Strona 85 z 149

Kolej w aglomeracji warszawskiej

: 21 paź 2018, 9:00
autor: Łukasz
Dwa, żeby można było potem burzyć po jednym, czy dwa, żeby były 4 tory, czy dwa po co, czy dwa żart?

Kolej w aglomeracji warszawskiej

: 22 paź 2018, 14:32
autor: Emyl
Wszystko po trochu. Serio.

Kolej w aglomeracji warszawskiej

: 21 sty 2019, 14:37
autor: Pamar

Kolej w aglomeracji warszawskiej

: 21 sty 2019, 16:05
autor: zxcvbnm
Najważniejsze to zwiększyć przepustowość. Jeżeli zmieszczą te 4 tory - nie potrzeba będzie budować żadnych południowych obwodnic czy czegoś innego.
Problem jest jeden według mnie - PLK. W kwestiach organizacyjnych wszystko wymyka się im spod kontroli. Zwiększanie częstotliwości jest potrzebne w trybie pilnym, a to projekt coraz dalszej i bardzo odsuwanej przyszłości. W przypadku wygranej Astaldi Bis może dojść do przykrych konsekwencji. Dlatego należało by rozważyć zmianę zarządu przed inwestycjami.

Kolej w aglomeracji warszawskiej

: 21 sty 2019, 20:09
autor: MALIN
Niech pomyślą także o przepustowości dla pasażerów. Podziemne połączenie z Warszawy Śródmieście do metra Centrum jest również potrzebne.

Tak samo powinni zrobić rozjazdy między stacjami, aby w razie jakiś awarii nie było większych utrudnień.

Kolej w aglomeracji warszawskiej

: 21 sty 2019, 21:57
autor: zxcvbnm
Oczywiście łącznik jest potrzebny, ale tu już musi się dogadać kilka podmiotów.

Kolej w aglomeracji warszawskiej

: 22 sty 2019, 11:59
autor: Flash8222
Jak tam idzie budowa Warszawy Głównej która ma zacząć działać już w grudniu?

Kolej w aglomeracji warszawskiej

: 22 sty 2019, 13:04
autor: zxcvbnm
Żeby nie być złośliwym, prace są na podobnym stopniu zaawansowania co prace na odcinku Dęblin - Lublin. :)
PLK - Planowanie, Logistyka, Kolej

Kolej w aglomeracji warszawskiej

: 23 sty 2019, 13:29
autor: MALIN
Flash8222 pisze:
22 sty 2019, 11:59
Jak tam idzie budowa Warszawy Głównej która ma zacząć działać już w grudniu?
Podkłady i podsypka już zwieziona.

Kolej w aglomeracji warszawskiej

: 23 sty 2019, 13:43
autor: Łukasz
A ruchomy chodnik do Daszyńskiego ma szansę powstać?

Kolej w aglomeracji warszawskiej

: 23 sty 2019, 17:28
autor: Wiliam
Może na początek równe dojście do Towarowej?

Kolej w aglomeracji warszawskiej

: 26 sty 2019, 21:27
autor: Wolfchen
Flash8222 pisze:
22 sty 2019, 11:59
Jak tam idzie budowa Warszawy Głównej która ma zacząć działać już w grudniu?
Chyba nawet wbijają miejscami cokoły pod słupy sieci trakcyjnej.

Kolej w aglomeracji warszawskiej

: 19 lut 2019, 19:33
autor: zxcvbnm
Mam pytanie, a w sumie dlaczego linie krajowe modernizuje się do 160 km/h zamiast 200 km/h? Generalnie 200 km/h to jest optymalna prędkość przy założeniu budowy składów zbliżonej do zwykłych EZT (Stadler Flirt 200 ma podobną budowę co 160), pod względem braku potrzeby zmian napięcia, no i generalnie 200 km/h jest trochę większą prędkością. Ja bym widział to tak: 200 dla pociągów IC oraz REGIO-EXPRESS, 160 dla REGIO, 120 dla AGLO. Na przykładzie linii nr 7 która obecnie jest modernizowana - WWO-OTWOCK o parametrach 100 km/h-120 km/h 2 tory podmiejskie, 160 km/h 2 tory szybkie, OTWOCK-LUBLIN 200 km/h 2 tory. Proszę mi wskazać błędy mojego rozumowania, jeśli się mylę. Czy różnice infrastrukturalne są duże, przy założeniu, że i tak instalowany jest ETCS?

Kolej w aglomeracji warszawskiej

: 19 lut 2019, 19:42
autor: Emyl
Przy gęstym ruchu regionalnym i tak raczej nie ma szans na sprawne poprowadzenie dwusetek przy braku wydzielonego torowiska.

Kolej w aglomeracji warszawskiej

: 19 lut 2019, 19:53
autor: zxcvbnm
Emyl pisze:
19 lut 2019, 19:42
Przy gęstym ruchu regionalnym i tak raczej nie ma szans na sprawne poprowadzenie dwusetek przy braku wydzielonego torowiska.
No tak, w naszych warunkach dodatkowe torowisko na całej trasie jest nierealne. Z drugiej strony do Celestynowa podejrzewam pociąg będzie co 0,5 h, a dalej nie częściej niż 1h. W tym przedziale coś dałoby się ugrać. Odnoszę się do przykładu LK7, bo dobrze znam realia jej funkcjonowania. Do Siedlec pewnie są mniejsze możliwości pod tym względem - tu pociągi REGIO do Siedlec jeżdżą często. Fakt, niektóre linie wymagałyby dobudowy dodatkowego torowiska.