Warszawska Kolej Dojazdowa

Moderator: JacekM

Awatar użytkownika
rufio198
Posty: 3561
Rejestracja: 19 sie 2006, 13:47
Lokalizacja: Z Doliny Muminków
Kontakt:

Post autor: rufio198 » 29 gru 2013, 12:48

Masz na myśli skrzyżowanie Swinga z Elfem?
I stało się - Muminek ma Muminkę i pannę Migotkę :D
http://www.fotokolej.waw.pl/
Mój post to moja prywatna opinia i nie jest pisany po to żeby go cytować w mediach

Awatar użytkownika
Glonojad
Dark Lord of The Plonk
Posty: 26874
Rejestracja: 13 gru 2005, 23:39
Lokalizacja: z Ochoty, jak to płaczki

Post autor: Glonojad » 29 gru 2013, 17:12

Chodzi mi o 33WE, ale czemu ELFa (a zwłaszcza Swinga) do tego mieszasz, to nie wiem. Świniaki sprawdziłyby się dużo lepiej podejrzewam... a już na pewno są lepiej wykonane wewnątrz (i nie śmierdzą po roku plastikiem).
Wypowiedź ta stanowi moje prywatne zdanie i nie może być cytowana lub analizowana w związku z moją działalnością w jakiekolwiek instytucji z którą mogę lub mogłem współpracować, ani jako stanowisko tej instytucji. Nie wyrażam także zgody na jej przetwarzanie w żadnej formie technicznej ni magicznej.

Awatar użytkownika
rufio198
Posty: 3561
Rejestracja: 19 sie 2006, 13:47
Lokalizacja: Z Doliny Muminków
Kontakt:

Post autor: rufio198 » 29 gru 2013, 17:19

Po prostu dlatego że ni to tramwaj ni pociąg. Czasami mam wrażenie że Pesa wzięła co najgorsze ze Swinga i Elfa wpakowała to do jednego pudła i wyszło coś takiego jak 33WE v EN97
I stało się - Muminek ma Muminkę i pannę Migotkę :D
http://www.fotokolej.waw.pl/
Mój post to moja prywatna opinia i nie jest pisany po to żeby go cytować w mediach

Awatar użytkownika
Glonojad
Dark Lord of The Plonk
Posty: 26874
Rejestracja: 13 gru 2005, 23:39
Lokalizacja: z Ochoty, jak to płaczki

Post autor: Glonojad » 30 gru 2013, 9:16

Klient tak chciał niestety. Tak to jest, jak się chce być na siłę koleją.
Wypowiedź ta stanowi moje prywatne zdanie i nie może być cytowana lub analizowana w związku z moją działalnością w jakiekolwiek instytucji z którą mogę lub mogłem współpracować, ani jako stanowisko tej instytucji. Nie wyrażam także zgody na jej przetwarzanie w żadnej formie technicznej ni magicznej.

Teokryt
Posty: 3756
Rejestracja: 05 paź 2007, 19:48

Post autor: Teokryt » 30 gru 2013, 10:09

Raczej pasażerowie, ci sa tak przyspawani do wymogu miejsc siedzących dla każdego że przerobienie tego na metro to niemożliwe.
Obrazek

alojz
Posty: 2490
Rejestracja: 25 wrz 2010, 22:34

Post autor: alojz » 25 lut 2014, 21:09

Rynek Kolejowy pisze:Newag dostarczy nowe pociągi dla WKD?

Warszawska Kolej Dojazdowa otworzyła oferty w przetargu na dostawę sześciu nowych elektrycznych zespołów trakcyjnych. Oferty złożyli polscy producenci: Newag i Pesa. Według wstępnych wyliczeń, to nowosądecki producent wygra przetarg.


Dzięki nowym pociągom Warszawska Kolej Dojazdowa zwiększy częstotliwość kursowania pociągów w szczycie do 5 minut. Pieniądze na zakup pociągów WKD dostała od rządu Szwajcarii. Dofinansowanie obejmuje kwotę 57,8 mln. Całkowity koszt inwestycji to ponad 134 mln zł. Przetarg na tabor kupowany w ramach tej inwestycji bardzo się opóźnił. WKD miała go zamówić jeszcze w ubiegłym roku, później - na początku 2013 roku.

W przetargu są cztery kryteria oceny ofert. Oferta Newagu była dużo tańsza, opiewała na 98 227 800 złotych brutto, w tym 16,4 mln zł za jeden pojazd. Pesa chce wykonać zamówienie za 134 316 000 złotych brutto, w tym 22,3 mln zł za jeden pojazd. To kryterium stanowiło połowę oceny. Newag zaoferował tez niższe zużycie energii – 121,6 kWh (Pesa – 124 kWh). Za to przyznawano kolejne 25 proc. punktów. Na korzyść Newagu będzie też przemawiać sumaryczna powierzchnia podłogi dostępna dla pasażerów (15 proc. punktów): 129,60 m2. Pesa zaoferowała 125 m2. Bydgoski producent zaoferował za to więcej miejsc siedzących – 172, podczas gdy Newag tylko 164. W tym kryterium przyznawane jest 10 proc. punktów.

