Dennis pisze:Ile bezcennego czasu pasażerów zostało zmarnowane. Trudno będzie to wycenić.
Remont tunelu Ĺrednicowego
Moderator: JacekM
- MeWa
- Cukiereczek
- Posty: 24727
- Rejestracja: 14 gru 2005, 21:34
- Lokalizacja: Czachówek Centralny Południowo-Środkowy
akurat Ślubowski zasugerował tę późną wiosnę i właściwie poza wstępem to się nie pojawiło...metron pisze:I według Dziennika właśnie otwarcie średnicowki znowu przesunięto na pózną wiosnę . Dziennikarze przedstawili te same argumenty,o których i ja pisałem. Kto o zdrowych zmysłach,przystępując do takiego wielkiego remontu, nie robi próbnych odwiertów,badań
STACJA METRA "RATUSZ" POWINNA NAZYWAĆ SIĘ "PLAC BANKOWY"
[size=0]M-1 1 7 9 14 15 182 208 523[/size]
[size=0]M-1 1 7 9 14 15 182 208 523[/size]
Przegubowiec pisze:Od 4.09 zmieniła się trasa zastępczej komunikacji kolejowej. Zamiast al. Zieleniecką autobusy jadą ul. Sokolą i Wybrzeżem Szczecińskim. Zamiast przy Teatrze Powszechnym zatrzymują się na ul. Sokolej. Ponadto wydłużono godziny kursowania autobusów i zwiększono częstotliwość w godzinach szczytu. Dodatkowe zadania powierzono zajezdni R-13.
- MeWa
- Cukiereczek
- Posty: 24727
- Rejestracja: 14 gru 2005, 21:34
- Lokalizacja: Czachówek Centralny Południowo-Środkowy
jak doniósł mi wczoraj rano bohun:
"tak właśnie przyglądając się przez świetliki do drugiego tunelu, to w niektórych miejscach już chyba wylewka betonowa poszła... Za to w jednym miejscu widać było niezłą kałużę wiody... Swoją drogą wyremontowali już prawie tor nr 4 między Zachodnią, a Ochotą..."
"tak właśnie przyglądając się przez świetliki do drugiego tunelu, to w niektórych miejscach już chyba wylewka betonowa poszła... Za to w jednym miejscu widać było niezłą kałużę wiody... Swoją drogą wyremontowali już prawie tor nr 4 między Zachodnią, a Ochotą..."
STACJA METRA "RATUSZ" POWINNA NAZYWAĆ SIĘ "PLAC BANKOWY"
[size=0]M-1 1 7 9 14 15 182 208 523[/size]
[size=0]M-1 1 7 9 14 15 182 208 523[/size]
GW pisze:Remont tunelu średnicowego przygotowany po amatorsku
Krzysztof Śmietana, ostatnia aktualizacja 2006-09-29 23:44
Przez błędy projektanta zamieszanie z remontem kolejowego tunelu średnicowego może się przeciągnąć nawet do zimy.
Zamknięty od początku wakacji dla pociągów podmiejskich tunel miał być remontowany jeszcze tylko przez miesiąc. Po kilku tygodniach kolejarze nie mieli jednak dobrych wieści dla pasażerów, którzy skazani są na uciążliwe przesiadki. Okazało się, że "z powodu nieprzewidzianych trudności" roboty potrwają do 9 grudnia. W piątek wyszło na jaw, że nie można być pewnym nawet tego terminu. Wciąż nie są gotowe wszystkie badania i projekty.
Za ten poślizg odpowiada przede wszystkim projektant remontu tunelu - firma Metroprojekt. Nie przewidziała, że pod torami i wysypanymi poniżej kamieniami leżą żelbetowe płyty, które trzeba wzmocnić. Metroprojekt uznał, że to niespodzianka i dlatego roboty muszą się wydłużyć. Inżynierowie, którzy pracują przy remoncie, łapią się za głowę. Nie mogą zrozumieć, dlaczego Metroprojekt nie wykonał wcześniej odpowiednich badań, by sprawdzić, co jest pod spodem. Niedawno okazało się też, że w miejskich archiwach znajduje się dokładna dokumentacja ponad 70-letniego przejazdu pod Śródmieściem, która dokładnie opisuje jego budowę. Czy Metroprojekt poniesie jakieś konsekwencje zaniedbań?
