System informacji pasażerskiej w metrze

Moderator: JacekM

Awatar użytkownika
MisiekK
Posty: 7886
Rejestracja: 15 gru 2005, 18:17
Lokalizacja: Nowe Dwory Tarchomińskie

Post autor: MisiekK » 26 paź 2006, 19:03

Z technicznego punktu widzenia wykonanie tego jest banalnie proste. Ciekawe jak sie to w Warszawie skomplikuje.

Jožin z bažin
Posty: 1207
Rejestracja: 31 mar 2008, 17:51
Lokalizacja: z bažin
Kontakt:

Post autor: Jožin z bažin » 26 paź 2006, 19:04

MisiekK pisze:Z technicznego punktu widzenia wykonanie tego jest banalnie proste.
A wyświetlacz na powierzchni, gdy musisz podjąc decyzję metro/tramwaj?
xxx

Awatar użytkownika
Piotrek
Posty: 5819
Rejestracja: 30 gru 2005, 10:27
Lokalizacja: Radiowo/Bemowo

Post autor: Piotrek » 26 paź 2006, 19:19

A wyświetlacz na powierzchni, gdy musisz podjąc decyzję metro/tramwaj?
Chyba na razie można o tym zapomnieć :)
Kasta pianistów
Pozdrawiam, Szafran.

Awatar użytkownika
R-9 Chełmska
Posty: 6092
Rejestracja: 14 gru 2005, 20:15
Lokalizacja: Tarchomin/Rakowiec

Post autor: R-9 Chełmska » 26 paź 2006, 19:23

autobus! :P
5290 - LINIĘ OBSŁUGUJE ZAKŁAD "CHEŁMSKA"
Najczęściej podróżuję: 2, 3, 6, 17, 26, 136, 141, 172, 186, 188, 509, 518, N01, N32

Jožin z bažin
Posty: 1207
Rejestracja: 31 mar 2008, 17:51
Lokalizacja: z bažin
Kontakt:

Post autor: Jožin z bažin » 26 paź 2006, 19:24

R-9 Chełmska pisze:autobus!
Kończyny dolne.
xxx

Awatar użytkownika
bohunu
Posty: 5714
Rejestracja: 14 gru 2005, 23:26
Lokalizacja: dolina absurdu

Post autor: bohunu » 26 paź 2006, 21:19

za MeWą:
Do: dzisiaj 11:26 (geograf)
Przy tego typu organizacji ruchu pociągów, gdzie składy odjeżdżają w dwóch kierunkach, nikt nie chce dać gwarancji odnośnie rozkładowości tego połączenia. Ale wszystko może się jeszcze zdarzyć, do planowego otwarcia zostało jeszcze trochę czasu i niewykluczone, że podjęta zostanie decyzja np. zwiększenia częstotliwości kursowania czy też o opracowaniu rozkładu minutowego. Na razie przynajmniej nie ma takiej decyzji.


bohun
MeWa's PR Manager :P
1 10 20 22 24 26 103 109 151 157 171 180 190 507 520 645 691 695 KM2 KM7 KM8 KM26 KM31 IC3 IC4 IC7 IC8 IC10
To, że pracuje tam gdzie pracuję nie oznacza, że zawsze zgadzam się z decyzjami swojej firmy, a wszystko co tu wyprodukuje jest moim własnym zdaniem.
a poza tym zgadzam się z maksymą pawcia!

Awatar użytkownika
person
(geograf)
Posty: 9687
Rejestracja: 15 gru 2005, 2:45
Lokalizacja: z szafy

Post autor: person » 27 paź 2006, 12:19

Okej, wierze że może nie można (BTW: w Polsce wiele rzeczy nie można...).
Wyrażam tylko swoją opinię, jako potencjalnego pasażera, że nie będę ryzykował korzystania z tej stacji przy 15-minutowej częstotliwości.
Ergo: chyba mniejsze straty pochodziłyby z utrzymywania nieczynnej stacji, niż łożenie na życie tego komunikacyjnego kikuta.

Awatar użytkownika
MeWa
Cukiereczek
Posty: 24727
Rejestracja: 14 gru 2005, 21:34
Lokalizacja: Czachówek Centralny Południowo-Środkowy

Post autor: MeWa » 27 paź 2006, 15:12

MZ pisze:
Flash8222 pisze:Gdy ten już wjeżdża na stację wyświetla się stosowny napis, że pociąg właśnie wjeżdża.
:arrow: Ten napis wydaje się akurat zbędny. Wjazd pociągu chyba każdy jest w stanie zauważyć lub usłyszeć.
Jak pociąg wjeżdża, to przerywana jest projekcja, bo zwykle informacja jest z rzutnika na ścianie za torem, więc na chwilę przed wyświetla się właśnie informacja o wjeździe pociągu.

[ Dodano: 2006-10-27, 15:14 ]
MisiekK pisze:Z technicznego punktu widzenia wykonanie tego jest banalnie proste. Ciekawe jak sie to w Warszawie skomplikuje.
Jest to coś nowego, zresztą na początku i tak przecież - z racji doboru stacji - głównym celem tego systemu będzie co innego.

