Komunikacja na Tarchominie i Nowodworach (cz. 1)

Moderator: Wiliam

Awatar użytkownika
tarantula01
Posty: 1714
Rejestracja: 15 gru 2005, 15:51
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: tarantula01 » 27 cze 2008, 16:04

A po cholerę? Ursynów - Praga Płn? Metro Arsenał -> tramy na WZ.

Awatar użytkownika
Frencher
Zgryźliwy Tetryk
Posty: 2390
Rejestracja: 21 gru 2005, 23:42

Post autor: Frencher » 22 lip 2008, 23:58

Gazeta Wyborcza pisze: We wtorek Zarząd Transportu Miejskiego ogłosił, jakie zmiany w komunikacji planuje po wakacjach na Tarchominie i w Nowodworach. Zaczął się drugi etap konsultacji z pasażerami, którzy mogą m.in. wybrać jedną z dwóch tras linii 126
Wczoraj Zarząd Transportu Miejskiego ogłosił drugi etap konsultacji społecznych dla pasażerów z Tarchomina i Nowodworów. W czerwcu wycofał linie E-4, 508 i 511 z pl. Wilsona i przeniósł je na nową pętlę w sąsiedztwie stacji metra Marymont. Skrócił też do pl. Hallera trasę linii 101, która nie dojeżdża już na Tarchomin. Do kolejnych korekt ma dojść po wakacjach.

Radni i mieszkańcy ul. Ćmielowskiej i Milenijnej zaprotestowali przeciw zmianie trasy linii 144 z Bukowa przez Nowodwory i Tarchomin do Dworca Wschodniego. Urzędnicy poszli im na rękę i autobusy zostaną w tym rejonie. Będą wprawdzie kursować tylko co 20 min, ale Ćmielowską i Milenijną pojedzie też linia 516. Co 8 min w godzinach szczytu i co kwadrans poza szczytem autobusy wyruszą z Nowodworów przez Dzierzgońską, Odkrytą, Stefanika, Światowida do Żerania FSO. Tu można się przesiąść np. do tramwajów w stronę Pragi i centrum.

Dużo kontrowersji wzbudziły też plany zmiany trasy linii 126. ZTM chce ją skierować od ul. Mehoffera przez ul. Ordonówny i Światowida do Nowodworów. Część mieszkańców chce, by trasa została bez zmian: od ul. Mehoffera przez Światowida do pętli Tarchomin. W tej sprawie urzędnicy czekają na uwagi pod adresem: konsultacje@ztm.waw.pl. Zastrzegają jednak, że gdyby linia 126 miała zostać na Tarchominie, nie zmieści się tam inna, którą planują. To nowe połączenie ekspresowe ze stacją metra Marymont. Autobusy E-8 wyruszałyby co 3-4 min w porannym szczycie i po drodze zatrzymywały się tylko przy Myśliborskiej i ratuszu Białołęki.

W ten sposób udałoby się rozładować tłok w linii E-4. Ta nadal ma kursować do Metra Marymont co 3-4 min z Nowodworów, zatrzymując się tylko na ul. Światowida przy ul. Stefanika i Mehoffera. Pasażerów dojeżdżających z Legionowa do metra zabierałyby z Modlińskiej linie 508 (co 6-7 min), 510 i 511 (przegubowce co 8 min). Jesienią dołączy do nich linia 503, która po otwarciu ostatnich stacji metra na Bielanach zostanie wycofana z Jagiellońskiej i mostu Gdańskiego. Od Modlińskiej pojedzie mostem Grota-Roweckiego, Wisłostradą i ul. Krasińskiego do pl. Wilsona, a dalej ul. Mickiewicza, Bonifraterską i bez zmian do Natolina.

Źródło: Gazeta Wyborcza Stołeczna
Nie podoba mi się dzielenie pasażerów - na tych co będą mogli jeździć z E-4 i E-8, oraz mieszkańców Legionowa, którym zostanie tylko przesiadka w 503, 508, 510 i 511.
Odwagą nie jest bycie takim jak inni - odwagą jest bycie sobą

Awatar użytkownika
Kozik
Posty: 473
Rejestracja: 24 wrz 2007, 11:05
Lokalizacja: Warszawa-Bemowo

Post autor: Kozik » 23 lip 2008, 0:53

A czemu Ci się nie podoba? Chodzi o to, że do tej pory mieszkańcy Tarchomina nie mogą się dobić do E-4 bo już na Nowodworach autobusy tej linii są załadowane po brzegi.
pozdrawiam Kozik

Awatar użytkownika
Bernard
(MANiak3333)
Posty: 5091
Rejestracja: 09 sie 2006, 21:15
Lokalizacja: Legionowo/Rembertów