- Rozważamy nałożenie kar umownych - powiedział Jerzy Janeczek z regionalnego oddziału Polskich Linii Kolejowych.
Na razie w tunelu trwa betonowanie koryta, w którym zostaną ułożone tory. Codziennie tzw. gruszki przywożą dziesiątki ton betonu, który jest spuszczany przez otwór koło wejścia do stacji metra Centrum. Dalej w głąb tunelu transportują go wózki. Po remoncie torowisko będzie wyglądać niemal tak samo jak w metrze. Wykonawca prac firma Polimex Mostostal Siedlce uszczelni też ściany tunelu i zamontuje tam wentylację. Po zakończeniu prac pociągi nie będą już musiały się wlec z prędkością 20 km na godz. Pojadą trzy razy szybciej.
PKP poprawi też wygląd ponad 40-letniego Dworca Śródmieście, który jest jednym z bardziej zapuszczonych miejsc w stolicy. Tam zaczęło się właśnie czyszczenie ścian. Remontu doczekają się toalety, oświetlenie i sufit. Nie wiadomo jeszcze, co się stanie z budkami handlowymi na peronach.
- Kleszczu
- Stoi... Sofista?
- Posty: 11540
- Rejestracja: 14 gru 2005, 19:48
- Lokalizacja: Nowe Włochy
- Kontakt:
Dlaczego zapomnieli
Zdawało mi się, ze ułożono tam nowe tory
"Ale potrafił podać dokładnie godziny wyjazdu i przyjazdu pociągu Paryż-Berlin, kombinacje połączeń między Lyonem i Warszawą.(...) Nawet naczelnik stacji by się w tym zgubił..."
Albert Camus-"Dżuma"
"Kiedyś chciałem umrzeć młodo jak Jim Morrison, ale z czasem zacząłem patrzeć na to inaczej..." - Ryszard Riedel
Albert Camus-"Dżuma"
"Kiedyś chciałem umrzeć młodo jak Jim Morrison, ale z czasem zacząłem patrzeć na to inaczej..." - Ryszard Riedel
A czytać ze zrozumieniem już nie potrafi.przewoz pisze: Zapomnieli o remoncie generalnym torów pomiędzy Ochotą a Zachodnią. Niby tylko parę km, ale ważne kilka km...
To cytat ze strony www.remottunelu.plzwiększona zostanie prędkość w tunelu z 20 km/godz. do 60 km/godz., a remont toru podmiejskiego na odcinku Warszawa Włochy – Warszawa Zachodnia - Warszawa Ochota pozwoli na skrócenie czasu o ok. 5 minut
Torowisko Wschodnia - Powiśle jest jeszcze w nie najgorszym stanie. Caly czas jest tam szlakowa 60, a przy tak gęstych i ciasnych łukach nie podejrzewam, zeby wprowadzili większą nawet po remoncie.
Co do Ochota - Zachodnia to robi się teraz drugi tor - po pierwszym, wyremontowanym jeździ już wahadło.
Co do Ochota - Zachodnia to robi się teraz drugi tor - po pierwszym, wyremontowanym jeździ już wahadło.
1 10 20 22 24 26 103 109 151 157 171 180 190 507 520 645 691 695 KM2 KM7 KM8 KM26 KM31 IC3 IC4 IC7 IC8 IC10
To, że pracuje tam gdzie pracuję nie oznacza, że zawsze zgadzam się z decyzjami swojej firmy, a wszystko co tu wyprodukuje jest moim własnym zdaniem.
a poza tym zgadzam się z maksymą pawcia!
To, że pracuje tam gdzie pracuję nie oznacza, że zawsze zgadzam się z decyzjami swojej firmy, a wszystko co tu wyprodukuje jest moim własnym zdaniem.
a poza tym zgadzam się z maksymą pawcia!
