Przecież jest już taka ulicakulikowski pisze:Parę propozycji:
z Polaków: Żołnierzy Wyklętych
O nazwach ulic
Moderatorzy: Poc Vocem, Dantte
Od przypadku. Gdyby ściśle kierować się kryterium apolityczności, to Willy Brandt nigdy by nie dostał skweru swojego imienia. A moim zdaniem dobrze się stało, że Warszawa doceniła tego polityka.Adam G. pisze:mimo mojego poparcia dla wolności Tybetańczyków, uważam że nazwy ulic mimo wszystko powinny być apolityczne.kulikowski pisze:Wolnego Tybetu
"Coś ci powiem chłopcze! Gdy będziesz wracał do domu dziś wieczór, a jakiś psychopata rzuci się na ciebie z garścią malin, nie przyłaź mi tutaj skomleć." - John Cleese
Nie no, z Willy Brandtem to strzeliłeś w powietrzeEmdegger pisze:Od przypadku. Gdyby ściśle kierować się kryterium apolityczności, to Willy Brandt nigdy by nie dostał skweru swojego imienia. A moim zdaniem dobrze się stało, że Warszawa doceniła tego polityka.Adam G. pisze:mimo mojego poparcia dla wolności Tybetańczyków, uważam że nazwy ulic mimo wszystko powinny być apolityczne.
noidea
A moje zdanie jest takie, że w dzielnicach centralnych, a szczególnie w Śródmieściu nie powinno być nazw ulic politycznych i patronów osobowych, chyba, że jacyś do XVIII w. (Kopernika)
Może wywołam burzę, ale nawet jeden z ważniejszych placów nadal powinien być Saski.
Może wywołam burzę, ale nawet jeden z ważniejszych placów nadal powinien być Saski.
- Bastian
- Sułtan Maroka
- Posty: 36226
- Rejestracja: 13 gru 2005, 14:08
- Lokalizacja: Gdzieś tam na północy...
To i Marszałkowską by trzeba zmienić 
EDIT No dobra, powiedzmy, że mieści się w XVIII wieku![krzywy :]](./images/smilies/krzywy.gif)
EDIT No dobra, powiedzmy, że mieści się w XVIII wieku
Honi soit qui mal y pense...
Chemia teraz doszła do wspaniałych wyników. Robią wiewiórki z aminokwasów. Kir Bułyczow
Gdzieś tam może i jest prawda, ale kłamstwa tkwią w naszych głowach. Terry Pratchett
Darmowy ser znajduje się tylko w pułapkach na myszy. Kir Bułyczow
Gdzieś tam może i jest prawda, ale kłamstwa tkwią w naszych głowach. Terry Pratchett
Darmowy ser znajduje się tylko w pułapkach na myszy. Kir Bułyczow
- Glonojad
- Dark Lord of The Plonk
- Posty: 26874
- Rejestracja: 13 gru 2005, 23:39
- Lokalizacja: z Ochoty, jak to płaczki
To można jeszcze dodać Ukośne 
Wypowiedź ta stanowi moje prywatne zdanie i nie może być cytowana lub analizowana w związku z moją działalnością w jakiekolwiek instytucji z którą mogę lub mogłem współpracować, ani jako stanowisko tej instytucji. Nie wyrażam także zgody na jej przetwarzanie w żadnej formie technicznej ni magicznej.
Ja tylko przypomnę, że nie ma w Warszawie ronda Radosława. Jest zespół przystankowy Rondo "Radosława" (z cudzysłowem, bo to nie o żadnego Radosława czy Jerzego chodzi a o niefortunny skrót od pełnej nazwy dokonany kiedyś przez ZTM), natomiast samo miejsce nosi nazwę rondo Zgrupowania AK "Radosław". Dobrze by było, gdyby autorzy komunikatów dysponowali taką, nie utajnioną przecież, wiedzą.SławekM pisze:http://www.ztm.waw.pl/zmiany.php?c=102&i=503&l=1Czasowa zmiana trasy linii 41
od 07.04.2010 (środa)
Tramwaje linii 41 zostają skierowane na trasę zastępczą:
ŻERAŃ WSCHODNI … most Gdański - Słomińskiego - rondo Radosława - al. Jana Pawła II - ks. Popiełuszki - Słowackiego - METRO MARYMONT.
Popatrz, jaka franca!