Post autor: Bernard » 23 lip 2008, 1:10

Frencher pisze:Nie podoba mi się dzielenie pasażerów - na tych co będą mogli jeździć z E-4 i E-8, oraz mieszkańców Legionowa, którym zostanie tylko przesiadka w 503, 508, 510 i 511
Gazeta wyborcza pisze:Autobusy E-8 wyruszałyby co 3-4 min w porannym szczycie i po drodze zatrzymywały się tylko przy Myśliborskiej i ratuszu Białołęki
Przesiadka mieszkańców Legionowa do E-8 będzie możliwa przy ratuszu.
102,105,109,115,157,183,500,514,N21,N24,N63,N71,723,731,736,L-9,L10,L11,S2,S3,S9,RL,R2,R9

Awatar użytkownika
MisiekK
Posty: 7886
Rejestracja: 15 gru 2005, 18:17
Lokalizacja: Nowe Dwory Tarchomińskie

Post autor: MisiekK » 23 lip 2008, 7:47

Frencher pisze:Nie podoba mi się dzielenie pasażerów - na tych co będą mogli jeździć z E-4 i E-8, oraz mieszkańców Legionowa, którym zostanie tylko przesiadka w 503, 508, 510 i 511.
Jeżeli dzięki tej zmianie nie bedą zostawali na przystankach to też źle? Lepiej jak zostają?
Jožin z bažin kouše, saje, rdousí.... -
"Dopóki nie skorzystałem z Internetu, nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów" - Stanisław Lem
Powyższy post jest tylko i wyłącznie moim prywatnym zdaniem z którym inni dyskutanci nie muszą się zgadzać.

michael112
Posty: 3185
Rejestracja: 20 gru 2005, 16:02
Lokalizacja: Korzysta z zespołów 3005, 3006, 3007

Post autor: michael112 » 23 lip 2008, 8:46

Bernard pisze:
Frencher pisze:Nie podoba mi się dzielenie pasażerów - na tych co będą mogli jeździć z E-4 i E-8, oraz mieszkańców Legionowa, którym zostanie tylko przesiadka w 503, 508, 510 i 511
Gazeta wyborcza pisze:Autobusy E-8 wyruszałyby co 3-4 min w porannym szczycie i po drodze zatrzymywały się tylko przy Myśliborskiej i ratuszu Białołęki
Przesiadka mieszkańców Legionowa do E-8 będzie możliwa przy ratuszu.
No tak, DO centrum będzie możliwa. Ale do Legionowa nie będzie już wygodna, bo pasażerowie ci będą musieli przejść ze Światowida na Modlińską do przystanku 723/731/801 zamiast przesiadać się na jednym przystanku. W tym czasie może im uciec autobus.

Paweł D.
Posty: 5842
Rejestracja: 21 sie 2006, 23:50
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Paweł D. » 23 lip 2008, 8:58

michael112 pisze:Ale do Legionowa nie będzie już wygodna, bo pasażerowie ci będą musieli przejść ze Światowida na Modlińską do przystanku 723/731/801 zamiast przesiadać się na jednym przystanku. W tym czasie może im uciec autobus.
Powalająca argumentacja :) Mogą też zmoknąć albo dostać udaru słonecznego. A wsiąść do linii, która ma wspólny przystanek już nie mogą?

Awatar użytkownika
tarantula01
Posty: 1714
Rejestracja: 15 gru 2005, 15:51
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: tarantula01 » 23 lip 2008, 10:34

Przesiadka w relacji metro -> Legionowo odbywać się będzie zasadniczo na przystanku Konwaliowa. To jest przystanek, na którym można do linii legionowskich wsiąść i jechać nie na stopniach autobusu. Przesiadka na Ekspresowej miała ten plus, że E-4 często wyprzedzało którąś z linii legionowskich na odcinku Płochocińska - Ekspresowa. Ale np. takie 511 może wyprzedzić owe linie legionowskie nawet przy Forcie Piontek (czyli jest lepsze od E-4 dla pasażerów z linii legionowskich).

Awatar użytkownika
TGM
Posty: 5553
Rejestracja: 14 gru 2005, 22:52

Post autor: TGM » 23 lip 2008, 11:43

Oba ekspresy co 3 minuty :shock: ? Nie przesada aby?
Miasto piętnastominutowe - czekaj piętnaście minut na przesiadkę.

Awatar użytkownika
Patryk2222
Posty: 1088
Rejestracja: 10 lut 2007, 22:52
Lokalizacja: Legionowo

Post autor: Patryk2222 » 23 lip 2008, 11:53

ciągle coś muszą zmieniać czemu te E-8 ma się zatrzymywać pod ratuszem jak by niemógł przy Konwaliowej co tam takiego jest dwa bloki ratusz stacja benzynowa i osiedle domków jednorodzinnych i robienie wezła przesiadkowego na przystanku gdzie linie legionowskie stają na żądanie zaaras ktoś powie to sie zrobi zwykły przystanek. A zresztą wole jeździć samochodem i tak szybciej nim dojade niż autobusem i bardziej komfortowo
A415>>3911>>3916>>3905>>4796>>4938 :?: >>5457>>1804