Oprócz sześciu pociągów, wykonawca ma przeszkolić pracowników WKD do obsługi pociągów i świadczyć utrzymanie przez pół roku. Dostawy mają się zakończyć najpóźniej dwa lata po podpisaniu kontraktu. Nowe pociągi będą przystosowane wyłącznie do nowego napięcia na sieci WKD - kiedy przewoźnikowi uda się je w końcu zmienić. Podstawowe parametry techniczne pociągów, takie jak długość, przyspieszenie, czy zastosowanie napędu rozproszonego mają być identyczne jak ezt EN97, które dostarczyła Pesa. Nowe pojazdy mają zapewnić co najmniej 160 miejsc siedzących. Więcej o nowych pociągach WKD można przeczytać tutaj

Awatar użytkownika
KwZ
Posty: 10700
Rejestracja: 05 paź 2008, 22:43
Lokalizacja: z Parku Odkrywców

Post autor: KwZ » 25 lut 2014, 22:00

Zużycie energii to jest liczone jak?
Czy pełzający zamach stanu zostanie odkręcony?
Sądy są na polityków - a nie dla polityków!

alojz
Posty: 2490
Rejestracja: 25 wrz 2010, 22:34

Post autor: alojz » 25 lut 2014, 22:16

http://wkd.com.pl/index.php/pl/auction_news/full/309
b) Kryterium nr 2 – Zużycie energii elektrycznej na linii WKD na trasie Grodzisk Mazowiecki Radońska – Warszawa Śródmieście WKD oraz Warszawa Śródmieście WKD – Grodzisk Mazowiecki Radońska – według danych i założeń określonych w Załączniku nr 7 i 7A do SIWZ.

Piottr
Posty: 1305
Rejestracja: 27 kwie 2010, 9:36
Lokalizacja: Wilanów
Kontakt:

Post autor: Piottr » 26 lut 2014, 0:24

Szkoda, że Stadler nie wystartował...
Doszliśmy w Polsce do stanu, że rozkład jazdy pociągów to jest coś,
co w istocie działania przypomina kalejdoskop, obracający się nie rzadziej niż cztery razy do roku,
w tym raz, w grudniu, z solidnym potrząśnięciem....

Awatar użytkownika
Glonojad
Dark Lord of The Plonk
Posty: 26874
Rejestracja: 13 gru 2005, 23:39
Lokalizacja: z Ochoty, jak to płaczki

Post autor: Glonojad » 01 mar 2014, 18:49

Po co?
Wypowiedź ta stanowi moje prywatne zdanie i nie może być cytowana lub analizowana w związku z moją działalnością w jakiekolwiek instytucji z którą mogę lub mogłem współpracować, ani jako stanowisko tej instytucji. Nie wyrażam także zgody na jej przetwarzanie w żadnej formie technicznej ni magicznej.

Piottr
Posty: 1305
Rejestracja: 27 kwie 2010, 9:36
Lokalizacja: Wilanów
Kontakt:

Post autor: Piottr » 01 mar 2014, 22:06

Glonojad pisze:Po co?
Może po to, żeby wukadka miała wreszcie jakiś normalny, niezawodny tabor?
Doszliśmy w Polsce do stanu, że rozkład jazdy pociągów to jest coś,
co w istocie działania przypomina kalejdoskop, obracający się nie rzadziej niż cztery razy do roku,
w tym raz, w grudniu, z solidnym potrząśnięciem....

Awatar użytkownika
Glonojad
Dark Lord of The Plonk
Posty: 26874
Rejestracja: 13 gru 2005, 23:39
Lokalizacja: z Ochoty, jak to płaczki

Post autor: Glonojad » 01 mar 2014, 23:04

Nie miał najmniejszych szans ani w powtórzonym przetargu na 14 składów, ani w dodatkowym - na 6.

Żeby mieć "normalny, niezawodny" tabor, to trzeba takie wymagania postawić w przetargu i je egzekwować - niestety WKD bardziej zainteresowana bardziej była przerobieniem się za jak najtańszą cenę na pseudokolej.
Wypowiedź ta stanowi moje prywatne zdanie i nie może być cytowana lub analizowana w związku z moją działalnością w jakiekolwiek instytucji z którą mogę lub mogłem współpracować, ani jako stanowisko tej instytucji. Nie wyrażam także zgody na jej przetwarzanie w żadnej formie technicznej ni magicznej.

Awatar użytkownika
vernalisadonis
Posty: 2958
Rejestracja: 03 cze 2012, 13:12

Post autor: vernalisadonis » 01 mar 2014, 23:14

A tak w ogóle to czemu im tak zależy na tej zmianie napięcia?
Warszawa, 08.07.2014r., 8505/4A/519
Wrocław, 04.02.2016r., 4630/010A/146
Bydgoszcz, 05.01.2022 M202/3/55
Kraków, 19.10.2024 mc339/4A/178
Komunikacja miejska oraz kolej

Awatar użytkownika
KwZ
Posty: 10700
Rejestracja: 05 paź 2008, 22:43
Lokalizacja: z Parku Odkrywców

Post autor: KwZ » 01 mar 2014, 23:15

Możliwość przesyłania większych mocy prądu (np. więcej pociągów) bez budowy kolejnych podstacji?
Czy pełzający zamach stanu zostanie odkręcony?
Sądy są na polityków - a nie dla polityków!

Awatar użytkownika
primoż
Posty: 4157
Rejestracja: 24 gru 2010, 0:57
Lokalizacja: tenmiasto w tenkraju

Post autor: primoż » 01 mar 2014, 23:23

A tam nie chodziło bardziej o to, że WKD chciało się podpiąć do linię średnicową i dojeżdżać do Wschodniej?

ODPOWIEDZ