O nazwach ulic

Moderatorzy: Poc Vocem, Dantte

Awatar użytkownika
MeWa
Cukiereczek
Posty: 24727
Rejestracja: 14 gru 2005, 21:34
Lokalizacja: Czachówek Centralny Południowo-Środkowy

Post autor: MeWa » 16 sty 2010, 1:32

kulikowski pisze:Parę propozycji:
z Polaków: Żołnierzy Wyklętych
Przecież jest już taka ulica ](*,)
STACJA METRA "RATUSZ" POWINNA NAZYWAĆ SIĘ "PLAC BANKOWY"

[size=0]M-1 1 7 9 14 15 182 208 523[/size]

Awatar użytkownika
Bernard
(MANiak3333)
Posty: 5091
Rejestracja: 09 sie 2006, 21:15
Lokalizacja: Legionowo/Rembertów

Post autor: Bernard » 16 sty 2010, 1:35

kulikowski pisze:Janusza Szpotańskiego
Też już jest.
102,105,109,115,157,183,500,514,N21,N24,N63,N71,723,731,736,L-9,L10,L11,S2,S3,S9,RL,R2,R9

Adam G.
Posty: 4878
Rejestracja: 15 gru 2005, 19:56
Lokalizacja: Żoliborz

Post autor: Adam G. » 16 sty 2010, 2:08

kulikowski pisze:Wolnego Tybetu
mimo mojego poparcia dla wolności Tybetańczyków, uważam że nazwy ulic mimo wszystko powinny być apolityczne.
noidea

Awatar użytkownika
fik
Naczelne Chamidło
Posty: 27740
Rejestracja: 10 gru 2005, 12:34
Lokalizacja: so wait for me at niemandswasser

Post autor: fik » 16 sty 2010, 13:14

Bernard pisze:
kulikowski pisze:Janusza Szpotańskiego
Też już jest.
Nie ma, jest ulica Kazimierza Szpotańskiego.
raz szalem, raz racą kibolskie łajdactwo!

Awatar użytkownika
Bernard
(MANiak3333)
Posty: 5091
Rejestracja: 09 sie 2006, 21:15
Lokalizacja: Legionowo/Rembertów

Post autor: Bernard » 16 sty 2010, 21:31

A to przepraszam. Nie zmienia to jednak faktu, że by się myliło.
102,105,109,115,157,183,500,514,N21,N24,N63,N71,723,731,736,L-9,L10,L11,S2,S3,S9,RL,R2,R9

Awatar użytkownika
Emdegger
Posty: 1687
Rejestracja: 24 wrz 2006, 12:30
Lokalizacja: z kobiety
Kontakt:

Post autor: Emdegger » 17 sty 2010, 0:09

Adam G. pisze:
kulikowski pisze:Wolnego Tybetu
mimo mojego poparcia dla wolności Tybetańczyków, uważam że nazwy ulic mimo wszystko powinny być apolityczne.
Od przypadku. Gdyby ściśle kierować się kryterium apolityczności, to Willy Brandt nigdy by nie dostał skweru swojego imienia. A moim zdaniem dobrze się stało, że Warszawa doceniła tego polityka.
"Coś ci powiem chłopcze! Gdy będziesz wracał do domu dziś wieczór, a jakiś psychopata rzuci się na ciebie z garścią malin, nie przyłaź mi tutaj skomleć." - John Cleese

Adam G.
Posty: 4878
Rejestracja: 15 gru 2005, 19:56
Lokalizacja: Żoliborz

Post autor: Adam G. » 19 sty 2010, 17:47

Emdegger pisze:
Adam G. pisze:mimo mojego poparcia dla wolności Tybetańczyków, uważam że nazwy ulic mimo wszystko powinny być apolityczne.
Od przypadku. Gdyby ściśle kierować się kryterium apolityczności, to Willy Brandt nigdy by nie dostał skweru swojego imienia. A moim zdaniem dobrze się stało, że Warszawa doceniła tego polityka.
Nie no, z Willy Brandtem to strzeliłeś w powietrze :) Wiele zrobił, również dla Polski. Wolny Tybet to jednak zupełnie co innego. Zresztą, jeśli tak, to ja poproszę też ul. Wolnej Białorusi, Chin i kilku innych krajów :)
noidea

patryk148
Posty: 584
Rejestracja: 20 gru 2005, 18:13
Lokalizacja: jeszcze Widok

Post autor: patryk148 » 22 sty 2010, 0:08

A moje zdanie jest takie, że w dzielnicach centralnych, a szczególnie w Śródmieściu nie powinno być nazw ulic politycznych i patronów osobowych, chyba, że jacyś do XVIII w. (Kopernika)

Może wywołam burzę, ale nawet jeden z ważniejszych placów nadal powinien być Saski.

