Strona 95 z 457

: 09 kwie 2013, 22:02
autor: Szeregowy_Równoległy
No to napisałem, że decha i wyświetlacz to faktyczne problemy i rozumiem, że komuś mogło to przeszkadzać.

: 09 kwie 2013, 22:10
autor: MeWa
Ale czemu z góry zakłądasz, że komuś brzydki, wystający i nieestetyczny styropian ni emoże przeszkadzać? Poza tym wspomniał o nim pryz okazji innych problemów.

: 09 kwie 2013, 22:17
autor: Szeregowy_Równoległy
Może przeszkadzać, pewnie. Ale nie jest to coś, co powinno być jakimś poważniejszym problemem, a w tym kontekście zostało przedstawione.

: 10 kwie 2013, 7:59
autor: mobil one
Czy uszczelnienie kabiny folią/styropianem/gazetami* (*-niepotrzebne skreślić),zagraża bezpieczeństwu,życiu i komfortowi jazdy pasażerów ? Jasna i logiczna odpowiedź-NIE ! To po co to bicie piany,epatowanie się tym, i robienie z tego wydarzenia ogromnej wagi ?

: 10 kwie 2013, 8:03
autor: ashir
Brak tablicy bocznej zagraża bezpieczeństwu, życiu i komfortowi jazdy pasażerów? Jasne i logiczne, że nie, więc po co z tego robić wydarzenie ogromnej wagi?

: 10 kwie 2013, 8:12
autor: mobil one
Ja o zupie,ty o d.... Nie odwracaj kota ogonem.Piszę o uszczelnianiu a nie o dekoracjach liniowych.Jasne że decha powinna być,w jakim takim stanie...

: 10 kwie 2013, 10:01
autor: grzegorz
mobil one pisze:Czy uszczelnienie kabiny folią/styropianem/gazetami* (*-niepotrzebne skreślić),zagraża bezpieczeństwu,życiu i komfortowi jazdy pasażerów ? Jasna i logiczna odpowiedź-NIE ! To po co to bicie piany,epatowanie się tym, i robienie z tego wydarzenia ogromnej wagi ?
Czy wykształcony, trzeźwy żul w okienku zagraża bezpieczeństwu kapitału klienta banku? Nie, więc wyobraź sobie skutki uruchomienia oddziału banku z menelską obsługą. Zaufanie, te sprawy... Jeżeli warsztat nie jest w stanie zadbać o warunki pracy kierowcy tak, że musi on sam, „po partyzacku” się docieplać, to można tylko się domyślać co jeszcze jest w takim autobusie w kiepskim stanie.

Jakoś tak jest, że albo jest trzymany „jakiś poziom”, albo nie. Kiedyś kupowałem rower i chciałem kupić w miarę tanio, ale solidnie. Nie udało się tak wycelować, żeby podstawowy osprzęt był wyższej klasy, a reszty nie było. Więc stopniowo rozwaliłem siodełko, pedały, tylną przerzutkę (Shimano Acera)... Reszta jeździ.

Skąd pasażer ma wiedzieć, że mimo ignorowania jest kwestii wygody kierowcy (który zapewne o nią zabiega), wszystkie niezbędne przeglądy są wykonywane? A może np. siedzenia trzymają się na plaster?

: 10 kwie 2013, 10:02
autor: Szeregowy_Równoległy
ashir pisze:Brak tablicy bocznej zagraża bezpieczeństwu, życiu i komfortowi jazdy pasażerów? Jasne i logiczne, że nie, więc po co z tego robić wydarzenie ogromnej wagi?
Przecież nikt nie próbuje tłumaczyć, że brak dechy jest OK. Podobnie jak niesprawny wyświetlacz nie jest OK.

: 10 kwie 2013, 12:57
autor: Emyl
mobil one pisze:Czy uszczelnienie kabiny folią/styropianem/gazetami* (*-niepotrzebne skreślić),zagraża bezpieczeństwu,życiu i komfortowi jazdy pasażerów ? Jasna i logiczna odpowiedź-NIE ! To po co to bicie piany,epatowanie się tym, i robienie z tego wydarzenia ogromnej wagi ?
Jak na razie, to ty najbardziej "się epatujesz" tą sprawą. Reagujesz emocjonalnie na posty tych, którym taki stan autobusu przeszkadza. Mi na przykład, bardzo przeszkadza. Stwierdzam, że jest to niedopuszczalne. Nie rozumiem, co takie cwaniactwo jak "I co w związku z tym ? Widzę, że rajcujesz się tym równie mocno,co portal TVN Warszawa." wnosi do dyskusji.
grzegorz pisze:Czy wykształcony, trzeźwy żul w okienku zagraża bezpieczeństwu kapitału klienta banku? Nie, więc wyobraź sobie skutki uruchomienia oddziału banku z menelską obsługą. Zaufanie, te sprawy... Jeżeli warsztat nie jest w stanie zadbać o warunki pracy kierowcy tak, że musi on sam, „po partyzacku” się docieplać, to można tylko się domyślać co jeszcze jest w takim autobusie w kiepskim stanie.

Jakoś tak jest, że albo jest trzymany „jakiś poziom”, albo nie. Kiedyś kupowałem rower i chciałem kupić w miarę tanio, ale solidnie. Nie udało się tak wycelować, żeby podstawowy osprzęt był wyższej klasy, a reszty nie było. Więc stopniowo rozwaliłem siodełko, pedały, tylną przerzutkę (Shimano Acera)... Reszta jeździ.

Skąd pasażer ma wiedzieć, że mimo ignorowania jest kwestii wygody kierowcy (który zapewne o nią zabiega), wszystkie niezbędne przeglądy są wykonywane? A może np. siedzenia trzymają się na plaster?
Bardzo mądrze, otóż to. Moim zdaniem, to właśnie są kluczowe spostrzeżenia i powinny wystarczyć, żeby załatwiono to tak, żeby taka sytuacja więcej się nie powtarzała. Oczywiście wiadomo, jak będzie...

