Strona 102 z 212

: 16 sty 2010, 1:32
autor: MeWa
kulikowski pisze:Parę propozycji:
z Polaków: Żołnierzy Wyklętych
Przecież jest już taka ulica ](*,)

: 16 sty 2010, 1:35
autor: Bernard
kulikowski pisze:Janusza Szpotańskiego
Też już jest.

: 16 sty 2010, 2:08
autor: Adam G.
kulikowski pisze:Wolnego Tybetu
mimo mojego poparcia dla wolności Tybetańczyków, uważam że nazwy ulic mimo wszystko powinny być apolityczne.

: 16 sty 2010, 13:14
autor: fik
Bernard pisze:
kulikowski pisze:Janusza Szpotańskiego
Też już jest.
Nie ma, jest ulica Kazimierza Szpotańskiego.

: 16 sty 2010, 21:31
autor: Bernard
A to przepraszam. Nie zmienia to jednak faktu, że by się myliło.

: 17 sty 2010, 0:09
autor: Emdegger
Adam G. pisze:
kulikowski pisze:Wolnego Tybetu
mimo mojego poparcia dla wolności Tybetańczyków, uważam że nazwy ulic mimo wszystko powinny być apolityczne.
Od przypadku. Gdyby ściśle kierować się kryterium apolityczności, to Willy Brandt nigdy by nie dostał skweru swojego imienia. A moim zdaniem dobrze się stało, że Warszawa doceniła tego polityka.

: 19 sty 2010, 17:47
autor: Adam G.
Emdegger pisze:
Adam G. pisze:mimo mojego poparcia dla wolności Tybetańczyków, uważam że nazwy ulic mimo wszystko powinny być apolityczne.
Od przypadku. Gdyby ściśle kierować się kryterium apolityczności, to Willy Brandt nigdy by nie dostał skweru swojego imienia. A moim zdaniem dobrze się stało, że Warszawa doceniła tego polityka.
Nie no, z Willy Brandtem to strzeliłeś w powietrze :) Wiele zrobił, również dla Polski. Wolny Tybet to jednak zupełnie co innego. Zresztą, jeśli tak, to ja poproszę też ul. Wolnej Białorusi, Chin i kilku innych krajów :)

: 22 sty 2010, 0:08
autor: patryk148
A moje zdanie jest takie, że w dzielnicach centralnych, a szczególnie w Śródmieściu nie powinno być nazw ulic politycznych i patronów osobowych, chyba, że jacyś do XVIII w. (Kopernika)

Może wywołam burzę, ale nawet jeden z ważniejszych placów nadal powinien być Saski.

: 22 sty 2010, 8:12
autor: Bastian
To i Marszałkowską by trzeba zmienić =;

EDIT No dobra, powiedzmy, że mieści się w XVIII wieku :]

: 24 sty 2010, 15:58
autor: rhemek
E tam, niech wezmą przykład z Anina: same Poprzeczne, tylko numerki dać od 0 do 1000 i będzie prosto i czytelnie.

: 25 sty 2010, 11:54
autor: Paweł_K
Albo jak w Niu Jorku - 5 Aleja, 6 Aleja, 34 ulica, 35 ulica, 40 Wschodnia, 40 Zachodnia... ;)

: 26 sty 2010, 0:07
autor: hafilip84
Ciężko to zrobić w mieście, w którym mało gdzie jest zachowany ortogonalny układ ulic...

: 26 sty 2010, 9:57
autor: Glonojad
To można jeszcze dodać Ukośne :p

: 07 kwie 2010, 8:32
autor: drapka
SławekM pisze:
Czasowa zmiana trasy linii 41

od 07.04.2010 (środa)

Tramwaje linii 41 zostają skierowane na trasę zastępczą:

ŻERAŃ WSCHODNI … most Gdański - Słomińskiego - rondo Radosława - al. Jana Pawła II - ks. Popiełuszki - Słowackiego - METRO MARYMONT.
http://www.ztm.waw.pl/zmiany.php?c=102&i=503&l=1
Ja tylko przypomnę, że nie ma w Warszawie ronda Radosława. Jest zespół przystankowy Rondo "Radosława" (z cudzysłowem, bo to nie o żadnego Radosława czy Jerzego chodzi a o niefortunny skrót od pełnej nazwy dokonany kiedyś przez ZTM), natomiast samo miejsce nosi nazwę rondo Zgrupowania AK "Radosław". Dobrze by było, gdyby autorzy komunikatów dysponowali taką, nie utajnioną przecież, wiedzą.

: 07 kwie 2010, 9:37
autor: Jarek
Winę ponoszą ludzie odpowiedzialni za nazewnictwo. Wymyślili długą, niewpadającą w ucho, niewygodną nazwę, więc nic dziwnego, że uległa ona ewolucji.