Ja sugerowałem się cytowanym tekstem GW. Napisałem, że o tym remoncie (Ochota - Zachodni) zapomnieli napisać. Ja doskonale wiem, co się tam teraz dzieje z resztą, bo to po prostu widać.Plesim pisze:A czytać ze zrozumieniem już nie potrafi.przewoz pisze: Zapomnieli o remoncie generalnym torów pomiędzy Ochotą a Zachodnią. Niby tylko parę km, ale ważne kilka km...To cytat ze strony www.remottunelu.plzwiększona zostanie prędkość w tunelu z 20 km/godz. do 60 km/godz., a remont toru podmiejskiego na odcinku Warszawa Włochy – Warszawa Zachodnia - Warszawa Ochota pozwoli na skrócenie czasu o ok. 5 minut
GW pisze:Światowy tunel średnicowy swojsko opóźniony
Jarosław Osowski, ostatnia aktualizacja 2006-11-09 23:07
Dopiero zimą pociągi podmiejskie mogą wjechać do tunelu pod Śródmieściem. Wykonawcy fatalnie przygotowanego remontu prawdopodobnie nie uda się dotrzymać kolejnego terminu.
- Będzie nam bardzo trudno zdążyć na 9 grudnia. Za to dziś ręki uciąć bym sobie nie dał - wyznał Aleksander Jonek z firmy Polimex Mostostal. A dyrektorzy Polskich Linii Kolejowych kajali się przed tysiącami podróżnych, którzy muszą wysiadać na peryferyjnych stacjach.
W czwartek byliśmy w zamkniętych od 1 lipca podziemiach w centrum. Zapyziały Dworzec Śródmieście przechodzi metamorfozę. Właśnie zaczęło się tam szlifowanie posadzek, wyczyszczone ściany czeka zabezpieczanie przed graffiti. Do odświeżenia pojechały pożółkłe od brudu "żyletkowe" panele spod sufitu. Najemcy pawilonów na środkowym peronie przebudują je w jednolitym stylu narzuconym przez architekta.
Wielkim światem powiało w tunelu średnicowym z 1933 r. "Pierwszy raz w Polsce", "europejski hit" - rozlegały się zachwyty nad sposobem prowadzenia remontu. Drewniane podkłady i tłuczeń zastępuje beton, maty i sprowadzone z Holandii bloczki, do których mocowane są szyny. To ma wytłumić hałas i drgania.
Wszystko jednak wymaga dużo zachodu. Na każde sto metrów 1,2-kilometrowego tunelu potrzeba aż 50-60 ton prętów zbrojeniowych. Robotnicy układają je pod torami ręcznie z precyzją co do milimetra. Podczas zalewania zbrojenia betonem geodeci trzykrotnie przeprowadzają kontrolę. Na razie gotowe jest tylko 370 z 2500 m torów.
Remont miał się skończyć w październiku. Jest opóźniony, bo mimo trwających kilka lat przygotowań dokumentacja Metroprojektu (za 2 mln zł!) nadawała się do kosza. Ani firma, ani odpowiedzialni za to kolejarze nie ponieśli dotąd żadnych konsekwencji. Teraz Metroprojekt poprawia plan robót w drugiej połowie tunelu, którą jeżdżą pociągi dalekobieżne. Ta ma być zamknięta w przyszłym roku przynajmniej na sześć miesięcy.
KKZ vel KKA vel KKSMZ pisze:ZKK
Nic o czym by nie było wiadomo.Jeśli ktoś nie zauważył, to już jakiś czas temu na dworcach podmieniono plakaty z datą 9/12 na plakaty bez daty
1 10 20 22 24 26 103 109 151 157 171 180 190 507 520 645 691 695 KM2 KM7 KM8 KM26 KM31 IC3 IC4 IC7 IC8 IC10
To, że pracuje tam gdzie pracuję nie oznacza, że zawsze zgadzam się z decyzjami swojej firmy, a wszystko co tu wyprodukuje jest moim własnym zdaniem.
a poza tym zgadzam się z maksymą pawcia!
To, że pracuje tam gdzie pracuję nie oznacza, że zawsze zgadzam się z decyzjami swojej firmy, a wszystko co tu wyprodukuje jest moim własnym zdaniem.
a poza tym zgadzam się z maksymą pawcia!
