Co w dzielnicy Ursynów piszczy

Moderator: Wiliam

Flash8222
Posty: 7269
Rejestracja: 14 gru 2005, 23:37
Lokalizacja: Pies wam mordy lizał

Post autor: Flash8222 » 27 sty 2015, 19:16

Lukasz436 pisze:
Emyl pisze:Gdyby zatrzymać 503 przy Nowoursynowskiej, to można by było pogrzebać 166 argumentując to pojawieniem się przesiadki na częste 193. A, czekajcie, zapomniałem gdzie my żyjemy... :term:
Ja tam będę się upierał
503 --> 195 - wszystkie omijane przystanki jako obecne 503 NŻ
195 --> out - lub w ostateczności jako 2xx do Branickiego
185 --> na odcinku Ursynowskim do Onkologii jak obecne 195. Nie mam pomysłu czy dalej to pchać czy finito przy Ursynowie Płd.
Jak coś takiego zaproponowałem Naszemu Ursnowie podczas zbierania podpisów o przywrócenie 195 na podstawową trasę to babcie mnie prawie zjadły...
Chociaż ja proponowałem 185 już od przystanku Nowoursynowska by jechało jak obecne 195.

Łukasz
Posty: 12137
Rejestracja: 15 gru 2005, 15:48
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Łukasz » 28 sty 2015, 12:39

A tym 195 to ktos jeździ teraz? Bo o ile 117 to nie wróci, to moze 195 niech jedzie inaczej do tych szpitali :/
ŁK

Łukasz
Posty: 12137
Rejestracja: 15 gru 2005, 15:48
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Łukasz » 28 sty 2015, 12:40

PS dobrze ze radna nie pamięta, ze kiedys 503 stawało przy Nowoursynowskiej a nie przy Wilanowskiej!
ŁK

Domino2001
Posty: 1468
Rejestracja: 08 sty 2009, 9:03
Lokalizacja: Warszawa-Ursynów (Zachodni)

Post autor: Domino2001 » 29 sty 2015, 11:48

Lukasz436 pisze:
A to jako dodatek:
Najchętniej jeszcze wywaliłbym 179 z pod reala i dał tam coś w postaci 2xx na trasie Ursynów Zach - Metro Stokłosy - Ursynów Zach
Wara od 179. Linia doskonale się sprawdza mimo korków. Zgodzę się, że na trasie w kierunku Ursynów Płn. od Pileckiego do Ursynów Zach. jeździ mało pasażerów. Za to w drugą stronę na Ursynowie Zach. jest wymiana pasażerska. Nie można wywalić ot tak sobie. Ludzie jeżdżą tą linią z metra Imielin do Instytutu, Hospicjum i Pileckiego. Samo 185 bez 179 nie wystarczy, bo przy obecnej częstotliwości będzie niezabieralny w szczycie B. Niedługo ruszają z przedłużaniem Gandhi i poszerzaniem Płaskowickiej. Można wtedy pomyśleć.
Najczęściej jeżdżę liniami: M1, 179, 185, 195, 209, 503, 737.

Georg
Posty: 6287
Rejestracja: 25 cze 2009, 19:14
Lokalizacja: WARSZAWA

Post autor: Georg » 29 sty 2015, 12:59

Dlatego bardziej wyrzuciłbym z Ursynowa 185, a 179 wzmocnił. 185 najpierw dubluje 179, potem 503. A trasę i tak ma za długą.

Awatar użytkownika
Emyl
Podrzędne Chamidło
Posty: 7118
Rejestracja: 13 wrz 2009, 16:34
Lokalizacja: E91 ▸ Sbarascherstr.
Kontakt:

Post autor: Emyl » 29 sty 2015, 13:34

Mała uwaga - lepiej nie pchać 192 do GM, korki na Wilanowskiej nie powinny rozwalać lokalnej dowozówki do metra.

