Strona 87 z 136
: 06 mar 2013, 22:20
autor: esbek
Walas pisze:MeWa pisze:Czemu stacje Grodzisk Maz. Radońska, Milanówek i Pruszków WKD na schemacie linii WKD są oznaczone jako "styczne z linią PKP"?
Chodzi o to, że z tych stacji można dojść do stacji PKP.
Z innych też można dojść. A z Milanówka, Radońskiej i Pruszkowa, to niezły spacerek.
: 06 mar 2013, 22:28
autor: Walas
esbek pisze:Walas pisze:
Chodzi o to, że z tych stacji można dojść do stacji PKP.
Z innych też można dojść. A z Milanówka, Radońskiej i Pruszkowa, to niezły spacerek.
Z Pruszkowa WKD do PKP ja idę 15 góra-20min. Z Radońskiej tak samo. Z Milanówka jeszcze nie szedłem.
: 06 mar 2013, 22:35
autor: MeWa
Mimo wszystko znaczenie słowa "styczne" chyba jest trochę inne.
styczny
1. «stykający się z czymś w jednym punkcie»
15- czy 20-minutowy spacer chyba nie spełnia tego założenia.
I dlaczego "Al. Jerozolismkie" (bez WKD w nazwie) nie są na schemacie styczne z przystankiem kolejowym?
: 07 mar 2013, 15:37
autor: Wolfchen
Walas pisze:Chodzi o to, że z tych stacji można dojść do stacji PKP.
No rzeczywiście, cholerna mi styczność, jak dymać minimum kwadrans trzeba... Styczne to są: Śródmieście, Ochota, Zachodnia, Al. Jerozolimskie. Reduta Ordona jest styczna do torów kolejowych, ale nie ma p.o., więc daruję sobie

: 15 kwie 2013, 22:27
autor: Walas
Dziś dowiedziałem się, że WKD planuje zrobić w okolicy stacji Michałowice rozjazd, żeby w razie czego inne kolejki mogły wyprzedzić inną kolejkę czy jakoś tak.

: 15 kwie 2013, 22:32
autor: Piottr
Taki rozjazd kiedyś kiedyś dawno temu tam był
Niemniej jednak - jest to istotna inwestycja, pozwalająca skrócić szlak krytyczny. Jeszcze można by wybudować jeden trapez, za Zachodnią. I mijankę w Brzózkach, wtedy WKD mogłaby kursować 2x częściej.
: 16 kwie 2013, 16:12
autor: Plesim
Było o tym w Kurierze Kolejowym. Ma to być zrobione aby skrócić odcinek jednotorowy w przypadku jakiś remontów czy wypadków. Ma to być wykonane jeszcze w tym roku.
Tutej całość.
(Wywiad z prezesem zarządu WKD Grzegorzem Dymeckim)
: 16 kwie 2013, 20:21
autor: Wolfchen
A gdyby tak trapezik i choćby krótki tor odstawczy na DWZ machnąć, to już by był po prostu cud...
: 20 kwie 2013, 2:37
autor: tomstak
Po 0:40 na WG w kierunku Jl zmierzał skład SM42+EN97 prawdopodobnie relacji Mińsk Mazowiecki - Pruszków/Grodzisk Mazowiecki.
: 20 kwie 2013, 8:20
autor: przewoz
A może....
to po prostu był ten, który stał wczoraj na MNG? Tam w sumie cały czas coś z WKD stoi... Cały czas toczą...
: 20 kwie 2013, 11:15
autor: Walas
infotram.pl pisze:Jeden z pasażerów Warszawskiej Kolei Dojazdowej nie będzie miło wspominał niedzielnej podróży tym środkiem transportu. Podczas wysiadania z pociągu na stacji w Pruszkowie został przytrzaśnięty drzwiami, a po ich awaryjnym otwarciu – wypadł z wagonu.
czytaj dalej...
Jeden z pasażerów Warszawskiej Kolei Dojazdowej nie będzie miło wspominał niedzielnej podróży tym środkiem transportu. Podczas wysiadania z pociągu na stacji w Pruszkowie został przytrzaśnięty drzwiami, a po ich awaryjnym otwarciu –wypadł z wagonu. Z relacji świadków wynika, że mężczyzna został przytrzaśnięty i pociągnięty przez pociąg, który ruszył ze stacji. Całe zajście wyglądało naprawdę groźnie. Być może tragedii zapobiegła przytomność umysłu jednego z pasażerów, który uruchomił mechanizm awaryjnego otwierania drzwi. Przebieg zdarzeń potwierdzają policjanci. –W niedzielę około godz. 21.15 miał miejsce wypadek na stacji WKD Pruszków. Po dotarciu na miejsce nasze załogi ustaliły, że podczas wysiadania z pociągu mężczyzna został przytrzaśnięty drzwiami. Mógł mieć na to wpływ fakt, że mężczyzna był pod wyraźnym wpływem alkoholu –mówi nam podkom Dorota Nowak, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Pruszkowie. –Widząc to, inny pasażer awaryjnie otworzył drzwi i wówczas poszkodowany wypadł na peron. Nic poważnego mu się jednak nie stało –zaznacza.
: 20 kwie 2013, 13:51
autor: tomstak
przewoz pisze:A może....
to po prostu był ten, który stał wczoraj na MNG? Tam w sumie cały czas coś z WKD stoi... Cały czas toczą...
Możliwe, wcale nie brałem pod uwagę toczenia kół w taborze WKD na terenie KM-MNG.
: 19 maja 2013, 1:47
autor: xavee
Wie ktoś czy wszystkie EN97 przeszły obtaczanie kół?
W ramach ciekawostek: pierwsza kolejka w dniu dzisiejszym (0.20) zanotowała rekord. Kilka osób zostało na stacjach, bo nie dało się wepchnąć. W miarę luźno zrobiło się dopiero w Podkowie Leśnej. Dziwi mnie, że teraz kiedy są utrudnienia na kolei i coraz więcej ludzi uczestniczy w Nocy Muzeów WKD pozbyła się dodatkowego, "muzealnego" połączenia.
: 19 maja 2013, 8:02
autor: przewoz
Wie ktoś czy wszystkie EN97 przeszły obtaczanie kół?
Koła trzeba toczyć cały czas...
I tak co kilka dni na Grochowie ląduje kolejna EN97, na pewno wszystkie tu były po kilka razy.
: 19 maja 2013, 10:02
autor: KwZ
Ale dlaczego na Grochowie? WKD nie ma swojego zaplecza do tego?