D2156HM6UT POWER >> http://www.youtube.com/watch?NR=1&v=xyaT6AMVrU0
Ehhh wspomnienia ostatnią jazdą 5202 https://www.youtube.com/watch?v=xdPpMuFIcAg

jacek
Zbanowany
Posty: 2505
Rejestracja: 14 lip 2006, 10:18
Lokalizacja: Ten co dostał zakaz pisania, bo pogocika upodlił

Post autor: jacek » 23 lip 2008, 12:33

TGM pisze:Oba ekspresy co 3 minuty :shock: ? Nie przesada aby?
I to kosztem i tak marnego 101 :D

[ Dodano: Sro 23 Lip, 2008 12:34 ]
Frencher pisze: 511 (przegubowce co 8 min
Mam nadzieje że wozy zabrane beda ze 167 (-(

[ Dodano: Sro 23 Lip, 2008 12:35 ]
Patryk2222 pisze: A zresztą wole jeździć samochodem i tak szybciej nim dojade niż autobusem i bardziej komfortowo
Przeciez to twój wybór ;-), a jakże dobry :idea:

Awatar użytkownika
TGM
Posty: 5553
Rejestracja: 14 gru 2005, 22:52

Post autor: TGM » 23 lip 2008, 12:41

jacek pisze:
TGM pisze:Oba ekspresy co 3 minuty :shock: ? Nie przesada aby?
I to kosztem i tak marnego 101 :D
I czego jeszcze? Bo jakby nie patrzeć to ~20 kursów/h więcej, gdzie 101 miało ~3.
Miasto piętnastominutowe - czekaj piętnaście minut na przesiadkę.

jacek
Zbanowany
Posty: 2505
Rejestracja: 14 lip 2006, 10:18
Lokalizacja: Ten co dostał zakaz pisania, bo pogocika upodlił

Post autor: jacek » 23 lip 2008, 12:42

tarantula01 pisze: Ale np. takie 511 może wyprzedzić owe linie legionowskie nawet przy Forcie Piontek (czyli jest lepsze od E-4 dla pasażerów z linii legionowskich).
Zwłaszcza że bedzie przedłuzona trasa do ronda przy obwodnicy, więc bedzie tez lepsze wykorzystanie na nowym odcinku, które nieco odciąży linie legionowskie :-k

[ Dodano: Sro 23 Lip, 2008 12:45 ]
TGM pisze:
jacek pisze: I to kosztem i tak marnego 101 :D
I czego jeszcze? Bo jakby nie patrzeć to ~20 kursów/h więcej, gdzie 101 miało ~3.
Takie własnie ultimatum dostali mieszkańcy tegoz rejonu, że tak zapytam w imie czego :-k
A oni by chcieli i 101 i E8, co 3 minuty, do tego jeszcze ma dojść wzmocnione 516 i 503 przez pl.Wilsona :sick:

Awatar użytkownika
Patryk2222
Posty: 1088
Rejestracja: 10 lut 2007, 22:52
Lokalizacja: Legionowo

Post autor: Patryk2222 » 23 lip 2008, 12:50

jacek pisze:
TGM pisze:Oba ekspresy co 3 minuty :shock: ? Nie przesada aby?
[ Dodano: Sro 23 Lip, 2008 12:35 ]
Patryk2222 pisze: A zresztą wole jeździć samochodem i tak szybciej nim dojade niż autobusem i bardziej komfortowo
Przeciez to twój wybór ;-), a jakże dobry :idea:
pewnie bo jak mam biegać po przystankach bo najednym się zatrzymuje 510 na innym 508 510 a natrzcim e-8 to mnie k...... strzela tak jak by niemożna było zrobić jednego przystanku przesiadkowego, albo psełdo węzeł przesiadko Żerań FSO z tramwajami ciągnącymi się na Jagiellońskiej.
jacek pisze:Zwłaszcza że bedzie przedłuzona trasa do ronda przy obwodnicy, więc bedzie tez lepsze wykorzystanie na nowym odcinku, które nieco odciąży linie legionowskie
do którego ronda przy obwodnicy? :-k
A415>>3911>>3916>>3905>>4796>>4938 :?: >>5457>>1804

D2156HM6UT POWER >> http://www.youtube.com/watch?NR=1&v=xyaT6AMVrU0
Ehhh wspomnienia ostatnią jazdą 5202 https://www.youtube.com/watch?v=xdPpMuFIcAg

Awatar użytkownika
JotPeCet
Posty: 2493
Rejestracja: 19 kwie 2006, 14:07
Lokalizacja: WPT Ochota

Post autor: JotPeCet » 23 lip 2008, 13:00

jacek pisze:
tarantula01 pisze: Ale np. takie 511 może wyprzedzić owe linie legionowskie nawet przy Forcie Piontek (czyli jest lepsze od E-4 dla pasażerów z linii legionowskich).
Zwłaszcza że bedzie przedłuzona trasa do ronda przy obwodnicy, więc bedzie tez lepsze wykorzystanie na nowym odcinku, które nieco odciąży linie legionowskie :-k
???
Obecna trasa 511 jest trasą stałą.
Polityka złym doradcą w pracy!

Zablokowany