Awatar użytkownika
MeWa
Cukiereczek
Posty: 24727
Rejestracja: 14 gru 2005, 21:34
Lokalizacja: Czachówek Centralny Południowo-Środkowy

Post autor: MeWa » 27 paź 2006, 15:15

geograf pisze: Ergo: chyba mniejsze straty pochodziłyby z utrzymywania nieczynnej stacji, niż łożenie na życie tego komunikacyjnego kikuta.
cóż, tutaj jest już trochę inna kwestia, bo zależy z kogo punktu widzenia rozpatrujemy te straty... Zresztą o Marymoncie dyskusja jest w innym temacie.

[ Dodano: 2006-10-27, 15:20 ]
inż. Glonojad pisze:
MeWa pisze:Porównaj sobie rozkład jazdy metra w wyszukiwarce ZTM-u z faktycznym kursowaniem metra, to zrozumiesz, że taki rozkład nie miałby najmniejszego sensu.
W ogóle nie widzę związku. Rozkładu nie ma przecież, więc nic dziwnego, że ten w wyszukiwarce jest błędny. A w ogóle, to złazisz na OT, bo pytanie było raczej retoryczne.
Jeśli odpowiedź jest OT, to pytanie, nawet jeśli retoryczne to też OT, ale na szczęście to nie Ty decydujesz, co jest OT na tym podforum. Zresztą dyskusja o rozkładzie minutowym ze wskazaniem jego wad/zalet i trudności we wdrożeniu i realizacji toczy(ła) się w innym temacie, więc jeśli nie masz nic mertyorycznego do dodania w tamtym temacie, to powstrzymaj się łaskawie od zadawania pytań retorycznych i złośliwości w innych tematach, tym bardziej jeśli nie wnoszą nic do prowadzonych dyskusji.

JacekM
Śnieżynka
Posty: 8858
Rejestracja: 15 gru 2005, 14:23

Post autor: JacekM » 01 lis 2006, 19:55

Np. Na schemacie Warszawy (przynajmniej tej widniejącej na Placu Wilsona) widnieje nieistniejąca ulica - łącznik między ul. Krasińskiego a al. Prymasa Tysiąclecia. To jest manipulacja i wprowadzanie pasażerów w błąd :-? :evil:
bury me in my favourite yellow patent leather shoes / and with a mummified cat / and a cone-like hat.

Flash8222
Posty: 7270
Rejestracja: 14 gru 2005, 23:37
Lokalizacja: Pies wam mordy lizał

Post autor: Flash8222 » 01 lis 2006, 20:00

jacek2357 pisze:Np. Na schemacie Warszawy (przynajmniej tej widniejącej na Placu Wilsona) widnieje nieistniejąca ulica - łącznik między ul. Krasińskiego a al. Prymasa Tysiąclecia. To jest manipulacja i wprowadzanie pasażerów w błąd :-? :evil:
Czy ty aby już nie przesadzasz? Najpierw rzucasz fałszywe oszczerstwa w stronę Mewy, a teraz twierdzisz że mały bład na mapie to manipulacja :-? Na mapach ZTM-owskich też są błędy ale nie piszesz już o tym :-?

Awatar użytkownika
Piotrek
Posty: 5819
Rejestracja: 30 gru 2005, 10:27
Lokalizacja: Radiowo/Bemowo

Post autor: Piotrek » 01 lis 2006, 20:04

Jakby to się u nas drobne błędy nie zdarzały...
Kasta pianistów
Pozdrawiam, Szafran.

Awatar użytkownika
bohunu
Posty: 5714
Rejestracja: 14 gru 2005, 23:26
Lokalizacja: dolina absurdu

Post autor: bohunu » 01 lis 2006, 20:11

Nie nazwał bym tego kłamstwem tylko niestarannością lub niepotrzebnym wybieganiem w przyszłość. Błędy są na każdej mapie/planie.
1 10 20 22 24 26 103 109 151 157 171 180 190 507 520 645 691 695 KM2 KM7 KM8 KM26 KM31 IC3 IC4 IC7 IC8 IC10
To, że pracuje tam gdzie pracuję nie oznacza, że zawsze zgadzam się z decyzjami swojej firmy, a wszystko co tu wyprodukuje jest moim własnym zdaniem.
a poza tym zgadzam się z maksymą pawcia!

Tm
Posty: 7492
Rejestracja: 13 gru 2005, 21:27
Lokalizacja: Boskie Buenos

Post autor: Tm » 01 lis 2006, 20:17

jacek2357 pisze:Np. Na schemacie Warszawy (przynajmniej tej widniejącej na Placu Wilsona) widnieje nieistniejąca ulica - łącznik między ul. Krasińskiego a al. Prymasa Tysiąclecia. To jest manipulacja i wprowadzanie pasażerów w błąd :-? :evil:
doprawdy straszne, koniec cywilizacji
აბგდევზთიკლმნოპჟრსტუფქღყშჩცძწჭხჯჰ
абвгґдеєжзиіїйклмнопрстуфхцчшщюяь
ابتثجحخدذرزسشصضطظعغفقكلمنهويةى

Awatar użytkownika
hafilip84
Jego Gryząca Albumowość
Posty: 7496
Rejestracja: 14 gru 2005, 21:03
Lokalizacja: Legionowo

Post autor: hafilip84 » 01 lis 2006, 21:54

straszne... jak Ty, Jacku, to wytrzymasz? mam nadzieje, ze nie zaslables gdy to zauwazyles?



a juz na powaznie: w okolicach Gdanskiego na metrowych mapach jest zajezdania Inflancka... ale doprawdy nie jest to nic wielkiego...

ODPOWIEDZ