Awatar użytkownika
vernalisadonis
Posty: 2959
Rejestracja: 03 cze 2012, 13:12

Post autor: vernalisadonis » 29 sty 2015, 14:08

Tym bardziej, że to jedna z najbardziej punktualnych linii w tamtym rejonie.
Warszawa, 08.07.2014r., 8505/4A/519
Wrocław, 04.02.2016r., 4630/010A/146
Bydgoszcz, 05.01.2022 M202/3/55
Kraków, 19.10.2024 mc339/4A/178
Komunikacja miejska oraz kolej

Awatar użytkownika
Lukasz436
Posty: 2219
Rejestracja: 14 gru 2005, 23:22
Lokalizacja: Warszawa - Ursynów
Kontakt:

Post autor: Lukasz436 » 29 sty 2015, 20:26

vernalisadonis pisze:Tym bardziej, że to jedna z najbardziej punktualnych linii w tamtym rejonie.
Czy ja wiem:
179 - dostaje po dup.e przy Realu
192 - Puławska

Awatar użytkownika
Daniel_FCB
(kaczofob)
Posty: 1537
Rejestracja: 23 lut 2008, 20:54
Lokalizacja: Natolin

Post autor: Daniel_FCB » 29 sty 2015, 22:41

A tam Puławska. Od czasu jak na Poleczki zrobili osobny pas do skrętu w lewo, 192 pięknie trzyma się rozkładu. A w relacji Migdałowa - Al. Lotników (Szturmowa) jest niewiele dłużej i zdecydowanie wygodniej niż przez metro i Wałbrzyską.
Wciąż się zastanawiał, jak nielogiczne może się stać logiczne rozumowanie, jeśli zajmuje się nim dostatecznie duży komitet - Pratchett, Świat finansjery
A mówili nauczyciele "z gminem nie zadajemy się nie z powodu ich niskiego urodzenia, ale dlatego, że nie ma po co" - Ziemiański, Achaja
FCBARCA.COM

Domino2001
Posty: 1468
Rejestracja: 08 sty 2009, 9:03
Lokalizacja: Warszawa-Ursynów (Zachodni)

Post autor: Domino2001 » 30 sty 2015, 10:49

Georg pisze:Dlatego bardziej wyrzuciłbym z Ursynowa 185, a 179 wzmocnił. 185 najpierw dubluje 179, potem 503. A trasę i tak ma za długą.
To prawda, 185 na dublującej się części z 503 jest niewykorzystane. 503 przez cały tydzień jeździ co 10 minut, więc do metra Imielin ludzie z Anody i Rosoła mają dostęp. Można byłoby 185 skierować Anody-Jastrzębowskiego-Herbsta-i dalej trasą 195 do Natolina Płn. Wtedy 195 out. Ci, którzy mają z Traktu Królewskiego 503 pojadą do pętli Ursynów Płn. do 179, a nim do Zaolziańskiej i Pięciolinii, a do Ursynowa Zachodniego i Natolina - z przystanku Dolina Służewiecka - 185.
W dobie biletu jednorazowego przesiadkowego wszystko można.
Najczęściej jeżdżę liniami: M1, 179, 185, 195, 209, 503, 737.

drapka
Posty: 3502
Rejestracja: 29 lip 2008, 17:21
Lokalizacja: tutejszy

Post autor: drapka » 30 sty 2015, 11:05

Domino2001 pisze:
Georg pisze:Dlatego bardziej wyrzuciłbym z Ursynowa 185, a 179 wzmocnił. 185 najpierw dubluje 179, potem 503. A trasę i tak ma za długą.
To prawda, 185 na dublującej się części z 503 jest niewykorzystane. 503 przez cały tydzień jeździ co 10 minut, więc do metra Imielin ludzie z Anody i Rosoła mają dostęp. Można byłoby 185 skierować Anody-Jastrzębowskiego-Herbsta-i dalej trasą 195 do Natolina Płn. Wtedy 195 out. Ci, którzy mają z Traktu Królewskiego 503 pojadą do pętli Ursynów Płn. do 179, a nim do Zaolziańskiej i Pięciolinii, a do Ursynowa Zachodniego i Natolina - z przystanku Dolina Służewiecka - 185.
W dobie biletu jednorazowego przesiadkowego wszystko można.
Biję brawo takiemu pomysłowi obiema rękami.
=D>
Popatrz, jaka franca!

