Strona 92 z 136
Warszawska Kolej Dojazdowa
: 16 maja 2014, 8:32
autor: WojtekE65
Można by jeszcze zrobić dwa odcinki Śródmieście-Opacz i Opacz-Komorów. Dałoby to takt 40 minut z uwzględnieniem na 5 minut na zmianę kabiny i 5 minut na przesiadkę w Opaczy. ZKA do Śródmieścia może być niepewne przez korki.
Warszawska Kolej Dojazdowa
: 16 maja 2014, 13:55
autor: fik
Piottr pisze:Nie rozumiem, dlaczego zarząd WKD wzbrania się przed odtworzeniem trapezu w Michałowicach. W końcu 4 rozjazdy wraz z srk to jest jakieś 8 milionów złotych, a ile daje możliwości dywersyfikowania ruchu i wzmocnienia oferty na miejskim odcinku...
Bez torów odstawczych niewiele.
Warszawska Kolej Dojazdowa
: 16 maja 2014, 21:08
autor: Teokryt
Podstacjom za jedno, czy pociągi jadą jednym torem, czy dwoma. Ale zajechać czterema pociągami na Śródmieście WKD nie będzie łatwo. Zależy, na ile da się skorzystać z kawałka zamkniętego toru...
Nie w tym rzecz, czy podstacja utrzyma na jednej sekcji 4 pociągi jadące sznurkiem jeden za drugim... Czyli takie "megawahadło"
Warszawska Kolej Dojazdowa
: 18 maja 2014, 16:01
autor: Wolfchen
Obawiam się, że przy częstotliwości 60 minut, takie "megawahadło" będzie puste.
Warszawska Kolej Dojazdowa
: 18 maja 2014, 17:25
autor: Teokryt
Mając do wyboru komunikacje autobusowa zastępczą klucząca po wszystkich ulicach by zaliczyć wszystkie stacje, bałagan na LK1 to chętnych może być sporo.
Warszawska Kolej Dojazdowa
: 23 maja 2014, 19:09
autor: alojz
Warszawska Kolej Dojazdowa
: 24 maja 2014, 19:41
autor: Piottr
No to unifikacja taboru poszła w ....
Zupełnie nie rozumiem, dlaczego WKD nie zamówiła odpowiedniej liczby taboru od razu w przetargu z opcją.
Warszawska Kolej Dojazdowa
: 24 maja 2014, 19:53
autor: VLnt7
Patrząc na EN97 to akurat błogosławieństwo, że nie zamówili ich więcej od razu.
Warszawska Kolej Dojazdowa
: 24 maja 2014, 20:34
autor: vernalisadonis
A czy one będą jeździły przy obecnym napięciu czy już tylko pod napięciem 3kV?
Warszawska Kolej Dojazdowa
: 24 maja 2014, 21:40
autor: Glonojad
Tylko 3kV.
Warszawska Kolej Dojazdowa
: 06 cze 2014, 18:48
autor: WojtekE65
WojtekE65 pisze:Można by jeszcze zrobić dwa odcinki Śródmieście-Opacz i Opacz-Komorów. Dałoby to takt 40 minut z uwzględnieniem na 5 minut na zmianę kabiny i 5 minut na przesiadkę w Opaczy. ZKA do Śródmieścia może być niepewne przez korki.
Mamy już oficjalny rozkład zamknięciowy.
Rzeczywiście zrobili punkt przesiadkowy w Opaczy, tylko takt będzie 45 minut. ZKA omija niektóre przystanki i dojeżdża do Zachodniej.
Szczegóły na stronie WKD:
http://www.wkd.com.pl/images/Rozk%C5%82 ... 014_A4.pdf
Warszawska Kolej Dojazdowa
: 07 cze 2014, 17:15
autor: ashir
W
ZKA (Dw. Zachodni - Komorów) oczywiście będzie obowiązywał Wspólny Bilet na odcinku: Dw. Zachodni - PKP WKD Al. Jerozolimskie - Żywiecka? Swoją drogą Berestecka mogłaby pełnić funkcję przystanku zastępczego zamiast Reduty Ordona, ale pewnie WKD obawiało się tłumu ludzi między Dw. Zachodnim, a Berestecką.

Warszawska Kolej Dojazdowa
: 14 cze 2014, 9:17
autor: Piotr Wi
Tymczasem kolejne modyfikacje "wybitnie" udanych EN97 trwają:
http://wiadomosci.wpr24.pl/cztery-pocia ... 20297.html
Ciekawe na jakim etapie rozwiązanie problemu szybkiego zużycia powierzchni tocznych zestawów kołowych.
Warszawska Kolej Dojazdowa
: 14 cze 2014, 9:27
autor: ashir
A co z EN95, bo jakoś ostatnio nie sposób go spotkać w ruchu?

Warszawska Kolej Dojazdowa
: 14 cze 2014, 11:03
autor: Walas
ashir pisze:A co z EN95, bo jakoś ostatnio nie sposób go spotkać w ruchu?

ZTCW to EN95 jest chyba w Bydgoszczy na przerobieniu na 3000V

.