Strona 86 z 136

: 11 lut 2013, 22:30
autor: sajbeer
przewoz pisze:Dziś chyba kolejna EN97 na Grochowie... I tak w kółko :)
http://www.kurierkolejowy.eu/opinie/739 ... tabor.html

Pewnie tokarka podtorowa tam jest ;-)

: 12 lut 2013, 8:55
autor: przewoz
Jasne, że jest :) Tylko stwierdzam fakt. Póki co własnej tokarki nie mają.

: 22 lut 2013, 9:38
autor: Nxo
Wczoraj miłem przyjemność przejechać się en97-011 - ten produkt mogę określić jako porażka, on nawet nie zasługuje na miano niskobudżetowego.

W środku.
Osoba składająca chyba nie wie co to znaczy spasowanie elementów żeby to jakoś wyglądało, plastiki skrzypią na każdej nierówności, w środku ciemno /jechałem ok 12 /.
nie będę już wspominał ze jadąc nim czułem się jak na kolejce górskiej w wesołym miasteczku , rzuca w nim na wszystkie strony.

Zastanawiam się czy ta sztuka miała problem z hamulcami czy osoba siedząca za sterami nie potrafiła hamować, ale na 4 przystankach jakimi jechałem w 3 przypadkach pierwsze drzwi były poza peronem a w jednym to nawet i 2 się nie załapały na peron

: 24 lut 2013, 22:00
autor: Jacek Z.
IMHO mogą być spore różnice pomiędzy egzemplarzami. Kiedyś jechałem tego samego dnia EN97-014 a potem EN97-005: W czternastce były trzaski tworzyw sztucznych zewsząd - z przegubów między segmentami, z okładzin wnętrza, diabli wiedzą skąd jeszcze. Potem ta sama trasa piątką - cichutko...

Generalnie, podczas gdy EN94 robią w środku siermiężne, socrealistyczne wrażenie, a EN95 kojarzył mi się nieco z 14WE, w EN97 siedzi się jak w krzyżówce SKM-ki z U-Bootem ;-)

: 25 lut 2013, 21:04
autor: vernalisadonis
Mam pytanie. Czy składy zmienią swoje oznaczenia z EN9x na inne po tym jak pojawi się nowe napięcie?

: 25 lut 2013, 21:19
autor: Wolfchen
A po co? I tak ważniejsze jest oznaczenie unijne, cyfrowe...

: 25 lut 2013, 21:25
autor: vernalisadonis
Czytałem o oznaczeniach elektrycznych zespołów trakcyjnych i to mnie po prostu zaciekawiło.
http://pl.wikipedia.org/wiki/Oznaczenia ... rakcyjnych

: 25 lut 2013, 21:33
autor: Glonojad
Ten artykuł jest nic nie wart - żadnego źródła, nic... musiał to jakiś "zasłużony wikipedysta" pisać, szarakowi by zaraz wycięli.

: 25 lut 2013, 21:47
autor: Wolfchen
Nie no, większość napisana w 2008 roku, wtedy jeszcze nie pilnowali się tak ze źródłami. Ot, niszówka, więc mało kto się zapuszcza. :-k

: 25 lut 2013, 22:36
autor: Siecool
Wolfchen pisze:A po co? I tak ważniejsze jest oznaczenie unijne, cyfrowe...
Akurat WKD z tego co wiem go nie ma i raczej mieć nie będzie. Oznaczeń unijnych nie stosuje się do wszelkich sieci wydzielonych i poruszających się tamże pojazdach, a w Polsce WKDka jako jedyna nie wzbudza wątpliwości w kwestii zastosowania tego wyłączenia ;)

: 25 lut 2013, 22:56
autor: Wolfchen
Chyba, że tak. Ale nie ma de facto żadnych przepisów dotyczących schematów oznaczania pojazdów szynowych. Tamten był wewnętrznym PKP, jeśli się nie mylę, każdy przewoźnik może więc oznaczyć je po swojemu (vide: KM i ich VT). Jeśli się mylę, to poprawcie ;)

: 26 lut 2013, 2:09
autor: marcin89
Wolfchen pisze:Chyba, że tak. Ale nie ma de facto żadnych przepisów dotyczących schematów oznaczania pojazdów szynowych. Tamten był wewnętrznym PKP, jeśli się nie mylę, każdy przewoźnik może więc oznaczyć je po swojemu (vide: KM i ich VT). Jeśli się mylę, to poprawcie ;)
Albo KM i ich flirty ER :P

: 06 mar 2013, 22:09
autor: MeWa
Czemu stacje Grodzisk Maz. Radońska, Milanówek i Pruszków WKD na schemacie linii WKD są oznaczone jako "styczne z linią PKP"? I czemu tak właściwie stosuje się w nazwie rozróżnienie "Zachodnia WKD" i "Ochota WKD" (ale już "Al. Jerozolimskie" bez WKD)? Gdzie tu sens, gdzie tu logika?

: 06 mar 2013, 22:14
autor: Walas
MeWa pisze:Czemu stacje Grodzisk Maz. Radońska, Milanówek i Pruszków WKD na schemacie linii WKD są oznaczone jako "styczne z linią PKP"?
Chodzi o to, że z tych stacji można dojść do stacji PKP.

: 06 mar 2013, 22:15
autor: ashir
Dla rozróżnienia, że jest to przystanek osobowy/stacja WKD, a nie PKP. A w przypadku Al. Jerozolimskich to pewnie stara pozostałość po tym, jak tej stacji nie było. ;-)