Awatar użytkownika
Bastian
Sułtan Maroka
Posty: 36227
Rejestracja: 13 gru 2005, 14:08
Lokalizacja: Gdzieś tam na północy...

Post autor: Bastian » 30 sty 2015, 11:18

drapka pisze:Biję brawo takiemu pomysłowi obiema rękami.
=D>
A próbowałeś jedną? ;)
Honi soit qui mal y pense... Chemia teraz doszła do wspaniałych wyników. Robią wiewiórki z aminokwasów. Kir Bułyczow
Gdzieś tam może i jest prawda, ale kłamstwa tkwią w naszych głowach. Terry Pratchett
Darmowy ser znajduje się tylko w pułapkach na myszy. Kir Bułyczow

Domino2001
Posty: 1468
Rejestracja: 08 sty 2009, 9:03
Lokalizacja: Warszawa-Ursynów (Zachodni)

Post autor: Domino2001 » 30 sty 2015, 11:45

drapka pisze:
Domino2001 pisze: To prawda, 185 na dublującej się części z 503 jest niewykorzystane. 503 przez cały tydzień jeździ co 10 minut, więc do metra Imielin ludzie z Anody i Rosoła mają dostęp. Można byłoby 185 skierować Anody-Jastrzębowskiego-Herbsta-i dalej trasą 195 do Natolina Płn. Wtedy 195 out. Ci, którzy mają z Traktu Królewskiego 503 pojadą do pętli Ursynów Płn. do 179, a nim do Zaolziańskiej i Pięciolinii, a do Ursynowa Zachodniego i Natolina - z przystanku Dolina Służewiecka - 185.
W dobie biletu jednorazowego przesiadkowego wszystko można.
Biję brawo takiemu pomysłowi obiema rękami.
=D>
Jakby ZTM się uparł na politykę, to 195 nie out, ale zakrańcować na Stegnach, bo przecież Puławska-Dolna-Sobieskiego muszą mieć połączenie. O częstotliwości nie będę dyskutował, bo nie znam potrzeb tamtejszych. Poniekąd pozwoli na ruszenie 501. Ale to nie ten temat.
Najczęściej jeżdżę liniami: M1, 179, 185, 195, 209, 503, 737.

Awatar użytkownika
Lukasz436
Posty: 2219
Rejestracja: 14 gru 2005, 23:22
Lokalizacja: Warszawa - Ursynów
Kontakt:

Post autor: Lukasz436 » 30 sty 2015, 12:11

Domino2001 pisze:
drapka pisze: Biję brawo takiemu pomysłowi obiema rękami.
=D>
Jakby ZTM się uparł na politykę, to 195 nie out, ale zakrańcować na Stegnach, bo przecież Puławska-Dolna-Sobieskiego muszą mieć połączenie. O częstotliwości nie będę dyskutował, bo nie znam potrzeb tamtejszych. Poniekąd pozwoli na ruszenie 501. Ale to nie ten temat.
No to dać 195 do Miasteczka Wilanów

Co do 185 to chyba wszyscy mamy jednakowe zdanie:)

Domino2001
Posty: 1468
Rejestracja: 08 sty 2009, 9:03
Lokalizacja: Warszawa-Ursynów (Zachodni)

Post autor: Domino2001 » 30 sty 2015, 12:30

Wysłałem taką propozycję do ZTM. Czekamy na odp.
Najczęściej jeżdżę liniami: M1, 179, 185, 195, 209, 503, 737.

ODPOWIEDZ