Strona 86 z 149
Kolej w aglomeracji warszawskiej
: 19 lut 2019, 20:25
autor: Wiliam
200km/h wymaga na tyle istotnych zmian w geometrii torów, że była by to budowa od nowa, włącznie z zakupem gruntów. Po za tym całkowita eliminacja przejazdów, co chyba nawet na CMK się nie udało w 100%. No i zasilanie należałoby zmienić. Generalnie koszty rosną geometrycznie, a potrzeb jest wiele.
Kolej w aglomeracji warszawskiej
: 19 lut 2019, 23:30
autor: KwZ
Patrz moderna linii Warszawa - Gdańsk, która jest na 200 km/h właśnie.
Przy budowie nowych torów to już lepiej od razu w KDP się bawić.
Kolej w aglomeracji warszawskiej
: 20 lut 2019, 10:29
autor: Delwin
Wiliam pisze: ↑19 lut 2019, 20:25
200km/h wymaga na tyle istotnych zmian w geometrii torów, że była by to budowa od nowa, włącznie z zakupem gruntów. Po za tym całkowita eliminacja przejazdów, co chyba nawet na CMK się nie udało w 100%. No i zasilanie należałoby zmienić. Generalnie koszty rosną geometrycznie, a potrzeb jest wiele.
Podobno do 250 km/h zasilanie obecne (3kV) daje radę choć nie jest najefektywniejsze (to jest powód dla którego ruch po CMK nie będzie szybszy. Aby iść wyżej lepiej przejść na 15 kV/25 kV w zmiennym.
Kolej w aglomeracji warszawskiej
: 20 lut 2019, 12:39
autor: zxcvbnm
Wiele krajów wprowadza 200 km/h jako standard. Czy montaż dodatkowych urządzeń i zmiana geometrii torów to to aż tak kosmiczny wydatek?
Prędzej czy później trzeba będzie zmienić zasilanie pociągów.
Kolej w aglomeracji warszawskiej
: 20 lut 2019, 14:58
autor: Emyl
Zmiana geometrii to poza budową jeszcze problem gruntów.
Kolej w aglomeracji warszawskiej
: 20 lut 2019, 15:01
autor: pawcio
Nie "jeszcze" i "poza", a "przede wszystkim".
Kolej w aglomeracji warszawskiej
: 20 lut 2019, 15:40
autor: Emyl
Czy ja wiem? Na siódemce gruntów do wykupu było tyle co nic, a i tak budować się nie da

Kolej w aglomeracji warszawskiej
: 20 lut 2019, 16:34
autor: zxcvbnm
Mimo wszystkich wad torowiska na siódmce, geometria torów jest optymalna - w dużej mierze jest prosto, bez niepożądanych sekretów o małym promieniu od Celestynowa. To by się dało zorganizować, ale podejrzewam brakuje funduszy i chęci na robienie czegoś dodatkowo (bo 160 według większości wystarczy). Powyżej 200 km/h zużycie energii przy 3kV dc zużycie wzrasta nieliniowo.
Kolej w aglomeracji warszawskiej
: 20 lut 2019, 18:45
autor: Glonojad
Chodzi o oszczędności na bezpieczeństwie - przy 160 km, /h nie trzeba budować wiaduktów drogowych (czy tuneli).
Kolej w aglomeracji warszawskiej
: 20 lut 2019, 18:46
autor: Wiliam
KwZ pisze: ↑19 lut 2019, 23:30
Patrz moderna linii Warszawa - Gdańsk, która jest na 200 km/h właśnie.
Przy budowie nowych torów to już lepiej od razu w KDP się bawić.
Miała być na 200, ale w sumie to nie wiem czy na którymkolwiek odcinku jest. Tam zostały chyba nawet odcinki na 120.
Kolej w aglomeracji warszawskiej
: 20 lut 2019, 19:15
autor: Autobus Czerwon
Aktualnie to na tej trasie zdarzają się nawet ograniczenia do 10km/h, bodajże między Prabutami a Malborkiem XD
Kolej w aglomeracji warszawskiej
: 20 lut 2019, 19:47
autor: KwZ
Ja myślałem, że jest na 200 dla wychylnego pudła, z którego potem zrezygnowano. Jak patrzę, to są różne wykazy PLKi i nie wiem, który jest ten właściwy (2.1A czy 2.12 czy może jeszcze inny). Ale tam modernizacja jeszcze trwa, prawda?
Kolej w aglomeracji warszawskiej
: 20 lut 2019, 20:09
autor: Wiliam
Chyba już tylko zabudowa ETCS.
Kolej w aglomeracji warszawskiej
: 20 lut 2019, 20:18
autor: Glonojad
To zdaje się jest to "tylko".
Kolej w aglomeracji warszawskiej
: 09 mar 2019, 11:40
autor: Blotny
Jest sobie taki artykuł z dzisiaj, a w nim:
[...]
Prezeska SKM-ki Krystyna Pękała poinformowała, że Zarząd Transportu Miejskiego zlecił po trzy dodatkowe kursy na linii obwodowej w szczycie porannym i popołudniowym. Wyruszą od 6 maja. Dodatkowe zmiany planowane są po wakacjach. Wszystko zależy jednak od tego, kiedy zacznie się i jak długo potrwa odłożona budowa nowego przystanku Warszawa Powązki.
http://warszawa.wyborcza.pl/warszawa/7, ... zieli.html
Ktoś coś wie bliżej?