Strona 94 z 136

Warszawska Kolej Dojazdowa

: 22 lip 2014, 13:06
autor: Walas
Autobus Czerwon pisze:Nadal jest w mocy to zarządzanie?
Chyba już nie, przez jeden weekend było. EN97-004 i EN97-012 rozłączyli obie jednostki i jedna połówka EN97-004 jeździ z jedną połówką EN97-012(bodajże EN97-004a+EN97-012a).

Warszawska Kolej Dojazdowa

: 22 lip 2014, 14:42
autor: Autobus Czerwon
Szkoda :P

Warszawska Kolej Dojazdowa

: 08 sie 2014, 22:26
autor: marko80
A ja mam takie pytanko, posiada może ktoś zdjęcia wagonów EN94 kursujących po ulicy szczęśliwickiej? Jak wiadomo EN94 wprowadzono do ruchu w roku 1972 a ostatni odcinek uliczny WKDki zlikwidowano na szczęśliwickiej 1 stycznie 1975, czyli przez ponad 3 lata jeszcze częściowo kryterium ulicznym w warszawie kursowały już nowe wówczas wagony EN94, jest mnóstwo zdjęć w internecie starych wagonów EN80 kursujących ulicami warszawy jednakże nigdzie nie trafiłem na zdjęcie EN94 jadącego np. ulicą Szczęśliwicką. Gdybyś ktoś takowe miał byłbym wdzięczny aby je zamieścił. Trudno mi sobie wyobrazić widok EN94 pędzącego ulicami warszawy, jednak wiem, że takowy widok przez 3 lata miał miejsce dopóki WKDki nie skierowano wzdłuż liniii radomskiej przez dworzec zachodni i dalej na średnicę. Przekopałem chyba już wszystkie możliwe stronki i takowych zdjęć nie znalazłem.

Warszawska Kolej Dojazdowa

: 09 sie 2014, 14:29
autor: Glonojad
Mam, ale niestety bez prawa do publikacji. Jest w izbie pamięci w Grodzisku coś.

Warszawska Kolej Dojazdowa

: 09 sie 2014, 19:54
autor: marko80
Glonojad pisze:Mam, ale niestety bez prawa do publikacji. Jest w izbie pamięci w Grodzisku coś.
No wielka szkoda bo to prawdziwy rarytas, EN80 wyglądały w sumie jak tramwaje, więc ich widok na ulicach warszawy aż nie robił takiego wrażenia, ale zobaczyć takie EN94 które jest już mocno kolejowe jak sobie pomyka taką szczęśliwicką czy drawską to już jest rarytas.

Warszawska Kolej Dojazdowa

: 09 sie 2014, 21:14
autor: MichalJ
Glonojad pisze:Mam, ale niestety bez prawa do publikacji.
A może jakieś namiary na posiadacza praw?

Warszawska Kolej Dojazdowa

: 10 sie 2014, 8:48
autor: marko80
Ktoś mi kiedyś mówił kto pamięta te czasy, że EN94 bardzo źle pokonywały ciasny łuk skrętny ze Szczęśliwickiej w Drawską ( tam gdzie obecnie jest pętla autobusowa Szczęśliwice ), chyba z uwagi na trochę zzerszy rozmiar wagonów niż EN80.

Odp: Warszawska Kolej Dojazdowa

: 10 sie 2014, 9:18
autor: Miki996
marko80 pisze:Ktoś mi kiedyś mówił kto pamięta te czasy, że EN94 bardzo źle pokonywały ciasny łuk skrętny ze Szczęśliwickiej w Drawską ( tam gdzie obecnie jest pętla autobusowa Szczęśliwice ), chyba z uwagi na trochę zzerszy rozmiar wagonów niż EN80.
I też z tego powodu zrezygnowano z odcinka do dworca PKP w Milanówku.

