Strona 12 z 12
: 25 lip 2008, 18:34
autor: tarantula01
MZ pisze:ZTM pisze:Zmiana na przystanku METRO MARYMONT 11
Od dnia 29.07.2008r. (od początku kursowania) zmienia się charakter przystanku METRO MARYMONT 11 z przystanku dla wysiadających na przystanek stały dla linii E-4, 110, 508, 511, 701.

Widzę, że wreszcie usankcjonowali coś, co funkcjonowało na dziko.
Ten przystanek był popołudniami wręcz okupowany przez pasażerów
wsiadających.
A czemu od 29 lipca??? Nie lepiej od poniedziałku? A... zmian się nie wprowadza od poniedziałku wzorem sceny z filmu Barei.
: 25 lip 2008, 18:41
autor: Solaris U10
A jaka to różnica w tym wypadku, przecież to de facto zmiana naklejek tylko.
: 25 lip 2008, 19:44
autor: jacek
MisiekK pisze:jacek pisze:
I czekać 40 minut na odjazd

Zanim sie taki delikwent zorientuje, to w tym czasie odjadą już 3- E4, 2- 508 i 2- 511
Kiedy???? W szczycie E-4, 508 i 511 podjeżdża i po 2-3 minutach już odjeżdża.
Okolo 18 w DP, spotykaja sie 3, a czasami 4 508, do tego dochodza 2 511 i petla zakorkowana i wtedy Ci co wsiedli na przystanku "dla wysiadajacych", dostają amoku i ..., scenariusz kazdy zna.

W DS, około 22-23 511 ma 36-40 minut przerwy i wtedy kierowca ma prawo zamknąć autobus i sie od niego oddalić (Ja tak przynajmniej robię), teraz bedzie to utrudnine i zaczną sie zapewne skargi
 ](*,)](./images/smilies/eusa_wall.gif)
: 25 lip 2008, 20:09
autor: MisiekK
jacek pisze:W DS, około 22-23 511 ma 36-40 minut przerwy i wtedy kierowca ma prawo zamknąć autobus i sie od niego oddalić (Ja tak przynajmniej robię), teraz bedzie to utrudnine i zaczną sie zapewne skargi
 ](*,)](./images/smilies/eusa_wall.gif)
Podjechać sobie na pętlę mogą. A kierowca jak ma wóz poprzedzający zawsze może wywalić pasażerstwo na zwiedzanie innych peronów, zamknąć salon i iść do sklepu.
: 25 lip 2008, 20:15
autor: MZ
R-9 Chełmska pisze:Wsiadających? By podjechać jeden przystanek na pętlę?

Też byłem zdziwiony, gdy to pierwszy raz zobaczyłem, ale akurat wtedy odjazdy z pętli były na zasadzie "przyjeżdżam, stoję chwilę i odjeżdżam" (nie było dwóch brygad jednocześnie), więc stali bywalcy tego miejsca zapewne o tym wiedzieli i skrupulatnie to wykorzystywali. A kierowcy też nie mieli nic przeciw temu.
: 25 lip 2008, 22:30
autor: jacek
MisiekK pisze:jacek pisze:W DS, około 22-23 511 ma 36-40 minut przerwy i wtedy kierowca ma prawo zamknąć autobus i sie od niego oddalić (Ja tak przynajmniej robię), teraz bedzie to utrudnine i zaczną sie zapewne skargi
 ](*,)](./images/smilies/eusa_wall.gif)
Podjechać sobie na pętlę mogą. A kierowca jak ma wóz poprzedzający zawsze może wywalić pasażerstwo na zwiedzanie innych peronów, zamknąć salon i iść do sklepu.
Właśnie problem w tym,że ludziska tego nie rozumieją, a po 29, bedzie im to jeszcze trudniej wytłumaczyć

Przeciez oni nie sa w stanie zrozumieć, jak kierowca o 23, lub o ktorejkolwiek godzinie, moze miec 30-40 minut przerwy

: 25 lip 2008, 23:50
autor: SławekM
Bo kierowca to robot, nie zapominaj
 ](*,)](./images/smilies/eusa_wall.gif)
: 28 lip 2008, 9:45
autor: Kra
jacek pisze:Właśnie problem w tym,że ludziska tego nie rozumieją, a po 29, bedzie im to jeszcze trudniej wytłumaczyć

Przeciez oni nie sa w stanie zrozumieć, jak kierowca o 23, lub o ktorejkolwiek godzinie, moze miec 30-40 minut przerwy

Ludziska są w stanie zrozumieć, iż kierowca musi mieć przerwę tylko gorzej ze zrozumieniem, iż bus musi mieć przerwę. Cały czas mam przed oczami sytuację w KM w Rzymie, bus przyjeżdża na petlę w centrum, kierowca wysiada, wchodzi pracownik sprzątający kabinę, wsiada następny kierowca i jedziemy zaś ten poprzedni idzie sobie odpocząć (zapalić papierosa). Dłuższe postoje są na pętlach poza centrum.
: 28 lip 2008, 11:35
autor: tarantula01
jacek pisze:a po 29, bedzie im to jeszcze
Ale czemu nie po 28-mym?
: 07 sie 2009, 10:44
autor: Kra
Drobne pytanie do kierowców - jak się wyjeżdża z pętli w lewo w Włościańską (110 lub Ł) - ile pasów potrzebujecie by bezpiecznie wykonać ten manewr, wystarczą dwa czy potrzeba aż trzech? Jeżeli to ostatnie to będę pisał o zmianę ustawienia sygnalizacji świetlnej. Dzięki za info.
: 07 sie 2009, 14:31
autor: Jarek
To pisz od razu o zmianę sygnalizatora S-3 na S-2 na północnym wlocie Słowckiego.