Strona 90 z 136

Warszawska Kolej Dojazdowa

: 29 gru 2013, 12:48
autor: rufio198
Masz na myśli skrzyżowanie Swinga z Elfem?

Warszawska Kolej Dojazdowa

: 29 gru 2013, 17:12
autor: Glonojad
Chodzi mi o 33WE, ale czemu ELFa (a zwłaszcza Swinga) do tego mieszasz, to nie wiem. Świniaki sprawdziłyby się dużo lepiej podejrzewam... a już na pewno są lepiej wykonane wewnątrz (i nie śmierdzą po roku plastikiem).

Warszawska Kolej Dojazdowa

: 29 gru 2013, 17:19
autor: rufio198
Po prostu dlatego że ni to tramwaj ni pociąg. Czasami mam wrażenie że Pesa wzięła co najgorsze ze Swinga i Elfa wpakowała to do jednego pudła i wyszło coś takiego jak 33WE v EN97

Warszawska Kolej Dojazdowa

: 30 gru 2013, 9:16
autor: Glonojad
Klient tak chciał niestety. Tak to jest, jak się chce być na siłę koleją.

Warszawska Kolej Dojazdowa

: 30 gru 2013, 10:09
autor: Teokryt
Raczej pasażerowie, ci sa tak przyspawani do wymogu miejsc siedzących dla każdego że przerobienie tego na metro to niemożliwe.

Warszawska Kolej Dojazdowa

: 25 lut 2014, 21:09
autor: alojz
Rynek Kolejowy pisze:Newag dostarczy nowe pociągi dla WKD?

Warszawska Kolej Dojazdowa otworzyła oferty w przetargu na dostawę sześciu nowych elektrycznych zespołów trakcyjnych. Oferty złożyli polscy producenci: Newag i Pesa. Według wstępnych wyliczeń, to nowosądecki producent wygra przetarg.


Dzięki nowym pociągom Warszawska Kolej Dojazdowa zwiększy częstotliwość kursowania pociągów w szczycie do 5 minut. Pieniądze na zakup pociągów WKD dostała od rządu Szwajcarii. Dofinansowanie obejmuje kwotę 57,8 mln. Całkowity koszt inwestycji to ponad 134 mln zł. Przetarg na tabor kupowany w ramach tej inwestycji bardzo się opóźnił. WKD miała go zamówić jeszcze w ubiegłym roku, później - na początku 2013 roku.

W przetargu są cztery kryteria oceny ofert. Oferta Newagu była dużo tańsza, opiewała na 98 227 800 złotych brutto, w tym 16,4 mln zł za jeden pojazd. Pesa chce wykonać zamówienie za 134 316 000 złotych brutto, w tym 22,3 mln zł za jeden pojazd. To kryterium stanowiło połowę oceny. Newag zaoferował tez niższe zużycie energii – 121,6 kWh (Pesa – 124 kWh). Za to przyznawano kolejne 25 proc. punktów. Na korzyść Newagu będzie też przemawiać sumaryczna powierzchnia podłogi dostępna dla pasażerów (15 proc. punktów): 129,60 m2. Pesa zaoferowała 125 m2. Bydgoski producent zaoferował za to więcej miejsc siedzących – 172, podczas gdy Newag tylko 164. W tym kryterium przyznawane jest 10 proc. punktów.

Oprócz sześciu pociągów, wykonawca ma przeszkolić pracowników WKD do obsługi pociągów i świadczyć utrzymanie przez pół roku. Dostawy mają się zakończyć najpóźniej dwa lata po podpisaniu kontraktu. Nowe pociągi będą przystosowane wyłącznie do nowego napięcia na sieci WKD - kiedy przewoźnikowi uda się je w końcu zmienić. Podstawowe parametry techniczne pociągów, takie jak długość, przyspieszenie, czy zastosowanie napędu rozproszonego mają być identyczne jak ezt EN97, które dostarczyła Pesa. Nowe pojazdy mają zapewnić co najmniej 160 miejsc siedzących. Więcej o nowych pociągach WKD można przeczytać tutaj

Warszawska Kolej Dojazdowa

: 25 lut 2014, 22:00
autor: KwZ
Zużycie energii to jest liczone jak?

Warszawska Kolej Dojazdowa

: 25 lut 2014, 22:16
autor: alojz
http://wkd.com.pl/index.php/pl/auction_news/full/309
b) Kryterium nr 2 – Zużycie energii elektrycznej na linii WKD na trasie Grodzisk Mazowiecki Radońska – Warszawa Śródmieście WKD oraz Warszawa Śródmieście WKD – Grodzisk Mazowiecki Radońska – według danych i założeń określonych w Załączniku nr 7 i 7A do SIWZ.

Warszawska Kolej Dojazdowa

: 26 lut 2014, 0:24
autor: Piottr
Szkoda, że Stadler nie wystartował...

Warszawska Kolej Dojazdowa

: 01 mar 2014, 18:49
autor: Glonojad
Po co?

Warszawska Kolej Dojazdowa

: 01 mar 2014, 22:06
autor: Piottr
Glonojad pisze:Po co?
Może po to, żeby wukadka miała wreszcie jakiś normalny, niezawodny tabor?

Warszawska Kolej Dojazdowa

: 01 mar 2014, 23:04
autor: Glonojad
Nie miał najmniejszych szans ani w powtórzonym przetargu na 14 składów, ani w dodatkowym - na 6.

Żeby mieć "normalny, niezawodny" tabor, to trzeba takie wymagania postawić w przetargu i je egzekwować - niestety WKD bardziej zainteresowana bardziej była przerobieniem się za jak najtańszą cenę na pseudokolej.

Warszawska Kolej Dojazdowa

: 01 mar 2014, 23:14
autor: vernalisadonis
A tak w ogóle to czemu im tak zależy na tej zmianie napięcia?

Warszawska Kolej Dojazdowa

: 01 mar 2014, 23:15
autor: KwZ
Możliwość przesyłania większych mocy prądu (np. więcej pociągów) bez budowy kolejnych podstacji?

Warszawska Kolej Dojazdowa

: 01 mar 2014, 23:23
autor: primoż
A tam nie chodziło bardziej o to, że WKD chciało się podpiąć do linię średnicową i dojeżdżać do Wschodniej?