Rz pisze:Stołeczny Tunel Średnicowy gotowy w styczniu 2007
Remont podziemnej trasy kolejowej w Warszawie przedłuża się. Prawdopodobnie dopiero w styczniu pasażerowie będą mogli pociągami podmiejskimi dojechać bez przeszkód do centrum stolicy.
W tunelu linii średnicowej (od stacji Warszawa-Powiśle do Dworca Warszawa-Śródmieście) gotowych jest 370 metrów toru, a cały mierzy 1250 m długości. W nieoficjalnych rozmowach kolejarze przyznają, że planowane na 9 grudnia otwarcie tunelu jest nierealne i pasażerowie jeszcze ponad miesiąc będą mieli do dyspozycji tylko część normalnie kursujących pociągów i grzęznącą w korkach autobusową komunikację zastępczą.
Wiceprezes spółki Polimex Mostostal Aleksander Jonek pytany o to, czy jego firma zakończy prace na początku grudnia, nie jest optymistyczny. - Robimy wszystko, żeby tak było, ale to nie termin jest ważny, lecz to, że powstaje coś niezwykłego - przekonuje.
Czy pojedziemy wyremontowanym tunelem jeszcze przed świętami, powątpiewają sami kolejarze. Przygotowali już nawet rozwiązanie awaryjne. -Kolejom Mazowieckim i SKM zaproponujemy, by do czasu zakończenia prac jeździły według gotowego już rozkładu zastępczego - informuje Ryszard Bandosz z Polskich Linii Kolejowych, które zawiadują torami.
-To niedobra wiadomość -mówi Donata Nowakowska z Kolei Mazowieckich. - Dłuższy czas podróży to dla wielu z nich straty. Czekają nas dodatkowe wydatki na utrzymywanie zastępczej komunikacji autobusowej - martwi się.
Remont podziemnego torowiska miał trwać cztery miesiące. Prace miały się skończyć w październiku. W trakcie robót okazało się jednak, że projektant - firma Metroprojekt, przygotował złą dokumentację. -Nie zbadali należycie tunelu i okazało się, że trzeba zmieniać i projekt i technologię robót -mówi zastępca dyrektora oddziału PLK w Warszawie Jerzy Janeczek.
Koszt inwestycji to 50 mln zł, za wadliwy projekt Metroprojekt miał dostać 2 mln zł. Czy firma poniesie konsekwencje finansowe swojego błędu? - Na pewno zapłacimy jej za projekt mniej - wyjaśnia dyrektor Janeczek. Nieoficjalnie mówi się, że za gigantyczne utrudnienia firma może stracić jedynie mniej niż 100 tys. zł.
1 10 20 22 24 26 103 109 151 157 171 180 190 507 520 645 691 695 KM2 KM7 KM8 KM26 KM31 IC3 IC4 IC7 IC8 IC10
To, że pracuje tam gdzie pracuję nie oznacza, że zawsze zgadzam się z decyzjami swojej firmy, a wszystko co tu wyprodukuje jest moim własnym zdaniem.
a poza tym zgadzam się z maksymą pawcia!
To, że pracuje tam gdzie pracuję nie oznacza, że zawsze zgadzam się z decyzjami swojej firmy, a wszystko co tu wyprodukuje jest moim własnym zdaniem.
a poza tym zgadzam się z maksymą pawcia!
No to pięknie... Wykonawca/projektant powinien za każdy dzień opóźnienia wyrównywać straty przewoźników, które spowodowane są tym remontem. Osobiście znając wiele osób, które regularnie dojeżdżają do Warszawy pociągami mogę powiedzieć, że około 15-20% dojeżdża aktualnie innymi środkami transportu, aniżeli koleją. Po remoncie prawdopodobnie wrócą na dawny sposób (co mnie akurat dziwi, bo pociągi z Radomia jeżdżą przez Centralny).
PS. Co do styczniowego terminu również jestem nieco sceptycznie nastawiony...
PS. Co do styczniowego terminu również jestem nieco sceptycznie nastawiony...
S4 | R8 | R90 | RE8 | RE90 || 10 | 11 || 105 | 136 | 167 | 178 | 184 | 186 | 414 | 523 | N43