Awatar użytkownika
Bastian
Sułtan Maroka
Posty: 36226
Rejestracja: 13 gru 2005, 14:08
Lokalizacja: Gdzieś tam na północy...

Post autor: Bastian » 22 sty 2010, 8:12

To i Marszałkowską by trzeba zmienić =;

EDIT No dobra, powiedzmy, że mieści się w XVIII wieku :]
Honi soit qui mal y pense... Chemia teraz doszła do wspaniałych wyników. Robią wiewiórki z aminokwasów. Kir Bułyczow
Gdzieś tam może i jest prawda, ale kłamstwa tkwią w naszych głowach. Terry Pratchett
Darmowy ser znajduje się tylko w pułapkach na myszy. Kir Bułyczow

Awatar użytkownika
rhemek
Posty: 2354
Rejestracja: 23 cze 2007, 16:22
Lokalizacja: Anin

Post autor: rhemek » 24 sty 2010, 15:58

E tam, niech wezmą przykład z Anina: same Poprzeczne, tylko numerki dać od 0 do 1000 i będzie prosto i czytelnie.

Awatar użytkownika
Paweł_K
Taki ligowy Bełchatów
Posty: 5048
Rejestracja: 13 gru 2005, 23:12
Lokalizacja: W-wa Gocławek (HQ)
Kontakt:

Post autor: Paweł_K » 25 sty 2010, 11:54

Albo jak w Niu Jorku - 5 Aleja, 6 Aleja, 34 ulica, 35 ulica, 40 Wschodnia, 40 Zachodnia... ;)
And if the band you're in starts playing different tunes
I'll see you on the dark side of the moon

Richard Wright 1943-2008 - Shine on, you crazy diamond...

Awatar użytkownika
hafilip84
Jego Gryząca Albumowość
Posty: 7496
Rejestracja: 14 gru 2005, 21:03
Lokalizacja: Legionowo

Post autor: hafilip84 » 26 sty 2010, 0:07

Ciężko to zrobić w mieście, w którym mało gdzie jest zachowany ortogonalny układ ulic...

Awatar użytkownika
Glonojad
Dark Lord of The Plonk
Posty: 26874
Rejestracja: 13 gru 2005, 23:39
Lokalizacja: z Ochoty, jak to płaczki

Post autor: Glonojad » 26 sty 2010, 9:57

To można jeszcze dodać Ukośne :p
Wypowiedź ta stanowi moje prywatne zdanie i nie może być cytowana lub analizowana w związku z moją działalnością w jakiekolwiek instytucji z którą mogę lub mogłem współpracować, ani jako stanowisko tej instytucji. Nie wyrażam także zgody na jej przetwarzanie w żadnej formie technicznej ni magicznej.

drapka
Posty: 3502
Rejestracja: 29 lip 2008, 17:21
Lokalizacja: tutejszy

Post autor: drapka » 07 kwie 2010, 8:32

SławekM pisze:
Czasowa zmiana trasy linii 41

od 07.04.2010 (środa)

Tramwaje linii 41 zostają skierowane na trasę zastępczą:

ŻERAŃ WSCHODNI … most Gdański - Słomińskiego - rondo Radosława - al. Jana Pawła II - ks. Popiełuszki - Słowackiego - METRO MARYMONT.
http://www.ztm.waw.pl/zmiany.php?c=102&i=503&l=1
Ja tylko przypomnę, że nie ma w Warszawie ronda Radosława. Jest zespół przystankowy Rondo "Radosława" (z cudzysłowem, bo to nie o żadnego Radosława czy Jerzego chodzi a o niefortunny skrót od pełnej nazwy dokonany kiedyś przez ZTM), natomiast samo miejsce nosi nazwę rondo Zgrupowania AK "Radosław". Dobrze by było, gdyby autorzy komunikatów dysponowali taką, nie utajnioną przecież, wiedzą.
Popatrz, jaka franca!

Awatar użytkownika
Jarek
Posty: 2963
Rejestracja: 13 gru 2005, 14:09

Post autor: Jarek » 07 kwie 2010, 9:37

Winę ponoszą ludzie odpowiedzialni za nazewnictwo. Wymyślili długą, niewpadającą w ucho, niewygodną nazwę, więc nic dziwnego, że uległa ona ewolucji.

ODPOWIEDZ