Odp: Warszawska Kolej Dojazdowa

: 10 sie 2014, 9:45
autor: marko80
Miki996 pisze:
marko80 pisze:Ktoś mi kiedyś mówił kto pamięta te czasy, że EN94 bardzo źle pokonywały ciasny łuk skrętny ze Szczęśliwickiej w Drawską ( tam gdzie obecnie jest pętla autobusowa Szczęśliwice ), chyba z uwagi na trochę zzerszy rozmiar wagonów niż EN80.
I też z tego powodu zrezygnowano z odcinka do dworca PKP w Milanówku.
Pewnie tez ale jezeli chodzi o Warszawe to WKDka tak czy siak musiala ostatecznie wyleciec z ulic warszawy i byc skierowana razem ze srednica przez zachodni, w latach 70 ruch prywatnych samochodow nieco wzrosl, ponadto planowano objac ulice szczesliwicka i dickensa komunikacja autobusowa oraz byla w planach budowa petli autobusowej szczesliwice u zbiegu dickensa/szczesliwicka/drawska. Do tego zamykanie rogatek co chwile u zbiegu Szczesliwickiej i Bitwy Warszawskiej 1920, to sie nie moglo utrzymac.

Odp: Warszawska Kolej Dojazdowa

: 10 sie 2014, 9:48
autor: Miki996
marko80 pisze:
Miki996 pisze: I też z tego powodu zrezygnowano z odcinka do dworca PKP w Milanówku.
Pewnie tez ale jezeli chodzi o Warszawe to WKDka tak czy siak musiala ostatecznie wyleciec z ulic warszawy i byc skierowana razem ze srednica przez zachodni, w latach 70 ruch prywatnych samochodow nieco wzrosl, ponadto planowano objac ulice szczesliwicka i dickensa komunikacja autobusowa oraz byla w planach budowa petli autobusowej szczesliwice u zbiegu dickensa/szczesliwicka/drawska. Do tego zamykanie rogatek co chwile u zbiegu Szczesliwickiej i Bitwy Warszawskiej 1920, to sie nie moglo utrzymac.
To prawda. A tak z innej beczki, czy są zdjęcia z testowania wagonów 13N na linii WKD?

Odp: Warszawska Kolej Dojazdowa

: 10 sie 2014, 9:52
autor: marko80
Miki996 pisze:
marko80 pisze: Pewnie tez ale jezeli chodzi o Warszawe to WKDka tak czy siak musiala ostatecznie wyleciec z ulic warszawy i byc skierowana razem ze srednica przez zachodni, w latach 70 ruch prywatnych samochodow nieco wzrosl, ponadto planowano objac ulice szczesliwicka i dickensa komunikacja autobusowa oraz byla w planach budowa petli autobusowej szczesliwice u zbiegu dickensa/szczesliwicka/drawska. Do tego zamykanie rogatek co chwile u zbiegu Szczesliwickiej i Bitwy Warszawskiej 1920, to sie nie moglo utrzymac.
To prawda. A tak z innej beczki, czy są zdjęcia z testowania wagonów 13N na linii WKD?
Takie zdjecia tez chetnie bym zobaczyl ale nigdzie sie nie natknalem. Moze muzeum w Grodzisku ma.

Warszawska Kolej Dojazdowa

: 12 sie 2014, 19:02
autor: alojz
Przetarg na remont toru nr 1 z Warszawy do Komorowa został unieważniony - http://wkd.com.pl/images/przetargi/9.07 ... 212360.pdf

Warszawska Kolej Dojazdowa

: 12 sie 2014, 23:10
autor: WojtekE65
Dzięki.
Ciekawe, czy to oznacza, że przyszłe wakacje też będą bez remontu - drugi etap zakładał remont od Zachodniej do Komorowa właśnie w lipcu-sierpniu 2015. Jak nie znajdą tych brakujących 3 milionów pewnie tak może być...

Odp: Warszawska Kolej Dojazdowa

: 13 sie 2014, 8:55
autor: MichalJ
Te 3 miliony to raczej był tylko pretekst.

Warszawska Kolej Dojazdowa

: 20 sie 2014, 9:07
autor: WojtekE65
Nie dają za wygraną i chcą remont zacząć jeszcze w tym roku:

http://www.kurierkolejowy.eu/aktualnosc ... i-WKD.html

Nie wiem, czy remont we wrześniu to dobry pomysł, może lepiej zrobić wszystko w przyszłoroczne wakacje?