Strona 88 z 136
: 19 maja 2013, 22:32
autor: przewoz
Ano nie ma...
: 01 cze 2013, 15:35
autor: Jacek Z.
Dla zainteresowanych - taki był zestaw taboru obsługujący WKD 29.05.2013:
EN94: 23+33, 32+03, 37+04, 08+09, 18+35.
EN97: 07, 09, 10, 11, 13.
Całkiem spory udział EN94 - obsługiwały w tym dniu połowę z 10 obiegów (chyba, że umknął mi jakiś ze szczytu porannego lub popołudniowego). Kilka stron temu pisaliście, że było 5 obiegów w weekendy i 11 w dni robocze. Czyżby ostatnio ubył jeden obieg? Część kursów jeździ w relacjach skróconych, to może dlatego...?
: 01 cze 2013, 15:37
autor: ashir
Jeśli dobrze pamiętam, to było, tak że w DP było 11 obiegów rano, 10 po południu, natomiast w weekendy tylko 5 obiegów. A i nie EN95, a EN97. EN95 jest tylko jeden i to dość awaryjny.

: 02 cze 2013, 14:14
autor: Jacek Z.
Dzięki i sorry za pomyłkę

Poprawiłem. Może dlatego, że wciąż się rozglądam za jedynym EN95 w jakimś dobrym ujęciu en face i stąd taka "freudowska" pomyłka. Na kartkach do pobrania na stronie WKD już jest
Ciekawe, że wg Wikipedii (cytującej ponoć oficjalną prezentację WKD:
link) podczas NG na przełomie 2012/2013 pojazd ten miał być dostosowany do nowego napięcia. Do niego w ogóle są jakieś części zamienne, jakaś kompatybilność z małopolskimi i świętokrzyskimi EN81?
: 22 cze 2013, 13:55
autor: ashir
Przeglądałem tak dziś z nudów schemat linii WKD, czemu Al. Jerozolimskie nie są styczne z linią PKP? A z tą stycznością w Pruszkowie czy Grodzisku Mazowieckim (Radońska) też bym nie przesadzał.

: 22 cze 2013, 14:14
autor: Teokryt
bo to nieaktualny schemat.
: 22 cze 2013, 14:17
autor: ashir
A w EN97 powinien być, bo na tych schematach już jest zaznaczona strefa WKM.

: 22 cze 2013, 14:19
autor: Teokryt
napisz do WKD w tej sprawie.
: 22 cze 2013, 18:34
autor: moonwalker
O co chodzi z tym ekoWKD? Na wszystkich EN97 po bokach naklejone zostały logotypy o takiej właśnie treści.
: 23 cze 2013, 1:30
autor: Stary Pingwin
Nie oddają ciepła do atmosfery, bo więcej stoją niż jeżdżą

: 24 cze 2013, 1:39
autor: vernalisadonis
moonwalker pisze:O co chodzi z tym ekoWKD? Na wszystkich EN97 po bokach naklejone zostały logotypy o takiej właśnie treści.
Tutaj jest odpowiedź.
http://www.wkd.com.pl/index.php/pl/news/full/250
Czasami warto jest zajrzeć na stronę przewoźnika i sobie poczytać zakładkę aktualności.
: 26 cze 2013, 8:22
autor: Piotr Wi
No to sobie jeszcze pojeździmy EN94.
http://wiadomosci.wpr24.pl/zmiana_napie ... ero_za_rok
Ciekawie sobie funkcjonuje PT Pruszków. Otóż zostały już ustawione nowe transformatory na docelowych stanowiskach, stare zasilające prostowniki 600 V stoją i pracują w warunkach mocno prowizorycznych w kącie terenu. Ponadto kto wie czy przy takim oszczędnym podejściu do wymiany taboru i teraz angażowania nie wiadomo kogo do badań i poprawek w taborze termin nie przesunie się jeszcze. Ale cóż WKD chce być jedyna niepowtarzalna, unikalna, a nie możliwie zunifikowana, to jest jaka jest.
: 26 cze 2013, 11:06
autor: Wolfchen
No właśnie zmiana napięcia w sieci na 3kV tylko zakonserwuje ten stan. Bo normalną koleją, to nigdy nie będą.
: 31 lip 2013, 15:34
autor: MeWa
Jeden z pociągów WKD został wyłączony przez UTK z ruchu.
http://www.rynek-kolejowy.pl/46952/utk_ ... g_wkd.html
: 31 lip 2013, 15:51
autor: Autobus Czerwon
No to jeszcze sobie trochę pojeździmy EN94...