: 11 kwie 2013, 20:57
autor: MZ
beni pisze:ITS Michalczewski pyta czy dopuszczą jego MANY do specyfikacji przetargowej w starym schemacie malowania a odpowiedź brzmi NIE.
Websterek pisze:Z tym Michalczewskim sprawa się komplikuje, ale ciekawy jestem ile kosztuje oklejenie wozu taśmą, tak aby spełniał wymagania przetargu. Zabawa w lakierowanie zapewne byłaby całkowicie nieopłacalna.
:arrow: No nie wiem. Dostałem SMS-a od znajomego kierowcy z ITS Radom.
Pozwolę sobie zacytować: "Stoi na bazie warszawiak solo A452 pomalowany identycznie jak nowe Solarisy w Wawie. Góra czarna, a dół taki jasny czerwony z żółtym".

: 12 kwie 2013, 22:56
autor: zigirin
http://kurierpoludniowy.pl/wiadomosci.php?art=10965 taniej nie zawsze znaczy lepiej. A swoją drogą ciekawe jak tam ma się zmieścic 40 osób?????

cytat: "Po ogłoszeniu wyników przetargu PKS Grójec zwrócił się z prośbą o wyjaśnienia do ZTM. Wątpliwości wzbudziła rozbieżność między faktycznymi możliwościami obsługujących linie „L” pojazdów, a określoną w warunkach przetargu specyfikacją. Na przykład w busach obsługujących linię L1 powinno być ogółem 40 miejsc (w tym 20 siedzących). Liczba miejsc siedzących się zgadza. Jednak w wąskim przejściu drugie tyle pasażerów po prostu się nie zmieści. - 20 osób stojących zmieści się bez problemu – uważa, odmawiając podania nazwiska, właściciel firmy Sekar-Trans. Wygląda na to, że ZTM jest podobnego zdania".

: 12 kwie 2013, 22:59
autor: alojz
zigirin pisze:20 osób stojących zmieści się bez problemu – uważa, odmawiając podania nazwiska, właściciel firmy Sekar-Trans. Wygląda na to, że ZTM jest podobnego zdania".
Ale przecież nie jest ważnie ile osób "się zmieści", tylko ile jest wpisane w dowodzie rejestracyjnym.

: 12 kwie 2013, 23:04
autor: Szeregowy_Równoległy
Mnie ciekawi w jaki sposób ktokolwiek wpisał w tych busach do dowodów jakiekolwiek miejsca stojące.

: 13 kwie 2013, 8:02
autor: radeom
MZ pisze:
beni pisze:ITS Michalczewski pyta czy dopuszczą jego MANY do specyfikacji przetargowej w starym schemacie malowania a odpowiedź brzmi NIE.
Websterek pisze:Z tym Michalczewskim sprawa się komplikuje, ale ciekawy jestem ile kosztuje oklejenie wozu taśmą, tak aby spełniał wymagania przetargu. Zabawa w lakierowanie zapewne byłaby całkowicie nieopłacalna.
:arrow: No nie wiem. Dostałem SMS-a od znajomego kierowcy z ITS Radom.
Pozwolę sobie zacytować: "Stoi na bazie warszawiak solo A452 pomalowany identycznie jak nowe Solarisy w Wawie. Góra czarna, a dół taki jasny czerwony z żółtym".
dziś śmiga w nowym malowaniu na 227 jakby ktoś chciał zobaczyć :p

[ Dodano: Sob 13 Kwi, 2013 08:02 ]
MZ pisze:
beni pisze:ITS Michalczewski pyta czy dopuszczą jego MANY do specyfikacji przetargowej w starym schemacie malowania a odpowiedź brzmi NIE.
Websterek pisze:Z tym Michalczewskim sprawa się komplikuje, ale ciekawy jestem ile kosztuje oklejenie wozu taśmą, tak aby spełniał wymagania przetargu. Zabawa w lakierowanie zapewne byłaby całkowicie nieopłacalna.
:arrow: No nie wiem. Dostałem SMS-a od znajomego kierowcy z ITS Radom.
Pozwolę sobie zacytować: "Stoi na bazie warszawiak solo A452 pomalowany identycznie jak nowe Solarisy w Wawie. Góra czarna, a dół taki jasny czerwony z żółtym".
dziś śmiga w nowym malowaniu na 227 jakby ktoś chciał zobaczyć :p

[ Dodano: Sob 13 Kwi, 2013 08:02 ]
MZ pisze:
beni pisze:ITS Michalczewski pyta czy dopuszczą jego MANY do specyfikacji przetargowej w starym schemacie malowania a odpowiedź brzmi NIE.
Websterek pisze:Z tym Michalczewskim sprawa się komplikuje, ale ciekawy jestem ile kosztuje oklejenie wozu taśmą, tak aby spełniał wymagania przetargu. Zabawa w lakierowanie zapewne byłaby całkowicie nieopłacalna.
:arrow: No nie wiem. Dostałem SMS-a od znajomego kierowcy z ITS Radom.
Pozwolę sobie zacytować: "Stoi na bazie warszawiak solo A452 pomalowany identycznie jak nowe Solarisy w Wawie. Góra czarna, a dół taki jasny czerwony z żółtym".
dziś śmiga w nowym malowaniu na 227 jakby ktoś chciał zobaczyć :p

: 13 kwie 2013, 12:30
autor: ashir
radeom pisze:dziś śmiga w nowym malowaniu na 227 jakby ktoś chciał zobaczyć :p
Aha, jasne, dobra bajka, na 227 nie jeździ A452. (-X