | [59]
| 23 | [29]


EDIT:
211 z Nowodworów odjeżdża
| 6 |[01] [16] [31]
ten o 01 wraca 06, 31 wraca 37, czyli ten 16 powinien wracać 21.
To raczej błąd w rozkładzie.

Peter
(Czepel)
Posty: 305
Rejestracja: 10 cze 2008, 11:08
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Peter » 21 cze 2008, 12:19

Godzina między kursami i to o tak późnej godzinie, kto wymyślił coś takiego?
#-o

Tm
Posty: 7492
Rejestracja: 13 gru 2005, 21:27
Lokalizacja: Boskie Buenos

Post autor: Tm » 21 cze 2008, 12:31

Czepel pisze:Godzina między kursami i to o tak późnej godzinie, kto wymyślił coś takiego?
Chyba lepiej, że o później niż o wcześniejszej. Paradoksalnie, ale większym błędem może być pozostawienie kursów po 22, bo przyzwyczai ludzi do czekania na 511, a nie skorzystanie z 211, albo tych dowozówkowych kursów 144.
აბგდევზთიკლმნოპჟრსტუფქღყშჩცძწჭხჯჰ
абвгґдеєжзиіїйклмнопрстуфхцчшщюяь
ابتثجحخدذرزسشصضطظعغفقكلمنهويةى

Awatar użytkownika
tarantula01
Posty: 1714
Rejestracja: 15 gru 2005, 15:51
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: tarantula01 » 24 cze 2008, 10:07

Wrażenia z jazdy autobusami po skróceniu do Marymontu nie są najlepsze. Opóźnienie kursów sięgające 15 minut w drodze powrotnej w szczycie popołudniowym. Albo bus-pas, albo powrót do Nowodworów z pl. Wilsona, a więc dla E-4 trasa:
Nowodwory - ... - Trasa AK - metro Marymont (przystanek 01) - Słowackiego - pl. Wilsona (przystanek 01) - Krasińskiego - Wisłostrada - most Grota - ... - Nowodwory.

Realizacja bus-pasa na Trasie AK powinna się udać i bez nacisku społecznego, jak na Modlińskiej. Po skierowaniu na Trasę AK E-4 (czyli dodatkowych kilku tysięcy pasażerów), statystyka: liczba osób jadących Trasą AK w KM / liczba osób jadących ogółem KM i samochodami na trasie AK, powinna znacząco się poprawić.

Z tym, że działać na rzecz bus - pasa należy szybko, inaczej pasażerowie będą się opowiadać za trasą z pl. Wilsona

Awatar użytkownika
Colony
Posty: 2832
Rejestracja: 05 sty 2006, 17:43
Lokalizacja: tam gdzie tramwaj wciąż nie może dojechać
Kontakt:

Post autor: Colony » 24 cze 2008, 10:26

tarantula01 pisze:Z tym, że działać na rzecz bus - pasa należy szybko, inaczej pasażerowie będą się opowiadać za trasą z pl. Wilsona
Ona nie wróci ze względu na protesty Żoliborzan, a ZTM nie wycofa się przecież ze swieżo wybudowanej pętli. Bus pas tam to niestety pieśń odległej przyszłości. Pewnie można będzie o nim pomyśleć dopiero w trakcie modernizacji Trasy AK i mostu, przy okazji tworzenia obwodnicy.
(podpis tymczasowy zanim nie znajdę czegoś niebanalnego co was zbije z pantałyku)

Awatar użytkownika
Glonojad
Dark Lord of The Plonk
Posty: 26874
Rejestracja: 13 gru 2005, 23:39
Lokalizacja: z Ochoty, jak to płaczki

Post autor: Glonojad » 24 cze 2008, 10:32

Ciekawe, czy w tym przypadku SISKOM też by napisał, że wydzielenie pasa będzie możliwe dopiero po wybudowaniu alternatywnej drogi dla samochodów. :D
Wypowiedź ta stanowi moje prywatne zdanie i nie może być cytowana lub analizowana w związku z moją działalnością w jakiekolwiek instytucji z którą mogę lub mogłem współpracować, ani jako stanowisko tej instytucji. Nie wyrażam także zgody na jej przetwarzanie w żadnej formie technicznej ni magicznej.

Awatar użytkownika
MisiekK
Posty: 7886
Rejestracja: 15 gru 2005, 18:17
Lokalizacja: Nowe Dwory Tarchomińskie

Post autor: MisiekK » 24 cze 2008, 10:34

Colony pisze:Ona nie wróci ze względu na protesty Żoliborzan, a ZTM nie wycofa się przecież ze swieżo wybudowanej pętli. Bus pas tam to niestety pieśń odległej przyszłości. Pewnie można będzie o nim pomyśleć dopiero w trakcie modernizacji Trasy AK i mostu, przy okazji tworzenia obwodnicy.
Wycofany z Marymontu na 100% nie będzie. Jedyne, co można zrobić to zmienić trasę wyjazdową, ale do obsługi będzie tyle samo wozów, co teraz więc siłą rzeczy spadnie częstotliwość.
Jožin z bažin kouše, saje, rdousí.... -
"Dopóki nie skorzystałem z Internetu, nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów" - Stanisław Lem
Powyższy post jest tylko i wyłącznie moim prywatnym zdaniem z którym inni dyskutanci nie muszą się zgadzać.

Awatar użytkownika
tarantula01
Posty: 1714
Rejestracja: 15 gru 2005, 15:51
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: tarantula01 » 24 cze 2008, 11:11

inż. Glonojad pisze:Ciekawe, czy w tym przypadku SISKOM też by napisał, że wydzielenie pasa będzie możliwe dopiero po wybudowaniu alternatywnej drogi dla samochodów. :D
Możesz rozwinąć?

[ Dodano: Wto 24 Cze, 2008 11:14 ]
Colony pisze:Pewnie można będzie o nim pomyśleć dopiero w trakcie modernizacji Trasy AK i mostu, przy okazji tworzenia obwodnicy.
Wtedy o bus-pasie można będzie zapomnieć. GDDKiA nie będzie takich rozwiązań stosować ze względu na zagrożenie ruchu na trasie ekspresowej.

Awatar użytkownika
Glonojad
Dark Lord of The Plonk
Posty: 26874
Rejestracja: 13 gru 2005, 23:39
Lokalizacja: z Ochoty, jak to płaczki

Post autor: Glonojad » 24 cze 2008, 11:23

tarantula01 pisze:
inż. Glonojad pisze:Ciekawe, czy w tym przypadku SISKOM też by napisał, że wydzielenie pasa będzie możliwe dopiero po wybudowaniu alternatywnej drogi dla samochodów. :D
Możesz rozwinąć?
Polecam dyskusje o Puławskiej i Al. Krakowskiej - obie arterie to ciągi o silnym obciążeniu ruchem samochodowym, ale i bardzo dużej popularności autobusów (nie tylko ZTM zresztą).

Rzeczywiście, powinienem był napisać "znaczący członkowie SISKOM" a nie "SISKOM" jako organizacja, mój błąd.
Wypowiedź ta stanowi moje prywatne zdanie i nie może być cytowana lub analizowana w związku z moją działalnością w jakiekolwiek instytucji z którą mogę lub mogłem współpracować, ani jako stanowisko tej instytucji. Nie wyrażam także zgody na jej przetwarzanie w żadnej formie technicznej ni magicznej.

Zablokowany