Strona 85 z 136
: 29 sty 2013, 18:11
autor: Wolfchen
Czotyk pisze:No to po co kupować nowy tabor?
Żeby WKD jeździła na napięciu kolejowym

: 29 sty 2013, 18:13
autor: Czotyk
Wolfchen pisze:Czotyk pisze:No to po co kupować nowy tabor?
Żeby WKD jeździła na napięciu kolejowym

A no faktycznie

: 29 sty 2013, 19:02
autor: przewoz
EN94 da się przerobić na 3kV
Jednym słowem nabrali wody w usta, czym potwierdzili nasze przypuszczenia.
Mnie tam to wisi, bo tym nie jeżdżę, ale WKD jest jakby nie patrzeć koleją samorządową, a z finansami samorządów jest kłopot, więc pytam: czy odstawienie tych składów da jakiś wymierny skutek w postaci kar?
: 29 sty 2013, 23:48
autor: Jacek Z.
MeWa pisze:Podróżnym w zdecydowanie większym stopniu zależy na punktualności i niezawodności kursowania pociągów na linii WKD, natomiast to czy określony kurs jest realizowany danym typem taboru ma znaczenie drugorzędne[...]
Najgorsze jest to, że zasadniczo w tej kwestii ma rację
1. Duża część pasażerów w ogóle nie zauważa lub nie rozróżnia typów pojazdów którymi jeździ.
2. Z klimatyzacją są same problemy - działa za słabo, albo za mocno, trzeba toto nabijać, odgrzybiać itp. - kiedyś było to rozwiązane inaczej i jakoś wszyscy żyli.
3. Niskopodłogowość być może jest bardziej istotna w ruchu podmiejskim niż miejskim(?).
4. WKD jaki widać nie ma problemów Pruszkowa/Otwocka, że jak podjedzie mały skład, to część pasażerów się nie zmieści? Kłania się własna sieć/częstszy takt?
Pozostaje pytanie: kto miał na tym zarobić?

: 30 sty 2013, 0:01
autor: MeWa
Ale już w rozkładach pochwalili się obiegami niskopodłogowymi.
: 30 sty 2013, 0:11
autor: paszym
Chyba tylko jednym.
Tymczasem dzisiaj jeździły już co najmniej 3 EN97, w tym 003 i 007.
: 30 sty 2013, 18:24
autor: xavee
czy odstawienie tych składów da jakiś wymierny skutek w postaci kar?
Jakoś wątpię.
4. WKD jaki widać nie ma problemów Pruszkowa/Otwocka, że jak podjedzie mały skład, to część pasażerów się nie zmieści? Kłania się własna sieć/częstszy takt?
W większości przypadków kolejka jest nie atrakcyjna pod względem przejazdów, natomiast od Komorowa w godzinach szczytów kursują chyba co 10 min.
1. Duża część pasażerów w ogóle nie zauważa lub nie rozróżnia typów pojazdów którymi jeździ.
No nie powiesz mi, że nie widać które są nowe a które stare. A podróżni w większości przypadków klną na te nowe WKDki i wolą stare

: 30 sty 2013, 18:29
autor: Jacek Z.
Nie mam możliwości sprawdzić jak jest na WKD, sam nią nie jeździłem od kilku lat, sugerowałem się tylko przykładem SKM, gdzie odróżnić 14WE od 35WE "nieprzeszkolonym" pasażerom czasem trudno

: 30 sty 2013, 18:33
autor: xavee
Jacek Z. pisze:tylko przykładem SKM, gdzie odróżnić 14WE od 35WE "nieprzeszkolonym" pasażerom czasem trudno

Jakby nie patrzeć są to nowe pojazdy (bryła +wnętrze)
: 30 sty 2013, 18:51
autor: Wolfchen
Dokładnie, to tak, jak by pasażer nie rozróniał 14WE/35WE od EN57... Zupełnie inna technologia i komfort jazdy...

: 30 sty 2013, 20:08
autor: Piottr
xavee pisze:No nie powiesz mi, że nie widać które są nowe a które stare. A podróżni w większości przypadków klną na te nowe WKDki i wolą stare

Nie dziwi mnie opinia pasażerów.
Ja jechałem tą nową raz. Tak beznadziejnego wnętrza pojazdu nie widziałem. Nie da się w tym czymś usiąść przy oknie. Bo albo plecami do szyby albo twarzą do słupka....
: 30 sty 2013, 22:41
autor: Walas
paszym pisze:Chyba tylko jednym.
Tymczasem dzisiaj jeździły już co najmniej 3 EN97, w tym 003 i 007.
I 011.
: 31 sty 2013, 22:13
autor: Jacek Z.
Dzisiaj (31.01.2013), niestety, nie widziałem wszystkich obiegów, ale w ruchu był EN97-006, a spośród par EN94 jedna sterczała na WKD W-wa Śródmieście (rezerwa czy obieg szczytowy?) - skutecznie blokując widok na peron od strony pociągów jadących średnicą podmiejską

: 31 sty 2013, 22:36
autor: Walas
Jacek Z. pisze:Dzisiaj (31.01.2013), niestety, nie widziałem wszystkich obiegów, ale w ruchu był EN97-006, a spośród par EN94 jedna sterczała na WKD W-wa Śródmieście (rezerwa czy obieg szczytowy?) - skutecznie blokując widok na peron od strony pociągów jadących średnicą podmiejską

Planowy pociąg przeczekujący międzyszczyt

: 01 lut 2013, 8:58
autor: przewoz
Dziś chyba kolejna EN97 na Grochowie... I tak w kółko
